До уваги платників податків!
Режим роботи центру обслуговування платників Вовчанської ОДПІ у святкові та вихідні дні
- 31 грудня 2015 року
робочий день до 15 год. 00 хв.;
- 2 , 8 та 9 січня 2016 року
робочі дні у режимі чергування до 13 год. 00 хв.;
- 4, 5 січня 2016 року –
робочі дні з 9 год.00 хв. до 18год.00 хв.;
- 6 січня 2016 року –
робочий день до 17 год. 00 хв.;
- 1, 7, 10 січня 2016 року – вихідні дні.
Фізичні особи – платники податків звітують за новою декларацією
З 01.01.2016 фізичні особи – платники податків: громадяни, підприємці та особи, які провадить незалежну професійну діяльність, за отримані у 2015 році доходи звітують за новою формою податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – нова декларація).
Нова форма декларації та інструкція щодо її заповнення затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26.10.2015 за №1298/27743 (далі – наказ №859).
Наказ №859 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням:
http://sfs.gov.ua/fizichnim-osobam/podannya-deklaratsii-pro-may/forma-deklaratsii/65108.html
Підпунктом 14.1.226 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України визначено, що незалежна професійна діяльність це участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, адвокатів, арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою – підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб;
На Харківщині викрито посадовців підприємства, які виплачували своїм працівникам зарплату у «конвертах»
Працівниками податкової міліції Харківської області викрито протиправну діяльність службових осіб комерційного підприємства, які виплачували своїм працівникам заробітну плату у «конвертах» та ухилялися від сплати податку на доходи фізичних осіб.
У рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст. 212 КК України, на підставі ухвал суду м. Харкова проведено 5 обшуків у містах Лозова та Ізюм у приміщеннях, що належать вказаному підприємству.
Під час обшуку вилучено грошові кошти у розмірі 285 тис. гривень, 24 жорсткі диски, трудові книжки працівників підприємства у кількості 126 шт., печатки ряду комерційних підприємств та чорнові записи.
Слідчі дії тривають.
Фахівці Вовчанської податкової привітали діток зі святами
День святого Миколая, Новий рік, Різдво — найсвітліші та найрадісніші свята. Всі ми родом із дитинства, тому ще й досі віримо в здійснення заповітних мрій. А тим більше кожна дитинка сподівається на те, що відбудеться якесь маленьке диво та з нетерпінням його чекає.
Цього разу, напередодні свят, фахівці Вовчанської ОДПІ привітали діток – сиріт та діток з багатодітних сімей, які навчаються у Вовчанському ліцеї №2.
Вітаючи від душі діточок зі світлими святами, побажали їм здоров'я, щастя, успіхів в навчанні та мирного неба над головою.
Кожне свято не обходиться без подарунків, тому діти отримали солодощі та фрукти.
Усміхнені дитячі обличчя, сяючі очі та вдячні погляди стали найкращою винагородою за добрі справи.
На Дніпропетровщині під час обшуку виявлено документи щодо протиправної діяльності підприємства та готівкові кошти
Працівниками податкової міліції Дніпропетровської області в рамках розслідування кримінального провадження ч.3 ст.212 КК України на підставі ухвал суду проведено 2 обшуки в офісному приміщені підприємства і за місцем проживання директора.
Під час обшуків виявлено та вилучено 239 тис. гривень, 3,8 тис. доларів США готівкою, системний блок, блокноти, чорнові записи, документи щодо виплати заробітної плати працівників підприємства.
На даний час слідчі дії тривають.
Податковою міліцією викрито махінації під час імпорту прокату плоского з вуглецевої сталі
Працівниками податкової міліції Центрального офісу в рамках розслідування кримінального провадження на території митного поста «Рівне-Центральний» Рівненської митниці на виконання ухвали суду проведено обшук транспортного засобу. Під час обшуку вилучено 23,4 тонни прокату плоского з вуглецевої сталі, задекларованою вартістю 467 тис. грн., які ввозились на митну територію України.
При цьому фактична вартість вантажу, який залишено на відповідальне зберігання, складає близько 1,4 млн. гривень.
На даний час слідчі дії тривають.
Податковою міліцією вилучено готівкових коштів в різній валюті еквівалентом 1,6 млн. гривень
Співробітники податкової міліції Центрального офісу в м. Дніпропетровську в рамках розслідування кримінального провадження за фактом порушення діючого законодавства посадовими особами підприємства на підставі ухвал суду проведено обшук орендованих фігурантами провадження банківських ячейок.
