Вторник, 21.01.2025, 12:42

vburluk.pp.net - Официальный сайт пгт Великий Бурлук

Начало Регистрация Вход
Приветствую Вас, Неизвесный нам гость · RSS
Меню сайта
Категории каталога
Податкові новини [1962]
Наш опрос
Читаете ли вы газеты?
Всего ответов: 42
 Каталог статей
Начало » Статьи » Вовчанська МДПІ » Податкові новини

Вовчанська ОДПІ інформує

На Харківському кордоні виявили чоловіка з «мішком» незадекларованих консервів

Консерви виявили працівники митниці в пункті пропуску «Козача Лопань» під час проведення митного контролю електропоїзду сполученням «Наумівка – Харків».

При проведенні усного та письмового декларування чоловік стверджував, що крім особистих речей нічого через кордон не переміщує. Однак, під час митного огляду в багажі, який знаходився поряд з пасажиром, були виявлені без ознак схову 60 банок рибних консервів російського виробництва. Серед «улову»: «Печень минтая», «Форель», «Скумбрия атлантическая».

Загальна вага рибопродуктів в банках склала 18 кг.

Чоловік визнав консерви своїми та пояснив, що переміщував їх через митний кордон України для власного споживання.

В результаті у відношенні громадянина України було складено протокол про порушення митних правил за ознаками ст. 472 Митного кодексу України.

На митниці повідомили, що лише за минулий тиждень в пункті пропуску «Козача Лопань» працівники митниці виявили 160 банок різноманітних консервів, які порушники чомусь забували декларувати.

Облік об’єктів оподаткування за даними форми №20-ОПП

Відповідно до Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) одним зі способів податковогоконтролю є контроль за місцем розташування як платника податків, так і об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).

Для здійснення такого податкового контролю застосовується Порядок обліку платників податків і зборів, затверджений наказом Міністерства фінансів України 09 грудня 2011 року №1588 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 22 квітня 2014 року №462), зареєстрований в Міністерстві юстиції України 14 травня 2014 р. за №503/25280 (далі – Порядок).

Порядок передбачає, що платник податків зобов’язаний повідомляти про об’єкти оподаткування та об’єкти, пов’язані з оподаткуванням до контролюючих органів за основним місцем обліку.

Повідомлення за формою №20-ОПП (додаток 11 до Порядку) повинні подавати всі платники податків - як юридичні, так і фізичні особи - підприємці в разі наявності, виникнення, зміни типу об’єкта оподаткування.

Основною метою запровадження форми №20-ОПП є отримання від платників податків інформації про всі наявні в них об’єкти майна, їх місцезнаходження, переміщення та стан, у якому вони фактично перебувають (використовуються, тимчасово не використовуються, не використовуються тощо).

Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою №20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

Рекомендований довідник типів об’єктів оподаткування оприлюднюється на офіційному порталі Державної фіскальної служби України (http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/127294.html) та розміщується на інформаційних стендах у контролюючих органах.

Стосовно повідомлення за ф. №20-ОПП з інформацією про відокремлені підрозділи, філії (балансові, безбалансові), представництва юридичної особи, зазначимо, що у разі, якщо відокремлений підрозділ юридичної особи включено до Єдиного державного реєстру (далі – ЄДР), повідомлення за формою №20-ОПП до контролюючого органу не подається. А у разі якщо відокремлений підрозділ юридичної особи не включено до ЄДР, таке повідомлення подається до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків - юридичної особи.

Мешканці Слобожанщини сплатили 40,2 млн. гривень військового збору

Як повідомив в.о. начальника ГУ Міндоходів у Харківській області Валентин Фесюнін, саме стільки військового збору надійшло до державного бюджету від платників податків Харківщини з початку серпня.

Найбільш активними у підтримці української армії були платники Харківського району, які перерахували до бюджету  більше 2 млн.грн. збору, Красноградського та Балаклійського районів, які зібрали 1,8 млн.грн. та 1,7 млн.грн. відповідно. У Харкові  найбільше військового збору зібрали в Київському районі - платники перерахували до  державного бюджету майже 6 млн.гривень.    

«Сплачуючи військовий  збір, ми тим самим  наближаємо перемогу і підтримуємо наших хлопців, які воюють на передовій», - підкреслив Валентин Фесюнін. 

