Среда, 22.01.2025, 22:49

vburluk.pp.net - Официальный сайт пгт Великий Бурлук

Начало Регистрация Вход
Приветствую Вас, Неизвесный нам гость · RSS
Меню сайта
Категории каталога
Податкові новини [1962]
Наш опрос
Как вы относитесь к утверждению, что полностью доверять можно только себе?
Всего ответов: 40
 Каталог статей
Начало » Статьи » Вовчанська МДПІ » Податкові новини

Вовчанська ОДПІ інформує

Об условиях списания штрафов за несвоевременную уплату НДС

ГФСУ в письме от 25.08.2015 г. № 31376/7/99-99-15-01-04-17 разъяснила, что штрафные санкции и пеня за нарушение сроков для самостоятельной уплаты налоговых обязательств по НДС не применяются, если у плательщика в такие сроки есть средства на счетах в СЭА НДС в суммах, достаточных для уплаты НДС в бюджет или на спецсчетах сельхозпредприятий-спецрежимников.

При этом ГФСУ отметила, что в случае начисления в течение переходного периода СЭА НДС, то есть с 01.02.2015 г. по 01.07.2015 г., указанных штрафных санкций, они подлежат списанию контролирующим органом по месту регистрации плательщика НДС в течение 14 рабочих дней.

 

Если в течение года изменены ставки налога на недвижимость, подайте уточняющую декларацию

ГФС ответила на вопрос, что должно делать юрлицо, если органы местного самоуправления в течение года вносят изменения в принятое в январе 2015 года решение относительно ставок и льгот на недвижимое имущество, отличное от земельного участка.

Налоговики напомнили, что юрлица - плательщики налога на недвижимое имущество самостоятельно исчисляют сумму налога по состоянию на 1 января отчетного года и до 20 февраля этого же года подают контролирующему органу по местонахождению объекта налогообложения декларацию с разбивкой годовой суммы равными долями поквартально.

Если орган местного самоуправления в течение года примет изменения к решению о ставках налога на недвижимость, то юрлицам - плательщикам налога нужно в течение 30 календарных дней со дня обнародования такого решения подать декларацию с уточнением сумм налога.

 

По какому коду бюджетной классификации уплачивается транспортный налог

Специалисты ГФСУ напомнили, что приказом Минфина от 14.01.2011 г. № 11 «О бюджетной классификации» утверждена следующая классификация доходов бюджета по транспортному налогу:

18011000 «Транспортный налог с физических лиц»;

18011100 «Транспортный налог с юридических лиц».

 

Когда мобилизованные работники не отражаются в графе «Працювало за трудовими договорами» формы 1ДФ

ГФСУ ответила на вопрос, отражается ли в графе «Працювало за трудовими договорами» налогового расчета по ф. № 1ДФ количество работников, призванных на военную службу по призыву во время мобилизации, на особый период.

Специалисты ГФСУ напомнили, что средняя заработная плата, начисленная и выплаченная работодателем за счет собственных источников работникам, призванным на военную службу по призыву во время мобилизации, на особый период, в налоговом расчете по ф. № 1ДФ отражается по признаку дохода «101».

При этом компенсационные выплаты, которые выплачиваются работодателем мобилизованным работникам за счет средств государственного бюджета в пределах среднего заработка согласно постановлению № 105, указываются в налоговом расчете по ф. № 1ДФ по признаку дохода «128».

Учитывая это, в графе «Працювало за трудовими договорами» ф. № 1ДФ проставляется количество работников, которые работают по трудовым договорам (контрактам), кроме тех, которые состояли в штате и были мобилизованы.

Обращаем внимание, что мобилизованные работники не учитываются в графе «Працювало за трудовими договорами» ф. № 1ДФ только в случае если средний заработок, который выплачивается работодателем мобилизованным работникам, компенсируется из госбюджета.

 

Перелік країн, на які поширюється дія Конвенції про взаємну адміністративну допомогу в податкових справах

Державна фіскальна служба України листом від 15.09.2015 р. № 34020/7/99-99-12-01-03-17 доводить до відома зацікавлених осіб оновлений перелік країн, на які поширюється дія Конвенції про взаємну адміністративну допомогу в податкових справах.