За результатами проведених заходів вилучено готівкові кошти в різній валюті еквівалентом 1,6 млн. гривень та записи відеоспостереження.
На даний час слідчі дії тривають.
У Харкові виявлено лікарів – «нелегалів»
Мало хто шукає лікаря, коли здоровий, але коли ми вже захворіли, то вже шукаємо самого досвідченого у самому найкращому медичному закладі, із солідними рекомендаціями та високоякісними послугами. Гарантією таких послуг, як ми вважаємо, є приватна клініка, куди і звертаємося за допомогою, сплачуючи чималі кошти. Але на практиці з’ясовується, що не завжди солідне ім’я та назва закладу гарантують нам якісні послуги в рамках закону. І ще не відомо, хто саме тебе лікує та буде нести відповідальність у разі ускладнень.
Так, днями, харківські податківці виявили в одному з медичних закладів міста більше 10 лікарів без офіційного працевлаштування, таких собі «нелегалів» від медицини.
За словами начальника управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС області Олексія Гавриленка, перевірка проводилась за скаргою щодо виплати заробітної плати у «конвертах». Посадовець розповів, що у ході перевірки встановили декілька осіб, працевлаштованих відповідно до трудового законодавства, яким офіційно нараховується та виплачується заробітна плата.
Але коли співробітники фіскальної служби, як то кажуть, копнули глибше, а саме промоніторили офіційний сайт медичного закладу, то виявилась розбіжність між офіційною та наявною кількістю лікарів, що надають медичні послуги громадянам. Податківці пішли далі та записались на прийом до одного з такого медиків. Виявилось, що лікар і приймає, і лікує пацієнтів, але працює без оформлення наказу або розпорядження про прийом на роботу. І таких «нелегалів» від медицини виявилось понад 10 осіб. Керівництво закладу від коментарів відмовилось. Наразі вживаються заходи для подальшої передачі справи до прокуратури та інспекції праці.
«Робота фіскальної служби щодо легалізації трудових відносин триватиме і надалі. Адже це і додаткові кошти до бюджету, що йдуть на розвиток регіону, і соціальна складова зазначеного питання», - відзначає Олексій Гавриленко.
З початку 2015 року до держбюджету надійшло 105,7 млн. грн. від реалізації майна, що перейшло у власність держави
Протягом січня – листопада 2015 року до держбюджету надійшло 105,7 млн. грн. за результатами розпорядження товарами, валютою та цінностями, що перейшли у власність держави.
Зокрема, реалізація конфіскованого майна принесла бюджету країни 20,7 млн. грн. Також 3,2 млн. грн. зараховано до бюджету від реалізації органами Державної виконавчої служби майна, яке безпосередньо митницями не вилучалось, але було конфісковано у справах про порушення митних правил.
У свою чергу, від реалізації митницями швидкопсувного майна, вилученого у справах про порушення митних правил, а також майна, що підлягає поверненню за рішенням суду (власник не звернувся) держава отримала додатково 2,8 млн. грн. надходжень.
За звітний період митницями реалізовано товарів по закінченню термінів зберігання та розміщених у митний режим відмови на користь держави на загальну суму 8,2 млн. грн., які також перераховані до бюджету країни.
Крім того, за одинадцять місяців 2015 року до держбюджету зараховано валюти та цінностей на суму 70,8 млн. грн.
Податковою міліцією припинено діяльність конвертаційного центру, через який проконвертовано понад 2 млрд. гривень
Співробітники податкової міліції Житомирської області припинили діяльність конвертаційного центру, який діяв на території Житомирської, Харківської, Київської областей та м. Києва.
Загальний обсяг незаконно проконвертованих коштів для підприємств реального сектору економіки протягом 2015 року склав понад 2 млрд. 173 млн. гривень.
У м. Києві проведено 9 санкціонованих обшуків в автомобілях та за місцями проживання фігурантів центру, під час яких вилучено 117 тис. гривень, 18,1 тис. доларів США, 1,6 тис. євро готівкою, 114 печаток, штамп, ноутбуки, планшети, електронні носії інформації, чорнові записи та інші докази злочинної діяльності.
На розрахункових рахунках СГД-учасників конвертаційного центру заблоковано кошти на суму 260 тис. гривень.
