Понедельник, 06.01.2025, 14:20

vburluk.pp.net - Официальный сайт пгт Великий Бурлук

Начало Регистрация Вход
Приветствую Вас, Неизвесный нам гость · RSS
Меню сайта
Категории каталога
Податкові новини [1962]
Наш опрос
Как вы любите справлять праздники, дни рождения, юбилеи?
Всего ответов: 46
 Каталог статей
Начало » Статьи » Вовчанська МДПІ » Податкові новини

Вовчанська ОДПІ інформує

Украинцы с начала года заплатили 6,4 миллиарда военного сбора

В течение января-сентября текущего года налогоплательщики уплатили в государственный бюджет 6 390 млн гривен военного сбора.

Об этом говорится в сообщении Государственной фискальной службы, пишет Контракты.

"Индикативные показатели выполнены на 114,4%. В сентябре 2015 года в сводный бюджет Украины поступило 778,2 млн грн военного сбора, что составляет 109,3% выполнения индикативного показателя", — говорится в сообщении.

Как известно, военный сбор введен с 3 августа 2014 года. Его ставка составляет 1,5% от объекта налогообложения.

Плательщиками сбора являются физические лица-резиденты, которые получают доходы как в Украине, так и за ее пределами, физические лица-нерезиденты, получающие доходы в Украине, а также налоговые агенты.

Для резидента объектом обложения сбором является общий месячный налогооблагаемый доход; доходы из источника их происхождения в Украине, которые окончательно облагаются при их начислении; иностранные доходы, полученные из источников за пределами Украины.

Объектом налогообложения нерезидента является общий месячный налогооблагаемый доход из источника его происхождения в Украине; доходы из источника их происхождения в Украине, которые окончательно облагаются при их начислении.

 

Как отчитаться единщику за ІІІ квартал

ГФС Украины в разъяснении от 01.10.2015 г. указала, что предприниматели-единщики третьей группы за ІІІ квартал 2015 года отчитываются по старой форме (утверждена приказом Минфина от 21.12.2011 г. № 1688).

Новая форма декларации плательщика единого налога – физического лица – предпринимателя, утвержденная приказом Минфина от 19.06.2015 г. № 578, должна использоваться единщиками всех трех групп для составления отчетности за 2015 год начиная с 1 января 2016 года (в том числе и для самостоятельного исправления ошибок).

Напомним, что 9 ноября является предельным сроком для представления Налоговой декларации плательщика единого налога – физического лица – предпринимателя за три квартала 2015 года предпринимателями, избравшими третью группу.

 

Виключено норму про обов`язкову наявність у ТОВ печатки

Внесено зміни до пункту 5 Модельного статуту товариства з обмеженою відповідальністю.
Так, цими змінами встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю має самостійний баланс, рахунки в банках, може мати печатку із своїм найменуванням, ідентифікаційним кодом, штампи, бланки, фірмовий знак, а також знак для товарів і послуг та інші реквізити.

Постанова КМУ від 07.10.15 р. № 820 набуде чинності з дня офіційного опублікування.

 

Мін`юст вніс зміни до порядку вчинення виконавчих дій, що забезпечують реалізацію інституту аграрних розписок

Министерство юстиции утвердило приказ, которым к инструкции о порядке совершения исполнительных действий внесены изменения, которые обеспечат реализацию института аграрных расписок. Об этом сегодня в ходе конференции, посвященной расширению пилотного проекта по запуску аграрных расписок в Украине, сообщила заместитель Министра юстиции Оксана Иванченко, передает пресс-служба Минюста.

«Вступает в силу приказ Министерства юстиции, которым мы внесли изменения в инструкцию о порядке совершения исполнительных действий и добавили отдельный раздел, регулирующий особенности совершения принудительных исполнительных действий в отношении аграрных расписок», - отметила заместитель Министра юстиции.

По ее словам, в последние месяцы Минюст проводил семинары и разъяснительные мероприятия для нотариусов в тех областях, на которые будет распространен проект аграрных расписок. Нотариусам рассказывали, как правильно применять и реализовывать положения Закона об аграрных расписки.

Она также сообщила, что именно нотариусы в пределах областей, где реализуются пилотные проекты, будут обеспечивать практическое внедрение института аграрных расписок.

