Понедельник, 30.06.2025, 18:13

vburluk.pp.net - Официальный сайт пгт Великий Бурлук

Начало Регистрация Вход
Приветствую Вас, Неизвесный нам гость · RSS
Меню сайта
Категории каталога
Податкові новини [1962]
Наш опрос
Каким Интеретом вы пользуетесь?
Всего ответов: 81
 Каталог статей
Начало » Статьи » Вовчанська МДПІ » Податкові новини

Вовчанська ОДПІ інформує

Розпочалась кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2015 році

 

Задекларувати свої доходи це - конституційне зобов’язання та громадянський обов’язок кожного громадянина України. Декларування доходів – ознака цивілізованого суспільства, високої правосвідомості громадян та є одним з критерієв партнерських взаємовідносин між платниками податків та державою.

Щорічно одним з основних напрямків Державної фіскальної служби України є створення сприятливих умов для виконання платниками податків громадянського обов'язку з декларування доходів.

Тому, для створення комфортних умов протягом січня-квітня 2016 року центри обслуговування платників податків функціонують за подовженим режимом роботи, приймання податкових декларацій про майновий стан і доходи (далі – декларація) здійснюється також і у вихідні дні.

Кожен громадянин має право отримати безоплатні послуги із роз’яснення щодо порядку заповнення декларацій та допомогу при її заповненні в податковому органі за місцем податкової адреси платника податків. При цьому контролюючі органи забезпечують платників податків бланками декларацій безоплатно.

Разом з тим, на офіційному веб-порталі ДФС розміщено матеріали роз’яснювального характеру з питань декларування громадянами доходів.

Декларація подається за вибором платника податків в один із таких способів:

особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення не пізніше ніж за десять днів до закінчення граничного строку подання;

засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису не пізніше закінчення останньої години, в якому спливає граничний строк подання.

Інформація щодо порядку підготовки та подання податкової звітності в електронному вигляді, яка надсилається засобами телекомунікаційного зв’язку, розміщено на офіційному веб-порталі ДФС.

Сподіваємося, що громадяни відповідально ставитимуться до вимог законодавства і своєчасно виконають свій конституційний обов'язок перед державою.

 

Про застосування реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами - підприємцями платниками єдиного податку другої та третьої групп

 

Вовчанська ОДПІ нагадує, що згідно з пунктом 1 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі - Закон) норми стосовно застосування реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку, набирають чинності:

для платників єдиного податку третьої групи – з 1 липня 2015 року;

для платників єдиного податку другої групи – з 1 січня 2016.

Так, Законом було внесено зміни до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України в частині застосування реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку другої і третьої груп.

Разом з цим, Законом України від 01 липня 2015 № 569-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій», який набрав чинності 23.07.2015, пункт 296.10 статті 296 Податкового кодексу України викладено у новій редакції, зокрема визначено, що реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку:

першої групи;

другої і третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

Наприклад, фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку третьої групи, які за перше півріччя 2015 року перевищили обсяг доходу 1 000 000 гривень, зобов’язані були вже з 01.10.2015 при здійсненні своєї господарської діяльності застосовувати реєстратори розрахункових операцій, або перейти на використання виключно безготівкових розрахунків.

Враховуючи викладене, зауважимо, зокрема, що фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої групи у разі перевищення обсягу доходу 1 000 000 гривень у 2015 році (незалежно від місяця, у якому відбулося таке перевищення) зобов’язані з 01.01.2016 при провадженні своєї господарської діяльності розпочати застосування реєстраторів розрахункових операцій.

 

У 2015 році до бюджету сплачено майже 11 млрд. грн. єдиного податку

З початку 2015 року платники податків, які застосовують спрощену систему оподаткування, сплатили до бюджету понад 10,9 млрд. грн. єдиного податку. З них майже 0,7 млрд. грн. – сплачено у грудні.

У розрізі категорій платників, фізичні особи – підприємці протягом 2015 року спрямували до бюджету понад 6,7 млрд. грн. зазначеного податку. Це на 1,4 млрд. грн.  більше, ніж за аналогічний період минулого року. Зокрема, у грудні сплачено 352,2 млн. грн., що перевищує минулорічний показник на 74,1 млн. грн.

У свою чергу юридичні особи – «спрощенці» з початку 2015 року спрямували до держбюджету понад 4,2 млрд. грн. єдиного податку, з яких 336,6 млн. грн. сплачено у грудні.

Серед них платниками третьої групи у січні – грудні 2015 року сплачено понад 2,2 млрд. грн. єдиного податку, з яких 107,4 млн. грн. – сплачено у грудні.

Щодо четвертої групи платників податків – юридичних осіб, то ними протягом 2015 року сплачено до державного бюджету понад 2 млрд. грн. єдиного податку. Надходження за грудень складають 229,2 млн. грн. 

 

Про індексацію нормативної грошової оцінки земель

 

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру на виконання пункту 289.3 статті 289 Податкового кодексу України повідомляє.

За інформацією Державної служби статистики України, індекс споживчих цін за 2015 рік становив 143,3%.

Враховуючи це, коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, розрахований відповідно до пункту 289.2 статті Податкового кодексу України, станом на 1 січня 2016 року становить 1,433.

Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель. Коефіцієнти індексації нормативної грошової оцінки земель становлять: 1996 рік – 1,703, 1997 рік – 1,059, 1998 рік – 1,006, 1999 рік – 1,127, 2000 рік – 1,182, 2001 рік – 1,02, 2005 рік – 1,035, 2007 рік – 1,028, 2008 рік – 1,152, 2009 рік – 1,059, 2010 рік – 1,0, 2011 рік – 1,0, 2012 рік – 1,0, 2013 рік – 1,0,   2014 рік – 1,249, 2015 рік – 1,433. Нормативна грошова оцінка земель за 2002, 2003, 2004 та 2006 роки не індексувалася.