Нагадаємо, що  військовий збір стягується в розмірі 1,5 % з доходів у вигляді зарплати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються платнику у зв'язку із трудовими відносинами та цивільно-правовими договорами; виграшу в державну й недержавну грошову лотерею, виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри.

 

 

Чи може ФОП - платник єдиного податку здійснювати зовнішньоекономічну діяльність

Згідно із ст.1 Закону України від 16 квітня 1991 року № 959-XII «Про зовнішньоекономічну діяльність» із змінами та доповненнями (далі – Закон) зовнішньоекономічна діяльність - діяльність суб’єктів господарської діяльності України та іноземних суб’єктів господарської діяльності, побудована на взаємовідносинах між ними, що має місце як на території України, так і за її межами.

Фізичні особи, які мають постійне місце проживання на території України, мають зазначене право здійснювати зовнішньоекономічну діяльність, якщо вони зареєстровані як підприємці згідно з Законом України «Про підприємництво» (ст.5 Закону).

Статтею 4 Закону передбачені види зовнішньоекономічної діяльності, до яких, зокрема, належать експорт та імпорт товарів, капіталів та робочої сили.

Відповідно до п.291.3 ст.291 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим гл.1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» ПКУ, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.

Пунктом 291.5 ст.291 ПКУ визначені види діяльності, здійснюючи які фізичні особи - підприємці не можуть бути платниками єдиного податку.

Платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, у разі здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, або невідповідності вимогам організаційно-правових форм господарювання - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності або відбулася зміна організаційно-правової форми (пп.5 пп.298.2.3 п.298.2 ст.298 ПКУ).

Враховуючи вищенаведене, фізична особа – підприємець – платник єдиного податку може здійснювати зовнішньоекономічну діяльність як на території України, так і за її межами, за умови, що ним не здійснюються види діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.

 

З початку року надходження ЄСВ на території Вовчанського та Великобурлуцького районів cклали понад 103371,5 тис. грн.

Про це повідомила в.о. начальника Вовчанської ОДПІ Лідія Колєснік під час зустрічі з представниками місцевих ЗМІ.

«Незважаючи на складні соціально-економічні умови, динаміка надходжень єдиного соціального внеску в регіоні залишається стабільною.  Платниками Вовчанщини протягом січня - вересня 2014 року мобілізовано до бюджету 103371,5 тис. грн.  надходжень єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, » - зазначила Лідія Павлівна.

Своєчасна сплата єдиного соціального внеску виступає гарантом соціального захисту для  громадян при безробітті, нещасних випадках чи професійних захворюваннях та являється забезпеченням пенсійних виплат. Тому, своєчасна сплата ЄСВ – це не лише обов’язок перед державою, але і захищені соціальні гарантії для кожного громадянина.

 

Чи має право ФОП на загальній системі оподаткування здійснювати бартерні операції ?

Відповідно до пп. 14.1.10 п. 14.1 ст. 14 розділу І Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) бартерна (товарообмінна) операція – господарська операція, яка передбачає проведення розрахунків за товари (роботи, послуги) у негрошовій формі в рамках одного договору.

Згідно із ст. 715 та ст. 716 Цивільного кодексу України за договором міни (бартеру) кожна із сторін зобов’язується передати другій стороні у власність один товар в обмін на інший товар.

Кожна із сторін договору міни є продавцем того товару, який він передає в обмін, і покупцем товару, який він одержує взамін.

До договору міни застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки, договір контрактації або інші договори, елементи яких містяться в договорі міни, якщо це не суперечить суті зобов’язання.

Відповідно до п. 177.2 ст. 177 ПКУ об’єктом оподаткування у фізичних осіб – підприємців на загальній системі оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходи (виручкою у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами.

Враховуючи вищевикладене, обмежень щодо здійснення бартерних операцій (взаємозаліків) фізичними особами – підприємцями на загальній системі оподаткування не передбачено.

 

Ігор Білоус: Платники мають продемонструвати нове ставлення до сплати податків

Про це заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус під час прес-конференції в Інформаційному агентстві «Укрінформ».

За його словами, сьогодні ставлення платників податків до органів ДФС змінилося в гірший бік. Більшість платників нівелюють існування податкових інспекцій та намагаються вирішувати проблемні питання в судах та інших органах влади.

