Среда, 22.01.2025, 08:39

vburluk.pp.net - Официальный сайт пгт Великий Бурлук

Начало Регистрация Вход
Приветствую Вас, Неизвесный нам гость · RSS
Меню сайта
Категории каталога
Податкові новини [1962]
Наш опрос
Согласны ли вы с тем, что настоящий друг может быть только один?
Всего ответов: 61
 Каталог статей
Начало » Статьи » Вовчанська МДПІ » Податкові новини

Вовчанська ОДПІ інформує

Семінар для платників податків Вовчанщини

Фахівці Вовчанської ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області на чолі з начальником інспекції Борисенко Володимиром Володимировичем, спільно з заступником начальника інформаційно-комунікаційного управління ГУ Міндоходів в Харківській області Дмитрієнко Ларисою Миколаївною та представником “Вісник  Міністерства  доходів і зборів” директором філії  ДП «СВЦ Міндоходів України” Лановою Надією Валентинівною, з метою сприяння поінформованості платників податків щодо застосування норм Податкового кодексу України, змін і доповнень, в актовому залі інспекції провели черговий семінар для платників податків.

Податківці розповіли присутнім про основні аспекти податкової реформи, в зв’язку з набранням чинності з 1 січня 2015 року Закону України від 28 грудня 2014 року №71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи».

Учасників семінару ознайомлено зі змінами щодо адміністрування ПДВ, податку на прибуток, спрощеної системи оподаткування, єдиного соціального внеску, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Так, для платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки ставка податку на нежитлові об’єкти в 2015 році не повинна перевищувати 1% від розміру мінімальної заробітної плати. Учасникам семінару повідомили про введення в дію з 1 січня 2015 року транспортного податку на оподаткування нових легкових автомобілів (не більше 5 років) з об’ємом двигуна понад 3000 куб. см, для яких ставка податку має бути 25000 грн. на рік.

Також спеціалісти приділили увагу питанням про запровадження акцизного податку з реалізації підакцизних товарів у роздрібній торгівлі, особливості нарахування та сплати податку на додану вартість.

«Платники податків, які бажають скористатись податковим компромісом, подають до органу ДФС за місцем реєстрації окремий уточнюючий розрахунок з ПДВ разом із Заявою про компроміс та Переліком операцій за кожний звітний період. Процедура податкового компромісу застосовується за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням строків давності. Подання уточнюючих розрахунків з ПДВ обмежується звітними періодами, які припадають на період з квітня 2011 року по березень 2014 року включно», - розповів присутнім  інспектор відділу податкового аудиту.

Виступ Дмитрієнко Лариси Миколаївни був присвячений основним напрямкам реформи податкової політики, також вона ознайомила присутніх про зміни в оформленні податкової декларації з 01.02.2015 року. Не залишилось поза увагою обговорення тестового режиму застосування електронної системи адміністрування ПДВ з 1 лютого до 1 липня 2015 року.

Представник інформаційно – аналітичного журналу “Вісник  Міністерства  доходів і зборів” Ланова Надія Валентинівна повідомила бухгалтерів про нововведення в податковому законодавстві, розповіла про існування електронної версії журналу, існування «Гарячої лінії» для платників з питань податкового законодавства та наголосила про зміну його назви.

У процесі проведення заходу відбувся конструктивний діалог з учасниками щодо нагальних проблем в оподаткуванні. Запитувачі отримали кваліфіковані та змістовні відповіді від фахівців.

На завершення семінару, Володимир Володимирович подякував учасникам семінару за співпрацю та розуміння важливості роботи із забезпечення наповнення державного та місцевого бюджетів у повному обсязі.

 

Рада збирається розглянути зміни до держбюджету 26 лютого

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман заявив, що засідання парламенту, на якому розглядатиметься законопроект про внесення змін до закону про держбюджет-2015, відбудеться орієнтовно 26 лютого.

Як передає кореспондент УНІАН, про це голова ВР сказав під час брифінгу перед початком наради з головами парламентських комітетів, лідерами фракцій та представниками уряду щодо розгляду в парламенті змін до бюджету.