Разом з тим, відповідно до пункту 6 підрозділу 6 Перехідних положень Податкового кодексу України (в редакції Закону України від 24.12.2015 № 909 – VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році») встановлено, що індекс споживчих цін за 2015 рік, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів), застосовується із значенням 120 відсотків.

Враховуючи викладене, значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів) за 2015 рік становить 1,2.

 

Про податкову звітність з податку на прибуток

 

Державна фіскальна служба України, з метою належного адміністрування податку на прибуток підприємств, повідомляє про надання роз’яснення листом від 04.01.2016 № 102/7/99-99-19-02-01-17 «Про затвердження декларації з податку на прибуток підприємств» (далі ­– лист).

Нагадуємо, що 1 грудня 2015 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 «Про затвердження форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 11.11.2015 за № 1415/27860.

Так, у листі надано відповіді та висвітлено актуальну інформацію з таких питань: щодо подання декларації  за новою формою; авансові внески при виплаті дивідендів; самостійне виправлення помилок; додатки до декларації; щодо подання Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій; щодо подання розрахунку податкових зобов’язань з податку на прибуток нерезидентів, які провадять діяльність на території України через постійне представництво; щодо подання спрощеної податкової декларації.

З листом Державної фіскальної служби України від 04.01.2016 № 102/7/99-99-19-02-01-17 «Про затвердження декларації з податку на прибуток підприємств» можна ознайомитись на офіційному веб-порталі ДФС (http://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/podatok-na-pributok-pidpri/listi-dps/230801.html).

 

Дохід, отриманий фізичною особою від продажу одного об’єкту нерухомості та знаходиться у її власності понад 3 років - не оподатковується

Згідно з п. 172.1 ст.172 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше 1 разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку, а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.

Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.

Пунктом 172.1 ст. 172. дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об'єктів нерухомості, зазначених у пункті 172.1 Кодексу , або від продажу об'єкта нерухомості, не зазначеного в пункті 172.1, підлягає оподаткуванню за ставкою 5% (п.167.2 ст. 167 Кодексу).

При цьому дохід від продажу об'єкта нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об'єкта.

Під час проведення операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомості між фізичними особами нотаріус посвідчує відповідний договір за наявності оціночної вартості такого нерухомого майна та документа про сплату податку до бюджету стороною (сторонами) договору.

Сума податку визначається та самостійно сплачується через банківські установи:

а) особою, яка продає або обмінює з іншою фізичною особою нерухомість, - до нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу, міни;

б) особою, у власності якої перебував об'єкт нерухомості, відчужений за рішенням суду про зміну власника та перехід права власності на таке майно. Фізична особа зобов'язана відобразити доход від такого відчуження у річній податковій декларації.

Слід відмітити, що дохід, отриманий фізичною особою – резидентом від продажу протягом звітного року одного з об’єктів нерухомості, вказаних в п. 172.1 ст. 172 Податкового кодексу, який знаходиться у власності особи понад 3 років, не оподатковується податком на доходи фізичних осіб, а також  військовим збором.

Якщо вказаний об’єкт знаходиться у власності такої особи до 3 років, то дохід, отриманий від його продажу, оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором на загальних підставах.

Майже 41,5 мільйонів тонн вантажів пропущено на Харківщині через митний кордон України

Про це повідомили в Головному управлінні фіскальної служби області та відзначили, що така кількість вантажів пропущена через кордон за  2015 рік.

Також  за 12 місяців минулого року через митний кордон було здійснено переміщення 2,3 млн. одиниць транспортних засобів  та майже 4,7  млн. людей. Зокрема у грудні пропущено 2,8 млн. тонн вантажів, 168 тисяч одиниць транспортних засобів, 375 тис. громадян.

Крім того,  у фіскальному відомстві повідомили, що у минулому році Харківською митницею ДФС  оформлено майже 94 тис. митних декларацій, з них 99,3% - в електронному вигляді.  У грудні кількість оформлених декларацій склала 9,5 тисяч, з них «електронних» - 99,5 %.

ДФС забезпечить швидке та якісне митне оформлення товарів, що прямуватимуть «Шовковим шляхом»

Український Уряд запустив перший тестовий контейнерний поїзд за маршрутом «Україна – Грузія – Азербайджан – Казахстан – Китай». Поїзд було відправлено з Іллічівська 15 січня 2016 року. Цей маршрут є новим напрямом «Шовкового шляху» та альтернативним способом доставки товарів з Європи та України до країн  Азії в обхід території Російської Федерації.

Державна фіскальна служба забезпечуватиме швидке та якісне митне оформлення товарів, які будуть переміщуватись вказаним контейнерним поїздом.

Для тестового запуску контейнерного поїзду між контрольними службами в Іллічівськом морському торговельному порту були узгоджені технологічні особливості проведення контрольних процедур.

Не зважаючи на скорочення загальної чисельності працівників Державної фіскальної служби України, з метою підвищення ефективності здійснення митних формальностей на рівні європейських стандартів, керівництвом ДФС забезпечено збереження існуючої чисельності особового складу прикордонних митниць в цілому та Одеської митниці ДФС зокрема.

Враховуючи необхідність запровадження нових логістичних маршрутів перевезення товарів з Європи до Азії та в зворотньому напрямі, ДФС готова і в подальшому сприяти розвитку альтернативних схем переміщення товарів, забезпечуючи при цьому належну якість та швидкість обробки зовнішньоекономічних вантажів. 

ГУ ДФС у Харківській області доводить до відома ЗМІ

Державна фіскальна служба у Харківській області проводить цілеспрямовану роботу по  виявленню та протидії корупції у власних лавах.  Водночас підтримує позицію незалежних засобів масової інформації щодо висвітлення викриття фактів корупції, діяльності фіскальних і митних органів, та відкрито співпрацює в цьому напрямку.