Перелік, наданий листом ДФС України, 30.03.2015 р. № 10909/7/99-99-12-01-03-17 доповнився такими країнами, як Індонезія, Нігерія, Казахстан та Російська Федерація.

Окрім того, із 01.10.2015 р. Конвенція набуде чинності для Камеруну та Сейшельських островів, а з 01.12.2015 р. — для Федеративної Республіки Німеччина, Маврикію та Сан-Марино.

О нюансах налогообложения пенсий

Если сумма пенсии превышает в 2015 году 3654 грн, то часть такого превышения облагается военным сбором по ставке 1,5 %

Налогообложение доходов физлиц регулируется разделом IV НК, в который Законом № 71-VIII «О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины и некоторые законодательные акты Украины относительно налоговой реформы» (далее — Закон № 71) внесены изменения в части налогообложения пенсий, получаемых плательщиком налога из Пенсионного фонда.

Так, пп. 164.2.19 п. 164.2 ст. 164 НК установлено, что в общий месячный (годовой) налогооблагаемый доход плательщика налога включаются, в частности, суммы пенсий (включая сумму их индексации), получаемых плательщиком налога из Пенсионного фонда, если их размер превышает 3 размера минимальной зарплаты (в расчете на месяц), установленной на 1 января отчетного налогового года, - в части такого превышения.

Согласно ст. 8 Закона от 28 декабря 2014 года № 80-VIII «О Государственном бюджете Украины на 2015 год» размер минимальной зарплаты по состоянию на 1 января 2015 года составляет 1218 грн в месяц.

Согласно п. 167.1 ст. 167 НК ставка налога составляет 15 % базы налогообложения относительно начисленных (выплаченных, предоставленных) доходов, кроме случаев, определенных в п. 167.2 - 167.6 ст. 167 НК.

Если база налогообложения в календарном месяце превышает 10-кратный размер минимальной зарплаты, к сумме такого превышения применяется ставка 20 %.

Следовательно, не включается в общий месячный (годовой) налогооблагаемый доход плательщика налога, то есть не облагается, сумма пенсии (включая сумму ее индексации), которая не превышает в 2015 году 36 54 грн (1 218 грн х 3).

При этом, если сумма пенсий превышает в 2015 году указанный размер, то часть такого превышения включается в общий месячный (годовой) налогооблагаемый доход плательщика налога и облагается налогом по ставкам, установленным п. 167.1 ст. 167 НК.

Также, если сумма пенсии (включая сумму ее индексации) превышает в 2015 году 3654 грн, то часть такого превышения облагается военным сбором по ставке 1,5 %.

 

Про звільнення приватних підприємців від сплати ЄСВ за себе

Для приватних підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, передбачено звільнення від сплати ЄСВ за себе за умови наявного в них статусу пенсіонера за віком або інваліда та факту отримання ними відповідної пенсії або соцдопомоги. До того ж, як роз’яснюють податківці, статус пенсіонера за віком має бути отриманий відповідно до вимог Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-VI.

Приватні підприємці, яким призначено пенсію за вислугу років на підставі норм Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-ХІІ, не є пенсіонерами за віком. Отже, вони мають нараховувати та сплачувати ЄСВ на загальних підставах.

 

Які довідки скасують із 1 жовтня. Перелік реєстрів

У Міністерстві юстиції заявили, що державні органи позбавлять права вимагати довідки з 1 жовтня 2015 року.

З 1 жовтня жоден державний орган не матиме права вимагати довідки, навіть електронні. Тому що, якщо вони будуть мати безкоштовний доступ до реєстру, вони зможуть це зробити власноруч та отримати цю інформацію без того, щоб кожен раз звертатися за виписками та довідками. Це стосується не тільки довідок, але і, наприклад, документів про народження, шлюб та інших.