Гройсман нагадав, що напередодні до парламенту надійшов законопроект про зміни до держбюджету-2015.

“Сьогодні всі депутати готові до його опрацювання. Зараз я проведу зустріч з представниками уряду, Міністерства фінансів, Міністерства економіки, соціальної політики для того, щоб у присутності голів комітетів, голів фракцій обговорити питання презентації цих законопроектів, проходження їх по комітетах парламенту і відповідно для узгодження позицій для голосування у залі Верховної Ради”, - сказав Гройсман.

Голова ВР зауважив, що очікує, що засідання відбудеться “орієнтовно 26 лютого”.

До цього часу, додав він, необхідно ефективно побудувати роботу з урядом, а депутати наразі готові до системної роботи як у комітетах, так і у фракціях.

 

Податки, що забезпечать збільшення доходів бюджету на 22 млрд грн

Кабмін пропонує Верховній Раді збільшити дохідну частину держбюджету-2015 на 22,2 млрд грн. Про це йдеться в пояснювальній записці до законопроекту №2147 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік», який уряд зареєстрував у парламенті.

Збільшення доходів планується за рахунок:

- податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів на 4,9 млрд. гривень;

- податку на додану вартість з ввезених на територію України товарів на 8,9 млрд. гривень;

- відшкодування ПДВ грошовими коштами на 2 млрд. гривень;

- податку на прибуток підприємств на 2,3 млрд. гривень;

- ввізного мита на 2,1 млрд. гривень;

- рентної плати за користування надрами для видобування природного газу на 9,1 млрд. гривень;

- трансфертів від зарубіжних країн та міжнародних організацій на 1,3 млрд. гривень;

- інших на 0,7 млрд. гривень;

- ставки оподаткування по рентній платі за транспортування природного газу, нафти, нафтопродуктів та аміаку (урахуванням суттєвої девальвації) на 1,7 млрд. гривень.

Водночас включається зменшення показників доходів за рахунок:

- збору з операцій з купівлі іноземної валюти в готівковій формі, у зв’язку з девальвацією та обмеженим попитом на готівкову валюту на 1,9 млрд. гривень;

- прибутку НБУ за результатами переговорів з місією МВФ на 4,9 млрд. гривень.

«Зважаючи на необхідність своєчасного та в повному обсязі виконання боргових зобов’язань перед кредиторами, забезпечення обороноздатності вітчизни та забезпечення виконання державою соціальних гарантій передбачено збільшення дефіциту державного бюджету на 12,6 млрд. гривень до 76,3 млрд. гривень в межах маяка МВФ», - йдеться в пояснювальній записці.

 

Кабмін перерозподілив пропорції розподілу ЄСВ на загальнообов'язкове державне страхування

Кабінет міністрів України перерозподілив пропорції розподілу єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та на страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності. Про це йдеться в постанові уряду № 48 від 30 січня 2015 р.

Так, згідно зі змінами, сума єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття збільшується з 2,5843% до 3,1997%.

У той же час сума єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності зменшена з 5,2397% до 4,6243%.

Відповідні зніми уряд вніс до постанови Кабінету міністрів України від 26 листопада 2014 р. № 675 "Про затвердження пропорцій розподілу єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

Також Кабмін доручив Державній казначейській службі забезпечити спрямування коштів, що надходять від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, до Фонду соціального страхування після завершення в установленому законом порядку його державної реєстрації та відкриття рахунків в органах Державної казначейської служби.

Нагадаємо, у ніч на 29 грудня 2014 г. народні депутати підтримали в цілому закон № 77-VIII про зниження єдиного соцвнеску з 41% до 16,4%. Президент України Петро Порошенко підписав цей закон 31 грудня 2014 р. Закон набрав чинності 1 січня 2015 р.

Як повідомляла ДФС, надходження єдиного внеску в Україні у 2014 р. збільшилися на 1,3% - до 179,6 млрд грн.

У той же час перший заступник міністра фінансів України Ігор Уманський повідомив, що на поточному тижні Кабінет міністрів планує внести у Верховну Раду законопроект щодо єдиного соціального внеску (ЄСВ).

