Среда, 08.01.2025, 00:44

vburluk.pp.net - Официальный сайт пгт Великий Бурлук

Начало Регистрация Вход
Приветствую Вас, Неизвесный нам гость · RSS
Меню сайта
Категории каталога
Податкові новини [1962]
Наш опрос
Слушаете ли вы радио?
Всего ответов: 35
 Каталог статей
Начало » Статьи » Вовчанська МДПІ » Податкові новини

Вовчанська ОДПІ інформує

Як дистанційно отримувати послуги від ПФУ

Веб-портал пропонує громадянам зручно й оперативно взаємодіяти із пенсійними органами, здійснювати постійний контроль за своїми особистими даними, дистанційно отримувати від них послуги, які раніше вимагали безпосереднього звернення в управління ПФУ. Електронні послуги надаються кожній особі індивідуально, із дотриманням пенсійними органами вимог законодавства щодо захисту персональних даних.
Без реєстрації, у відкритому доступі, можна отримати корисну інформацію з питань пенсійного страхування, а також бланки документів, інструкції щодо заповнення бланків тощо.
Після відповідної реєстрації юрособи та фізособи-підприємці можуть отримати інформацію про стан розрахунків із ПФУ, працюючі громадяни – інформацію із персоніфікованого обліку, а пенсіонери – інформацію щодо пенсії. Також передбачається можливість:
· сформувати запити на попередню підготовку документів;
· подати скаргу (в процесі її опрацювання можливе листування із фахівцем Фонду з метою уточнення змісту скарги);
· записатися на прийом до фахівців ПФУ (із визначенням теми, дати, зручного часу для відвідування), роздрукувати (за бажанням) талон для відвідування органу ПФУ. Передбачено також можливість скасувати такий запис.
Платникам ЄСВ надається можливість станом на кожне 1-ше число поточного місяця отримати інформацію про стан розрахунків з органами ПФУ, зокрема:
· щодо суми боргу зі сплати: ЄСВ, пенсійних внесків за період до 01.01.11 р., збору на обов’язкове державне пенсійне страхування за період до 01.01.04 р.;
· сум невідшкодованих пільгових та наукових пенсій;
· сум коштів, які надійшли протягом місяця, що передує місяцю звернення за інформацією, на рахунки органів ПФУ, відкриті в Казначействі, – для сплати ЄСВ; в Ощадбанку – для сплати страхових внесків, пільгових та наукових пенсій.
Інформація, що надається на веб-порталі, відповідає даним обліку нарахованих і сплачених платежів, який ведеться в органах ПФУ в розрізі кожного платника.

 

 

