Суббота, 04.01.2025, 13:50

vburluk.pp.net - Официальный сайт пгт Великий Бурлук

Начало Регистрация Вход
Приветствую Вас, Неизвесный нам гость · RSS
Меню сайта
Категории каталога
Податкові новини [1962]
Наш опрос
Считаете ли вы, что жизненные принципы не должны меняться ни при каких обстоятельствах?
Всего ответов: 42
 Каталог статей
Начало » Статьи » Вовчанська МДПІ » Податкові новини

Вовчанська ОДПІ інформує

Довіреність на отримання ЕЦП повинна бути оформлена на номерному бланку суворої звітності й нотаріально посвідчена

 

АЦСК ІДД ДФС повідомляє: отримання послуг електронного цифрового підпису здійснюватиметься особисто або виключно на підставі довіреності, посвідченої нотаріально. Зазначена довіреність повинна бути оформлена на номерному бланку суворої звітності.

Звернімо увагу: у нотаріально посвідченій довіреності необхідно надати представнику відповідні повноваження для отримання послуг ЕЦП (подання до АЦСК ІДД ДФС реєстраційних документів заявника, учинення необхідних реєстраційних дій, генерація особистих ключів заявника, блокування, поновлення та скасування посилених сертифікатів тощо). Якщо реєстраційні документи заявника (реєстраційна картка тощо) підписані безпосередньо представником, у довіреності повинно бути додатково обумовлено наділення представника повноваженнями укладати від імені заявника договір про надання послуг ЕЦП.

 

 

Як обкладати ПДВ гарантійні внески, сплачені за договором оренди

 

Якщо умовами договору оренди передбачено, що кошти у вигляді гарантійних платежів (внесків) зараховуються в оплату лізингових (орендних) платежів, то сума гарантійних платежів (внесків) збільшує базу обкладення ПДВ в орендодавця.

При цьому податкові зобов’язання в орендодавця та податковий кредит в орендаря визначаються на дату події, що відбулася раніше (п. 187.1 ПКУ):

  • зарахування коштів від покупця на банківський рахунок/у касу;
  • відвантаження товарів/робіт/послуг.

Якщо ж умовами договору оренди передбачено, що гарантійні платежі (внески) виконують винятково функцію засобу забезпечення виконання зобов’язань і підлягають поверненню орендарю наприкінці строку дії договору, то сума гарантійних платежів (внесків) не збільшує базу обкладення ПДВ в орендодавця. Податкові зобов’язання орендодавцем та податковий кредит орендарем при отриманні/перерахуванні такого гарантійного платежу не визначаються.

Коли ж гарантійний платіж (внесок) спочатку виконував функцію засобу забезпечення виконання зобов’язань за договором, а потім спрямовується в рахунок оплати лізингових (орендних) платежів, що має бути обумовлено додатковою угодою до договору, то на дату зміни напряму використання гарантійного платежу (внеску) (дата укладення додаткової угоди до договору) орендодавець повинен нарахувати податкові зобов’язання на суму отриманих гарантійних платежів (внесків), а орендар на зазначену дату матиме право на формування податкового кредиту за умови реєстрації податкової накладної в ЄРПН і виконання інших правил щодо формування податкового кредиту, установлених ПКУ.

 

 

ДФС про подання Звіту з ЄСВ головним підприємством (правонаступником) за минулі періоди

 

Платник ЄСВ — головне підприємство (правонаступник) подає скасовуючий Звіт по ЄСВ за відокремлений підрозділ (філію) за попередні періоди за умови, якщо у фіскальному органі за місцем реєстрації філії закриті інтегровані картки у зв’язку з її ліквідацією.

 

 

 

Якщо звітність вчасно повторно не подано, то відлік розпочинається із моменту винесення повідомлення-рішення

 

Вовчанська ОДПІ повідомила: для визначення повторності правопорушення відповідно до ч. 2 п. 120.1 ПКУ(повторне неподання звітності) відлік 365 днів (для високосного року — 366 днів) розпочинається із дати винесення органом державної податкової служби податкового повідомлення-рішення.