«ДФС веде активну роботу з судами у контексті відпрацювання ризикових суб’єктів господарювання та певних господарських відносин. Ми фактично відслідковуємо ті системні рішення, які працюють проти нас. Сьогодні деякі платники вважають, що ДФС не має важелів для вирішення проблемних ситуацій. Ми будемо змінювати цю думку. Наша судова система живе своїм окремим життям. І якщо випало на нашу долю кинути їй виклик, ми це зробимо», – наголосив Ігор Білоус.

Голова ДФС України також запевнив, що докладе максимум зусиль для того, щоб заручитися підтримкою і Президента України, і Прем’єр-міністра і Генерального прокурора для вирішення даного питання. 

 

Оприлюднено проект постанови Кабінету Міністрів України „Про затвердження Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість”

 

Проект постанови Кабінету Міністрів України „Про затвердження Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість”розроблено на виконання підпункту 14 пункту 1 розділу І Закону України від 31 липня 2014 року №1621-VІІ „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України” (далі – Закон №1621), яким з 1 січня 2015 року запроваджується система електронного адміністрування податку на додану вартість шляхом внесення змін до Податкового кодексу України.

Так, статтею 2001 цього Кодексу (у редакції Закону №1621) визначено, що Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Порядок електронного адміністрування ПДВ визначає:

- механізм відкриття та закриття рахунків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість;

- особливості складання податкових накладних та розрахунків коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних в умовах дії системи електронного адміністрування ПДВ;

- механізм проведення розрахунків з бюджетом із застосуванням рахунків у системі електронного адміністрування ПДВ.

Єдиний можливий механізм досягнення цілей державного регулювання – це прийняття відповідного акта Кабінету Міністрів України, що є найбільш ефективним способом забезпечення правильного застосування чинного законодавства щодо системи електронного адміністрування податку на додану вартість.

 

ДФС попереджає про активізацію шахраїв, які діють під виглядом працівників фіскальної служби

Головне управління власної безпеки ДФС України попереджає про збільшення кількості випадків шахрайських дій, здійснених злочинцями під виглядом працівників органів ДФС. 

З початку поточного року зафіксовано 13 випадків, коли для заволодіння коштами суб’єктів господарювання шахраї представлялися працівниками органів ДФС. За цими фактами розпочато 9 кримінальних справ.

Події зі схожими обставинами відбувались в Вінницькій, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Рівненській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій та Чернігівській областях.

Так, на мобільний телефон посадової особи суб’єкта господарювання телефонувала невідома особа, яка зверталася нібито від імені працівника ДФС – найчастіше начальника або заступника начальника податкової інспекції. Шахраї просили надати гроші нібито на потреби працівників служби –«фінансова допомога для прийому перевіряючих із ДФС України» або вимагали кошти за не проведення перевірки фінансової діяльності підприємства. Діяли такі особи через посередника, у більшості випадків це був водій таксі, який отримував та передавав гроші.

 

Якщо з висновками податкової перевірки не згодні – подавайте заперечення до акту

Якщо під час документальної перевірки перевіряючими виявлені порушення податкового законодавства, такі випадки фіксуються в акті перевірки. Наявність помилок іноді має спірний характер через неоднозначне трактування положень діючого законодавства або ж неврахування платником окремих правил формування податкового обліку під час проведення своєї господарської діяльності. Отож, якщо платник вважає, що порушення встановлені безпідставно чи не згоден з фактами або даними, викладеними в акті перевірки, найкращим виходом з ситуації є подання до податкової інспекції заперечення із викладеними у ньому аргументами на свою користь. Таке заперечення подається протягом п'яти робочих днів з дня отримання акта. Якщо ж платник податку виявив бажання взяти участь у розгляді його заперечень до акта перевірки, контролюючий орган зобов'язаний повідомити такого платника податків про місце і час проведення такого розгляду. Вже після розгляду фактів, викладених в акті та результатів розгляду заперечень платника керівником ОДПІ (або його заступником) приймається рішення про визначення грошових зобов'язань за наслідками проведеної перевірки.

 

З початку року виявлено 391 кримінальне правопорушення у сфері державних закупівель

За 8 місяців поточного року за махінації у сфері державних закупівель територіальними оперативними підрозділами ДФС України виявлено 391 кримінальне правопорушення. З них 93 - відносно службових осіб-замовників державних закупівель, 291 – відносно переможців та 40 – стосовно постачальників переможців закупівель.

За виявленими кримінальними правопорушеннями протягом поточного року встановлено майже 3,4 млрд. грн. завданих державі збитків, до державного бюджету відшкодовано 1,4 млрд. гривень.