Зміни до законодавства, що діють із вересня 2015 року

Із 1 вересня змінилися ставки судового збору за подання позову до суду, збільшилися – за подання апеляційних та касаційних скарг, а також заяв про перегляд судових рішень Верховним Судом України. Крім того, суттєво скоротився перелік пільговиків, які звільняються від сплати судового збору в усіх судових інстанціях. Нерезидентам дозволили сплачувати судовий збір в інвалюті, якщо ціна позову визначена також в інвалюті (Закон від 22.05.15 р. № 484-VIII).
Із 1 вересня зменшується податковий тиск на платників податків, зокрема:
– заборонено використовувати акт перевірки як підставу для висновків щодо взаємовідносин платника податків із його контрагентами, якщо за результатами перевірки податкове повідомлення-рішення платнику податків не направлено або не вручено;
– платників податків звільнили від нарахування пені у разі внесення ними змін до податкової звітності, пов’язаних з самостійним виправленням помилок, якщо такі зміни внесені протягом 90 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання, визначеного ПК.
Крім того, до основних засобів віднесено матеріальні активи вартістю вище 6 000 грн. Зміни до ПК внесено Законом від 17.07.15 р. № 655-VIII, див. огляд у «БАЛАНСІ», 2015, № 68-69, с. 6).
Із 1 вересня здійснюється децентралізація повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та вдосконалюється містобудівне законодавство. (Закон від 09.04.15 р. № 320-VIII).
• Із 1 вересня будівлі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від форми власності та джерел фінансування, що використовуються для надання освітніх послуг, не є об’єктом обкладення податком на майно. Звільняються від сплати земельного податку дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форми власності і джерел фінансування, заклади культури, науки, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів (пп. 282.1.4 ПК). Зміни внесено до ПК із метою створення сприятливих умов для діяльності дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів (Закон від 17.07.15 р. № 654-VIII).
Із 1 вересня 2015 року до 1 вересня 2016 року граничний розмір квоти поставки цукру на внутрішній ринок (квота «А») становить 1 720 тис. т. Мінімальна ціна 1 тонни цукрових буряків, які поставлятимуться в зазначений період для виробництва цукру в межах квоти «А», з урахуванням базисної цукристості та на цукор квоти «А» становитиме 445,87 грн. (без ПДВ), 1 т цукру білого кристалічного – 6 454,73 грн. (без ПДВ) (постанова КМУ від 08.04.15 р. № 189).
Із 1 вересня підвищилися тарифи на електроенергію, що відпускається населенню (далі – тарифи). У середньому, порівняно із тарифами, установленими з 1 квітня 2015 року, тарифи з 1 вересня зросли на 23 %. (постанова НКРЕКП від 26.02.15 р. № 220, лист НКРЕКП від 11.03.15 р. № 2212/17.2/61-15).
Із 1 вересня здійснюється другий етап підвищення цін на алкогольні напої. Мінімальна ціна на горілку і лікеро-горілчані вироби підвищиться до 175,96 грн. (оптово-відпускна) та 274,50 грн. (роздрібна) за 1 л 100%-го спирту. Підвищується також мінімальна ціна на коньяк, віскі, ром, спиртові дистиляти (постанова КМУ від 17.06.15 р. № 426).
Із 1 вересня не обкладаються ПДФО пенсії, розмір яких перевищує 3 розміри МЗП (мiнiмальної зарплати, установленої на 1 січня звітного податкового року) – у частині перевищення. Звільнення від оподаткування стосується пенсій, які виплачуються: учасникам бойових дій Другої світової війни, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність ст. 10 Закону від 22.10.93 р. № 3551-XII (зокрема, сім’ям військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, учасників добровольчих формувань, які загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, каліцтва, одержаних під час АТО). Доповнення внесено до пп. 164.2.19 ПК Законом від 17.07.15 р. № 653-VIII.
3 вересня – останній день дії постанови Правління НБУ від 03.06.15 р. № 354. Нагадаємо, що до цієї дати було продовжено дію обмежень на грошово-кредитному та валютному ринках. Зокрема, щодо обов’язкового продажу суб’єктами господарювання 75 % загальної суми надходження інвалюти 1-ї групи Класифікатора інвалют і російських рублів (п. 2); заборони на проведення взаємозаліку у сфері ЗЕД для експортерів (п. 4), на дострокове повернення інвалютних кредитів, позик і фіндопомоги (пп. 1 п. 6); обмеження строку розрахунків за експортом та імпортом товарів до 90 днів (п. 1); видачі інвалюти або банківських металів із поточних і депозитних рахунків клієнтів через каси банку і банкомати до еквівалента 15 тис. грн. за курсом НБУ одному клієнтові на добу в одному банку (пп. 10 п. 6); продажу готівкової інвалюти або банківських металів фізособам до еквівалента 3 000 грн. на день (пп. 3 п. 6) та інші.
Із 8 вересня діють зміни до нормативних документів стосовно митного контролю у пунктах пропуску через державний кордон (постанова КМУ від 07.07.15 р. № 491).
Із 9 вересня тимчасово, на період проведення АТО, звільняється від обкладення військовим збором грошове забезпечення працівників правоохоронних органів, військовослужбовців та працівників ЗСУ, Нацгвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників МВС, Управління держохорони, Держспецзв’язку, інших законно утворених військових формувань та інших осіб на період їх безпосередньої участі в АТО. Порядок підтвердження статусу зазначених осіб із метою застосування пільги визначить КМУ. Відповідні зміни внесено до пп. 1.7 п. 161 підрозд. 10 розд. XX ПК (Закон від 18.06.15 р. № 548-VIII).
Із 20 вересня діють зміни до законодавства щодо харчових продуктів, унесені Законом від 22.07.14 р. № 1602-VII.
Не пізніше 25 вересня юрособи зобов’язані подати держреєстратору відомості про свого кінцевого бенефіціарного власника (контролера), у тому числі про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) їх засновника (учасника), якщо засновником (учасником) є юрособа, або про відсутність такого власника (контролера).