Громадяни отримуватимуть необхідну інформацію, документи та довідки з відкритих реєстрів. Їх перелік такий:

- Єдиний державний реєстр нормативно-правових актів

- Реєстр спеціальних бланків документів інформаційної системи Міністерства юстиції України

- Єдиний реєстр спеціальних бланків нотаріальних документів

- Єдиний реєстр нотаріусів України

- Спадковий реєстр

- Єдиний реєстр довіреностей

- Державний реєстр обтяжень рухомого майна

- Єдиний реєстр громадських формувань

- Реєстр атестованих судових експертів

- Реєстр методик проведення судових експертиз

- Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення

- Єдиний реєстр підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство

- Відомості з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення

- Єдиний державний реєстр виконавчих проваджень

- Реєстр громадських об'єднань

- Державний реєстр друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб'єктів інформаційної діяльності

- Державний реєстр актів цивільного стану громадян

- Державний реєстр речових прав на нерухоме майно

- Державний реєстр баз персональних даних

 

Мешканці Харківської області сплатили майже 50 мільйонів гривень екоподатку

Як повідомили в Головному управлінні фіскальної служби області, зазначена сума надійшла до зведеного бюджету з початку року. З цих коштів  держбюджет отримав близько 10 млн. грн., а місцевий поповнився майже на 39 млн. грн.

Найбільше податку  харків’яне сплатили за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях та за викиди шкідливих речовин в атмосферне повітря. Усього на Харківщині екологічний податок сплачують 4,3 тисячі  платників.

В ГУ ДФС області нагадують, що З 1 січня 2015 року не сплачується екологічний податок за викиди забруднюючих речовин в атмосферу пересувними джерелами забруднення.

Залишаються платниками екоподатку суб'єкти господарювання, які здійснюють:

- викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення;

- скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти; розміщення відходів;

- утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені);

- тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.

 

Податковий тягар для бізнесу буде зменшено. Пропозиції до Податкового кодексу вже подані на розгляд до Мінфіну і Верховної Ради

Зміни, які будуть внесені у Податковий кодекс України передбачають спрощені правила роботи для бізнесу та надають можливість вивести з тіні доходи, і за рахунок цього, збільшити надходження до бюджету», - заявив на зустрічі у Києві з бізнесменами, які входять до Європейської Бізнес Асоціації, голова Державної фіскальної служби Роман Насіров.

Він зазначив, що реформування фіскальної системи вже розпочато. До Міністерства фінансів та Верховної Ради подані пропозиції, які перш за все спрямовані на спрощення роботи фіскальної служби.

«З точки зору законодавства очікується зменшення податкового тягаря для бізнесу, що дозволить знизити тиск на підприємців, але водночас дасть змогу вивести з тіні доходи і збільшити за рахунок цього надходження до бюджету. Такий підхід стане новою відправною точкою у відносинах держави і бізнесу», - наголосив Роман Насіров.

Голова ДФС підкреслив, що треба позбутися ганебної практики лімітів по відшкодуванню податкових платежів і вже з першого січня вийти на розрахунки місяць у місяць.

«Найголовніше, ми повинні зафіксувати незмінність законодавства на 2–3 роки, щоб бізнес отримав абсолютно зрозумілу і прогнозовану картину на певний час», – переконаний Роман Насіров.

Під час зустрічі бізнесмени висловили підтримку внесених у Податковий кодекс змін, і схвалили перетворення фіскальної служби на партнера для бізнесу.

 

Відбулось чергове засідання Комітету Громадської ради при ГУ ДФС у Харківській області

На цей раз головним питанням, яке зібрало членів Комітета з питань податкової політики, стало обговорення проблемних питань у сфері застосування  реєстраторів  розрахункових операцій та внесення відповідних пропозицій до податкового законодавства.

Під час засідання присутні виказали  і свою точку зору на вказану проблематику,  і внесли ряд пропозицій щодо процедури застосування касових апаратів. Стосувалися вони зокрема  цінової політики придбання та установки РРО, їх подальшої технічної експлуатації та утилізаці. Також присутні внесли пропозицію  щодо можливості створення при сервісних центрах обмінного лізингового фонду  таких апаратів.

