Среда, 22.01.2025, 11:47

vburluk.pp.net - Официальный сайт пгт Великий Бурлук

Начало Регистрация Вход
Приветствую Вас, Неизвесный нам гость · RSS
Меню сайта
Категории каталога
Податкові новини [1962]
Наш опрос
Каким Интеретом вы пользуетесь?
Всего ответов: 81
 Каталог статей
Начало » Статьи » Вовчанська МДПІ » Податкові новини

Вовчанська ОДПІ інформує

Питання електронного адміністрування ПДВ під час брифінгу з платниками податків

Днями в приміщенні Вовчанської ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області відбувся брифінг з платниками податків на тему: «Електронне адміністрування ПДВ. Оновлена форма 1-ДФ» за участі начальника інспекції Володимира Борисенка, начальника відділу контролю оподаткування та контролю об’єктів та операцій Вікторії Косівцової та начальника відділу доходів і зборів з фізичних осіб Світлани Числової.

Начальник відділу контролю оподаткування та контролю об’єктів та операцій Вікторія Миколаївна повідомила, що сплата нарахованих сум ПДВ по податкових деклараціях з ПДВ починаючи з лютого 2015 року за І квартал 2015 року - проводиться з рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ. Наявні непоодинокі факти невірного заповнення платниками платіжних доручень на поповнення рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ, що призводить до ненадходження коштів на такий електронний рахунок. Платіжне доручення на поповнення рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ оформляється платником за формою, наведеною в додатку 2 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженій Постановою НБУ №22 від 21.01.2004. Реквізити в полях платіжного доручення заповняються згідно з вимогами щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, що викладені в додатку 8 до Інструкції №22. ПДВ - рахунок відкрито Державною казначейською службою України кожному платнику податку згідно Реєстру платників ПДВ.

Начальник відділу доходів і зборів з фізичних осіб Світлана Петрівна повідомила присутніх, що з 01.04.15 р. Мінфіном затверджено нову форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (оновлена форма № 1-ДФ) та Порядок його заповнення і подання податковими агентами. Вперше Податковий розрахунок за новою формою подається податковими агентами за I квартал 2015 року.
Форма № 1-ДФ подається окремо за кожний звітний квартал протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу. Кінцевий термін подання Податкового розрахунку за І квартал 2015 року - 12 травня 2015 року

Під час заходу фахівці інспекції відповіли на запитання платників та надали друковану продукцію із зразком заповнення платіжного доручення на поповнення рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ.

 

Особливості реєстрації податкової накладної неплатником ПДВ

Відповідно до п.184.6 ст.184 Податкового кодексу України у разі анулювання реєстрації особи як платника податку останнім звітним періодом є період, який розпочинається від дня, що настає за останнім днем попереднього податкового періоду, та закінчується днем анулювання реєстрації.

Для платників ПДВ звітним періодом є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених Податковим кодексом України, календарний квартал (п.202.1 ст.202 Податкового кодексу України).

Згідно з п.49.18 ст.49 та п.203.1 ст.203 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених Податковим кодексом України, подаються за базовий звітний період, що дорівнює:

- календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного місяця;

- календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу (півріччя).

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше п’ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання (п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України).

         Таким чином, особа, реєстрацію платника ПДВ якої анульовано, має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, за умови, що з дати їх виписки минуло не більше 15 календарних днів.

 

Офіційний сайт ДФС в допомогу платникам податків!

Міністерство фінансів України наказом від 13.02.2015 р. № 67 затвердило:

  • форму інформації щодо сплати податків суб'єктами природних монополій і суб'єктами господарювання, які є платниками рентної плати за користування надрами;
  • форму інформації щодо суб'єктів господарювання, які мають податковий борг.

Відомості за приведеними формами збиратимуться й оприлюднюватимуться Державною фіскальною службою України щомісяця не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України.

