Среда, 22.01.2025, 06:47

vburluk.pp.net - Официальный сайт пгт Великий Бурлук

Начало Регистрация Вход
Приветствую Вас, Неизвесный нам гость · RSS
Меню сайта
Категории каталога
Податкові новини [1962]
Наш опрос
Читаете ли вы газеты?
Всего ответов: 42
 Каталог статей
Начало » Статьи » Вовчанська МДПІ » Податкові новини

Вовчанська ОДПІ інформує

Сплата оренди за землі державної та комунальної власності не може бути меншою, аніж передбачено ПКУ

ДФС листом від 03.02.2015 р. № 3340/7/99-99-10-02-02-17 доводить до відома платників податків правову позицію ВСУ щодо застосування та сплати орендної плати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності відповідно до пп. 288.5.1 ПКУ (постанова від 02.12.2014 р. № 21-274а14).

Судді дійшли висновку, що з набранням чинності ПКУ річний розмір орендної плати за землі державної та комунальної власності, який підлягає перерахуванню до бюджету, має відповідати вимогам пп. 288.5.1 ПКУ та є підставою для перегляду встановленого розміру орендної плати.

При цьому, виходячи із принципу пріоритетності норм ПКУ над нормами інших актів у разі їх суперечності (п. 5.2 ПКУ), до моменту внесення до такого договору відповідних змін розмір орендної плати в будь-якому разі не може бути меншим, ніж установлений пп. 288.5.1 ПКУ.

Таким чином, із 1 січня 2011 року розмір податкового обов’язку платника податків зі сплати орендної плати не може бути меншим, ніж визначений пп. 288.5 ПКУ.

 

Подання звітності з податку на прибуток не змінилося

З 1 січня  2015 року набрали чинності норми Закону України від 28 грудня 2015 року № 71-VII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи». Цим Законом також внесено зміни і  до порядку справляння податку на прибуток підприємств.

Так відповідно п.57.1 ст.57 Податкового кодексу (із змінами та доповненнями) до податкова декларація, у тому числі розрахунок щомісячних авансових внесків, за базовий звітний (податковий) рік подається  до 1 червня року, наступного за звітним (податковим) роком.

Разом з тим, п.22 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу передбачено, що норма зазначеного вище п.57.1 ст.57  ПК у частині граничного терміну подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств застосовується починаючи із подання декларації з цього податку за звітний рік, в якому набирає чинності редакція розділу ІІІ Кодексу, викладена у Законі № 71-VII.

Отже, декларування податку на прибуток за 2014 рік здійснюється у відповідності до законодавства, що діяло до 01 січня 2015 року.

Тобто подати річну декларацію з податку на прибуток за 2014 рік потрібно не пізніше 2 березня 2015 року.

 

Транспортний податок порядок обчислення та сплата

Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи» (далі – Закон 71), який набрав чинності з 01 січня 2015 року, запроваджено транспортний податок.

Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що є об'єктами оподаткування.

Об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об'єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування, а базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об'єкта оподаткування декларацію,  з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Сплачується податок юридичними особами авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

 

Встановлено ліцензію на торгівлю пивом у пляшках

Установлено, що з 01.07.2015 р. пиво буде віднесено до алкогольних напоїв. Тому суб’єктам підприємницької діяльності, які здійснюватимуть продаж пива, необхідно отримувати із цієї дати ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями.

Ці зміни, передбачені абзацами 4–6 пп. 10 п. 2 р. II Закону України від 28.12.2014 р. № 71-VIII у ст. 1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР.

 

Загальносистемники мають право, але не зобов’язані платити ЄСВ!

Вовчанська ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області інформує, що ДФС на своєму офіційному сайті повідомило наступне: «…такі платники, за бажанням, з метою збереження собі страхового стажу у році або окремому місяці року, де не було ними отримано дохід (прибуток) можуть самостійно, у разі необхідності, визначити базу нарахування єдиного внеску. В такому випадку сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску та більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. Дана норма буде застосовуватися до доходу (прибутку) за 2015 рік».

Тож ті загальносистемними, які не бажають з метою збереження собі страхового стажу сплачувати ЄСВ, у разі відсутності доходу, можуть його не платити.