«Наши нотариусы - государственные и частные - дают жизнь указанном инструмента, начиная от удостоверения аграрной расписку и ее регистрации в соответствующем реестре. И заканчивая финальным элементом - обеспечивая принудительное исполнение расписки государственными исполнителями», - резюмировала Оксана Иванченко.

 

Зерновим складам більше не потрібні сертифікати відповідності

Внесено зміни до постанови КМУ від 11.04.03 р. № 510 "Про забезпечення сертифікації зернових складів на відповідність послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки, запровадження складських документів на зерно".
Зокрема, виключено положення, яким передбачалося, що зернові склади, які не мають сертифіката відповідності, позбавляються права приймати на зберігання зерно та продукти його переробки.

Постанова КМУ від 07.10.15 р. № 806 набуде чинності з дня опублікування.

 

Як відобразити в бухобліку компенсацію середнього заробітку мобілізованого?

Відповідно до Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій, нарахування компенсації з бюджету у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період відображається в бухобліку за кредитом рахунку 66 "Розрахунки за виплатами працівникам" і дебетом рахунку 94 "Інші витрати операційної діяльності". Надходження грошових коштів на рахунок підприємства від органів соціального захисту населення для виплати компенсації відображається за дебетом рахунку 31 "Рахунки в банках" і кредитом рахунку 48 "Цільове фінансування і цільові надходження". Одночасно на цю суму визнається дохід і відображається за дебетом рахунку 48 і кредитом рахунку 71 "Інший операційний дохід". Виплата компенсації мобілізованим працівникам відображається за дебетом рахунку 66 та кредитом рахунку 30 "Готівка" або 31.

 

Уряд планує скоротити тривалість робочого часу для чоловіків, що виховують дитину

Верховна Рада зареєструвала законопроект № 2235 "Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо створення рівних умов для реалізації прав працівників, які виховують дітей або доглядають за хворим членом сім'ї".
Так, законопроектом пропонується розширити коло осіб, які виховують дитину віком до 14 років або дитину-інваліда, для надання їм права на скорочену тривалість робочого часу за рахунок власних коштів підприємств і організацій. Зокрема, така гарантія поширюватиметься не лише на жінок, а й на батьків, опікунів чи піклувальників.
Проектом закону також передбачається надати цій категорії осіб право на встановлення неповного робочого дня або неповного робочого тижня у разі здійснення догляду за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку.
Запропоновані зміни забезпечать рівність участі жінок і чоловіків у догляді та вихованні дітей або за хворим членом сім'ї.

 

НБУ запровадив новий підхід до розрахунку окремих економічних нормативів

Затверджено зміни до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні.
Зокрема, запроваджений новий підхід до розрахунку нормативів кредитного ризику:
- передбачено включення активів за їх балансовою вартістю. Зазначене дозволить банкам зменшити активні операції на суму сформованих за ними резервів. Це позитивно відобразиться на значеннях економічних нормативів кредитного ризику, що в свою чергу надасть можливість банкам направити вивільнені кошти на кредитування;
- визначено умови для врахування грошового забезпечення (покриття) за наданими гарантіями/акредитивами для зменшення кредитного ризику, що дасть можливість банкам розширити використання таких фінансових інструментів за наявності грошового забезпечення за ними.
Також уточнений розрахунок нормативу достатності (адекватності) регулятивного капіталу (Н2):
- доповнено групу активів, які приймаються зі ступенем ризику 0 %,, активами, які забезпечені державною гарантією, що сприятиме реалізації державних програм шляхом фінансування інвестиційних та інфраструктурних проектів;
- включено облігації внутрішніх державних позик (ОВДП) з індексованою вартістю при визначенні суми відкритої валютної позиції з метою застосування єдиного підходу для розрахунку валютних ризиків як під час розрахунку лімітів валютної позиції так і для розрахунку нормативу достатності (адекватності) регулятивного капіталу (Н2).
Крім цього, передбачено:
- зміну підходів щодо порядку врахування субординованого боргу, зокрема щодо норми стосовно призупинення сплати процентів у разі погіршення фінансового стану банку, що сприятиме інвестиційній привабливості та додатковій капіталізації банківської системи;
- делегування уповноваженій особі НБУ повноважень щодо прийняття окремих рішень, які раніше приймалися Комітетом з питань нагляду, що спростить та прискорить відповідні процедури.