 

Види послуг, що надаються АЦСК ІДД

До послуг ЕЦП, які надаються АЦСК ІДД, належать:

· реєстрація заявників;

· надання в користування надійних засобів ЕЦП;

· допомога при генерації відкритих та особистих ключів;

· обслуговування посилених сертифікатів ключів заявників, що включає сертифікацію відкритих ключів заявників, розповсюдження й зберігання посилених сертифікатів ключів, управління статусом посилених сертифікатів ключів ы розповсюдження інформації про статус сертифікатів ключів;

· надання послуги фіксування часу;

· консультаційні послуги за зверненням підписувачів.

 

Оподаткування подарунків від профспілкових організацій

Згідно з п.п.165.1.39 п.165.1 ст.165 розд. IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 50 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі.

Якщо додаткові блага надаються у негрошовій формі, сума податку об’єкта оподаткування обчислюється за правилами, визначеними п. 164.5 ст. 164 ПКУ.

Під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлені згідно з ПКУ, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за такою формулою: К = 100: (100 - Сп), де К – коефіцієнт, Сп – ставка податку, встановлена для таких доходів на момент їх нарахування.

 

Щодо застосування РРО при продажу квитків

Відповідно до п. 1 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо), при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Водночас п. 4 ст. 9 Закону визначено, що реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при продажу квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів.

 

Декларування доходів, отриманих від здавання нерухомого майна в оренду

 «Громадянин – орендодавець, який здає свою квартиру, будинок, кімнату тощо в оренду чи суборенду, житловий найм чи піднайм іншому громадянину, відповідальний за нарахування та сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету», - зауважує начальник Вовчанської ОДПІ Володимир Борисенко.

Такий платник податку зобов’язаний самостійно нарахувати та сплатити податок на доходи фізичних осіб до бюджету за ставкою 15% та/або 17% в залежності від суми доходу. Податок сплачується щокварталу, протягом 40 календарних днів, наступних за останнім днем звітного кварталу.

Сума отриманого доходу та сплаченого протягом звітного року податку за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи. Декларація про отримані доходи подається до 1 травня 2015 року у податковій інспекції за місцем прописки (реєстрації у паспорті).

Слід зазначити, що нотаріуси, у разі нотаріального посвідчення договору оренди, зобов’язані надіслати інформацію про такий договір до відповідного органу фіскальної служби за адресою орендодавця.

Ріелтори, також надають інформацію про укладені за їх посередництвом договори про оренду нерухомості до органу Державної фіскальної служби за місцем своєї реєстрації.

 

Щодо надання ліцензії при торгівлі пивом

Установлено, що з 01.07.2015 р. пиво буде віднесено до алкогольних напоїв. Тому суб’єктам підприємницької діяльності, які здійснюватимуть продаж пива, необхідно отримувати із цієї дати ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями. Ці зміни, передбачені абзацами 4–6 пп. 10 п. 2 р. II Закону України від 28.12.2014 р. № 71-VIII у ст. 1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР.

 

Затверджено форму звіту з військового збору

Наказом Мінфіну України від 13.01.2015 № 4 затверджено нову форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма N 1ДФ), яка передбачає відображення не тільки сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а й інформацію щодо оподаткування процентів, виграшів (призів) у лотерею та військового збору.

Оскільки даний наказ набирає чинності з 1 квітня 2015 року то перший раз розрахунок подається за I квартал 2015 року.

 

Щодо застосування податкової знижки

Для отримання податкової знижки за 2014 рік необхідно до 31 грудня 2015 року включно подати до податкової інспекції за місцем податкової адреси річну податкову декларацію про майновий стан і доходи та мати в наявності документи, що підтверджують витрати.

До переліку таких документів входять квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери, договір з навчальним закладом, довідка про отримані доходи у звітному році. Також документи, які підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти члена сім’ї першого ступеня споріднення) тощо.