З огляду на вищесказане, просимо представників ЗМІ оприлюднювати достовірну інформацію, без перекручення фактів.

Так, за даними управління власної безпеки ГУ ДФС у Харківській області, 14 грудня  минулого року відбулось затримання  однієї з посадових осіб фіскальної служби. Даний факт та подробиці затримання були широко висвітлені в ЗМІ. Але інформація озвучена днями  в ефірі однієї телевізійної програми щодо суми у 2 мільйони доларів, начебто знайдених у посадовця в сейфі при обшуку,  не відповідає дійсності

Також повідомляємо, що з питань викриття та ліквідації конвертаційних центрів податковою міліцією проводиться відповідна оперативна робота. Серед ключових результатів, слід зазначити наступні.

Оперативними підрозділами податкової міліції ГУ ДФС у Харківській області протягом 2015 року ліквідовано 6 транзитно-конвертаційних груп та 4 центри мінімізації. За результатами проведених заходів до суду направлено 29 кримінальних проваджень. На сьогодні в опрацюванні слідчих податкової міліції знаходиться ще 83 кримінальних провадження.

Співробітниками податкової міліції у минулому році упереджено можливість формування транзитно-конвертаційними групами ризикового податкового кредиту на загальну суму понад 100 млн.грн.

Припинено діяльність 203 суб’єктів господарської діяльності, що мають відношення до транзитно-конвертаційних груп та «центрів мінімізації».

Вилучено 98 печаток конвертаційно-транзитних підприємств, готівкових грошових коштів на загальну суму в еквіваленті 11,3 млн.грн., товарно-матеріальних цінностей на суму понад 60 млн.грн., золото (лом, злитки, монети) біля 3 кг., комп’ютерна техніка, вогнепальна та холодна зброя, бойові набої, спецзасоби тощо.

Головне управління ДФС у Харківській області запевняє, що і надалі буде проводити неухильну боротьбу з корупційними проявами, вживати усіх заходів по припиненню протизаконної діяльності «центрів мінімізації» та активно співпрацювати з засобами масової інформації по висвітленню даних подій.

Нагадуємо, що у разі виявлення фактів корупції, громадянам необхідно  звертатися на антикорупційний сервіс «Пульс» за телефоном  (044) 284-00-07 або повідомляти органи ДФС у письмовій формі відповідно до Закону України «Про звернення громадян».

Зміни в оподаткуванні доходів фізичних осіб

З 1 січня 2016 року  Законом України  від 24 грудня 2015 р. № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» внесено зміни у статтю 167 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), у якій визначено ставки податку на доходи фізичних осіб.

Ставки податку на доходи фізичних осіб змінено. Якщо раніше діяла ставка 15% для місячних доходів до 10 розмірів мінімальної зарплати (на 1 січня 2016 р. — 13 780 грн.) і 20% із суми перевищення, то тепер застосовується 18% до будь-якої суми доходів, яка нараховується платнику у зв‘язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.

На пасивні доходи до бази оподаткування податок встановлюється в наступних розмірах:

- 18 % - для пасивних доходів, у тому числі нарахованих у вигляді дивідендів по акціях і/або інвестиційним сертифікатам, виплачуваних інститутами суспільного інвестування;

- 5 % - для доходів у вигляді дивідендів по акціях і корпоративних правах, нарахованих резидентами - платниками податку на прибуток підприємств (крім доходів у вигляді дивідендів по акціях, інвестиційним сертифікатам, які виплачуються інститутами спільного інвестування).

Ставка 15% застосовується до частини перевищення суми пенсії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, понад три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року (з 1 січня 2016 р.- 4134 грн.).

Крім того, збережена ставка 5% бази оподаткування для окремих випадків, передбачених розділом IV Кодексу. Так за ставкою 5% оподатковується дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об'єктів нерухомості (п.172.2 Кодексу); дохід платника податку від продажу (обміну) об'єкта рухомого майна (п.173.1 Кодексу) вартість будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення(п.174.2.2. Кодексу) тощо.

Також ставка податку може становити 0 відсотків бази оподаткування у випадках, прямо визначених цим розділом IV Кодексу. Зокрема, за нульовою ставкою оподатковується вартість власності, що успадковується членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення.

За 2015 рік до органів фіскальної служби Харківщини надійшло 653 запити на інформацію

В Головному управлінні фіскальної служби області повідомили, що протягом минулого року, відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації»,  поштою, факсом, «електронкою», за телефоном та особисто від громадян надійшло 653 запити на інформацію.

Більшість з них – 338  ( 51,8 %) - це запити від юридичних осіб. Кількість надісланих запитів від громадян - 300 (45,9%). Також до фіскальної служби зверталися органи виконавчої влади та об’єднання громадян.  

Найчастіше у харківських податківців запитували інформацію щодо діяльності підприємств - коли востаннє надавалася звітність, правильна адреса, проведення документальних перевірок, наявність розрахункових рахунків тощо. Цікавляться і  інформацією  щодо ділової репутації контрагентів. Також надходили запити  і відносно заборгованості по сплаті податків, та про  посадових осіб, які здійснюють керівництво органами ДФС.

У фіскальній службі відзначають, що відповіді заявникам надаються вчасно, без порушення термінів.

Щодо тимчасового обмеження доступу до «Електронного кабінету платника податку»

Шановні платники податків! 

Для забезпечення належної якості електронних сервісів та ефективного адміністрування податків, зборів, платежів з використанням засобів інформаційно-телекомунікаційних систем, ДФС проводить планові технічні роботи, що може призвести до тимчасового обмеження доступу до «Електронного кабінету платника податку».