 

 

 

При посвідченні договорів обов’язок визначати статус резидента України в платника податку — іноземця покладається на нотаріуса

 

Вовчанська ОДПІ зазначила, що достатньою підставою для визначення особи резидентом є самостійне визначення нею основного місця проживання на території України в порядку, установленому ПКУ, або її реєстрація як самозайнятої особи.

При цьому видана іноземцю посвідка на постійне проживання в Україні є лише дозволом на постійне проживання в Україні й не підтверджує факту проживання (постійного проживання) іноземця в Україні, тому не може бути документом, який свідчить про резидентський статус платника податку в Україні. Отже, іноземець повинен документально підтвердити факт свого проживання (перебування) на території України понад 183 днів протягом календарного року.

Водночас спеціалісти зауважилиПКУ не містить норми щодо необхідності одержання іноземцями від податкових органів документів, які підтверджують статус резидента України. Оскільки нотаріус є особою, відповідальною за перевірку правильності сплати податку фізичною особою — іноземцем, то обов’язок визначення статусу резидента України в платника податку — іноземця покладається на нотаріуса, що посвідчує договори дарування, купівлі-продажу майна, видає свідоцтва про спадщину.

 

 

Податківці рапортують про сприятливі умови застосування СЕА ПДВ для спецрежимників

 

Податківці Вовчанської ОДПІ нагадали про зміни в системі електронного адміністрування ПДВ для спецрежимників згідно зі ст. 209 ПКУ.

По-перше, для спецрежимників відкрито додаткові електронні ПДВ-рахунки для зарахування, починаючи із 04.08.2015 р., сум ПДВ, нарахованих таким сільгоспвиробником при здійсненні операцій із постачання власно виробленої сільгосппродукції. Кошти з таких рахунків автоматично перераховуються Казначейством на спеціальні рахунки сільгоспвиробників.

По-друге, кошти на додатковому рахунку також беруть участь у формуванні реєстраційної суми згідно з п. 2001.3 ПКУ шляхом збільшення показника «Сума поповнення рахунка».

По-третє, під час обчислення так званого «овердрафту» ураховуються суми, які були задекларовані платником до сплати до бюджету й погашені чи розстрочені або відстрочені, а також задекларовані як такі, що спрямовуються на спеціальний рахунок сільськогосподарського підприємства.

По-четверте, реєстраційна сума збільшується на суму від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, і суму непогашеного від'ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів на кінець поточного звітного (податкового) періоду, що зазначено в податковій звітності з ПДВ, у якій відображаються розрахунки з бюджетом та/або відображаються операції, що стосуються спецрежиму відповідно до ст. 209 ПКУ, за червень/II квартал 2015 року. На таку суму сільгосппідприємством збільшується розмір суми податкового кредиту за звітний (податковий) період липень/III квартал 2015 року (пп. 4 п. 34 підрозділу 2 р. XX «Перехідні положення» ПКУ).

 

 

За недотримання законодавчих гарантій щодо працівників, призваних на військову службу, штрафуватимуть у 10-кратному розмірі мінзарплати

 

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення встановлених законом гарантій працівникам, призваним на військову службу» (№ 2035а).

Зокрема, законодавчим актом доповнено ст. 265КЗпП нормою, згідно з якою юридичні та фізичні особи — підприємці за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання військових обов'язків, несуть відповідальність у вигляді штрафу в 10-кратному розмірі мінімальної зарплати, установленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

 

 

Як розподіляти алкоголь по групах при заповненні додатка 6 Декларації акцизного податку

 

Податківці Вовчанської ОДПІ зазначили, що підакцизні товари підлягають відображенню в додатку 6 таким чином:

  • рядок 1 — у цьому рядку зазначаються горілки та лікеро-горілчані напої. Горілки поділяються на горілки та горілки особливі. Лікеро-горілчані напої, у свою чергу, поділяються на групи: лікери, наливки, настоянки, бальзами, аперитиви, коктейлі, напої десертні. Також у цьому рядку вказуються слабоалкогольні напої, зокрема — SHAKE, «Лонгер», «Бренді-кола», «Ром-кола», «Джин-тонік», «Рево» тощо;
  • рядок 2 — у цьому рядку зазначаються вина виноградні натуральні, вина натуральні кріплені, шампанські, ігристі, газовані, вермути, бренді, сусло виноградне й інші виноматеріали, коньяки, інші алкогольні напої з винограду, плодів і ягід, а саме: сидри, перрі тощо. Також у рядку 2 указують інші спиртові дистиляти — віскі, ром, джин, текілу, продукти з умістом спирту етилового 8,5% об’ємних одиниць та більше й інші товари, які не належать до рядка 1;
  • рядок 3 — у цьому рядку зазначають пиво, пиво спеціальне — BEERMIX. При цьому пиво безалкогольне, яке вказане в товарній позиції 2202 згідно з УКТ ЗЕД, не є підакцизним товаром.