Який розмір штрафу за незаконну зрубану ялинку
У новорічний період сума штрафів за незаконну вирубку ялинок збільшується втричі: штраф для фізосіб становить до 170 грн, а для посадових осіб - до 204 грн. Крім того, додатково накладається штраф за нанесення збитку лісовому масиву в розмірі до 1852 грн. за одне дерево.
Голова Держлісагентства наказав збільшити і посилити лісову охорону під час проведення ялинкової кампанії. Направлено звернення до правоохоронних органів щодо посилення співпраці з лісовою охороною в новорічний період.
Кожен працівник лісгоспів та лісової охорони зобов'язаний повідомляти про факти незаконної вирубки ялинок у правоохоронні органи.
Щодо інформаційних повідомлень у ЗМІ
Останнім часом представниками певних політичних кіл в соціальних мережах та деяких ЗМІ була поширена інформація щодо можливих неправомірних дій державної фіскальної служби, зокрема, незаконних перевірок підприємств.
Зі свого боку, ГУ ДФС у Харківській області запевняє, що фахівці служби діють виключно в межах законодавства України. Проведення перевірок базується суто на ризикоорієнтовній системі, унеможливлюючи включення до неї сумлінних платників податків.
Так, діюча система дозволила скоротити кількість проведених перевірок в цьому році на 33%.
ДФС у Харківській області стоїть на засадах законності та права, підтримуючи чесний бізнес та його ініціативи в розбудові країни.
У разі виявлення фактів перевищення владних повноважень, корупційних діянь тощо, просимо негайно звертатися на телефон антикорупційної гарячої лінії «Пульс» -044-284-00-07.
Роман Насіров підсумував роботу фіскальної служби у 2015 році
Про попередні підсумки роботи у 2015 році, процеси і зміни, які відбуваються у Державній фіскальній службі України, зокрема, щодо реформування служби, стану забезпечення бюджетних надходжень та боротьби з тіньовою економікою розповів Голова ДФС Роман Насіров під час прес-конференції 25 грудня в Кабінеті Міністрів України
Разом з керівником служби про свою роботу прозвітували і Перший заступник Голови ДФС Сергій Білан та начальник Міжрегіонального головного управління – Центрального офісу Євген Бамбізов.
Так, за словами Романа Насірова, основним завданням, виконання якого чекало і суспільство, і Уряд, і Парламент, стало реформування служби.
«Ми почали зміни з себе. Затверджено нову структуру ДФС – в ній підрозділи сформовані за функціональним напрямом. Це дозволило усунути дублювання функцій та виконати доручення Кабінету Міністрів України щодо скорочення служби на 30 відсотків. Вже звільнено 1862 працівники. А перше незалежне тестування, до якого залучено консорціум незалежних HR-фахівців, пройшли 877 керівників та ключових фахівців центрального апарату та територіальних органів ДФС», - наголосив Роман Насіров.
Також запроваджено Офіс аудиту та проведено сертифікацію аудиторів, розпочато демілітаризацію податковою міліції та реформу Офісу великих платників.
Не менш важливими є й досягнення ДФС у напрямі стабілізації надходжень до бюджету. З початку року до зведеного бюджету ДФС забезпечила надходження 522 млрд. грн. Щомісячне перевиконання планових показників дозволило на початку осені забезпечити Уряду реалізацію соціальних програм та поступово збільшити суми повернення бізнесу податку на додану вартість.
Так, з початку року відшкодовано 58,9 млрд. грн. ПДВ, з них 21 млрд. грн. – протягом трьох останніх місяців.
Збільшились й середньомісячні суми надходження ПДВ: порівняно з 2014 роком фактично майже на 30%. У листопаді до бюджету надійшла рекордна сума цього податку – 10,8 млрд. грн., за результатами грудня задекларовано 10,7 млрд. грн. ПДВ.
Крім того, перевиконання по митному напряму дозволило побудувати 32,8 км нових доріг та розпочати реконструкцію 29,4 км доріг у Чернівецькій, Волинській та Львівській областях. Завдяки експерименту, за яким 50% від суми перевиконання по митним зборам спрямовується на розбудову інфраструктури регіонів, бюджети областей отримали понад 400 млн. грн.
Збільшенню надходжень бюджету також сприяла ефективна боротьба з тіньовим бізнесом.
«Основним показником роботи у цьому напрямі є не кількість порушених кримінальних справ чи вироків суду, а прямий економічний ефект від діяльності оперативних підрозділів ДФС. Це забезпечення надходжень до держбюджету та запобігання тратам державних коштів», - підкреслив Сергій Білан.