 

 

Хто відповідає за реєстрацію розрахунку коригування в Єдиному реєстрі

 

Відповідно до п.192.1 ст. 192 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) з урахуванням змін, внесених Законом України від 16.07.2015 №643-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість», якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка видана їх отримувачу - платнику податку, підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних:

  • постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;
  • отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу. При цьому постачальник товарів/послуг має право зменшити суму податкових зобов'язань за таким розрахунком коригування після його реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних отримувачем.

При цьому, відповідно до п. 192.1.1 п. 192.1 ст.192 Кодексу постачальник має право зменшити суму податкових зобов'язань, а отримувач має право збільшити суму податкового кредиту лише після реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування до податкової накладної.

 

Дії роботодавця при скороченні штату

 

Фахівці Мінсоцполітики нагадали, що трудовий договір може бути розірвано власником у випадку змін в організації виробництва і праці, у т. ч. скорочення штату працівників (п. 1 ч. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю України; КЗпП).

Наголосимо, роботодавець має видати наказ про внесення змін в організацію виробництва і праці, в якому розкривається зміст цих змін. Потім потрібно скласти і затвердити новий штатний розпис.

Про наступне вивільнення працівників персонально попереджають не пізніше ніж за два місяці (ст. 49-2 КЗпП). Одночасно з попередженням про звільнення власник пропонує працівникові іншу роботу на тому самому підприємстві. У разі згоди працівника переведення здійснюється за його заявою.

У разі скорочення штату власнику потрібно також отримати згоду профспілки на таке звільнення працівників (ст. 43 КЗпП). Водночас при такому звільненні працівникові виплачують вихідну допомогу у розмірі не менше середнього місячного заробітку.

 

 

Про мінімальний страховий стаж для призначення пенсії за віком

 

Мінімальний страховий стаж у 15 років дає право кожному громадянину розраховувати на державну пенсію по досягненні встановленого законодавством віку. Що робити тим, хто навіть такого стажу не має, іноземцям та особам без громадянства, які проживають в Україні? Вони не отримають навіть мінімальної допомоги від держави?

   
Відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон), особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років.
   
У разі, якщо у особи не вистачає необхідного стажу, вона може укласти договір про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Таким чином, період, за який сплачено внески, буде зараховано до страхового стажу особи. Умови такої участі, розмір внесків та періодичність їх сплати визначаються відповідним договором.
   
Коло учасників, які можуть брати добровільну участь, визначені статтею 12 Закону, а саме: особи, які досягли 16-річного віку та не належать до кола осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до статті 11 цього Закону, у тому числі іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють на території України, громадяни України, які постійно проживають або працюють за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховної Радою України.
   
У разі, якщо особа не набула 15 років страхового стажу, органами соціального захисту населення їй може бути призначений державна соціальна допомога відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам».

 

 

Додатковий імпортний збір планують скасувати із 1 січня 2016 року

 

Додатковий імпортний збір, що діє з 25.02.2015 р., уже планують скасувати, — про це заявлено Міністром економічного розвитку й торгівлі України Айварасом Абромавичусом.