Постанова НБУ від 08.10.15 р. № 683 набуде чинності з 11.11.15 р.

 

Уряд схвалив постанову щодо заборони перевірок ЗМІ під час виборів

Кабмін схвалив постанову про запровадження мораторію на проведення перевірок діяльності засобів масової інформації у період до завершення виборчого процесу місцевих виборів у 2015 році. Про це на засіданні уряду заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.
З пропозицією схвалити таку постанову під час засідання уряду до Яценюка звернувся міністр інформаційної політики України Юрій Стець.
«Давайте урядовою постановою до моменту проведення виборів звернемося до всіх органів державної влади щодо того, щоб заборонити проведення перевірок засобів масової інформації», – звернувся Яценюк до членів уряду.
Напередодні голова Верховної Ради України Володимир Гройсман звернувся до прем’єр-міністра України, керівництва Державної фіскальної служби України та Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з проханням запровадити мораторій на проведення перевірок ЗМІ перед місцевими виборами.
9 жовтня Верховна Рада не проголосувала за постанову про припинення проведення перевірок засобів масової інформації напередодні місцевих виборів. У сесійній залі не знайшлося достатньої кількості депутатів для ухвалення постанови. Документ мав на меті рекомендувати Державній фіскальній службі і Нацраді з питань телебачення і радіомовлення скасувати графіки перевірки ЗМІ у передвиборний період. У неухваленій постанові також були рекомендації Кабінетові міністрів проконтролювати дотримання цих рекомендацій.

 

Несвоєчасно зареєстрована податкова накладна: як включити до податкового кредиту?

 

Податкова накладна, яка станом на 29.07.2015 не зареєстрована в Єдиному реєстрі, може бути включена до податкового кредиту не раніше звітного періоду, в якому її зареєстровано, та не пізніше ніж 365 календарних днів з дати складання

ДФСУ у листі від 06.10.2015 р. № 21157/6/99-99-19-03-02-15 вкотре нагадують: якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму ПДВ на підставі отриманих податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної.

Тобто податкові накладні/розрахунки коригування, які станом на 29.07.2015 своєчасно не зареєстровані в ЄРПН та по яких станом на вказану дату не сплинув граничний термін їх реєстрації в ЄРПН (з дати їх складання не минуло 180 календарних днів), можуть бути включені до складу податкового кредиту не раніше звітного періоду, в якому такі податкові накладні/розрахунки коригування зареєстровано в ЄРПН, та не пізніше ніж 365 календарних днів з дати складання. 

 

Операції з продажу талонів на паливо: чи бути роздрібному акцизу?

ДФСУ у листі від 09.10.2015 р. № 21512/6/99-99-19-03-03-15 роз'яснила, що податкові зобов’язання зі сплати 5-відсоткового акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів виникають у особи, яка безпосередньо здійснює відпуск нафтопродуктів з колонок через мережу заправних комплексів (АЗС) кінцевим споживачам, незалежно від умов продажу нафтопродуктів та форми розрахунків (готівкова, безготівкова), під час здійснення розрахункових операцій.

Операції з продажу або перепродажу талонів на паливо 5 - відсотковим акцизним податком з роздрібного продажу підакцизних товарів не оподатковуються.

 

Як отримати податкову соцпільгу на трьох дітей, якщо одна дитина - інвалід

ДФСУ у листі від 15.10.2015 р. № 9593/К/99-99-17-03-03-14 нагадує, що на застосування податкової соціальної пільги має право кожен працівник, який отримує заробітну плату не більше 1710 грн/місяць. До 31 грудня 2015 року податкова соціальна пільга надається в розмірі, що дорівнює 50 % розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року. Тобто у 2015 році – 609 гривень.

Водночас для платника податків, який утримує:

 - двох чи більше дітей до 18 років -  розмір ПСП становить 100% у розрахунку на кожну дитину;

 - дитину-інваліда -  розмір ПСП встановлено у розмірі 150 % у розрахунку на кожну таку дитину віком до 18 років.

При цьому, якщо платник податку має право на застосування податкової соцпільги з двох і більше підстав застосовується одна податкова соціальна пільга з підстави, що передбачає її найбільший розмір. Проте з цього правила є виняток. Так, якщо платник податку утримує двох чи більше дітей, один з яких є інвалідом, податкова соціальна пільга у розмірі 150% на дитину- інваліда додається до пільги у розмірі 100% на інших дітей

При цьому граничний розмір доходу, який дає право на отримання ПСП одному з батьків, визначається як добуток суми та відповідної кількості дітей.