Украина освободила гибридные авто от ввозной спецпошлины

Украина решила отменить специальную ввозную пошлину для легковых автомобилей с двигателем внутреннего сгорания объемом от 1 до 2,2 л, оснащенных гибридной силовой установкой (электродвигатель с приводом на колеса автомобиля), классифицируемым по кодам УКТВЭД 8703 22 10 00 и 8703 23 19 10.

Согласно сообщению Межведомственной комиссии по международной торговле опубликованному в газете "Урядовый курьер" в субботу, такое решение МКМТ приняла 12 февраля по результатам пересмотра своего решения от 28 апреля 2012 года, рассмотрев информацию Минэкономразвития и торговли и позицию отечественного производителя.

Комиссия пришла к выводу, что национальные интересы Украины требуют неприменения специальных мер в отношении импорта в Украину отдельных марок легковых авто с гибридной силовой установкой.

Решение вступает в силу со дня опубликования сообщения.

Как сообщалось, 28 апреля 2012 года МКМТ приняла решение, которое было обнародовано только 14 марта 2013 года, о введении специальной пошлины на ввоз легковых автомобилей с бензиновыми двигателями независимо от страны происхождения и импорта в размере 6,46% - с двигателями 1-1,5 л и 12,95% - для авто с двигателями 1,5-2,2 л.

По оценке экспертов, спецпошлины значительно изменили расстановку сил на украинском рынке и переформатировали спрос на автомобили с дизельными двигателями.

В то же время автопроизводители отмечали, что введение спецпошлин улучшило критическую ситуацию в автопромышленности, позволило загрузить мощности и начать производство новых моделей автомобилей.

По решению МКМТ с 14 апреля 2014 года размер пошлины снижен на треть (до 4,31% для авто с двигателями 1-1,5л и 8,63% - с двигателями 1,5-2,2 л), а с 14 апреля 2015 года пошлина должна быть снижена втрое по сравнению с установленными первоначально (соответственно до 2,15% и 4,32%).

В то же время украинские автоимпортеры добиваются полной отмены спецпошлины, в том числе с учетом сложившейся критической ситуации на авторынке Украины

 

Штрафи за неоформлення трудових відносин

Вовчанська ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області, повідомляє, що з першого січня 2015 року за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) фізособам-підприємцям загрожує штраф у розмірі 30 мінімальних зарплат за кожного такого працівника, тобто в 2015 році: з 1 січня по 30 листопада - 36 540 грн (1 218 грн х 30), а з грудня - 41 340 грн (1 378 грн х 30). Це передбачає ч. 2 оновленої редакції ст. 265 Кзпп.

Крім того, згідно з новою редакцією ч. 3 ст. 41 Кпап фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) тягне за собою накладення адмінштрафу на фізосіб-підприємців, які використовують найману працю, - від 500 до 1 000 НМДГ (від 8 500 до 17 000 грн). Повторне протягом року вчинення такого порушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, загрожує штрафом у розмірі від 1 000 до 2 000 НМДГ (від 17 000 до 34 000 грн).

Антикорупційний сервіс ДФС

Для створення сприятливих умов здійснення підприємницької діяльності функціонує реально діючий антикорупційний сервіс за допомогою якого громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби України, про можливі корупційні дії з їхнього боку, а також проблеми, які виникають під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України.

При наданні інформації бажано назвати своє прізвище, ім’я, по-батькові (посаду, назву суб’єкта господарювання), місце проживання (адресу юридичної особи)  та обов’язково зазначити назву органу ДФС, з яким пов’язана подія, коли відбулась подія, прізвище, ім’я, по-батькові працівника органу ДФС, в роботі якого вбачаються протиправні або корупційні дії, та суть проблеми.

Про результати розгляду інформації клієнти повідомляються в  режимі Call-back (працівник сервісу повідомляє про результати розгляду) невідкладно або протягом 1-3 робочих днів. Якщо інформація потребує додаткового розгляду, то загальний термін її опрацювання не перевищує 15 днів.

         Всі звернення розглядаються якісно та своєчасно, кожному заявнику особисто надається відповідь згідно чинного законодавства.