Додатковий збір з імпорту був частиною загального макроекономічного пакета заходів із поліпшення ситуації з платіжним балансом країни.

Нагадаємо: збір справлявся за такими ставками:

  • 10% — для товарів, що класифікуються в товарних групах 1–24 згідно із УКТЗЕД;
  • 5% — для товарів, що класифікуються в товарних групах 25–97 згідно із УКТЗЕД;
  • 10% — для товарів, що підлягають обкладенню ввізним митом відповідно до ст. 374 Митного кодексу України.

 

Оприлюднено проект Порядку контролю податківців за досягненням граничного обсягу доходу фізособами-єдинниками для застосування РРО

На офіційному веб-сайті ДФС оприлюднено Проект постанови КМУ «Про затвердження Порядку здійснення органами доходів і зборів контролю за досягненням платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичними особами — підприємцями) обсягу доходу відповідно до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України» (далі — проект Порядку).

Порядок розроблено згідно із прийнятим Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій» від 01.07.2015 р. № 569-VIII із метою визначення єдиного механізму здійснення органами доходів і зборів заходів із метою контролю за досягненням фізособами-підприємцями — платниками єдиного податку груп 2 і 3 обсягу доходу понад 1 млн грн.

Так, пп. 296.10 ПКУ встановлено, що РРО не застосовуються платниками єдиного податку груп 1, 2, 3 (фізособи-підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн грн застосування РРО є обов’язковим.

Водночас визначено, що застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається із першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом дії реєстрації платником єдиного податку.

Проект Порядку встановлює шляхи здійснення контролю та передбачає, що за наявності обставин, установлених ПКУ чи іншими законодавчими актами України, органам доходів і зборів надається дозвіл на проведення перевірок платників єдиного податку груп 2 і 3 (фізосіб-підприємців).

 

Сплата ПДВ, визначеного в запізнілих деклараціях за лютий – травень 2015 року

У листі від 26.08.2015 р. № 31730/7/99-99-19-03-02-17 фахівці ДФС розповіли про особливості сплати податкових зобов’язань із ПДВ, визначених у податкових деклараціях із ПДВ за лютий – травень 2015 року, що подані із запізненням.

Так, якщо платник ПДВ подає із запізненням податкову декларацію з ПДВ за звітні періоди лютий – травень 2015 року, сплата податкових зобов’язань до бюджету, визначених у такій податковій звітності, здійснюється з електронного рахунка платника.

Для цього платник податку зобов’язаний не пізніше дня подання такої звітності зарахувати на електронний рахунок суму коштів, що дорівнює податковим зобов’язанням, визначеним у такій податковій звітності (за відсутності чи недостатності зайво зарахованих коштів на електронному рахунку).

Перерахування коштів з електронного рахунка платника до бюджету в рахунок погашення податкових зобов’язань, визначених у податкових деклараціях із ПДВ за звітні періоди лютий – травень 2015 року, що подані з порушенням установлених ПКУ строків, здійснюється на підставі додатка (Д4).

Якщо податкову декларацію з ПДВ за звітні періоди лютий – травень 2015 року подано з порушенням установлених ПКУ строків до граничного строку подання податкової декларації в поточному звітному періоді, то додаток (Д4) подається платником податку в складі податкової декларації з ПДВ за результатами того звітного періоду, що передує звітному періоду, у якому подано з порушенням податкову декларацію з ПДВ за звітні періоди лютий – травень 2015 року.

Якщо податкову декларацію з ПДВ за звітні періоди лютий – травень 2015 року подано з порушенням установлених ПКУ строків після граничного строку подання податкової декларації в поточному звітному періоді, то додаток (Д4) подається платником податку у складі податкової декларації з ПДВ за результатами того звітного періоду, у якому подано з порушенням податкову декларацію з ПДВ за звітні періоди лютий – травень 2015 року.