 

Щодо запровадження системи електронного адміністрування ПДВ

ДФС України у зв’язку із внесенням змін до Податкового кодексу Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII повідомляє про переваги системи електронного адміністрування ПДВ:

- запобігання незаконному відшкодуванню ПДВ з бюджету;

- значно збільшено поріг для обов’язкової реєстрації суб’єктів господарювання в якості платника податку з 300 тис. грн. до 1 000 тис. грн.;

- скасовано вимогу щодо видачі податкових накладних на „паперових носіях” (податкова накладна повинна виписуватись виключно в електронному вигляді);

- скасовано обов’язок платника подання контролюючому органу копії записів у реєстрах виданих та отриманих накладних;

- прискорено, на місяць в часі, можливість платника отримання бюджетного відшкодування ПДВ;

- значно скорочено кількість критеріїв автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ;

- зменшення кількості перевірок суб’єктів господарювання;

- спрощення податкової звітності.

 

Про оподаткування військовим збором відходів та металолому

Вовчанська ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області повідомляє, що із набранням чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України» від 02.03.2015 р. № 211-VIII об’єктом для утримання військового збору за ставкою 1,5% є, зокрема, сума доходу, отримана платником податку за:

здані (продані) ним вторинну сировину, побутові відходи, брухт кольорових металів, включаючи використані (виснажені) акумулятори електричні свинцево-кислотні (код 8548 10 21 00 згідно з УКТ ЗЕД);

залишки та брухт електричних акумуляторів із вмістом свинцю (код 8548 10 91 00 згідно з УКТ ЗЕД);

брухт дорогоцінних металів, проданий Національному банку України.

         Особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету є податковий агент, який приймає вказані відходи.

 

Встановлення пільг по земельному податку

Верховна Рада України прийняла за основу проект закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо відновлення норм, які передбачають звільнення від сплати земельного податку (законопроект № 1850-1).

Законопроектом пропонується звільнити платників від сплати земельного податку, а саме:

заповідники, у тому числі історико-культурні, національні природні парки, заказники (окрім мисливських), парки державної та комунальної власності, регіональні ландшафтні парки, ботанічні сади, дендрологічні й зоологічні парки, пам'ятки природи, заповідні урочища та парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва;

дослідні господарства науково-дослідних установ і навчальних закладів сільськогосподарського профілю та професійно-технічних училищ;

         дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форм власності та джерел фінансування, заклади культури, науки, освіти, охорони здоров'я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

 

До уваги платників податків!

В зв’язку з внесеними змінами до Податкового кодексу України починаючи з першого звітного періоду 2015 року (січень, І квартал) формування податкового кредиту у платників ПДВ відбувається на підставі електронних податкових накладних та обмежених випадках готівкових розрахунків/ документів (п.198.6 ст. 198 Кодексу) і податкових накладних, які складені постачальником товарів/ послуг у січні 2015 року.

Податкові накладні, складені з 1 січня 2015 року та своєчасно зареєстровані в ЄРПН, включаються до складу податкового кредиту того звітного періоду, на який припадає дата їх складання (п.198.3 ст.198 Кодексу).

Податкові накладні, складені з 1 січня 2015 року, зареєстровані в ЄРПН з порушенням терміну їх реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому податкову накладну зареєстровано в ЄРПН, але не більше ніж 180 календарних днів з дати їх складання.

З урахуванням змін, внесених до пункту 198.6 статті 198 розділу V Кодексу, з 1 січня 2015 року втратила чинність норма щодо збереження права на включення до податкового кредиту суми ПДВ на підставі отриманих податкових накладних протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної.

Платники, які не включили податкові накладні, складені до 1 січня 2015 року, до складу податкового кредиту відповідних періодів, можуть реалізувати своє право на формування податкового кредиту виключно шляхом подання уточнюючих розрахунків за відповідні звітні періоди, з урахуванням вимог пункту 198.2 статті 198 розділу V Кодексу.

Таким чином, до складу податкового кредиту декларації з ПДВ за січень п. р. платник не має права включити суми ПДВ по податкових накладних минулих періодів.