Члени комітету  також обговорили й інші нагальні питання, і окреслили подальші напрямки роботи.

 

 Доходи від оренди неприбуткової організації не є об’єктом оподаткування

ДФСУ у листі від 22.09.2015 р. № 20075/6/99-95-42-03-15 роз'яснила, що  сума коштів, отримана громадською неприбутковою організацією від надання в оренду приміщень, не є об’єктом оподаткування податком на прибуток за умови, що такі кошти спрямовуються на ведення її статутної діяльності.

У разі недотримання неприбутковою організацією вимог, визначених п. 133.4 ст. 133 ПКУ, така неприбуткова організація зобов'язана подати у термін, визначений для місячного податкового (звітного) періоду, звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за період з початку року по останній день місяця, в якому вчинено таке порушення, та зазначити суму самостійно нарахованого податкового зобов'язання з податку на прибуток.

Податкове зобов'язання розраховується, виходячи із суми операції нецільового використання коштів. Така неприбуткова організація виключається контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

У зв’язку зі збільшенням мінімальної зарплати змінилась сума єдиного внеску «за себе» за 3 квартал

Єдиний соціальний внесок (далі –ЕВ) для фізичних осіб – підприємців - платників єдиного податку нараховується у розмірі 34,7 % від суми, що визначається такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄВ, встановленої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464- VI.

Мінімальний страховий внесок підприємців - платників єдиного податку визначається як добуток мінімальної заробітної плати на 34,7 %. Так як з 01.09.2015 року було змінено розмір мінімальної заробітної плати, тепер вона складає 1378 грн. змінився і розмір єдиного внеску за вересень.

Нагадуємо, з 15.09.2015 р. було змінено рахунки для сплати єдиного внеску

Хто отримає пільги з ПДВ у разі постачання зернових та технічних культур

Податківці наголошують, що зазначеною пільгою з ПДВ у разі постачання зернових та технічних культур можуть скористатися лише платники, які для цілей оподаткування ПДВ не відносяться до сільськогосподарських підприємств. Тобто підприємства у яких вартість сільськогосподарських товарів/послуг, поставлених протягом 12 місяців, становить менше 75 % вартості всіх товарів/послуг.

Такі платники у разі здійснення операцій з постачання власно вирощених зернових культур товарних позицій 1001 - 1008 згідно з УКТ ЗЕД та технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД звільняються від оподаткування ПДВ. Як виняток із вищевказаного переліку не підпадають під дану норму операції з постачання зернових культур товарної позиції 1006 та товарної підкатегорії 1008 10 00 00 згідно з УКТ ЗЕД (рис, гречка, просо), які оподатковуються ПДВ на загальних підставах.

Якщо ж в платника податку вартість сільськогосподарських товарів/послуг, поставлених протягом 12 місяців, становить більше 75 % вартості всіх товарів/послуг, то операції з постачання власно вирощених зернових культур товарних позицій 1001 - 1008 згідно з УКТ ЗЕД та технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД підлягають оподаткуванню за ставкою 20 %.

Варто зазначити, якщо платник ПДВ має у своєму складі філії та інші структурні підрозділи, які не зареєстровані платниками ПДВ, але самостійно здійснюють постачання товарів та проводять розрахунки з постачальниками/споживачами, то зареєстрований платник може делегувати їм право складання податкових накладних.

 

Президент підписав Закон «Про електронну комерцію»

Президент 25 вересня 2015 року підписав Закон України «Про електронну комерцію» від 03.03.2015 р. № 675-VIII.

Нагадаємо, цей Закон був прийнятий ВРУ 3 вересня 2015 року з метою врегулювання електронної комерції, у тому числі інтернет-торгівлю та використання електронних грошей.