У такому випадку в додатку (Д4) платнику податку необхідно зазначити в графі 4 суму податку, що підлягає перерахуванню до бюджету, як суму зайво зарахованих коштів.

 

 

Порядок взяття на облік осіб, які здійснюють операції з товарами

 

Взяття на облік осіб, які здійснюють операції з товарами, проводиться одноразово у відповідному підрозділі будь-якої митниці:

  • за зверненням таких осіб, у тому числі засобами електронного зв’язку, до відповідних підрозділів митниць;
  • при першому здійсненні такими особами операцій з товарами, контроль за якими відповідно до Митного кодексу України та інших актів законодавства України покладено на митниці ДФС.

Взяття на облік осіб, які здійснюють операції з товарами, здійснюється не пізніше наступного робочого дня після отримання заяви шляхом присвоєння таким особам облікового номера. Дата формування облікового номера є датою взяття на облік.

За результатами розгляду кожної отриманої заяви не пізніше наступного робочого дня після її отримання відповідний підрозділ митниці або ДФС інформує особу про:

  • взяття особи на облік та повідомляє її обліковий номер шляхом видачі або направлення поштою витягу з Реєстру осіб, які здійснюють операції з товарами;
  • повернення заяви на доопрацювання з обов’язковим зазначенням причин;
  • відмову у реєстрації особи з обов’язковим зазначенням причин.

(за матеріалами загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу Державної фіскальної служби України (ЗІР), категорія 221.01)

 

 

У яких випадках справи податківців про адмінправопорушення розглядаються у судах

 

На запитання про те, у яких випадках справи про адміністративні правопорушення розглядаються у судах, якщо протоколи про адміністративні правопорушення складені працівниками контролюючих органів, фахівці ДФСУ відповіли наступне.

У справах про адміністративні правопорушення, що розглядаються органами, зазначеними в ст.ст. 218-221 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП), протоколи про правопорушення (ст. 51 2, 155 1, 1621, 1622, 1631 – 1634, 16312, 164, 1645, 16416, 16616, 16617, 1772, 2043 КУпАП) мають право складати уповноважені на те посадові особи органів державної податкової служби.

Судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів розглядають справи про адміністративні правопорушення за ст. 512, ст. 1551, ст. 1621, ст. 1622, 1631 – 1634, ст.16312, ст. 164, ст. 1645, ст. 16416, ст. 16616, ст. 16617, ст. 1772, 2043 КУпАП.

(за матеріалами загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу Державної фіскальної служби України (ЗІР), категорія 138.03)

 

Курсові різниці у юрособи — платника єдиного податку 3 групи

 

На запитання про те, чи виникає дохід у юридичної особи — платника єдиного податку третьої групи від продажу іноземної валюти, отриманої від здійснення операцій з експорту товарів, робіт, послуг, фахівці ДФСУ відповіли наступне.

Дохід, отриманий платником єдиного податку третьої групи — юридичною особою від здійснення операцій з експорту товарів (робіт, послуг), виражений в іноземній валюті, перераховується у гривні за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату отримання такого доходу.

Якщо іноземна валюта, яка надійшла на валютний рахунок платника єдиного податку від здійснення операції з експорту товарів (робіт, послуг), продається до дати звітного балансу (протягом одного кварталу), то у складі доходу враховується позитивна різниця між доходом, отриманим від продажу цієї валюти, та доходом, отриманим від здійснення перерахунку такої іноземної валюти в гривні на дату її надходження на валютний рахунок.

Якщо іноземна валюта, яка надійшла на валютний рахунок платника єдиного податку від здійснення операції з експорту товарів (робіт, послуг), до кінця кварталу (до дати звітного балансу) обліковується на рахунку, то на дату закінчення звітного кварталу платник має здійснити перерахунок такої іноземної валюти відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку з відповідним врахуванням у складі доходу позитивної різниці від здійснення такого перерахунку.