З метою забезпечення вчасного подання звітності Державна фіскальна служба України звертається з проханням надсилати звітність на адресу «Єдиного вікна подання електронної звітності»: zvit@sta.gov.ua.

Просимо вибачення за тимчасові незручності! 

Декларація з податку на прибуток за минулий рік подається за новою формою до 9 лютого 2016 року

ГУ ДФС у Харківській області повідомляє, що перше подання звітності за новою формою декларації, затвердженою наказом Міністерством фінансів України від 20.10.2015 року №897, здійснюється за результатами діяльності за 2015 рік.

Для окремих платників, залежно від результатів діяльності, базовим звітним (податковим) періодом може бути календарний квартал, з поданням декларації за квартал та наростаючим підсумком за перше півріччя, три квартали звітного (податкового) року, звітний (податковий) рік.

У такому випадку подання декларації за відповідні звітні (податкові) періоди: квартал, півріччя, три квартали та рік здійснюється протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного податкового кварталу.

Тобто податкова декларація за 2015 рік подається платниками, що використовують базовий звітний (податковий) період квартал, до 9 лютого 2016 року.

З метою упередження допущення помилок при складанні декларації рекомендуємо звертати увагу платників на примітки, якими позначені окремі показники декларації. Так, наприклад, заповнення рядків 18, 21, 24 декларації передбачено для платників, які подають звітність поквартально, на що вказує примітка6. А рядки 19, 22 та 25 заповнюються платниками, які подають звітність поквартально та за рік, на що вказує примітка7. При цьому у платників, у яких базовим звітним (податковим) періодом є календарний рік, рядок 19 (22, 25) дорівнює рядку 17 (20, 23) Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, тобто відповідні рядки заповнюються з однаковими показниками.

Більш детально з цим роз’ясненням можна ознайомитись у листі ДФС України від 04.01.2016 р. №102/7/99-99-19-02-01-17 «Про затвердження декларації з податку на прибуток підприємств».

На Харківщині податківці припинили діяльність нелегальної АЗС

Працівники податкової міліції Харківщини в рамках комплексу широкомасштабних заходів під умовною назвою «Акциз-2016» виявили АЗС, на якій здійснювалася  реалізація скрапленого газу без жодних дозвільних документів.

Про це повідомляє виконуючий обов’язки першого заступника начальника ГУ ДФС у Харківській області Андрій Бєжанов.

59-річний харків’янин налагодив роботу автозаправної станції, не маючи ані державної реєстрації в якості суб’єкта підприємницької діяльності,  ані дозвільних документів та ліцензії на право торгівлі підакцизними товарами.

«Відносно вказаного «підприємця складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 164 КУпАП, - зазначає Андрій Бєжанов, -  із вказаної АЗС працівники податкової міліції вилучили 4900 літрів скрапленого газу на загальну суму 40,8 тис. грн. та 2 автозаправніі бочки на суму 120 тис. грн».

Про сплату харків’янами податку на нерухомість у 2016 році

Ньюанси нарахування та сплати податку на нерухомість розповіли під час прес-конференції. Так, фахівець управління доходів і зборів з фізичних осіб Владислав Мартинов відзначив, що платники – фізичні особи у 2016 році сплачуватимуть податок за житлову та нежитлову нерухомість за 2015 рік, за ставками та з використанням пільг минулого року.

У місті Харкові ставки та пільги  з податку, які діють в цьому році, затверджені  розпорядженням  Харківської міської ради від 21.01.2015  № 1793.

Відповідно до нього, під пільгу підпадають квартири площею 120 кв.м., будинки – 120 кв.м., для різних типів об'єктів житлової нерухомості сумарно 240 кв.м. Для нежитлової нерухомості пільга не встановлена.

При цьому, підкреслив фахівець,  ставка податку за 1 кв. м загальної площі для об’єктів житлової нерухомості – 2%  від мінімальної заробітної плати, а для  нежитлової нерухомості - 0,1 – 1%. Мінімальний розмір заробітної плати станом на 1 січня 2015 року — 1218 грн. на місяць, тому ставка податку за житлову нерухомість - 24 грн. 36 коп. за 1 кв. м, а за нежитлову – від 1грн.22 коп до 12грн. 18 коп.

Крім того, податківець повідомив, що якщо квартира  знаходиться  у власності двох або більше осіб, то площа квартири ділиться пропорційно  для оподаткування. Наприклад, квартира має площу 130 кв.м. та двох власників 50х50. Сума поділена на двох складає 65 кв.м. Відповідно податок на нерухомість за квартиру не сплачується.

Проінформував фахівець і про порядок сплати податку, і про терміни, яких необхідно дотримуватися. До 1 липня 2016 року фізичним особам – власникам будуть надіслані податкові повідомлення – рішення окремо за житлову та нежитлову нерухомість із зазначенням суми/сум податку та відповідних платіжних реквізитів. Термін сплати податку – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

У фіскальній службі області висловили сподівання, що зазначена інформація стане  харків’янам у нагоді, адже майже кожен має у власності  об’єкт нерухомості.

Для аграріїв – суб’єктів спецрежиму оподаткування відкриті додаткові електронні рахунки

Для забезпечення розрахунків з бюджетом та перерахування коштів на спеціальні рахунки сільськогосподарським підприємствам, які використовують спеціальний режим оподаткування,  Державною казначейською службою України відкрито додаткові електронні рахунки.

Так, з рахунків з електронного адміністрування ПДВ аграріїв, які здійснюють операції з постачання зернових і технічних культур (балансовий рахунок 3754) 85% коштів перераховується на рахунки платників в системі електронного адміністрування ПДВ,  а 15% – на спецрахунки підприємств.