Так, державі відшкодовано 932,4 млн. грн. збитків по закінченим кримінальним провадженням. Завдяки використанню системи аналізу ризиків вдалося попередити спроби формування фіктивного податкового кредиту з ПДВ на стадії реєстрації податкових накладних на суму 243 млрд. грн.
Крім того, з початку року припинено діяльність 59 конвертаційних центрів та з їх вигодонабувачів стягнуто до бюджету 770 млн. грн.
Значні кроки було зроблено й у напрямі реформування митниць, вдосконалення митних процедур, захисту кордонів та приведення митних пунктів пропуску до європейських стандартів.
«Я хочу подякувати всім сумліннім платникам податків за цей рік. І за те, що більшість з них була готова до змін, які відбуваються в країні. До змін, які відбуваються у фіскальній службі. А саме головне – за підхід до процедури сплати податків. Зі свого боку ми будемо забезпечувати прозорість своєї роботи та єдиний підхід до усіх платників податків», - підсумував Роман Насіров.
Детально з Річним звітом Державної фіскальної служби України можна ознайомитись за посиланням http://sfs.gov.ua/data/material/000/166/229980/Presentation1.pdf.
ДФС України: З початку 2015 року на «Пульс» надійшло понад 8,9 тис. звернень
У січні-листопаді поточного року на антикорупційний сервіс «Пульс» Державної фіскальної служби звернулися 8 904 заявника.
Більшість звернень стосувалась податкових питань. За 11 місяців поточного року з цього приводу на «Пульс» зателефонували 7 164 заявника, у той час як митної справи стосувалось 1 740 звернень.
Основними темами звернень залишаються проблеми, які виникають при подачі звітності та реєстрації податкових накладних – 2 885 звернень, або 32,4 відс.
Також заявників цікавила організація роботи ДФС та її територіальних органів – 2 352 звернення, або 26,4 відс., та система електронного адміністрування ПДВ – 1 168 звернень, або 13,1 відс.
Затримка митного оформлення товарів та черги на митних постах і пунктах також залишаються актуальними проблемами, цих питань стосувалось 1 060 (11,9 відс.) та 314 (3,5 відс.) дзвінків відповідно. Корупційних дій стосувалось 217 звернень (2,4 відс).
Станом на 1 грудня 96 відс., або 8 545 звернень, були опрацьовані, а заявники сповіщені про результати розгляду.
Нагадаємо, що інтерактивний сервіс «Пульс» приймає звернення платників податків з податкових та митних питань. Поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників ДФС, оперативно та в повному обсязі вирішити суперечливі питання, які виникають у сфері адміністрування податків та у митній сфері можна за телефоном (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.
Про справляння земельного податку
Головне управління ДФС у Харківській області з метою забезпечення дотримання вимог чинного податкового законодавства у частині справляння земельного податку з юридичних осіб повідомляє наступне.
З 01.01.2015 плата за землю – місцевий податок, який є однією із складових податку на майно.
Місцеві податки і збори встановлюються рішеннями, які в межах повноважень приймають сільські, селищні та міські ради. Встановлення місцевих податків і зборів здійснюється у порядку, визначеному Податковим кодексом України (далі – Кодекс).
Статтею 7 Кодексу визначено загальні засади встановлення податків і зборів і, зокрема, ставок податку, податкових пільг тощо.
Податковим Кодексом передбачено граничний розмір ставок земельного податку, у розрізі категорій земельних ділянок ставки визначаються рішенням місцевої ради.
При цьому, за відсутності рішення місцевої ради про встановлення місцевих податків і зборів, такі податки до прийняття рішення справляються виходячи з норм Кодексу із застосуванням мінімальних ставок, а плата за землю справляється із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування плати за землю (підпункт 12.3.5 пункту 12.3 статті 12 Кодексу).
Зазначену норму також необхідно враховувати для розрахунку суми земельного податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено.
Рішення місцевої ради оприлюднюється до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування ставок податків та пільг (підпункт 12.3.4 пункту 12.3 статті 12 та пункт 271.2 статті 271 Кодексу).
Копія прийнятого рішення надсилається у десятиденний строк з дня оприлюднення до контролюючого органу, в якому перебувають на обліку платники відповідних місцевих податків та зборів (підпункт 12.3.3 пункту 12.3 статті 12 Кодексу).
Граничним терміном надання копії рішення щодо ставок земельного податку та надання пільг відповідно до Кодексу є 25 грудня року, що передує звітному.
