Питання декларування за «круглим столом»
Вже майже два місяці бізнес працює в середовищі податкових змін та нововведень. Саме в процесі діалогу і народжуються найкращі ідеї, які спрямовані зробити життя суспільства кращим, а ведення бізнесу - простішим.
На думку начальника Вовчанської ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області Володимира Борисенко, проведення зустрічей з бізнесом, семінарів для платників податків є важливим, оскільки вчасно донесена до них об’єктивна інформація з питань застосування податкового та митного законодавства - запорука вдалого ведення бізнесу із належною сплатою податків.
Саме під час нещодавнього діалогу за «круглим столом» Володимира Володимировича з представниками бізнесу мова йшла про ключові зміни та нововведення до Податкового кодексу України і як вони вплинули на наповнення казни регіону.
Під час зустрічі за «круглим столом» Володимир Борисенко окремо зупинився на питанні декларування доходів громадян, отриманих протягом 2014 року. Дана кампанія триватиме до 1 травня поточного року, а до 1 серпня, цього ж року громадяни повинні будуть сплатити податкові зобов’язання, визначені по результатам поданих декларацій про майновий стан і доходи. Крім того, він роз’яснив які доходи підлягають декларуванню та якими способами можна подати декларацію.
Щодо оформлення безоплатних ключів для платників податків
До Вовчанської ОДПІ з метою проведення зустрічі з платниками податків щодо отримання платниками безкоштовних ключів було запрошено головного державного інспектора відділу реєстрації користувачів ДФС України у Харківській області управління (центру) сертифікації ключів ІДД ДФС Резнікову Наталію Юріївну, що дало змогу платникам отримати роз’яснення з приводу отримання безкоштовних електронних ключів.
Проведенню семінару передували роз’яснення та оголошення в пресі районного рівня та на web-сторінці міста Вовчанська та пгт. В.Бурлук, що надало змогу довести інформацію щодо проведення семінару широкому колу платників.
Зустріч проводилася відділом реєстрації платників та електронних сервісів у приміщенні Центру обслуговування платників Вовчанської ОДПІ, в якому прийняло участь 19 платників податків – фізичних осіб - підприємців. Платникам була надана методична допомога з підготовки та заповнення необхідних документів у тому числі реєстраційної картки.
До уваги платників!
В зв’язку з внесеними змінами до Податкового кодексу України починаючи з першого звітного періоду 2015 року (січень, І квартал) формування податкового кредиту у платників ПДВ відбувається на підставі електронних податкових накладних та обмежених випадках готівкових розрахунків/ документів (п.198.6 ст. 198 Кодексу) і податкових накладних, які складені постачальником товарів/послуг у січні 2015 року.
Податкові накладні, складені з 1 січня 2015 року та своєчасно зареєстровані в ЄРПН, включаються до складу податкового кредиту того звітного періоду, на який припадає дата їх складання (п.198.3 ст.198 Кодексу).
Податкові накладні, складені з 1 січня 2015 року, зареєстровані в ЄРПН з порушенням терміну їх реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому податкову накладну зареєстровано в ЄРПН, але не більше ніж 180 календарних днів з дати їх складання.
З урахуванням змін, внесених до пункту 198.6 статті 198 розділу V Кодексу, з 1 січня 2015 року втратила чинність норма щодо збереження права на включення до податкового кредиту суми ПДВ на підставі отриманих податкових накладних протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної.
Платники, які не включили податкові накладні, складені до 1 січня 2015 року, до складу податкового кредиту відповідних періодів, можуть реалізувати своє право на формування податкового кредиту виключно шляхом подання уточнюючих розрахунків за відповідні звітні періоди, з урахуванням вимог пункту 198.2 статті 198 розділу V Кодексу.
Таким чином, до складу податкового кредиту декларації з ПДВ за січень п. р. платник не має права включити суми ПДВ по податкових накладних минулих періодів.
Приклади виправлення показників січня 2015 року:
Якщо платником податку податковий кредит січня 2015 року сформовано за рахунок податкових накладних минулих звітних періодів (наприклад: вересня 2014 року у сумі ПДВ 20 000 грн.) приведення у відповідність показників січня п.р. із позитивним значенням декларування ПДВ відбувається двома способами:
- самостійно платником;
- за результатами перевірки контролюючого органу.
У разі самостійного виправлення показників шляхом подання уточнюючого розрахунку за січень п.р. (ст. 50 Кодексу):
платник сплачує ПДВ всього 20 600 грн., з якої
- сума недоплати - 20 000 грн.
- штраф у розмірі 3 відсотки - 20 000 *3% = 600 грн.
У разі перевірки контролюючого органу:
платник сплачує ПДВ всього 25 000 грн., з якої
- донараховану суму ПДВ - 20 000 грн.
- штраф у розмірі 25 відсотків - 20 000 грн. *25% = 5000 грн.
Таким чином, оптимальний варіант збереження обігових коштів платника – самостійне виправлення помилки.
Скористайтесь правом на податкову знижку за іпотекою
Платник податку - резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом за умови наявності документального підтвердження витрат, що включаються до податкової знижки:
кредитного договору та нотаріально завіреного договору іпотеки;
відповідних платіжних документів, в яких чітко визначено суму сплачених відсотків за користування іпотечним кредитом та прізвище, ім’я, по-батькові платника податку як платника цих процентів (рахунок з відбитком каси про перерахування коштів, платіжне доручення банку з відміткою про перерахування коштів);
паспорта платника податку з позначкою про реєстрацію за місцезнаходженням житлового будинку (квартири, кімнати), щодо якого оформлено іпотечний житловий кредит.
Оригінали таких документів не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку, достатнього для проведення контролюючим органом податкової перевірки стосовно нарахування такої податкової знижки.
Платники податку зобов’язані на вимогу контролюючого органу та в межах його повноважень, визначених законодавством, пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обпилення і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірності відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку.
Для прискорення проведення контролюючим органом розрахунку сум, що підлягають поверненню з бюджету, і забезпечення правильності визначення зазначених сум доцільно надавати до податкової інспекції копії зазначених документів.
|