За операціями з постачання продукції тваринництва (балансовий рахунок 3755) – на рахунки платників в системі електронного адміністрування ПДВ перераховуватиметься 20% коштів, 80% – на спецрахунки.

За іншими операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг, крім зернових і технічних культур та продукції тваринництва (балансовий рахунок3753) 50% перераховується на рахунки платників в системі електронного адміністрування ПДВ, 50% – на спецрахунки.

В свою чергу ДФС інформує платника податку про реквізити його електронних рахунків після надходження відповідних повідомлень від Державної казначейської служби України (ДКСУ).

Наразі, в системі електронного адміністрування ПДВ платникам - сільськогосподарським підприємствам ДКСУ додатково відкрито та органами ДФС взято на облік біля 43 тисяч рахунків, про реквізити яких платникам направлено відповідні повідомлення. Станом на 13.01.2016 платники податків почали поповнювати такі рахунки.

За інформацією Державної казначейської служби України здійснення операцій з перерахування коштів з таких рахунків, відповідно до законодавства, розпочнеться 20 січня 2016 року.

Додатково звертаємо увагу, що фіскальною службою вдосконалено електронний сервіс (за формою  J/F1302301), за допомогою якого відтепер платники податків мають змогу не лише отримати реквізити електронного рахунку, а й інформацію щодо залишку коштів на такому рахунку.

Більш детальну інформацію можна дізнатися за посиланням: 

http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/65869.html.

 

Харківські бізнесмени – «спрощенці» за рік сплатили до бюджету 968 млн.гривень єдиного податку

Загальна сума надходжень перевищила минулорічні на 46 %. У січні-грудні 2014 року від діяльності спрощенців бюджет отримав 663 млн. грн. Про це повідомили в Головному управлінні фіскальної служби області.  

Левова частка  єдиного податку сплачена фізичними особами-підприємцями – майже 639 млн. грн. До зрівняння, у минулому році цією категорією платників перераховано 491 млн.грн.

За словами фахівців відомства, найзначніші обсяги зафіксовані у платників, які знаходяться на третій групі оподаткування. Від них надійшло 502,7 млн.грн. Здебільшого це надання послуг - торгівельно-посередницька діяльність, вантажні та пасажирські перевезення, сфера ІТ-технологій тощо. В той же час, від платників другої групи надійшло 120,2 млн. грн, від першої – майже 16  млн.грн. єдиного податку.

В свою чергу, юридичні особи, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, з початку року спрямували до бюджету майже 195,6 млн. грн. податку. Решта коштів була сплачена сільгоспвиробниками, які застосовують спрощену систему оподаткування.

З 1 січня змінено критерії та ставки для платників єдиного податку

ГУ ДФС у Харківській області звертає увагу суб’єктів господарювання, що з 1 січня 2016 року Законом України від 24 грудня 2015 р. № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» внесено деякі зміни стосовно застосування спрощеної системи оподаткування та ставок єдиного податку.

Для платників  єдиного податку І та ІІ груп критерії перебування на спрощеній системі не змінилися, як і річний обсяг доходу - 300 тис. і 1,5 млн. грн. відповідно.

Щодо спрощенців ІІІ групи, то для них законотворці обмежили річний обсяг доходу 5 млн. грн. (замість чинних раніше 20 млн. грн.), а ставки податку підвищили до рівня, який діяв до 1 січня 2015 р.: 3% з ПДВ і 5% без ПДВ.

Для платників єдиного податку IV групи збільшено ставки податку з одного гектара сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду:

- із 0,45 до 0,81% від бази оподаткування для ріллі, сіножатей і пасовищ;

- із 0,27 до 0,49% для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях;

 - із 0,27 до 0,49% для багаторічних насаджень;

- із 0,09 до 0,16% для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях;

- із 1,35 до 2,43% для земель водного фонду;

- із 3 до 5,4% для ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди.

Річні надходження від Харківської митниці до бюджету склали 11 мільярдів гривень

Як  повідомили в Головному управлінні фіскальної служби області, це  майже на 3 млрд. грн. більше ніж у 2014 році.

Так, за 2015 рік надійшло: податку на додану вартість  – 7,5 млрд. грн.,  мита –  1,9 млрд. грн., акцизного податку – понад 1,4 млрд.грн.

Також у відомстві проінформували щодо основних  бюджетоутворюючих товарів, митне оформлення яких здійснювалось з початку року в зоні діяльності Харківської митниці ДФС. 

Це:  нафтопродукти -  по них сплачено митних платежів на суму 3,4 млрд. грн.,  пластмаси – 1,0 млрд.грн., обладнання – 868 млн. грн. та  тютюнова сировина – 715,3 млн. грн.

Товарообіг з початку року склав майже 2,7 млрд. дол. США. Імпортовано товарів на 1,6 млрд. дол. США, експортовано – на 1,1  млрд. дол. США.

 

Про виправлення помилок при адмініструванні акцизного податку з роздрібних продажів

 

Державна фіскальна служба України нагадує, що за результатами зустрічі, яка відбулася за ініціативою Європейської Бізнес Асоціації з представниками компаній-членів цієї Асоціації, та у зв'язку з численними запитами платників податків у листі від 31.12.2015 № 48131/7/99-99-19-03-03-17 «Про виправлення помилок при адмініструванні акцизного податку з роздрібних продажів» (далі – лист) повідомлено щодо таких питань:

методики нарахування 5- відсоткового акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами;

порядку відображення у фіскальному чеку суми акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами;

подання декларації, коригування задекларованих податкових зобов'язань, сплати задекларованої суми акцизного податку, повернення помилково сплаченої суми платниками податків, що знаходяться на обліку у Міжрегіональному головному управлінні ДФС - Центральному офісі з обслуговування великих платників.

З листом можна ознайомитись на офіційному веб-порталі ДФС (http://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/aktsizniy-podatok/listi-dps/230682.html).