Звертаємо увагу, що Кодексом не дозволяється сільським, селищним міським радам встановлювати індивідуальні пільгові ставки місцевих податків і зборів для окремих юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та фізичних осіб або звільняти їх від сплати таких податків і зборів (підпункт 12.3.7 пункту 12.3 статті 12).
Якщо право на пільгу у платника виникає протягом року, то він звільняється від сплати земельного податку, починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право.
Поряд з цим, відповідно до статті 73 Закону України від 21.05.1997 №280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні» із змінами та доповненнями акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті у межах наданих їм повноважень, є обов’язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Підпунктом 287.1 статті 287 Кодексу визначено, що власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Державна реєстрація земельних ділянок здійснюється у Державному земельному кадастрі у порядку, встановленому Законом України від 07.07.2011 №3613-УІ «Про Державний земельний кадастр».
Дані Державного земельного кадастру згідно з пунктом 286.1 статті 286 Кодексу є підставою для нарахування земельного податку.
Розпорядження землями територіальних громад, передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб, надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності, вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності, здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності, додержанням земельного законодавства, вирішення земельних спорів тощо належить виключно до повноважень сільських, селищних та міських рад.
Суб’єктам господарювання, які не оформили відповідно до законодавства право власності або користування землею, необхідно звернутися до органів виконавчої влади та/або органів місцевого самоврядування для оформлення та реєстрації такого права.
Виявлено «схованку» елітного алкоголю
Працівники слідчо-оперативних підрозділів податкової міліції Харківщини в рамках широкомасштабних заходів під умовною назвою «Акциз-2015» виявили факт незаконного зберігання контрабандних елітних лікеро-горілчаних виробів.
Про це повідомляє виконуючий обов’язки начальника оперативного управління ГУ ДФС у Харківській області Сергій Марєхін.
40-річна бізнес-вумен незаконно ввезла на територію Харківської області через митний кордон партію контрабандних алкогольних напоїв іноземного виробництва з метою їх подальшої реалізації. Однак, свій бізнес жінка налагодила без ліцензії на право здійснення торгівлі підакцизними товарами. Крім цього, на пляшках виявленого алкоголю, не було належним чином розміщених марок акцизного податку встановленого зразку України.
«Під час проведення обшуків працівники слідчо-оперативних підрозділів податкової міліції виявили та вилучили 175 пляшок елітних лікеро-горілчаних виробів на загальну суму близько 87,5 тис. грн., та 51 кг. червоної ікри на загальну суму близько 56,1 тис. грн.», - зазначає Сергій Марєхін.
Інформацію про дане правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст. 204 Кримінального кодексу України.
На теперішній час здійснюються заходи щодо встановлення повного кола осіб, причетних до протиправної діяльності, встановлюються канали постачання контрабандної продукції та місця їх реалізації.
Работодателям не будут возмещать зарплаты мобилизованных
Согласно бюджету на 2016 год, государство не будет возмещать работодателям зарплаты и начисления социальных взносов мобилизованным гражданам.
Как сообщает Цензор.НЕТ, об этом заявила народный депутат от фракции "Самопомич" Алена Бабак в эфире "5 канала".
"Остается ответственность у работодателей содержать в штате людей, которые являются мобилизованными. и платить им среднюю заработную плату, как и сегодня. Но в отличие от того, как сегодня, что эта заработная плата им компенсируется из бюджета, работодатели сами должны находить ресурс на выплату этой зарплаты и начисление социальных взносов", — сказала она.
Нардеп выступила против такого решения: "Не может государство переходить на режим, когда работодатели выступают в роли волонтеров и содержат армию".
Відшкодована сума матеріальної шкоди не є об'єктом оподаткування військовим збором
Сума матеріальної шкоди, яка за вироком суду відшкодовується платнику податків внаслідок заподіяння шкоди здоров'ю, не включається до оподатковуваного доходу та не підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.
Oскільки зазначений дохід не включається до загального оподатковуваного доходу, то сума такого доходу не є об'єктом оподаткування і військовим збором.
Порядок оподаткування сум, що за рішенням суду спрямовуються на відшкодування збитків, завданих платнику податку внаслідок заподіяння йому матеріальної шкоди, а також шкоди життю та здоров'ю визначено пп. 164.2.14 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України.
Про подання податкової звітності з 1 по 4 січня 2016 року
У зв’язку із завершенням бюджетного 2015 року з 1 по 4 січня 2016 року буде тривати проведення технологічних регламентних робіт в інформаційних системах ДФС.