Податківці зауважили, що з метою заповнення рядків 1–3 додатка 6 визначення виду алкогольного напою має здійснюватися на підставі інформації, яка вказана на відповідному алкогольному виробі.

 

 

Що варто врахувати, якщо подається електронне звернення до контролюючого органу

 

Для тих, хто вирішив скористатися правом звернення до митниці, але при цьому не використовує електронного цифрового підпису,  повідомляємо: електронне звернення, якщо воно надсилається без використання електронного цифрового підпису, повинно мати вигляд скан-копії та/або фотокопії.

У зверненні має бути зазначено:

  • прізвище, ім'я, по батькові;
  • місце проживання громадянина;
  • суть порушеного питання;
  • зауваження, пропозиції;
  • заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення має бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також повинні вказуватися електронна поштова адреса, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв'язку з ним

 

 

Великим платникам податків, що змінили основне місце обліку, заяву 1-ОПП потрібно подати до 15 листопада

 

Вовчанська ОДПІ повідомляє: у разі отримання платником податків повідомлення про включення платника податків до Реєстру великих платників податків на наступний рік, такий платник зобов'язаний не пізніше 15 листопада поточного року подати до вказаного в такому повідомленні контролюючого органу, що здійснює супроводження великих платників податків за новим місцем обліку, заяву за формою № 1-ОПП про взяття на облік із початку календарного року, на який сформовано реєстр.

 

 

 

Демобілізований працівник приступає до роботи після постановки на військовий облік і часу на проїзд до місця проживання

Днем фактичної демобілізації військовослужбовця вважається день виключення зі списків особового складу військової частини у зв'язку зі звільненням із військової служби (оформлюється наказом військової частини, про що робиться відповідний запис у військовому квитку).

Водночас  громадяни, звільнені з військової служби, у 5-денний строк після виключення зі списків особового складу військової частини зобов'язані прибути до районних (міських) військових комісаріатів для взяття їх на військовий облік.

Тож Мінсоцполітики в листі від 05.10.2015 р. № 1277/13/84-15 підсумовує, що працівник повинен прибути на роботу після звільнення його з військової служби, узяття на військовий облік та в разі необхідності проїзду до місця проживання (перебування).

 

 

Як заповнювати графи 4, 5.1, 5.2 податкової накладної

 

Заповнення графи 4 податкової накладної

При заповненні податкової накладної в графі 4 «Код товару згідно з УКТ ЗЕД»зазначають десятизнаковий код товару. Такий код уносять суцільним порядком без будь-яких розділових знаків (пробілів, крапок тощо).

Коли у вантажній митній декларації зазначено іншу кількість знаків кода УКТ ЗЕД, то до податкової накладної переносять аналогічний код без дописування нулів чи інших знаків із вирівнюванням по правому краю поля.

У разі виписки податкової накладної при постачанні одночасно імпортованих та вітчизняних товарів або підакцизних та не підакцизних товарів графу «Код товару згідно з УКТ ЗЕД» заповнюють лише за тими товарними позиціями, які належать до підакцизних або які ввезені на митну територію України.

Крім того, у клітинках податкової накладної, які не підлягають заповненню, нулі, прочерки й інші знаки чи символи не проставляють.

У відповідних графах при заповненні податкової накладної дотримання вимог Класифікатора системи позначень одиниць вимірювання та обліку ДК 011-96, затвердженого наказом Держстандарту України від 09.01.1997 р. № 8, є обов’язковим.

Заповнення граф 5.1 та 5.2 податкової накладної

ДО внесення змін у форми податкової накладної/розрахунку коригування у зв’язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» від 16.07.2015 р. № 643-VІІІ податкову накладну/розрахунок коригування складають за формою, установленою Порядком № 957, але з урахуванням положень згаданого Закону.