Податкова соціальна пільга починає застосовуватися до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати з дня отримання роботодавцем заяви платника податку про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право.

Таким чином, платник податку (один із батьків), який утримує дітей віком до 18 років (у т.ч. дитину-інваліда), повинен підтвердити своє право на застосування податкової соціальної пільги шляхом надання документів, встановлених Порядком, зокрема, документів, які підтверджують, що такий платник є їх батьком або матір’ю (у т.ч. усиновлювачем), опікуном або піклувальником. 

 

ДФС про нарахування зарплати за попередні періоди та застосовування понижуючого коефіцієнта до ставки ЄСВ

У разі якщо роботодавцем виконуються одночасно всі умови для застосування понижуючого коефіцієнта до ставки ЄСВ, у т.ч. у разі нарахування зарплати за попередні періоди, то такий роботодавець може скористатися правом щодо застосування коефіцієнта до розміру ЄСВ.

Коли нарахування зарплати здійснюється за попередній період, зокрема у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, нараховані суми включаються до зарплати того місяця, у якому були здійснені нарахування.

Оскільки обчислення ЄСВ здійснюється щомісяця на підставі бухгалтерських й інших документів, законодавством не передбачений перерахунок ЄСВ за минулий період із метою застосування понижуючого коефіцієнта.

 

ДФС щодо оподаткування сум поліпшень об’єктів, отриманих в оперативну оренду чи лізинг

ДФСУ в листі від 01.09.2015 р. № 3407/10/08-01-15-02-11 розглянула питання щодо податкового обліку сум поліпшень об’єктів, отриманих в оперативну оренду/лізинг, для цілей обкладення податком на прибуток і ПДВ.

У бухгалтерському обліку затрати орендаря на поліпшення об’єкта операційної оренди (модернізація, модифікація, добудова, дообладнання, реконструкція тощо), що приводять до збільшення майбутніх економічних вигід, які первісно очікувалися від його використання, відображаються орендарем як капітальні інвестиції у створення (будівництво) інших необоротних матеріальних активів. Такі затрати зараховуються до складу основних засобів як первісна вартість нового об’єкта підгрупи «Інші необоротні матеріальні активи» (абз. 2 п. 8 П(С)БО 14 «Оренда», п. 21 Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку основних засобів, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 30.09.2003 р. № 561).

Згідно з абз. 4 п. 138.1 й абз. 3 п. 138.2 ПКУ, у разі ліквідації/продажу об’єкта основних засобів/нематеріальних активів фінрезультат до оподаткування збільшується на суму залишкової вартості такого об’єкта, визначеної відповідно до П(С)БО та, відповідно, зменшується на суму його залишкової вартості, визначеної з урахуванням положень ст. 138 ПКУ.

Таким чином, при визначенні фінансового результату до оподаткування у витратах ураховується недоамортизована частина ремонту орендованого основного засобу по закінченні договору оперативної оренди. При цьому при визначенні об’єкта оподаткування платник податку — орендар на підставі положень абз. 4 п. 138.1 й абз. 3 п.138.2 ПКУ має збільшити фінрезультат на суму недоамортизованої частини витрат на ремонт/поліпшення орендованих основних засобів, визначеної згідно із П(С)БО, і зменшити фінрезультат на суму недоамортизованої частини витрат на ремонт/поліпшення орендованих основних засобів, визначеної з урахуванням положень ст. 138 ПКУ.

Крім того, керуючись п. 185.1 ПКУ, об’єктом обкладення ПДВ є операції платників податку з постачання товарів і послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України. А відповідно до пп. «в» пп. 14.1.185 і пп. «в» пп. 14.1.191 ПКУ, постачання товарів/послуг включає, зокрема, безоплатне передання майна іншій особі, постачання послуг іншій особі на безоплатній основі.

Тож податківці дійшли такого висновку: якщо витрати на поліпшення об’єкта оренди проведено за згодою орендодавця та не компенсовано орендарю, то при поверненні об’єкта оренди вартість поліпшення вважається безоплатно наданою та підлягає обкладенню ПДВ за основною ставкою, виходячи із ціни придбання товарів/послуг, використаних для такого поліпшення.