У зазначені дні платникам податків, які подають податкову звітність до контролюючих органів засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством (далі – в електронній формі), засобами АС «Єдине вікно подання електронної звітності», будуть направлятись лише перші квитанції.
По завершенню проведення технологічних регламентних робіт, почне здійснюватись обробка поданої з 1 по 4 січня 2016 року податкової звітності в електронній формі у штатному режимі і буде забезпечено формування та направлення засобами АС «Єдине вікно подання електронної звітності» других квитанцій. При цьому дата реєстрації у контролюючому органі прийнятої податкової звітності буде відповідати даті, зазначеній у першій квитанції.
Отже, перевірку результатів обробки направленої з 1 по 4 січня 2016 року податкової звітності в електронній формі необхідно здійснювати, починаючи з 5 січня 2016 року.
Враховуючи зазначене, рекомендується з 1 по 4 січня 2016 року подавати лише податкову звітність, для якої настає термін сплати нарахованих сум.
Госбюджет-2016 будут усовершенствовать
Совместная рабочая группа Парламента и Правительства должна сформировать предложения по совершенствованию Государственного бюджета на 2016 год.
Об этом заявил председатель Верховной Рады Владимир Гройсман, открывая пленарное заседание 25 декабря.
Он отметил, что принятый бюджет на следующий год - тактический, а не стратегический, поэтому "необходимо будет ещё много над ним работать".
Гройсман подчеркнул, что в принятом бюджете удалось зафиксировать ряд положительных решений, в частности, сохранение финансовой децентрализации, упрощенной системы налогообложения для малого и среднего бизнеса и уменьшение размера ЕСВ.
Решение об аннулировании регистрации плательщика единого налога не приостанавливается на время судебного обжалования
Согласно абз. 4 п. 56.18 ст. 56 НКУ при обращении налогоплательщика в суд с иском относительно признания недействительным решения контролирующего органа денежное обязательство считается несогласованным до дня вступления судебного решения в законную силу.
Эти требования распространяются исключительно на решение контролирующих органов относительно начисления денежных обязательств. Приостановление действия других решений контролирующих органов, в том числе решений об аннулировании регистрации плательщика единого налога, положениями данной статьи не предусмотрено.
Таким образом, при обжаловании в суде решения налогового органа относительно аннулирования регистрации плательщика единого налога:
- решение об аннулировании регистрации плательщика единого налога на время судебного обжалования не приостанавливает свое действие;
- регистрация такого налогоплательщика считается аннулированной с даты, указанной в решении;
- начисление единого налога прекращается;
- налогообложение доходов физического лица - предпринимателя осуществляется согласно требованиям ст. 177 НКУ.
При этом окончательное решение относительно вопросов, которые обжалуются, принимается судом.
Оподаткування отриманих аліментів
Відповідно до підпункту 165.1.14 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються аліменти, що виплачуються платнику податку згідно з рішенням суду або за добровільним рішенням сторін у сумах, визначених згідно із Сімейним кодексом України, за винятком виплати аліментів нерезидентом незалежно від їх розміру, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.
Згідно з підпунктом 170.11.1 пункту 170.11 статті 170 Кодексу у разі, якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного податком на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) доходу платника податку – отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставками, визначеними у пункті 167.1 статті 167 цього Кодексу.
Таким чином, платник податку, який отримує аліменти від нерезидента, повинен включити суму таких доходів до складу загального річного оподатковуваного доходу та сплатити ПДФО за ставками 15% або 20%.
Відповідно до положень пункту 161 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу платник податку, який отримує аліменти від нерезидента, також повинен нарахувати та сплатити військовий збір за ставкою, визначеною підпунктом 1.3 пункту 161 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу, тобто 1,5%.
Антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс»
Сервіс Державної фіскальної служби України (далі – ДФС) «Пульс» – гаряча телефонна лінія, за якою по телефону (044)284-00-07 громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників ДФС, про можливі корупційні дії з їхнього боку, а також проблеми, які виникають під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України.
Інформація приймається цілодобово.
При наданні інформації бажано назвати своє прізвище, ім’я, по-батькові (посаду, назву суб’єкта господарювання), місце проживання (адресу юридичної особи) та обов’язково зазначити назву органу ДФС, з яким пов’язана подія, коли відбулась подія, прізвище, ім’я, по-батькові працівника органу ДФС, в роботі якого вбачаються протиправні або корупційні дії, та суть проблеми.