Приклади виправлення показників січня 2015 року:

Якщо платником податку податковий кредит січня 2015 року сформовано за рахунок податкових накладних минулих звітних періодів (наприклад: вересня 2014 року у сумі ПДВ 20 000 грн.) приведення у відповідність показників січня п.р. із позитивним значенням декларування ПДВ  відбувається двома способами:

- самостійно платником;

- за результатами перевірки контролюючого органу.

У разі самостійного виправлення показників шляхом  подання уточнюючого розрахунку за січень п.р. (ст. 50 Кодексу):

платник сплачує ПДВ всього 20 600 грн., з якої

- сума недоплати - 20 000 грн.

- штраф у розмірі 3 відсотки -  20 000 *3% = 600 грн.

У разі перевірки контролюючого органу:

платник сплачує ПДВ всього 25 000 грн., з якої

- донараховану суму ПДВ -  20 000 грн.

- штраф у розмірі 25 відсотків - 20 000 грн. *25% =   5000 грн.

Таким чином, оптимальний варіант збереження обігових коштів платника – самостійне виправлення помилки.

 

Скористайтесь податковим компромісом!

Вовчанська ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області звертає увагу суб'єктів господарювання на те, що до граничного терміну подачі платниками уточнюючих розрахунків або заяв з метою застосування податкового компромісу залишилось 23 календарних дні.

Податковий компроміс – режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року. Податкові зобов’язання суб’єкту господарювання доведеться сплатити до бюджету у розмірі 5 відсотків від суми заниження податкового зобов’язання. Інша частина 95 відсотків вважається погашеною за наслідками досягнення податкового компромісу. При цьому штрафні санкції до платника податків не застосовуються, а пеня відповідно не нараховується.

 

Нові форми звітності з ПДВ

Наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 р. № 13 „Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України” внесено зміни, зокрема, до:

-  декларації з ПДВ,

- уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з ПДВ у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок,

-  Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ.

Наказ набрав чинності з дня офіційного опублікування – з 30 січня 2015 року.

Отже, з 1 березня 2015 року, починаючи за звітні періоди лютий 2015 року та I квартал 2015 року, декларації з ПДВ подаватимуться за формами у редакції наказу №13.

 

Подання уточнюючого розрахунку та заяви для застосування податкового компромісу

З метою застосування податкового компромісу платник подає окремий уточнюючий розрахунок з ПДВ разом із Заявою про компроміс та Переліком (описом) операцій, щодо яких здійснено уточнення показників податкової декларації, за кожний окремий звітний період.

Приклади форми Заяви про компроміс та Переліку (опису) операцій наведені у листі ДФС України від 02.02.2015 року № 3217/7/99-99-15-01-04-17 «Щодо здійснення заходів адміністрування під час застосування податкового компромісу».

Оскільки процедура податкового компромісу застосовується за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням строків давності, встановлених статтею 102 Податкового кодексу України, подання уточнюючих розрахунків з ПДВ обмежується звітними періодами (місяць, квартал), які припадають на період з квітня 2011 року по березень 2014 року включно.

У разі уточнення показників декларації, які потребують подання окремих додатків до декларації, уточнюючий розрахунок з ПДВ подається платниками податку разом з такими додатками.

Оскільки уточнення платником податків податкових зобов'язань не впливає на розмір податкових зобов'язань його контрагентів, то така звітність не приймає участь у розрахунках системи співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту контрагентів.

Показники уточнюючих розрахунків з ПДВ з метою застосування податкового компромісу не переносяться до податкової звітності з ПДВ за звітний період, в якому такі розрахунки подані, а відображаються в особових рахунках платника податків.

 

Книговидавнича продукція звільняється від ПДВ на всіх етапах поставки

З 4 березня 2015 року звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з:

постачання (передплати) та доставки періодичних видань друкованих засобів масової інформації (крім видань еротичного характеру) вітчизняного виробництва;

підготовлення (літературне, наукове і технічне редагування, коригування, дизайн та верстка);

виготовлення (друк на папері чи запис на електронному носієві);

розповсюдження книжок, у тому числі електронного контенту (крім видань еротичного характеру) вітчизняного виробництва, учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників, словників українсько-іноземної або іноземно-української мови вітчизняного виробництва на митній території України".