 

Про сторнування пені та штрафних санкцій на суму податкового боргу, який виник внаслідок некоректного заповнення платниками додатка 2 до податкової декларації з ПДВ

 

Державна фіскальна служба України нагадує, що у зв’язку із численними запитами платників ПДВ щодо правомірності розрахунку штрафних санкцій та пені на суму податкового боргу, який виник внаслідок некоректного заповнення платниками податку додатка 2 до податкової декларації з ПДВ, що подавалась за звітні (податкові) періоди починаючи з лютого 2015 року, було надано роз’яснення листом від 15.12.2015 № 45789/7/99-99-19-03-02-17 «Про сторнування пені та штрафних санкцій» (далі – лист).

У листі, зокрема, зазначено, що податковий борг, автоматично розрахований в інтегрованій картці платника податку (далі – ІКПП)  внаслідок  некоректного заповнення платником додатка 2 до податкової декларації з ПДВ, а саме: зазначення у графах 4 та 5 таблиці 1 сум податку, які перевищують суми ПДВ, що  обліковувались в ІКПП, за своєю економічною  та правовою сутністю не відповідає визначенню податкового боргу у розумінні Податкового кодексу України.

Отже, штрафні санкції та пеня, розраховані в ІКПП на суму такого "технічного" податкового боргу, автоматично сформованого в ІКПП внаслідок некоректного заповнення платником податку додатка 2 до декларації з ПДВ, підлягають сторнуванню на підставі рішення контролюючого органу за місцем реєстрації платника податку.

Більш детально з листом Державної фіскальної служби України від 15.12.2015 № 45789/7/99-99-19-03-02-17 «Про сторнування пені та штрафних санкцій» можна ознайомитись на офіційному веб-порталі ДФС (http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/65827.html).

 

Щодо можливості припинення зобов’язань за експортно-імпортними операціями шляхом зарахування зустрічних однорідних вимог

 

Відповідно до постанови Правління Національного банку України від 04 грудня 2015 року № 863 «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України» запроваджено вимоги щодо обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України надходжень в іноземній валюті із-за кордону, уповноважені банки не можуть знімати з контролю експортні операції клієнтів на підставі документів про припинення зобов’язань зарахуванням зустрічних однорідних вимог:

-  в іноземній валюті 1-ї групи Класифікатора/російських рублях (незалежно від суми операції);

- в інших валютах (якщо загальна сума зобов’язань, що припиняються зарахуванням у межах одного договору щодо експорту товарів, перевищує в еквіваленті 500 000 доларів США).

Водночас вищезазначені вимоги не поширюються на випадки припинення зобов’язань зарахуванням зустрічних однорідних вимог за операціями операторів телекомунікацій з оплати міжнародних телекомунікаційних послуг (міжнародного роумінгу та пропуску міжнародного трафіку).

 

Якщо в інтегрованій картці платника податку на прибуток обліковується переплата з цього податку, то такий платник має право не сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток в межах цієї суми

 

Державна фіскальна служба України нагадує, що платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, інститутів спільного інвестування, неприбуткових установ (організацій), у тому числі визначених пунктом 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України, та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують двадцяти мільйонів гривень) щомісяця, протягом дванадцятимісячного періоду, сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду.

Сума щомісячних авансових внесків обчислюється у розмірі не менше 1/12 нарахованої суми податку на прибуток підприємств за попередній звітний (податковий) рік, зменшеної на суму сплачених авансових внесків з цього податку при виплаті дивідендів, яка залишилась не зарахованою у зменшення податкового зобов’язання з цього податку, без подання податкової декларації. При цьому дванадцятимісячний період для сплати авансових внесків визначається з червня поточного звітного (податкового) року по травень наступного звітного (податкового) року включно.

Наведені вище положення встановлено пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України.

            Водночас пунктом 9 підр. 4 р. ХХ «Перехідні положення» цього Кодексу визначено, що у січні - грудні 2015 року та січні - травні 2016 року платники зобов’язані сплачувати щомісячні авансові внески з податку на прибуток підприємств відповідно до п. 57.1 ст. 57 цього Кодексу у редакції, що діяла до 1 січня 2015 року. При цьому сума щомісячних авансових внесків за березень - травень 2016 року обчислюється у розмірі не менше 1/12 нарахованої суми податку на прибуток підприємств за 2014 звітний (податковий) рік.

Надміру сплачені суми грошового зобов’язання підлягають поверненню платнику відповідно до ст. 43 Податкового кодексу України, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.

Згідно з абзацом третім п. 87.1 ст. 87 Податкового кодексу України сплата грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податків з відповідного платежу може бути здійснена також за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника) або за рахунок помилково та/або надміру сплачених сум з інших платежів (на підставі відповідної заяви платника) до відповідних бюджетів.

Зауважимо, що наказом Міністерства фінансів України від 20.07.2015 № 651 «Про затвердження змін до бюджетної класифікації» було внесено зміни до наказу Міністерства фінансів України від 14.01.2011 № 11 «Про бюджетну класифікацію» у частині виключення кодів, передбачених для окремого обліку надходжень авансових внесків з податку на прибуток.

У зв’язку із цим, Державною казначейською службою України закриті відповідні рахунки для сплати платниками податку щомісячних авансових внесків з податку на прибуток.

Враховуючи викладене, якщо в інтегрованій картці платника податку обліковується переплата з податку на прибуток, то платник податку має право не сплачувати авансовий внесок в межах цієї суми. Зарахування таких надміру сплачених грошових зобов’язань з податку на прибуток здійснюється у сплату щомісячних авансових внесків такого платника в автоматичному режимі (без заяви платника).