Зокрема, Закон запроваджує:

  • низку визначень, що застосовуватимуться у сфері правових відносин із електронними правочинами;
  • визначає правовий статус покупця та продавця товарів, робіт, послуг в електронній комерції;
  • встановлює обов’язок для продавця, який поширив інформацію про товар, роботу, послугу розкривати та забезпечити прямий, простий, стабільний доступ до інформації про повне його найменування та місцезнаходження, відомості про ліцензію, у разі її обов’язковості, інформацію щодо включення у вартість товару, роботи, послуги податків, вартість доставки.

Крім того, Законом встановлюється обов’язок для всіх учасників відносин у сфері електронної комерції захищати персональні дані, що стали їм відомі з електронних документів (повідомлень) під час здійснення електронних правочинів, у порядку, передбаченому Законом України «Про захист персональних даних» від 01.06.2010 р. № 2297-VI.

Підписаний Президентом України Закон враховує основні принципи захисту прав споживачів, що визначається законодавством України, та прирівнює електронний правочин за правовими наслідками до договору, укладеному в письмовій формі.

 

Форму податкової накладної будуть змінювати

На офіційному сайті ДФСУ оприлюднено проект наказу Мінфіна «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної» розроблений відповідно до вимог Податкового кодексу України з урахуванням змін, внесених Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» від 16.07.2015 р. № 643-VIII.

Проектом запропоновано вилучити із форми податкової накладної такі реквізити як:

  • місцезнаходження покупця/продавця;
  • номер телефону;
  • вид цивільно-правового договору;
  • форма проведених розрахунків.

Крім того, для зручності платників податку у разі постачання/придбання товарів/послуг їх філіями податкову накладну доповнено реквізитом «код філії».

Поріг для проведення держзакупівель товарів збільшується до 200 тис. грн, а робіт (послуг) — до 1,2 млн грн

 

Підписаний Президентом України Закон України «Про внесення змін до деяких законів України у сфері державних закупівель щодо приведення їх у відповідність з міжнародними стандартами та вжиття заходів з подолання корупції» збільшує рівень конкуренції шляхом спрощення участі в процедурах закупівлі для бізнесу. Про це інформується на сайті Президента.

 

Посилюється прозорість тендерів шляхом:

  • зняття заборони розкриття змісту поданих пропозицій;
  • ознайомлення зі змістом документа, що містить інформацію про ціну;
  • оприлюднення протоколу оцінки пропозицій конкурсних торгів, а також унеможливлюється умисне блокування торгів.

Участь у процедурах закупівлі спрощено шляхом скасування необхідності всім учасникам надавати документи, що підтверджують відповідність вимогам, визначеним у ст. 17 Закону України «Про здійснення державних закупівель».

Підвищено вартісну межу щодо застосування норм для закупівлі товарів і послуг до 200 тис. грн, а робіт — до 1,2 млн грн; а також вартісну межу для застосування процедури запиту цінових пропозицій — до 500 тис. грн.

 

Спрощено порядок призначення субсидії, якщо хтось із членів родини фактично не проживає в житлі

 

23 вересня 2015 року Урядом ухвалено рішення щодо подальшого спрощення та вдосконалення порядку призначення субсидій населенню. Про це інформує Урядовий портал.

1. Скасовано необхідність обов’язкового оформлення особових рахунків на сплату послуг ЖКГ на особу, що звертається по субсидію. Відтепер субсидія призначатиметься одній із зареєстрованих у житлі осіб, незалежно від того, чи відкрито на неї особовий рахунок на сплату послуг.

Орендарям житла субсидія призначатиметься без необхідності відкриття на них особових рахунків — лише на підставі договору оренди.

Дотепер орендарі не можуть оформити особові рахунки на себе, бо власники житла не дають відповідної згоди, що унеможливлювало призначення субсидій, зокрема, внутрішнім переселенцям.

2. Визначено вичерпний перелік документів, які враховуються комісією при ухваленні рішення про призначення субсидії з урахуванням лише осіб, що фактично проживають у помешканні. Скасовано необхідність обстеження домогосподарства за наявності одного з таких документів. Тобто віднині не беруться до уваги особи, які зареєстровані, але фактично не проживають.