Про результати розгляду інформації клієнти повідомляються в режимі Call-back (працівник сервісу повідомляє про результати розгляду) невідкладно або протягом 1 – 3 робочих днів. Якщо інформація потребує додаткового розгляду, то загальний термін її опрацювання не перевищує 15 днів.
Результати розгляду анонімної інформації не повідомляються.
Правила перетину кордону напередодні Новорічних та Різдвяних свят
Днями у прес – центрі ІА «МОСТ – ДНЕПР» відбулася прес-конференція на тему: «Правила перетину кордону напередодні Новорічних та Різдвяних свят» за участі заступника начальника митного поста – начальника відділу митного оформлення №1 митного поста «Дніпропетровськ – аеропорт» Дніпропетровської митниці ДФС Атаманенка Євгена.
За його словами: «Під час перетину кордону необхідно пам’ятати, які речі громадян вважаються особистими і не обкладаються митом.
До особистих речей щодо законодавства відносяться: спортивне спорядження (велосипед, вудка, комплект альпіністського спорядження, комплект спорядження для підводного плавання, комплект лиж, комплект тенісних ракеток, дошка для серфінгу та інше аналогічне спорядження, призначене для використання однією особою). Товари особистої гігієни та індивідуальні косметичні засоби, особисті прикраси, призначені виключно для особистого використання, і які мають ознаки використання. Також один фотоапарат, одна кіно– або відеокамера разом з обґрунтованою кількістю фото–, відео–, кіноплівки і додатковим спорядженням.
Не більше двох мобільних телефонів і переносних персональних комп’ютерів, флеш-карти у кількості не більше трьох штук. Туалетної води – 0,5 л або 100 г парфуму».
Також, при в’їзді на територію України з-за кордону лікарські препарати можна ввозити з собою без рецепта лікаря тільки у кількості, яка не перевищує п’яти упаковок кожного найменування на людину.
Євген Атаманенко зазначив, що у зв’язку з новорічними святами актуальним залишається питання щодо ввезення алкоголю, тютюну та продуктів харчування на територію України: «Громадяни, які досягли повноліття можуть ввозити з собою: 5 л пива, 2 л вина, 1 л міцних алкогольних напоїв; 200 сигарет або 50 сигар, 250 г тютюну, або всі вироби в наборі загальною вагою не більше 250 г.
Також, він додав, стосовно ввезення та вивезення валюти громадянами, то українцеві, в незалежності від віку можна ввозити в Україну та вивозити за межі країни готівку у сумі, яка не перевищує 10 тис. євро, без письмового декларування митним органам.
Ввезення на територію України алкогольних напоїв та тютюнових виробів особами, що не досягли 18 років, забороняється.
Національний банк України з 11 квітня 2016 року вводить в обіг банкноти номіналом 500 гривень зразка 2015 року
Національний банк України з 11 квітня 2016 року вводить в обіг оновлені банкноти номіналом 500 гривень зразка 2015 року з удосконаленою системою захисту.
Банкноти буде введено з метою поліпшення організації готівкового обігу та в межах планового випуску на 2016 рік на заміну зношених, пошкоджених та вилучених з обігу.
Оновлення номінального ряду банкнот зразка 2003 – 2007 років розпочалося у 2012 році та реалізовується відповідно до статей 34 і 35 Закону України "Про Національний банк України" і Стратегічної програми з удосконалення організації готівкового обігу в Україні на 2013 – 2018 роки.
Нова банкнота номіналом 500 гривень зразка 2015 року є законним платіжним засобом на території України та обов’язкова до приймання за її номінальною вартістю всіма фізичними та юридичними особами без будь-яких обмежень на всій території України.
Банкноти номіналом 500 гривень зразка 2006 та 2015 років перебуватимуть в обігу одночасно.
Після введення в обіг банкнот номіналом 500 гривень зразка 2015 року громадянам не потрібно буде обмінювати банкноти зразка 2006 року на нові.
Нагадаємо, що оновлення попереднього ряду банкнот національної валюти розпочалося з банкноти номіналом 100 гривень зразка 2014 року, що була уведена в обіг 9 березня цього року.
Максимальная ставка налога на недвижимость поднята до 3%
Верховная Рада Украины увеличила предельную ставку налога на недвижимое имущество с 2% до 3% размера минимальной заработной платы за 1 кв. м общей площади жилой и коммерческой недвижимости, что в настоящее время составляет 41,34 грн за 1 кв. м.