Так, графи 5.1, 5.2 заповнюють відповідно до КСПОВО, чинного на дату складання податкової накладної:

  • у графі 5.1 указують умовне позначення відповідної назви одиниці вимірювання/обліку (українське), зазначеної у КСПОВО;
  • у графі 5.2 — код відповідної одиниці вимірювання/обліку, зазначений у КСПОВО.

При цьому графи 5.1 та 5.2 податкової накладної не належать до обов’язкових реквізитів, зазначених п. 201.1 ПКУ.

Отож, зважаючи на викладене вище, податкова накладна, у табличній частині якої неправильно заповнено графи 5.1 і 5.2, не вважається такою, що заповнена з порушеннями.

 

 

Чи враховують при обчисленні податку на прибуток від’ємне значення від патентованої діяльності, яке виникло в попередніх звітних періодах?

 

Податківці Вовчанської ОДПІ нагадали: починаючи із 01.01.2015 р. особливості обкладення податку на прибуток установлено ст. 134 ПКУ.

Згідно із пп. 134.1.1 ПКУоб’єктом обкладення податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення чи зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку чи збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МСФЗ, на різниці, які виникають згідно з положеннями р. ІІІ ПКУ.

Керуючись пп. 140.4.2 ПКУ, фінансовий результат до оподаткування зменшується на суму від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років. Положення зазначеного пункту застосовуються з урахуванням п. 3 підрозділу 4 р. XX «Перехідні положення» ПКУ.

Отже, від’ємне значення об’єкта оподаткування від патентованої діяльності, що виникло в попередніх звітних (податкових) періодах, ураховується у складі загального від’ємного значення об’єкта оподаткування, що зменшує фінансовий результат до оподаткування згідно з положеннями пп. 140.4.2 ПКУ у вигляді різниці.

 

 

ДФС нагадала про граничні строки сплати ЄСВ підприємцями-єдинниками

 

Вовчанська ОДПІ зауважила: граничний строк сплати єдиного внеску фізичними особами — підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування, — 19 число місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

У разі якщо останній день сплати єдиного внеску припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, то останнім днем таких строків сплати єдиного внеску вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.

Нагадаємо: відповідно до абз. 3 ч. 8 ст. 9 Закону № 2464, фізособи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, сплачують єдиний внесок поквартально.

Водночас, згідно з пп. 2 п. 6 р. ІV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.2015 р. № 449, підприємці-єдинники можуть сплачувати авансові платежі з ЄСВ помісячно до 20 числа кожного місяця поточного кварталу в розмірі, який самостійно визначили. При цьому суми ЄСВ, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

 

 

 

Нові роз’яснення щодо заповнення форми 1П-НПП (річна) «Звіт про виробництво та реалізацію промислової продукції

 

Державна служба статистики України затвердила нові Роз’яснення щодо заповнення форми 1П-НПП (річна) «Звіт про виробництво та реалізацію промислової продукції» від 23.10.2015 р. № 17.4-12/17.

Ці роз’яснення, як і попередні, складаються із трьох розділів.

У розділі І «Загальні положення» роз’яснень наведено загальні положення щодо заповненняформи 1П-НПП, зокрема:

  • розділ І форми 1П-НПП містить показники про виробництво промислової продукції за видами у звітному та попередньому роках, яку було вироблено на власних або орендованих потужностях (із власної сировини або сировини замовника);
  • розділ ІІ форми 1П-НПП уміщує інформацію про наявність електростанцій (електрогенераторних установок) потужністю менше 500 кВт, їх потужність і виробництво електроенергії.

Окрім того, у двох розділах форми 1П-НПП різний формат представлення значень показників. Так, у розділі І числові значення в мільйонах, тисячах і значення графи 5 указуються з одним десятковим знаком (після коми), а за іншими одиницями вимірювання — у цілих числах. Стосовно значення показників розділу ІІ, вони відображаються в цілих числах в одиницях вимірювання, які зазначені у формі 1П-НПП.