Окрім того, комісії надано право призначати субсидію на підставі кількості осіб, що фактично проживають, за відсутності документів, які підтверджують непроживання осіб із числа зареєстрованих. Таке рішення приймається після обстеження умов проживання родини.

Це нововведення дозволить отримати субсидію, приміром, пенсіонерці, із якою зареєстровані дорослі діти, котрі виїхали за кордон або не підтримують зв’язків із родиною.

3. Надано можливість призначати субсидію сім’ям, що мешкають окремо в житловому будинку, розділеному на дві половини.

4. Надано змогу при призначенні субсидії дитячим будинкам сімейного типу та прийомним сім’ям ураховувати кількість дітей, які фактично проживають, але не зареєстровані.

5. У разі розбіжності в даних про склад зареєстрованих осіб і про кількість осіб, яким нараховується плата за послуги, для розрахунку субсидії використовуються дані про склад зареєстрованих.

Зазначене нововведення істотно прискорить надання субсидій.

6. Приведено у відповідність до законів перелік доходів, які не враховуються для призначення субсидії:

  • доходи учасників АТО;
  • доходи від роботи у виборчій комісії.

7. Якщо субсидія призначена рішенням комісії, то на наступний строк субсидія призначається на підставі того ж рішення, якщо в сім’ї не відбулося змін. Тобто питання не виноситься знову на комісію.

 

Якщо суд скасовує нараховані зобов’язання, пеня за період заниження зобов’язань також скасовується

Вовчанська ОДПІ визначила: якщо рішення прийнято на користь контролюючого органу в суді щодо оскаржуваних податкових зобов’язань, то пеня нараховується (нарахування пені передбачено п. 129.1 ПКУ) за весь період, включаючи період судового оскарження.

У разі скасування нарахованого контролюючим органом грошового зобов’язання (його частини) у порядку судового оскарження пеня за період заниження такого грошового зобов’язання (його частини) скасовується.

 

Як скласти «Звіт з праці» за квартал з урахуванням підвищення мінзарплати

Держстат повідомляє, що подати звітність за формою № 1-ПВ (квартальна) «Звіт з праці» за січень-вересень 2015 року подається не пізніше 7 жовтня 2015 року.

Заповнення показників розділу ІV форми № 1-ПВ (квартальна) у звіті за січень-вересень 2015 року здійснюється за такими інтервалами:

  • ряд. 6020 — до 1378,00 грн;
  • ряд. 6030 — від 1378,01 до 1500,00 грн;
  • ряд. 6040–6110 заповнюються згідно з інтервалами наведених у формі № 1-ПВ (квартальна).

 

Провели поліпшення основного засобу — перегляньте строки його корисного використання

Якщо вартість робіт із добудови та дообладнання призвели до збільшення майбутніх економічних вигід об’єкта основних засобів, тоді доцільно переглянути очікуваний строк його корисного використання.  Вартість амортизаційних відрахувань після збільшення балансової вартості об’єкта основних засобів розраховується протягом строку корисного використання за вирахуванням строку, протягом якого об’єкт уже перебував в експлуатації.

Відповідний висновок наводить Мінфін у листі від 21.07.2015 р. № 31-11420-08-10/235

 

Чи можна використовувати дані НБУ про процентні ставки з метою трансфертного ціноутворення

 

 Із метою дотримання норм трансфертного ціноутворення для багатьох платників податків актуальним є обґрунтування розміру процентної ставки за запозиченнями від нерезидентів, що потребує вибору джерела інформації про ринкові процентні ставки. За таких умов платники податків звертаються із запитанням: чи можна вважати дані НБУ про процентні ставки достатніми для обґрунтування розміру витрат за залученими коштами у формі позик і міжбанківських депозитів? Щоправда використання інформаційних матеріалів Нацбанку для визначення ринкового рівня процентних ставок із метою  трансфертного ціноутворення має низку суттєвих обмежень.