 

Довідники податкових пільг станом на 1 січня оновлено

Вовчанська ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області інформує, що ДФС затвердила Довідник податкових пільг № 73/1, що є втратами доходів бюджету, та Довідник інших податкових пільг № 73/2 станом на 01.01.2015 р.

У цих Довідниках надано перелік пільг із податку на прибуток, з оподаткування неприбуткових установ і організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо, а також строки дії пільг.

 

Оподаткування заробітної плати

Відповідно до п. п.14.1.48 п.14.1 ст.14 ПКУ заробітна плата для цілей розділу IV ПКУ - це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв'язку з відносинами трудового найму згідно із законом.

Під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, - обов'язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності (п. 164.6 ст. 164 ПКУ).

Згідно з п. 167.1 ст. 167 ПКУ ставка податку становить 15 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у п. 167.2 - 167.6 ПКУ) у тому числі, але не виключно у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, якщо база оподаткування для місячного оподатковуваного доходу не перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати (12180 грн. у 2015 році), встановленої законом на 1 січня звітного податкового року.

Якщо база оподаткування, яка визначена з урахуванням норм п. 164.6 ст. 164 ПКУ щодо доходів, зазначених в абзаці першому цього пункту, в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, до суми такого перевищення застосовується ставка 20 відсотків.

 

Обов’язкове використання РРО підприємцями – «спрощенцями» третьої групи

Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" № 71-VIII від 28.12.2014 запроваджено обов’язкове використання РРО для платників єдиного податку – фізичних осіб-підприємців: платників третьої групи – з 1 липня 2015 року, платників другої групи – з 1 січня 2016 року.

Водночас платники єдиного податку – фізичні особи-підприємці другої та третьої груп при провадженні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торгівельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують РРО (п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України).

Про це зазначено в листі ДФС України від 16.01.2015 № 722/5/99-99-19-01-01-16 «Про особливості встановлення ставок з місцевих податків та зборів».

 

Звітність по податок на нерухоме майно для юридичних осіб

Відповідно до п. п. 266.7.5. п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості декларація юридичною особою – платником подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

 

Електронні сервіси для платників податків

На офіційному веб – порталі Державної фіскальної служби України створено ряд електронних сервісів, які дозволяють зручно і комфортно вести підприємницьку діяльність, зокрема платникам ПДВ.
Так, на електронному сервісі «Реєстр платників ПДВ» інформація про зареєстрованих платників податку оприлюднюється щоденно.

Отримати інформацію про анульовану реєстрацію платників ПДВ можна, скориставшись сервісом «Анульована реєстрація платників ПДВ».

Крім того, для перевірки надійності ділових партнерів, рекомендуємо використовувати сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес – партнера».

Для користування вказаними інформаційними ресурсами необхідно знати код ЄДРПОУ, індивідуальний податковий номер або точну назву підприємства. Одна із зазначених інформацій вводиться у відповідне поле і система здійснює пошук по ряду баз даних, доступних для публічного використання та повідомляє про результати пошуку.

 

Штраф за порядок обчислення цін продажу тютюнових виробів

Продаж суб'єктами господарювання  підакцизних товарів, на які встановлюються максимальні роздрібні ціни, не може здійснюватися за цінами, вищими за максимальні роздрібні ціни, збільшені на суму акцизного податку.

За порушення цієї норми  Закону "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" передбачена відповідальність у вигляді штрафів, а саме у разі роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів, збільшеними на суми акцизного податку з реалізації через роздрібну торговельну мережу тютюнових виробів, - 100 відсотків вартості наявних у суб'єкта господарювання тютюнових виробів, але не менше 10000 гривень.

Поряд з цим  нагадуємо, що акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів (пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, нафтопродукти та інше паливо) запроваджено з  1 січня 2015 року.

Суб'єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів підлягають обов'язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням пункту продажу підакцизних  товарів. Реєстрація здійснюється автоматично при поданні ними декларації з акцизного податку.

Перша подача декларації за січень 2015 року здійснюється платниками акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів не пізніше 20 лютого 2015 року.