 

Акцизний податок у 2016 році

 

Положеннями Закону України  від 24 грудня 2015 року № 909-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році”  передбачено нововведення:

запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального;

введення акцизної накладної, як обов'язкового електронного документу, який складатиметься при здійсненні всіх операцій з реалізації пального на внутрішньому ринку. При цьому, з 1 березня 2016 року діятиме перехідний період для такого нововведення, з 1 квітня 2016 року акцизні накладні функціонуватимуть повноцінно;

зміна одиниці виміру пального, на яке встановлено ставки акцизного податку, з кілограмів на літри приведених до температури 150С. Зазначені зміни набирають чинності з 1 березня 2016 року.

Положеннями Закону № 909 передбачено збільшення ставок акцизного податку:

на пальне – на 13 відсотків,

на спирт, спиртові дистиляти та спиртні напої – на 50 відсотків,

на пиво – на 100 відсотків,

на вина, крім вин виноградних натуральних – на  100 відсотків,

на інші зброджені напої, сидр і перрі – на 50 відсотків;

на слабоалкогольні напої – в 3 рази;

на тютюнові вироби, тютюн та промислові  замінники тютюну, а  також мінімальне акцизне податкове зобов’язання із сплати акцизного податку з тютюнових виробів – на 40 відс. специфічна ставка.

Адвалорну ставку залишено без змін (12 відсотків).

Зазначені норми набирають чинності з 1 січня 2016 року, крім ставок акцизного податку на підакцизні товари (продукцію), що підлягають маркуванню марками акцизного податку, які набирають чинності з 1 березня 2016 року.

 

Щодо запровадження нових штрафів по акцизному податку

 

За порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних стягується штраф у розмірі від 2 до 40 відс. суми акцизного податку. Раніше штраф не застосовувався через відсутність самого механізму податкових накладних з акцизного податку;

за відсутність з вини платника акцизного податку реєстрації акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних/розрахунку коригування протягом більш як 120 календарних днів після дати, на яку платник податку зобов’язаний скласти акцизну накладну/розрахунок коригування, – 50 відс. суми акцизного податку. Раніше штраф не застосовувався з причини, зазначеної вище.

 

Єдиний соціальний внесок – 2016

 

З 1 січня 2016 року набрав чинності Закон України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», яким внесено зміни, зокрема, до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внес­ку на загальнообов'язкове державне соціальне страху­вання» (далі — Закон № 2464), а саме:

збільшено максимальну величину бази нарахування єдиного внеску, яка дорівнює двадцяти п'яти розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом, на яку нараховується єдиний внесок;

виключено з платників єдиного внеску найманих працівників;

для платників, зазначених у статті 4 Закону № 2464 нарахування єдиного внеску складають 22 відсотки до бази нарахування єдиного внеску визначеної статтею 7 Закону № 2464;

виключено базу для утримання єдиного внеску;

виключено з платників, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску, фізичних осіб - підприємців, в тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

Під час особливого періоду, визначеного Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" для платників єдиного внеску, визначених у статті 4 Закону № 2464, призваних на військову службу під час мобілізації або залучених до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, на весь строк їхньої військової служби зупиняється застосування норм статті 25 Закону №2464 , підставою для такого зупинення є копія військового квитка або копія документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, яка подається до органів доходів і зборів цим державним органом протягом десяти днів після її мобілізації.

 

Зміни у порядку електронного адміністрування ПДВ

 

Лист ДФС України від 05.01.2016 №203/7/99-99-19-03-02-17 "Про особливості застосування спеціального режиму оподаткування в сільському господарстві у 2016 році"

Сільськогосподарським підприємствам – суб’єктам спеціального режиму оподаткування

Для забезпечення розрахунків з бюджетом та перерахування коштів на спеціальні рахунки, сільськогосподарським підприємствам, які станом на 01.01.2016 зареєстровані суб’єктами спеціального режиму оподаткування, Державною казначейською службою України відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку виконання державного та місцевих бюджетів, відкрито додаткові електронні рахунки (3 клас рахунків, розділ 37 «Рахунки, інших клієнтів та банків», група 375 «Інші спеціальні рахунки») для кожного з виділених у пункті 209.2 статті 209 розділу V Кодексу видів операцій:

рахунки з електронного адміністрування податку на додану вартість сільськогосподарських підприємств, що здійснюють операції з постачання сільськогосподарських товарів/послуг, (крім зернових і технічних культур та продукції тваринництва), які обрали спеціальний режим оподаткування за балансовим рахунком 3753. Кошти з таких рахунків перераховуються органом, який здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, у таких розмірах:

50 відсотків – на рахунки платників в системі електронного адміністрування податку на додану вартість;

50 відсотків – на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств, відкриті в установах банків та/або в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів;

рахунки з електронного адміністрування податку на додану вартість сільськогосподарських підприємств, що здійснюють операції з постачання зернових і технічних культур, які обрали спеціальний режим оподаткування за балансовим рахунком 3754. Кошти з таких рахунків перераховуються органом, який здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, у таких розмірах:

85 відсотків – на рахунки платників в системі електронного адміністрування податку на додану вартість;

15 відсотків – на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств, відкриті в установах банків та/або в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів;

рахунки з електронного адміністрування податку на додану вартість сільськогосподарських підприємств, що здійснюють операції з постачання продукції тваринництва, які обрали спеціальний режим оподаткування за балансовим рахунком 3755. Кошти з таких рахунків перераховуються органом, який здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, у таких розмірах:

20 відсотків – на рахунки платників в системі електронного адміністрування податку на додану вартість;

80 відсотків – на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств, відкриті в установах банків та/або в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Після надходження від Державної казначейської служби України повідомлень про відкриття електронних рахунків платника податку ДФС інформує платника податку про реквізити його електронних рахунків.