 

Значна кількість українців отримує зарплати у конвертах, тим самим»зменшуючи» собі розмір пенсії у майбутньому

Про це заявила міністр фінансів України Наталія Яресько під час інтерв'ю у програмі "Урядові будні" на Українському радіо, повідомляє прес-служба Міністерства фінансів

"Ми передбачаємо, що в наступному році ставка (єдиний соціальний внесок, ЄСВ - ред.) буде для всіх 24,5%. Тож я думаю, що ми заохотимо роботодавців вивести з тіні зарплати. Очевидно, є частина бізнесу, який законно працює і законно платить свої зарплати, для них в цьому році нічого не змінилося. В них цього року середнє ЄСВ 41%, як і минулого року", - сказала вона.

За словами міністра, за різними оцінками, в Україні на ринку праці виплачується щорічно приблизно 200 мільярдів гривень тіньової заробітної плати.

Це означає, що пенсії будуть нараховуватись, виходячи з заниженої заробітної плати, а не з реальної. Крім того, виплата зарплат у конвертах зумовлює збільшення дефіциту Пенсійного фонду. "Тому, щоб наповнити Пенсійний фонд, важливо заохотити всіх платити офіційні зарплати та сплачувати ЄСВ", - підкреслила Яресько.

"Україна сьогодні має одну з найвищих ставок ЄСВ в Європі, в середньому це 41%. Тому Уряд разом з Верховною Радою знайшов спосіб, як можна заохотити бізнес забрати ці зарплати з тіні, дати можливість дофінансувати Пенсійний фонд, а також дати людям можливість нормально формувати свої пенсії в майбутньому, виходячи з реального розміру заробітної плати", - зауважила міністр.

Наталія Яресько наголосила, що ті, хто має намір вивести значну суму заробітної плати з тіні, мають право на зменшення ставки ЄСВ в середньому до 16,5%.

Як зазначила міністр, багато представників малого та середнього бізнесу позитивно сприймають такі нововведення, оскільки розуміють, що працювати без ризиків набагато легше. 

Єдинщики  сплачують податки.

За січень 2015 року суб’єкти господарювання Вовчанської ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області, які працюють на спрощеній системі оподаткування, сплатили до бюджету 606,5 тис.грн єдиного податку. Зокрема, платники єдиного податку - фізичні особи - підприємці спрямували в казну держави 520,1 тис. грн, що на 8,0 тис. грн більше, ніж за аналогічний період минулого року.

 

Строк подання декларації за нерухоме майно

Відповідно до п.п. 266.7.5. п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості декларація юридичною особою – платником подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

         Таким чином, останній день подання декларації з податку нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки юридичними особами за рік – 19 лютого 2015 року

Радянська енциклопедія не пройшла харківській кордон

День Святого Валентина хтось проводить з коханою, а хтось з улюбленими книжками. Так напередодні на митному пункті пропуску «Плетенівка» працівники Харківської митниці ДФС затримали 64-річного росіянина, що намагався вивезти радянські книжки. Чоловік автівкою повертався додому.

Водій разом з пасажиркою прямували «зеленою смугою», але чоловік помітно нервував чим і привернув увагу харківських митників. Після ретельного огляду транспортного засобу, у багажнику була виявлена господарська сумка з книжками. А саме – 11 томів «Малая советская энциклопедия» 1931-1937 років та книга «Нові романи. Петр Великий» К.Валишевского 1897 року видавництва.

За словами митників, водій заявив, що це друковане надбання йому не належить і додав, що з Вовчанська автостопом підвозив чоловіка, який вийшов перед митним пунктом пропуску та забув забрати валізу з книжками. Дозвільних документів для переміщення видань у водія автівки не виявилось. Наразі все книжки вилучені.

                                                           Головне управління ДФС у Харківській області

 

Рада збирається розглянути зміни до держбюджету 26 лютого

 

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман заявив, що засідання парламенту, на якому розглядатиметься законопроект про внесення змін до закону про держбюджет-2015, відбудеться орієнтовно 26 лютого.