         Перша сплата задекларованих сум податку з роздрібного продажу підакцизних товарів за січень 2015 року здійснюється платниками акцизного податку не пізніше 2 березня 2015 року.

 

Про новації законодавства на веб-порталі ДФС

Відтепер платникам податків, аби дізнатися про всі новації Податкової реформи, достатньо лише натиснути кнопку банера на сайтах фіскальної служби. Новації законодавства та реформування податкової системи розміщені у відповідній рубриці "Податкові зміни 2015" на веб-порталі Державної фіскальної служби України або на суб-сайтах територіальних органах Головних управлінь ДФС в областях.

Для зручного пошуку інформації та економії часу користувачів компетентні та корисні матеріали систематизовані і розташовані в окремих підрозділах. Наприклад, до уваги платників пропонуються необхідні кроки податкових змін для економічного зростання. Окремо розміщена інформація для органів місцевого самоврядування щодо місцевих податків та зборів. Для бухгалтерів, приміром, стане у нагоді розділ "Гармонізація бухгалтерського та податкового обліку і визначення об’єкту оподаткування податком на прибуток підприємств за правилами бухгалтерського обліку".

          Крім того, у відповідних рубриках докладно наведені всі аспекти електронного адміністрування ПДВ, форм звітності та розробки нового програмного забезпечення, а також податкові зміни для фізичних, юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, застосування спрощеної системи оподаткування, адміністрування та нарахування єдиного соціального внеску, податку на прибуток, акцизного податку, механізми трансфертного ціноутворення, погашення податкового боргу, змін ставок рентної плати, обмеження щодо проведення перевірок суб’єктів господарювання, впровадження податкового компромісу та багато іншого.

 

Сплата митних платежів

Обов’язок зі сплати митних платежів покладається на декларанта. Якщо декларування товарів здійснюється особою, уповноваженою на це декларантом, на таку особу покладається обов’язок зі сплати митних платежів солідарно з декларантом. Також п. 3 ст. 293 Митного кодексу України визначено інших осіб, відповідальних за сплату митних платежів.

Обов’язок зі сплати митних платежів виникає:

1) у разі ввезення товарів на митну територію України — із моменту фактичного ввезення цих товарів на митну територію України;

2) при незаконному переміщенні товарів, що перебувають на території вільної митної зони чи на митному складі, — із моменту такого переміщення товарів;

3) у разі вивезення товарів із митної території України:

а) при оформленні товарів відповідно до митного режиму експорту — із моменту прийняття органом фіскальної служби митної декларації;

б) при вивезенні товарів за межі митної території України без оформлення митної декларації та при незаконному вивезенні товарів за межі митної території України — із моменту фактичного вивезення товарів за межі митної території України;

в) при невиконанні умов, установлених щодо товарів, які вивозилися за межі митної території України зі звільненням від оподаткування вивізним митом, — із моменту, коли ці товари прибули до іншого місця призначення, ніж те, у зв’язку з яким надавалося таке звільнення;

4) після завершення митного оформлення товарів та їх випуску, якщо внаслідок перевірки митної декларації чи за результатами документальної перевірки орган фіскальної служби самостійно визначає платнику податків додаткові податкові зобов’язання.

         Порядок нарахування та справляння митних платежів регламентується гл. 43 Митного кодексу України.

 

Декларування доходів громадян через Інтернет

Вовчанська ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області нагадує, що з 1 січня  2015 року розпочалась кампанія декларування доходів громадян. Податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2014 році, подається до 1 травня 2015 року.

Декларація може подаватись особисто платником податків або уповноваженою на це особою за місцем реєстрації такого платника; надсилатись поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення або засобами електронного зв'язку.

Для тих громадян, які бажають надіслати декларацію через Інтернет, на веб-порталі Державної фіскальної служби України працює спеціальний сервіс “Декларування on-line”.

          Для користування послугою необхідно мати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення. 

Категория: Податкові новини | Добавил: Volchanckaya_MGNI (11.02.2015)
Просмотров: 444 | Рейтинг: 0.0 |

Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Конструктор сайтов - uCoz
Форма входа
Поиск по каталогу
Друзья сайта
Статистика