 

Чи повинен роботодавець перевіряти факт наявності основного місця роботи в сумісника

Мінсоцполітики в листі від 25.05.2015 р. № 198/06/186-15 зауважує: у роботодавця немає обов’язку перевіряти факт укладання та припинення трудового договору за основним місцем роботи.

Водночас міністерство нагадує: при укладанні трудового договору громадянин зобов’язаний подати трудову книжку відповідно до ч. 2 ст. 24 КЗпП.

Це питання  хвилює роботодавців, оскільки для працівників-сумісників ЄСВ нараховують на фактичну зарплату, навіть у випадку, коли вона не дотягує до мінімалки.

 

 

Чи потрібний РРО установі, що продає абонементи на відвідування басейну

Посилаючись на норми Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР, податківці вказують на відсутність пільги щодо незастосування реєстраторів розрахункових операцій при наданні послуг.

РРО та розрахункові книжки не застосовуються при продажу проїзних і перевізних документів на залізничному (крім приміського) й авіаційному транспорті з оформленням розрахункових і звітних документів та на автомобільному транспорті з видачею талонів, квитанцій, квитків із нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю, а також при продажу білетів державних лотерей через електронну систему прийняття ставок, що контролюється в режимі реального часу центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, і квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів.

Тож  підприємству  при наданні будь-яких послуг слід застосовувати РРО.

 

Як заповнюється форма 1-ОПП, якщо на облік береться договір про спільну діяльність

Із метою взяття на облік договору про спільну діяльність заява за ф. № 1-ОПП заповнюється з урахуванням таких особливостей:

  • поля «Номер взяття на облік у контролюючому органі» та «Дата взяття на облік у контролюючому органі» не заповнюються;
  • у полі «Облік за основним місцем обліку» проставляється відмітка (позначка);
  • поле «Податковий номер» не заповнюється;
  • у полях «Повне найменування українською мовою» та «Скорочене найменування українською мовою» зазначаються слова «Договір про спільну діяльність від _._.______ № ___ - уповноважена особа» і найменування та код за ЄДРПОУ вповноваженої особи.

Окрім того, у розділі заяви «Дані про реєстрацію» указується інформація про орган, що здійснив реєстрацію, і дані про реєстрацію — для договорів про спільну діяльність за участю іноземного інвестора.

У розділі «Адресні дані платника податків» указується інформація про місце провадження діяльності за договором про спільну діяльність.

Перелік всіх сторін (учасників) договору про спільну діяльність зазначається в розділі заяви «Інформація про засновників».

 

Митне оформлення експорту лісоматеріалів здійснюється за умови подання сертифіката про походження

Починаючи із 10 жовтня 2015 року, митне оформлення лісо- та пиломатеріалів у режимі експорту повинно здійснюватися митницями відповідно до Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» від 08.09.2005 р. № 2860-IV — на підставі сертифікатів про походження лісоматеріалів і виготовлених із них пиломатеріалів, виданих підприємствами — постійними лісокористувачами згідно із порядком, затвердженим КМУ (наразі діє затверджений Тимчасовий порядок видачі сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій від 21.12.2005 р. № 1260).

 

Як діяти, якщо в зареєстрованій накладній зазначено неправильний індивідуальний податковий номер

Якщо в зареєстрованій у ЄРПН податковій накладній зазначено неправильний індивідуальний податковий номер, платник податку — продавець має право скласти розрахунок коригування до помилкової податкової накладної, який відповідно до п. 192.1 ПКУ підлягає реєстрації в ЄРПН покупцем (отримувачем) товарів/послуг, із дотриманням строків реєстрації, визначених п. 198.6 ПКУТакі податкова накладна та розрахунок коригування до неї не підлягають відображенню в податковій звітності з ПДВ.

Окрім цього, виявлення розбіжностей даних податкової декларації та даних ЄРПН є підставою для проведення контролюючими органами документальної позапланової виїзної перевірки продавця та у відповідних випадках — покупця товарів/послуг (п. 201.10 ПКУ).

Категория: Податкові новини | Добавил: Volchanckaya_MGNI (20.10.2015)
Просмотров: 729 | Рейтинг: 0.0 |

Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Конструктор сайтов - uCoz
Форма входа
Поиск по каталогу
Друзья сайта
Статистика