Відповідні зміни  до статті 197 Податкового кодексу  внесені Законом України від 13.02.2015 №206 «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо підготовлення, виготовлення, розповсюдження книжок та періодичних видань друкованих засобів масової інформації вітчизняного виробництва».

 

Аліменти від батька іноземця оподатковуються

Якщо у 2014 році отримувались аліменти від нерезидента, то цей дохід оподатковується, як іноземний. Сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставками, визначеними в п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України.

У такому випадку, платник податку, який отримує аліменти від нерезидента зобов’язаний до 1 травня 2015 року подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, та сплатити податок до бюджету за ставками, визначеними в п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України (15 та/або 17 відсотків).

Довідково: З 01.01.2015 року ставки податку на доходи з фізичних осіб, визначені п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу змінено з 15% та/або 17% на 15% та/або 20%.

 

Щодо приймання Реєстрів виданих та отриманих податкових накладних

Починаючи з 1 січня 2015 року, скасована норма Податкового кодексу України, згідно з якою платники податку зобов’язані були подавати до органу державної податкової служби копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних (пункт 201.15 статті 201 розділу V Кодексу).

Тобто, реєстр виданих та отриманих податкових накладних до контролюючого органу, починаючи із звітності за січень 2015 року, не подається.

Посилання на роз'яснення ДФС:

http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-zmini-2015/elektronne-administruvannya-pdv/63549.html 

Враховуючи зазначене, доводимо до Вашого відома, що приймання Реєстрів виданих та отриманих податкових накладних за формами:

J1200808    Реєстр отриманих та виданих податкових накладних (скорочена перероб. пiдпр.) п. 11.21;

J1201508    Реєстр отриманих та виданих податкових накладних;

J1209008    Реєстр отриманих та виданих податкових накладних;

J1209408   Реєстр отриманих та виданих податкових накладних 
(до декларації з ПДВ (спеціальної), –
Державною фіскальною службою України будуть прийматися виключно за звітний період до 01 січня 2015 року. 

 

Оподаткування військовим збором роботи фізособи, яка проводить незалежну профдіяльність

 

Фахівці  Вовчанської ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області зазначили, що фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, за результатами звітного податкового року самостійно розраховують військовий збір за ставкою 1,5 % від сукупного чистого доходу, відображають його в річній податковій декларації та сплачують в термін, передбачений для сплати податку на доходи фізичних осіб. Однак, у разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, відносини за яким встановлено трудовими відносинами, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця, суб'єкт господарювання — податковий агент зобов'язаний утримувати збір із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку збору 1,5 %. Нагадаємо, що згідно з п. 178.5 ПКУ встановлено, що під час виплати суб'єктами господарювання - податковими агентами, фізичним особам, які провадять незалежну професійну діяльність, доходів, безпосередньо пов'язаних з такою діяльністю, податок на доходи у джерела виплати не утримується в разі надання такою фізичною особою копії довідки про взяття її на податковий облік як фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність. Це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, відносини за яким встановлено трудовими відносинами, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до пп. 14.1.195 та пп. 14.1.222 ПКУ.

 

Ставки 15% та 17% діють для доходів за 2014 рік

 

Відповідно до п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України ставка податку на доходи фізичних осіб протягом 2014 року складала на рівні 15% та 17% (для доходів база оподаткування яких перевищувала десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, тобто 12 180 грн.). Незважаючи на те, що з 1 січня п.р. вказану норму було змінено Законом України від 28.12.2014 р. № 71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» в частині запровадження ставки 20% замість 17%, дохід, отриманий фізичною особою у 2014 році, підлягає оподаткуванню за правилами та ставками, визначеними вищевказаними нормами, - 15% та 17%, незалежно від того, що декларація про майновий стан і доходи фізичними особами надається у 2015 році.
 