Соответствующий правительственный проект закона №3688 «Об обеспечении сбалансированности бюджетных поступлений в 2016 году» от 22 декабря за основу и в целом проголосовали 251 депутат на заседании в четверг.
Кроме того, указанным законопроектом, заявленным как компромиссный проект правок в Налоговый кодекс со стороны Кабинета министров, предусмотрена отмена льгот для зданий промышленности и складских помещений промышленных предприятий, а также зданий и сооружений сельскохозяйственных товаропроизводителей.
Как сообщалось, также законопроектом «Об обеспечении сбалансированности бюджетных поступлений в 2016 году» в части налогообложения недвижимости предусмотрено установление дополнительной ставки налога в размере 25 тыс. грн для квартир площадью свыше 300 кв. м и домов площадью свыше 500 кв. м.
Верховная Рада отменила дополнительный импортный сбор с 1 января 2016 года
Верховная Рада приняла законопроект, отменяющий с 1 января 2016 года действие дополнительного импортного сбора, который должен был действовать до 25 февраля 2016 года.
За принятие правительственного законопроекта №3533 «О мерах по стимулированию внешнеэкономической деятельности» в целом проголосовали 268 депутатов при необходимом минимуме в 226 голосов.
Ранее заместитель министра финансов Украины Елена Макеева, представлявшая законопроект, отмечала, что принятое решение не изменит показателей бюджета на следующий год.
По данным Минэкономразвития, введенный в феврале дополнительный импортный сбор позитивно повлиял на укрепление платежного баланса и увеличение золотовалютных резервов, а его совокупный экономический эффект за счет уменьшения импорта составил 1 млрд долл.
Рада підвищила акцизи на алкоголь та пиво
Верховна Рада прийняла правки до Податкового кодексу (№3688), які передбачають підвищення акцизів на пиво в два рази - до 2,48 грн за літр, на лікеро-горілчані вироби - на 50%, до 105,8 грн/літр 100% спирту
Відповідний закон з третьої спроби підтримали 228 народних депутатів на засіданні парламенту в четвер, передає Еспресо.TV.
Ставку акцизного податку на слабоалкогольні напої збільшать на 300%, тобто її встановили у розмірі 211,59 гривень за 1 л 100% спирту в такому напої.
Акцизна ставка на сухі вина зберігається на рівні 0,01 грн/літр, на кріплені вина і вермути підвищується в два рази - до 7,16 грн/літр, ігристі вина - в два рази, до 10,4 грн/літр, слабоалкогольні напої - на 300%, до 211,59 грн/літр.
Акциз на сигарети за специфічною ставкою зросте на 40% - до 318,26 грн за 1 тис. штук.
Фізичні особи – підприємці сплатять військовий збір за 2015 рік до 19 лютого 2016 року
З 1 січня 2015 року набрали чинності зміни внесені Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) в частині оподаткування військовим збором доходів фізичних осіб – підприємців
Пунктом 161 підрозділу 10 Розділу ХХ Перехідних положень Кодексу тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір.
Платниками збору є :
- фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи;
- фізична особа - нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні;
- податковий агент.
Ставка збору складає 1,5 відсотки об’єкта оподаткування, визначеного підпунктом 1.2 пункту 161 підрозділу 10 Кодексу (підпункт 1.3 пункту 161 підрозділу 10 Кодексу).
При цьому, об’єктом оподаткування збором є, зокрема: загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання); іноземні доходи - доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.
Відповідно до підпункту 164.1.3 пункту 164.1 статті 164 Кодексу загальний річний оподатковуваний дохід дорівнює сумі загальних місячних оподатковуваних доходів, іноземних доходів, отриманих протягом такого звітного податкового року, доходів, отриманих фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності згідно із статтею 177 Кодексу.
Об’єктом оподаткування фізичної особи – підприємця є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця (пункт 177.2 статті 177 Кодексу).
Отже, фізичні особи – підприємці, крім тих що обрали спрощену систему, за результатами звітного податкового року самостійно розраховують військовий збір в розмірі 1,5 відсотки чистого оподатковуваного доходу, відображають в річній податковій декларації та сплачують в терміни передбачені для сплати податку на доходи фізичних осіб за відповідний період.
Першим звітним податковим періодом для нарахування військового збору з доходів фізичних осіб – підприємців є 2015 рік.
Тобто термін сплати військового збору для фізичних осіб – підприємців – до 19 лютого 2016 року.
|