У разі продажу іноземної валюти після дати звітного балансу у складі доходу враховується позитивна різниця між доходом, отриманим від продажу цієї валюти, та доходом, отриманим від здійснення перерахунку такої іноземної валюти в гривні на дату закінчення попереднього звітного кварталу.

(за матеріалами загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу Державної фіскальної служби України (ЗІР), категорія 108.01.02)

 

 

З 06.09.15 р. набувають чинності зміни у сфері гуманітарної допомоги

До Закону від 22.10.99 р. № 1192-XIV внесено зміни, згідно з якими:

  • товари (роботи, послуги) визнаються гуманітарною допомогою спеціально уповноваженими державними органами з питань гуманітарної допомоги (ч. 1 ст. 6);
  • перелік підакцизних товарів, які відносяться до гуманітарної допомоги доповнено транспортними засобами, що надходять у період проведення АТО для отримання і використання Збройними Силами України, Нацгвардією, іншими військовими формуваннями, утвореними згідно з законодавством, СБУ, МВС, Держприкордонслужбою, Держслужбою з надзвичайних ситуацій, Держспецтранспорту, Держспецзв’язку для проведення АТО (ч. 2 ст. 6);
  • митне оформлення гуманітарної допомоги, визнаної такою рішеннями Ради міністрів АР Крим, обласних, Київської та Севастопольської міськдержадміністрацій, здійснюється на території адміністративно-територіальної одиниці органу, який прийняв таке рішення, а митне оформлення гуманітарної допомоги, визнаної такою рішенням Мінсоцполітики, – за місцем, визначеним згідно з Митним кодексом (ч. 5 ст. 8);
  • товари (предмети) гуманітарної допомоги підлягають першочерговому та безкоштовному відповідному державному санітарно-епідеміологічному, ветеринарно-санітарному, фітосанітарному, екологічному та радіологічному контролю (ч. 2 ст. 9).

Закон від 16.07.15 р. № 640-VIII набуває чинності з 06.09.15 р. («Голос України» 06.08.15 р. № 141-142).

 

Документи, які набули чинності 1 вересня 2015 року

Сьогодні набули чинності такі нормативно-правові акти:

 

Управління власної безпеки ГУ ДФС у Харківській області викрило хабарників

Неправомірну вигоду в розмірі 50 тис. грн. отримала група з керівників та працівників Індустріальної ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області.

У серпні поточного року Індустріальною ОДПІ м. Харкова розпочато проведення перевірки діяльності одного з підприємств Харківщини, під час якої виявлено порушення трудового законодавства, за що передбачались фінансові санкції в розмірі 500 тис. грн.

У подальшому, один із заступників начальника Індустріальної ОДПІ, начальник управління та ревізор-інспектор цієї інспекції почали вимагати з підприємства за не відображення в акті перевірки виявлених порушень неправомірну вигоду в розмірі 10% від суми штрафу -  50 тис. грн.

За вказаним фактом органами прокуратури внесені відомості до ЄРДР та розпочато кримінальне провадження за ч.3 ст.368 КК України.

31.08.2015, завдяки налагодженій співпраці, Управлінням власної безпеки та органами військової прокуратури після отримання неправомірної вигоди податківці затримані на «гарячому» у порядку ст.208 КПК України.

Вирішується питання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та відсторонення від посад.

 

Змінено форму податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи-підприємця

 

З 28 липня 2015 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 19.06.15 №578 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку».

Так, даним Наказом внесено зміни до форми податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця.

Як зазначено у п. 296.2 ст. 296 Податкового кодексу України платники єдиного податку першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду, в якій відображаються обсяг отриманого доходу, щомісячні авансові внески, визначені пунктом 295.1 статті 295 Кодексу.

Платники єдиного податку третьої групи подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду (пункт 296.3 статті 296 Кодексу).