Додатково звертаємо увагу, що ДФС впроваджено електронний сервіс для платників податку за формою  (J/F1302301), скориставшись яким є можливість за запитом отримати реквізити електронного рахунку та інформацію щодо залишку коштів на такому рахунку.

 

Податок на додану вартість. Основні зміни.

 

Основні зміни, передбачені Законом України  від 24 грудня 2015 року №909-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році”.

Залишені розміри діючих ставок 20 відс., 7 відс. (для лікарських засобів) і 0 відсотків.  При цьому перелік операцій, що підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою (ст. 195 Кодексу) залишається без змін.

Натомість внесено низку змін у частині операцій, звільнених від оподаткування. Зокрема, скасовано пільгу з оподаткування операцій з постачання на митній території України та операцій з вивезення в митному режимі експорту зернових та технічних культур.

База оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче звичайних цін (раніше – їх собівартості).

У ст. 200 Кодексу передбачено формування двох реєстрів на відшкодування ПДВ:

для платників, що відповідають критеріям, визначеним для автоматичного відшкодування сум податку;

для решти платників.

Повернення узгоджених сум бюджетного відшкодування здійснюватиметься в хронологічному порядку відповідно до черговості внесення заяв до кожного відповідного Реєстру. У свою чергу, Державна фіскальна служба України щодня публікуватиме на своєму сайті реєстри заяв про повернення суми бюджетного відшкодування.

Відповідно до п. 1 Прикінцевих положень Кодексу норма щодо запровадження реєстрів набирає чинності з 1 лютого 2016 року.

Запроваджено перерозподіл сум ПДВ для аграріїв (п. 2 ст. 209 Кодексу):

за операціями із зерновими і технічними культурами – 85 відс. до держбюджету, 15 відс. на спецрахунки;

за операціями з продукцією тваринництва – 20 відс. до держбюджету, 80 відс. на спецрахунки;

за іншими операціями з сільськогосподарськими товарами/послугами – 50х50 відс.

 

Щодо внесених змін з 01.01.16 по податку на доходи фізичних осіб

 

Найголовніша зміна - введення єдиної ставки ПДФО 18 відс. замість колишніх 15 і 20 відсотків.

За ставкою 18 відс. оподатковується більшість видів доходів, визначених розділом IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ) включаючи доходи у вигляді спадщини (подарунку), що успадковуються (приймаються у дарунок) спадкоємцем (обдарованим) від спадкодавця (дарувальника)-нерезидента, або успадковуються (приймаються у дарунок) спадкоємцем (обдарованим)-нерезидентом від спадкодавця (дарувальника)-резидента, пасивні доходи, в  т. ч. дивіденди від неплатників податку на прибуток  (п.п. 167.5.1  п. 167.5  ст. 167 ПКУ). Якщо ж отримані дивіденди від платника податку на прибуток, то для них залишається ставка 5 відс. (п.п. 167.5.2 п. 167.5 ст. 167 ПКУ).

Водночас, для доходів, нарахованих як виграш чи приз на користь платників податку  - фізичних осіб застосовується також ставка податку       18 відс. (замість раніше встановлених 15 (30) відсотків).

Ставка податку 15 відс. встановлена для пенсій, щомісячного довічного грошового утримання, які отримуються платником податку з Пенсійного фонду України або бюджету згідно із законом, в частині перевищення над триразовим розміром мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня (у розрахунку на місяць) (у 2016 році – 4 134 грн.) (п. 167.4 ст. 167 ПКУ).

Ставка податку 0 відс., яка встановлена безпосередньо в ст. 167 ПКУ, застосовується у випадках, прямо передбачених розділом IV ПКУ  (їх перелік не зазнав змін) (п. 167.3 ст. 167 ПКУ).

Розширено перелік доходів, які не включаються до складу місячного (річного) оподатковуваного доходу (п.п. 165.1.57 - 165.1.59 п. 165.1 ст. 165 ПКУ).

Уточнено розмір загальної податкової соціальної пільги - 50% прожиткового мінімуму для працездатних осіб (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року (раніше це була тимчасова норма, яку подовжували з року в рік)  (п.п. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 ПКУ).

Скасований обов'язок подання платником податку податкової декларації за результатами 2016 року у тому випадку, якщо він впродовж звітного року отримував зарплату і виплати у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами одночасно від двох і більше податкових агентів і загальна річна сума таких доходів перевищувала сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (виключений п.п. "є" п. 176.1 ст. 176 ПКУ).

Внесено зміни до ст.179 ПКУ в частині неподання платником податку податкової декларації якщо такий платник отримував доходи виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених розділом IV ПКУ (абз. 3 п. 179.2 179 ПКУ).

Для фізичних осіб – підприємців скасовано обов’язок сплати авансового внеску з ПДФО у відсотках до минулого року, а кінцеві терміни сплати податку суттєво перенесено – на 20 квітня, 20 липня і 20 жовтня. Також у Законі з’явилося застереження про те, що авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується.

 

Податок на майно фізичних осіб. Ставки податку.

Транспортний податок: об'єктом оподаткування визначаються легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше 5 років та середньоринкова вартість (визначена Мінекономрозвитку за методикою, що затверджується постановою Кабінету Міністрів України) яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. 

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки: підвищується максимально можлива ставка податку (до 3 % мінімальної заробітної плати за 1 кв. м); крім того, додатково оподатковуються об'єкти житлової нерухомості площа яких  понад 300 кв. м для квартир і 500 кв. м для житлових будинків за ставкою 25000 грн. на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частки).

 

Категория: Податкові новини | Добавил: Volchanckaya_MGNI (19.01.2016)
Просмотров: 388 | Рейтинг: 0.0 |

Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Конструктор сайтовuCoz
Форма входа
Поиск по каталогу
Друзья сайта
Статистика