 

Уряд запланував підвищення мінімальних соціальних стандартів і прожиткового мінімуму з 1 грудня 2015 року

 

Незважаючи на війну і економічну кризу, Уряд запланував підвищення мінімальних соціальних стандартів і прожиткового мінімуму з 1 грудня 2015 року. Про це в ефірі «Першого Національного» сказав Міністр соціальної політики Павло Розенко. «У тій ситуації, яка склалася зараз в Україні, навіть ці 13% - це дуже амбітні плани», - зазначив він. За словами Павла Розенка, соціальна політика є наслідком економічної політики. «Ми можемо витрачати на соціальну політику рівно стільки, скільки дає економіка. Тому головне завдання влади – запустити економіку. І всі реформи, започатковані зараз, спрямовані саме на це», - зауважив він. Коментуючи питання прожиткового мінімуму, Павло Розенко зауважив, що відповідний набір товарів, послуг і продуктів харчування був затверджений ще у 2000 році. «Згідно з законом прожитковий мінімум має переглядатися кожні 5 років. Але жодного разу за 15 років він не переглядався. Більше того, останні 10 років прожитковий мінімум жодного разу не формувався за відповідною методикою. Він фактично встановлюється відповідно до економічних можливостей держави, виходячи із того фінансування, яке є в держбюджеті», - пояснив Павло Розенко, наголосивши, що Уряд планує переглянути не лише розмір прожиткового мінімуму, а й набір споживчого кошика, оскільки той, що є зараз, вже давно «морально застарів».
 

 

Мінфін розробив форму переліку орендарів державної або комунальної власності

 Мінфін, на виконання вимог п. 288.1 ПКУ, розробив проект форми Переліку орендарів, з якими укладено договори оренди землі державної або комунальної власності. Нагадаємо, що згідно з п. 288.1 ПКУ, органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни. Проект наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження форми Переліку орендарів, з якими укладено договори оренди землі державної або комунальної власності»
 

 

Зміни у застосуванні РРО

18 березня 2015 р., Верховна Рада України прийняла за основу проект закону про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (щодо державних гарантій суб'єктам господарювання у застосуванні ними реєстраторів) Законопроектом пропонується: — звільнити суб'єктів господарювання від обов'язку щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій у разі подання контрольної стрічки в електронному вигляді; — врегулювати відносини між суб'єктами господарювання та сервісними центрами під час обслуговування або поточного ремонту реєстраторів розрахункових операцій; — скасувати вимоги щодо обов'язкової наявності цінника на товар у грошовій формі; — вилучити норми щодо обліку товарних запасів; — визначити відповідальність виробників, постачальників та сервісних центрів за порушення вимог Закону; — запровадити компенсатори суб'єктам господарювання за придбання модемів або реєстраторів розрахункових операцій, що створюють контрольну стрічку в електронній формі; — заборонити вимагати посвідчення особи для купівлі-продажу іноземної валюти.

 

Кабмин уволил Билоуса, Хоменко и Макаренко

 

Кабинет министров Украины уволил председателя Государственной фискальной службы Игоря Билоуса, а также его заместителей Владимира Хоменко и Анатолия Макаренко. Об этом в ходе заседания заявил премьер-министр Арсений Яценюк, передает корреспондент РБК-Украина.

"Правительство по результатам служебного расследования принимает решения об увольнении заместителя председатель ГФС господина Хоменко и заместителя ответственного за Таможню - господина Макаренко. Мы уважаем заявление руководителя ГФС и правительство принимает заявление об отставке Игоря Билоуса", - отметил Яценюк

Он также поручил главе Министерства финансов Наталье Яресько возглавить конкурсную комиссию по отбору и рассмотрению кандидатур на должности руководства ГФС.

"Срок подготовки - кратчайший, две недели", - подчеркнул Яценюк.

Напомним, 24 февраля премьер-министр Арсений Яценюк заявил о начале служебного расследования в отношении Билоуса, Макаренко и Хоменко.