У випадку відсутності внутрішніх зіставних неконтрольованих операцій платників податків виходячи із міжнародного досвіду доречним буде обґрунтування процентних ставок за залученими коштами шляхом аналізу дохідності до погашення цінних паперів, базуючись на інформації про укладені угоди на вітчизняних фондових біржах, виходячи із даних інформаційно-аналітичних агентств або інформації про укладені угоди з кредитування зі спеціалізованих баз даних. Доступ до таких баз даних є платним, однак він дозволяє провести пошук операцій, що максимально відповідають заданим критеріям зіставності, урахувати всі істотно ризики сторін операції, що впливають на ціноутворення, а отже, достовірно визначити ринковий діапазон процентних ставок щодо контрольованої операції.

 

 Дошкільні заклади та школи звільнено від плати за землю та сплати податку на нерухоме майно

 

Вовчанська ОДПІ інформує: 1 вересня 2015 року набув чинності Закон України від 17.07.2015 р. № 654-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення сприятливих умов для надання освітніх послуг дошкільними та загальноосвітніми навчальними закладами недержавної форми власності». 

Законом звільняються від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, будівлі дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від форми власності та джерел фінансування, що використовуються для надання освітніх послуг.

Окрім того, звільняються від сплати земельного податку дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форми власності та джерел фінансування, заклади культури, науки, освіти, охорони здоров'я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного чи місцевих бюджетів.

 

Нагадування користувачам РРО!

 

Вовчанська ОДПІ нагадує: відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій» від 01.07.2015 р. № 569-VIII, не потрібно використовувати РРО фізособам-підприємцям — платникам єдиного податку груп 2 і 3 незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн.

У разі перевищення доходу вказаної межі застосування РРО є обов’язковим. Водночас РРО потрібно буде застосовувати починаючи з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням перевищення доходу.

Чи сплачують єдинники-юрособи земельний податок в разі надання земділянок у користування

 

Державна фіскальна служба України в підкатегорії 112.01 «ЗІР» роз’яснила, що юридична особа — власник земельної ділянки, який є платником єдиного податку третьої групи, у разі передання в оренду цієї земельної ділянки іншому суб’єкту господарювання не є платником земельного податку, оскільки земельна ділянка використовується платником єдиного податку в господарській діяльності з метою отримання доходу. У разі передання земельної ділянки за договором емфітевзису, сервітуту, суперфіцію власник земельних ділянок — платник єдиного податку третьої групи земельний податок не сплачує за умови одержання доходу у вигляді плати за користування такою земельною ділянкою, яка встановлена договором емфітевзису, сервітуту, суперфіцію.

Щодо єдинників четвертої групи податківці зазначили: у разі передання земельних ділянок у користування іншому суб’єкту господарювання за договором оренди, а також за договорами емфітевзису, сервітуту, суперфіцію, земельний податок власником земельних ділянок — платником єдиного податку четвертої групи сплачується на загальних підставах, оскільки такі земельні ділянки використовуються платником не для ведення сільськогосподарського товаровиробництва.

 

Незабаром на реєстрацію бізнесу витрачатимемо 5 хвилин

Незабаром порядок реєстрації компанії стане швидшим. Для цього Міністерство юстиції звернулося до Державної фіскальної служби, Пенсійного фонду й органів статистики з ініціативою створення онлайн-системи обміну інформацією щодо реєстрації бізнесу. Це впровадження, як запевняє міністр юстиції Павло Петренко, не потребує змін у законодавстві.

Із цими нововведеннями підприємцю, після того як він зареєструє компанію на сайті Мін’юсту, більше не доведеться відвідувати інші органи. Зараз, через сайт Мін’юсту, можна безкоштовно зареєструватися за 5 хвилин.

Така система запрацює лише з погодженням про співпрацю Державної фіскальної служби, Пенсійного фонду й органів статистики.

 

Як обкладають ПДВ увезення товарів у режимі реімпорту

Фахівці Вовчанської ОДПІ наголосили, що операції з увезення товарів у митному режимі реімпорту звільнено від обкладення ПДВ, за винятком операцій із увезення відповідно до п. 3 ч. 2 ст.78 МКУ, які обкладають ПДВ за ставкою 20%.