Форми податкових декларацій платника єдиного податку, визначені пунктами 296.2 – 296.3 статті 296 Кодексу, затверджуються у порядку, встановленому статтею 46 Кодексу.

Згідно з пунктом 46.6 статті 46 Кодексу, до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

З огляду на те, що базовим податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал, то форма податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця, затверджена наказом №578, буде використовуватись такими платниками для складання звітності за 2015 рік, починаючи з 01.01.2016).

З метою забезпечення єдиного підходу при поданні звітності за 2015 рік платниками єдиного податку – фізичними особами першої та другої груп вказана форма декларації може використовуватись для подання платниками за річний податковий (звітний) період – 2015 рік.

 

З 1 вересня змінюються мінімальні оптово-відпускні і роздрібні ціни на алкогольні напої

 

Відповідно до Постанови  Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 р. № 957» від 17.06.15 № 426, з 1 вересня 2015 року, підвищується розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв.

Так, з 1 вересня мінімальна оптова ціна на горілку і лікеро-горілчані вироби за 1 літр 100-відсоткового спирту складатиме 175,96 гривень. Мінімальна роздрібна ціна на горілку і лікеро-горілчані вироби за 1 літр 100-відсоткового спирту зросте до 274,5 гривень.

У ГУ ДФС у Харківській області звертають увагу на відповідальність за порушення законодавства в сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Зокрема, Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у випадку оптової   або   роздрібної  торгівлі  коньяком,  алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими  за  встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни  на  такі  напої,  передбачено фінансову санкцію у вигляді штрафу -  100 % вартості отриманої партії товару,  розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 10000 гривень.

 

 

Фахівці ГУ ДФС у Харківській області привітали дітей із Днем знань

 

За традицією  працівники ГУ ДФС у Харківській області завітали  до шкільних закладів, щоб особисто привітати дітлахів з першим днем навчання та взяти участь у святкових заходах.

Піснями та танцями вітали гостей у Харківському  обласному спеціалізованому  загальноосвітньому  навчально-виховному комплексі  для  дітей  з вадами  зору ім. В.Г. Короленка.

Вже не перший рік податківці відвідують на свята цей навчальний заклад, і кожного разу урочистості проходять ярко та весело. Учні гімназії готують спеціальну театралізовану програму, гості дарують подарунки, а у «головних ролях» виступають першокласники та випускники.  

Усюди лунає сміх та панує гарний настрій.

На такій же життєрадісній «ноті» проходило свято й у Харківській гімназії №152, до якої також завітали фахівці Головного управління. Податківці побажали школярам досягати високих результатів у навчанні, поважати працю і знання, та обов’язково мати мрію і робити все для того, щоб вона здійснилась.  

 

 

Податковий календар на вересень 2015 року

 

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що

 08 вересня поточного року останній день сплати:

- податку на прибуток підприємств виробниками сільськогосподарської продукції за період з 01.07.2014 по 30.06.2015.

 

 

Щодо змін кодів бюджетної класифікації

 

Державна фіскальна служба України листом від 26.08.2015 № 31613/7/99-99-20-03-01-17 повідомляє, що наказом Міністерства фінансів України від 20.07.2015 № 651 «Про затвердження змін до бюджетної класифікації» виключено коди, передбачені для обліку надходжень авансових внесків з податку на прибуток.

Перехід органами ДФС на адміністрування податку на прибуток без використання кодів бюджетної класифікації, передбачених для обліку авансових внесків з податку на прибуток, потребує часу на реалізацію цих змін в інформаційній системі служби.

Звертаємо увагу, що Державною казначейською службою України рахунки для зарахування до державного та місцевих бюджетів надходжень авансових внесків з податку на прибуток не будуть закриватися до 01.10.2015.

Враховуючи викладене, перерахування сум авансових внесків з податку на прибуток з терміном сплати у серпні 2015 року повинно здійснюватися платниками на діючі бюджетні рахунки за кодами бюджетної класифікації, передбаченими для обліку авансових внесків.