Сегодня глава МЭРТ Айварас Абромавичус рекомендовал Кабмину восстановить Билоуса на пост главы ГФС.

 

Білоус вирішив покинути пост глави Фіскальної служби

 

Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавічус рекомендував Кабінету Міністрів поновити Ігоря Білоуса на посаді голови Державної фіскальної служби. Однак, І.Білоус вирішив скласти свої повноваження.

Про це він заявив в ході засідання уряду, повідомляє "ЗіБ" з посиланням на РБК-Україна.

"Я хочу скласти все-таки повноваження служби. Я звертаюся до прем'єра, Арсеній Петрович ... Якщо я і мої колеги знадобляться в органах, то я думаю, що ми впораємося з цим завданням. Думаю, що потрібно рухатися в професійному плані", - сказав Білоус.

Таким чином, Кабінет міністрів України прийняв рішення звільнити голову Державної фіскальної служби Ігоря Білоуса, а також його заступників Володимира Хоменка та Анатолія Макаренка.

 

 

Студенти мають право на підвищену податкову соціальну пільгу

 Вовчанська ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області повідомляє, що студент має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі 150 % суми пільги, яка визначена пп. 169.1 статті 169 ПКУ. При цьому підпунктом 169.2.3 пункту 169.2 статті 169 ПКУ передбачено, що податкова соціальна пільга не може бути застосована до заробітної плати, яку платник податку протягом звітного податкового місяця отримує одночасно з доходами у вигляді стипендії, грошового чи майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад’юнктів, військовослужбовців, що виплачуються з бюджету. Враховуючи вищевикладене, якщо студент, отримує стипендію з бюджету, то податкова соціальна пільга до заробітної плати такого платника податку не застосовується. Якщо студент, який не отримує стипендію або отримує спонсорську стипендію і одночасно з навчанням працює та одержує заробітну плату, такий студент має право на застосування податкової соціальної пільги у розмірі 150 % при умові, що розмір його заробітної плати на місяць не перевищує у 2013 році – 1610 грн., у 2014, 2015 роках – 1710 грн. При цьому він повинен надати працедавцю довідку з навчального закладу про те, що він там навчається та не одержує стипендію з бюджету.

 

Припинення підприємницької діяльності не звільняє від відповідальності

Вовчанська ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області повідомляє, що підприємці мають право вільно вибирати види підприємницької діяльності без обмежень, самостійно здійснювати будь-яку підприємницьку діяльність, яку не заборонено законом. Платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця не припиняє її зобов’язань, що виникли під час провадження підприємницької та не змінює строків, порядків виконання таких зобов’язань та застосування санкцій за їх невиконання.

Фізичні особи, що перебували на спрощеній системі оподаткування (перша та друга групи), та щодо яких внесено запис про припинення підприємницької діяльності, подають податкові декларації за останній звітний період.

У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця така фізична особа користується правами, виконує обов’язки та несе відповідальність, що передбачені для платника єдиного внеску, в частині діяльності, яка здійснювалася нею як фізичною особою – підприємцем.

При цьому останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такої фізичної особи.

Контролюючі органи, за наявності визначених Кодексом обставин, проводять документальну позапланову перевірку у зв’язку із припиненням підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця та у разі встановлення факту відсутності заборгованості перед бюджетом щодо сплати податків і зборів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування знімають фізичну особу – підприємця з обліку.

Час перебування на військовій службі зараховується до робочого стажу

Президент підписав Закон «Про внесення зміни до статті 8 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».
Зокрема, встановлено, що час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Закон від 05.03.15 р. № 242-VIII набуде чинності з 25.03.15 р. („Голос України" від 24.03.15 р. № 52).

Категория: Податкові новини | Добавил: Volchanckaya_MGNI (24.03.2015)
Просмотров: 660 | Рейтинг: 0.0 |

Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Конструктор сайтов - uCoz
Форма входа
Поиск по каталогу
Друзья сайта
Статистика