Як передає кореспондент УНІАН, про це голова ВР сказав під час брифінгу перед початком наради з головами парламентських комітетів, лідерами фракцій та представниками уряду щодо розгляду в парламенті змін до бюджету.

Гройсман нагадав, що напередодні до парламенту надійшов законопроект про зміни до держбюджету-2015.

“Сьогодні всі депутати готові до його опрацювання. Зараз я проведу зустріч з представниками уряду, Міністерства фінансів, Міністерства економіки, соціальної політики для того, щоб у присутності голів комітетів, голів фракцій обговорити питання презентації цих законопроектів, проходження їх по комітетах парламенту і відповідно для узгодження позицій для голосування у залі Верховної Ради”, - сказав Гройсман.

Голова ВР зауважив, що очікує, що засідання відбудеться “орієнтовно 26 лютого”.

До цього часу, додав він, необхідно ефективно побудувати роботу з урядом, а депутати наразі готові до системної роботи як у комітетах, так і у фракціях.

 

Ігор Білоус охарактеризував зміни у роботі ДФС у 2014 році та визначив стратегічні напрями діяльності Служби на поточний рік

«Сьогодні Державна фіскальна служба проходить складний і надважливий етап, який потребує повної самовіддачі від кожного працівника. Особистий внесок кожного з нас буде оцінюватися як показник професійності, як вклад в ефективну командну роботу, як прояв відповідальності перед суспільством, перед державою», – заявив Голова ДФС України Ігор Білоус сьогодні, 17 лютого, під час першого засідання Колегії ДФС України.

За його словами, 2014 рік став відправною точкою в процесі розуміння суспільного запиту. Наразі радикально змінилася шкала суспільних цінностей, змінилися настрої людей. Відповідно до цих трансформацій, змінила свої пріоритети і фіскальна служба, впевнений керівник відомства. Їй вдалося зламати внутрішні негативні тенденції, розпочати діалог із громадськими інститутами та бізнесом.

Одним із головних завдань минулого року, враховуючи складні політичні та економічні умови, була стабілізація надходжень до бюджету.

«Уряд та ДФС здійснили ряд заходів, зокрема, ініціювали низку законодавчих актів. Було поліпшено адміністрування податків та розпочато активну боротьбу з тіньовою економікою, зі схемами ухиленням від оподаткування. Це дозволило не тільки втримати надходження до бюджету на рівні минулого року, а й забезпечити їх приріст», – підкреслив Ігор Білоус.

У 2014 році змінено й ідеологію податкового та митного аудиту, яка спрямована на зменшення втручання органів ДФС у діяльність платників податків. Зокрема, завдяки вдосконаленню процедури планування й відбору до перевірки винятково ризикових платників податків зменшено кількість проведених перевірок (на 14,3 відс. – позапланових,  на 9,6 відс. – зустрічних звірок тощо). При цьому ефективність перевірок зросла на 25 відс.

«Разом з тим, цей напрям роботи потребує якісних змін на місцях, посилення кадрового потенціалу підрозділів аудиту», – наголосив Ігор Білоус.

Служба також здійснила важливі заходи зі зменшення ризикового податкового кредиту. Фахівці ДФС розробили й реалізували Концепцію комплексної ідентифікації та ліквідації схемного податкового кредиту, що дозволило у 2014 році удвічі зменшити обсяги фіктивного кредиту, сформованого суб’єктами господарювання – «податковими ямами».

Ігор Білоус також визначив стратегічні напрями діяльності ДФС на 2015 рік. Це – організація ефективного податкового та митного контролю відповідно до ухвалених законодавчих змін, а також забезпечення дієвої комплексної системи протидії корупції.

З цією метою буде розроблено новий механізм боротьби з корупційними проявами за ініціативою як Головного управління власної безпеки, так і інших правоохоронних органів. Окрім того, буде встановлено персональну відповідальності керівників структурних підрозділів (у т.ч. територіальних) за негативну поведінку підлеглих.

 

Категория: Податкові новини | Добавил: Volchanckaya_MGNI (18.02.2015)
Просмотров: 334 | Рейтинг: 0.0 |

Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Конструктор сайтов - uCoz
Форма входа
Поиск по каталогу
Друзья сайта
Статистика