Пунктом 3 ч. 2 ст.78 МКУ передбачено, що в митний режим реімпорту можуть бути поміщені товари, які були поміщені в митний режим експорту (остаточного вивезення), і повертаються особі, котра їх експортувала, у зв’язку з невиконанням (неналежним виконанням) умов зовнішньоекономічного договору, згідно з яким ці товари поміщувалися в режим експорту, або з інших обставин, що перешкоджають виконанню цього договору, якщо такі товари:

а) повертаються на митну територію України в строк, що не перевищує 6-ти місяців із дати вивезення їх за межі цієї території в митному режимі експорту;

б) перебувають у такому самому стані, у якому вони оформлені в митний режим експорту, окрім природних змін їх якісних і/або кількісних характеристик за нормальних умов транспортування, зберігання та використання (експлуатації), унаслідок якого були виявлені недоліки, що спричинили реімпорт товарів.

Спецпідрозділ Фіскальної служби «Фантом» вилучив Сходу цигарки з неконтрольованого

Транспортування фальсифікованих тютюнових виробів із тимчасово непідконтрольних територій наразі набуло чималих масштабів і цей факт не міг пройти повз увагу фіскальної служби.

На лінії розмежування в секторі «С» зони проведення АТО оперативниками відділу швидкого реагування спецпідрозділу «Фантом» спільно зі зведеною мобільною групою в складі співробітників СБУ та прикордонників було проведено комплекс оперативних заходів і ліквідовано канал постачання із тимчасово окупованих територій партії підробних цигарок.

Як з’ясувалося, фальсифікат виготовляється на одній із тютюнових фабрик, розташованій на непідконтрольній території. Не маючи виходів на ринки збуту, підприємство стало виготовляти свою продукцію під виглядом відомих українських і світових виробників.

Аби відслідкувати чергову партію нелегального товару, очільником підрозділу швидкого реагування було ініційовано спецоперацію із залученням зведеної мобільної групи. Силовикам вдалося відстежити та затримати фуру з цигарками поблизу селища Новолуганське Донецької області. Транспортував фальсифікат житель Донецької області, який перетнув лінію розмежування поза межами офіційного пункту пропуску. У вантажівці під пакунками скловати було виявлено цигарки «Прима», «Прилуки», «Мальборо» та марки акцизного податку з ознаками підробки.

Водій мав при собі два пакети документів-прикриття:

  • перший — оформлений від київського підприємства з ознаками фіктивності, яке вже понад два роки не звітує про діяльність;
  • другий — для так званих ДНРників.

Наразі вилучено 135000 пачок цигарок загальною вартістю понад 2 млн грн. Наші бійці неухильно стоять на захисті економічних кордонів держав

 

Чи повинні ФОПи-єдинники, яким призначено пенсію за вислугу років, сплачувати ЄСВ

 

Державна фіскальна служба України в листі від  01.09.2015 р. № 8285/З/99-99-17-03-03-14 роз’яснила: ч. 4 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI (даліЗакон № 2464) визначено дві умови звільнення фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, від сплати єдиного внеску:

  • наявність в особи статусу пенсіонера за віком або інваліда;
  • факт отримання відповідно до закону пенсії чи соціальної допомоги.

Тобто критерієм звільнення від сплати єдиного внеску разом із фактором отримання пенсії, у тому числі пенсії за віком на пільгових умовах, є наявність в особи, яка обрала спрощену систему оподаткування, статусу пенсіонера за віком, що встановлюється за відповідністю всім умовам, визначеним законом, зокрема досягнення певного віку, після якого вона має право на призначення відповідної пенсії.

Таким чином, фізичні особи — підприємці, яким призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 р. № 2262-XII, не є пенсіонерами за віком і повинні нараховувати й сплачувати єдиний внесок на загальних підставах.

Категория: Податкові новини | Добавил: Volchanckaya_MGNI (29.09.2015)
Просмотров: 346 | Рейтинг: 0.0 |

Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Конструктор сайтов - uCoz
Форма входа
Поиск по каталогу
Друзья сайта
Статистика