У розділі ІІ «Виробництво та реалізація промислової продукції» та розділі ІІІ «Виробництво та реалізація промислової продукції» роз’яснень наводяться пояснення щодо заповнення граф розділів І та ІІ форми 1П-НПП відповідно.

Загалом можна сказати, що норми нових і попередніх роз’яснень істотно не відрізняються, а такі зміни були спричиненні лише перекомпонуванням попередніх пояснень.

 

 

Чи штрафуватимуть платника акцизного податку за несвоєчасне подання декларації, якщо податок був сплачений своєчасно

 

Навіть якщо акцизний податок був сплачений своєчасно, але декларація за таким податком подана до контролюючого органу за місцем реєстрації з порушенням строку, то до такого платника податків усе одно застосовуються санкції, передбачені п. 120.1ПКУ.

Зокрема неподання чи несвоєчасне подання податкових декларацій тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі:

  • 170 грн — за кожне таке неподання або несвоєчасне подання;
  • 1020 грн — за ті самі дії, учиненні платником податків, до якого протягом року вже було застосовано штраф за це порушення.

ДФСУ в листі від 21.10.2015 р. № 23377/10/28-10-06-11 пояснює це тим, що згідно з п. 120.1ПКУ відповідальність у вигляді штрафу настає саме за неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати й сплачувати податки (збори) податкових декларацій (розрахунків), а не за порушення норм щодо сплати податку (збору).

 

 

 

Чи потрібна ліцензія НБУ на дарування резидентами своїм родичам (резидентам) іноземної готівкової валюти

 

Операція дарування резидентами України своїм родичам (резидентам) за договором дарування готівкових коштів у вигляді іноземної валюти не потребує отримання індивідуальної ліцензії НБУ на здійснення валютних операцій. Такого висновку дійшла ДФСУ в листі від 23.10.2015 р. № 9821/Б/99-99-17-01-03-14.

Зокрема податківці посилаються на п. 4 ст. 5 Декрету КМУ «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» від 19.02.1993 р. № 15-93, де визначено перелік операцій, які потребують отримання індивідуальної ліцензії НБУ на здійснення валютних операцій.

Так-от, дарування резидентом України за договором дарування іншому резиденту (родичу) готівкових коштів у вигляді іноземної валюти в цьому пункті не передбачено, відповідно, і не потребує ліцензування.

 

 

Чи потрапляє індивідуальна знижка на товар до оподатковуваного доходу фізособи

 

Сума доходу, отриманого фізичною особою у вигляді суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку, включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку виключно за умови, якщо така знижка має індивідуальний (персональний) характер.

 

 

Листки непрацездатності, видані на окупованих територіях, не приймаються для виплати допомоги Фондом

 

Листки непрацездатності, які були видані закладами охорони здоров'я на тимчасово окупованих і неконтрольованих територіях після 01.12.2014 р., не можуть бути підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах за рахунок коштів Фонду соцстраху. На це звертає увагу ФСС із ТВП у листі від 08.10.2015 р. № 5.2-32-1602.

Адже будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність уважаються незаконними, якщо ці органи чи особи створені, обрані або призначені в порядку, не передбаченому законом.

 

 

Податківці проти формування податкового кредиту за безоплатними імпортними товарами

 

Спеціалісти Вовчанської ОДПІ відмітили: у разі якщо, відповідно до договору, укладеного між митним брокером та імпортером, сплата ПДВ до бюджету при розмитненні товарів здійснюється через митного брокера, такий імпортер — власник товарів має право віднести суму ПДВ до податкового кредиту на підставі митної декларації, у якій він має бути вказаний як одержувач (власник) товару, за умови перерахування ним коштів митному брокеру до моменту розмитнення товару.

Якщо хоч одна з указаних вище умов не виконується, імпортер — власник товарів не матиме права на віднесення до податкового кредиту таких сум ПДВ.

Окрім того, податківці доходять висновку, що при безоплатному отриманні імпортних товарів відсутній факт придбання товарів. Відповідно, за п. 198.3 ПКУ немає права на податковий кредит.

Категория: Податкові новини | Добавил: Volchanckaya_MGNI (10.11.2015)
Просмотров: 399 | Рейтинг: 0.0 |

Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Конструктор сайтов - uCoz
Форма входа
Поиск по каталогу
Друзья сайта
Статистика