 

 

Спрощена система оподаткування та роздрібна торгівля пивом

 

Вовчанська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області нагадує, що відповідно до норм Податкового кодексу України з 1 липня 2015 року пиво віднесено до алкогольних напоїв. Суб'єктам господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю пивом, необхідно отримати ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями з обов'язковим обладнанням місця торгівлі касовим апаратом.

Ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями видається за заявою суб'єкта господарювання. У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями додатково зазначаються адреса місця торгівлі, перелік реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень цих РРО (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в органах ДФС. 

Слід пам’ятати, що при простроченні сплати дія ліцензії призупиняється, а за торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії передбачено штраф – 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 17 тис. грн.

Наголошуємо, що крім зазначеного вище штрафу за роздрібну торгівлю алкоголем без ліцензії, передбачено також штраф за роздрібну торгівлю через РРО (КОРО), не зазначений у ліцензії у розмірі 200 відсотків вартості товару, реалізованого через такий РРО, але не менше 10 тис. грн.

 

Роман Насіров привітав школярів та студентів з Днем знань

 

Нинішнє покоління учнів і студентів має стати прикладом працівників фіскальної служби, які повинні працювати в нашій країні. Таке переконання висловив Голова Державної фіскальної служби Роман Насіров, вітаючи з початком нового навчального року учнів Ліцею податкової та рекламної справи №21 та студентів Національного університету Державної податкової служби України.

„Для вас це період, коли ви повинні визначитися із фахом і вже думати про майбутнє, як дійсно дорослі люди. Я б дуже хотів, щоб багато хто з вас став фахівцем у податковій сфері”, -  звернувся керівник  відомства до старшокласників. Студентству ж повідомив, що деяких викладачів НУДПСУ знає по роботі і вони будуть кращими наставниками для молоді.

„Думаю, ви обрали дуже відповідальну правильну професію. Зі свого боку, хочу запевнити, що ми як Державна фіскальна служба підготуємо всі необхідні умови для того, щоб по закінченню навчання ми могли не просто створити для вас робочі місця, а й надалі разом забезпечувати гідне майбутнє для розвитку країни і надання службою належного сервісу для бізнесу, для платників податків”, - зазначив Роман Насіров.

 

Через фіктивні операції підприємства з купівлі нафтопродуктів бюджет недоотримав 12 млн. гривень

 

Співробітниками податкової міліції у Харківській області зареєстроване кримінальне провадження за ч.3 ст.212 КК України за фактом ухилення від сплати податків посадовими особами підприємства, що здійснює діяльність у сфері роздрібної торгівлі пально-мастильними матеріалами.

Упродовж 2014-2015 років вказані особи, використовуючи реквізити і розрахункові рахунки підконтрольного підприємства з ознаками фіктивності, документально оформили ряд нікчемних операцій з купівлі-продажу нафтопродуктів.

Такі дії призвели до ухилення від сплати податків на суму 12 млн.гривень.

Слідчі дії тривають.

 

 

Зміни в терміні подання декларації поштою

У разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов'язаний надіслати таку податкову декларацію не пізніше ніж за п'ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації. 

Раніше, таке відправлення слід здійснити було не пізніше ніж за десять днів до закінчення установленого строку подання податкової декларації. 

Також звертаємо увагу, що податкова декларація відправляється на адресу відповідного контролюючого органу за місцем реєстрації платника податку. 

При поданні податкової звітності в електронній формі, така звітність повинна бути подана не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк. 

          Така законодавча норма передбачена відповідно до Закону України від 17.07.2015 року № 655 -VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків», та набирає чинності з 1 вересня 2015 року.

Категория: Податкові новини | Добавил: Volchanckaya_MGNI (02.09.2015)
Просмотров: 360 | Рейтинг: 0.0 |

Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Конструктор сайтов - uCoz
Форма входа
Поиск по каталогу
Друзья сайта
Статистика