Вовчанська ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області продовжує співпрацю з бізнесом.
Вислухати думку представників бізнес-спільноти, які виявляють громадську активність та небайдужість до питань економічного розвитку держави, та донести їх позицію до законодавців, зібралися співробітники Вовчанської ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області та під час зустрічі з активом громадських діячів та підприємців району.
Як відзначила на початку зустрічі в.о.начальника Вовчанської ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області Лідія Колєснік, на сьогоднішній день конструктивна та ефективна співпраця з бізнесом – це запорука успішного запровадження Концепції реформування податкової системи, реалізація якої у перспективі призведе до економічного росту та спрощення умов ведення бізнесу.
«Метою цього законопроекту є покращення умов ведення бізнесу в Україні з одночасним підвищенням показників України в міжнародних рейтингах, а також поліпшення ефективності використання ресурсів економіки, зокрема зменшення витрат підприємств на визначення податкових зобов'язань і складання податкової звітності та держави – на адміністрування податків», - відзначила посадовець. Також Лідія Колєсник наголосила на те, що сьогодні деякі бізнесмени продовжують платити працівникам зарплату в конвертах. Це породжує чорний ринок готівки, який ніхто не контролює, а також із них не здійснюються платежі до фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування.
З боку присутніх відчувалась підтримка та розуміння необхідності проведення реформ у сфері податкового законодавства, хоча і висловлювалося деяке занепокоєння, що реформування матиме кількісний, а не якісний характер.
Підсумовуючи зустріч, Лідія Павлівна зокрема підкреслила, що якість та успіх запровадження реформ у податковій системі залежить не лише від змін у законодавстві, а й у свідомості громадян та закликала присутніх і надалі виявляти свою активну громадянську позицию та сумлінно виконувати свій обов’язок перед державою.
На Харківщині платникам податків відшкодували 365,3 млн.грн. ПДВ
Як зазначили в Головному управлінні Міндоходів у Харківській області, така сума податку на додану вартість відшкодована протягом січня-вересня цього року.
Від загальної суми відшкодованого за 9 місяців податку на додану вартість, повідомляють фахівці, 20 платників області отримали в автоматичному режимі 63,8 млн. гривень (у минулому році – 19 платників).
У відомстві наголошують, що для отримання відшкодування в автоматичному режимі, необхідно відповідати встановленим Державною фіскальною службою критеріям. Тож радять платникам податків дотримуватися усіх вимог чинного законодавства. Адже, як відзначили фахівці, основною причиною неотримання права на автоматичне повернення податку залишається низький рівень середньої заробітної плати на підприємствах Харківщини.
Нагадаємо, що з початку наступного року вводиться електронне адміністрування податку на додану вартість – радикально спрощується процедура сплати (адміністрування) ПДВ та мінімізуються контакти між платником податків та інспектором. Це дасть змогу унеможливити формування фіктивного податкового кредиту та отримання неправомірного відшкодування ПДВ з бюджету. Відповідний закон вже ухвалено парламентом.
|