У сфері боротьби із легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, (ст. 209 Кримінального кодексу України) до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 51 кримінальне правопорушення. Загальна сума виявленого легалізованого доходу склала 1,3 млрд. гривень. 

 

З податковими новаціями та перспективами знайомились на семінарі

Як вважають фахівці Вовчанської ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області, постійне конструктивне спілкування з громадянами, це найкращий шлях до порозуміння та налагодження зворотного зв’язку, що дає можливість попередити проблемні питання, вислухати пропозиції, почути один одного та з’ясувати вектор співробітництва. Так, днями, працівники Вовчанської ОДПІ проводили черговий семінар для платників податків. Цього разу обговорювали зміни до Податкового кодексу України, які набрали чинності з 3 серпня 2014 року та Концепцію реформування податкової системи. Змін досить багато і вони подекуди кардинально змінюють правила сплати податку на доходи, прибуток, ПДВ, ресурсних платежів тощо.

Топ-темою стало питання сплати військового збору, адже цього місяця платники познайомились із ним вперше. Як повідомила в.о.начальника Вовчанської ОДПІ Міндоходів ГУ у Харквській області Лідія Колєснік військовим збором оподатковуються доходи у формі заробітної плати, інші заохочувальні компенсаційні виплати та винагороди, які нараховуються платнику у зв’язку із трудовими відносинами після 3 серпня 2014 року за будь-які періоди. З доходів, що були нараховані до 3 серпня, але виплачені після цього терміну, військовий збір не стягується. Оподаткуванню військовим збором підлягають також доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договорами підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг). У цьому випадку, відповідальною особою за нарахування та сплату збору до бюджету є податковий агент, який зобов’язаний забезпечувати виконання податкових зобов’язань у формі та спосіб, визначені ст. 176 Кодексу. У той же час військовий збір не сплачується з доходу військовослужбовців, одержуваного у вигляді грошового забезпечення, оскільки він не відповідає визначенню заробітної плати, а військовослужбовці відповідно до законодавства не є найманими працівниками.

Хвилювали платників і зміни в адмініструванні ПДВ, які наберуть чинності з 1 січня 2015 року. Фахівець докладно розповіла про систему електронного адміністрування податку на додану вартість. Так, з 1 січня наступного року для усіх платників ПДВ в автоматичному режимі відкриють електронні рахунки в банку, який буде створений та підконтрольний НБУ. Усі податкові накладні реєструватимуться в Єдиному реєстрі податкових накладних в електронному вигляді, а для цього платник повинен мати достатню суму податкового кредиту, підтвердженому зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними та сплатою ПДВ при імпорті товарів. Такий механізм унеможливить формування фіктивного кредиту та отримання неправомірного відшкодування ПДВ з бюджету. Крім того, буде скорочено обсяг тіньової економіки в країні. На семінарі йшла мова і про Концепцію реформування податкової системи, що запропонована Урядом.

Крім того, платникам податків нагадали про можливість безкоштовно отримати ключі електронного цифрового підпису для звітування засобами Інтернет, та про можливість скористатись електронними сервісами, завітавши на веб-портал Державної фіскальної служби України.

Учасники семінару отримали вичерпні відповіді на питання, які їх цікавили.

 

Про охорону прав на промислові зразки

Питання захисту прав інтелектуальної власності на промислові зразки регулюються Законом України від 15.12.93 № 3688-XII "Про охорону прав на промислові зразки" (далі - Закон).

Згідно з статтею 1 Закону промисловий зразок є результатом творчої діяльності людини у галузі художнього конструювання.

Статтею 5 Закону визначено, що об'єктом промислового зразка може бути форма, малюнок чи розфарбування або їх поєднання, які визначають зовнішній вигляд промислового виробу і призначені для задоволення естетичних та ергономічних потреб.

При цьому обсяг правової охорони, що надається, визначається сукупністю суттєвих ознак промислового зразка, представлених на зображенні (зображеннях) виробу, внесеному до Державного реєстру патентів України на промислові зразки, і засвідчується патентом з наведеною у ньому копією внесеного до цього Реєстру зображення виробу.

Відповідно до статті 20 Закону патент надає його власнику виключне право використовувати промисловий зразок за своїм розсудом, якщо таке використання не порушує прав інших власників патентів.

Використанням промислового зразка визнається виготовлення виробу із застосуванням запатентованого промислового зразка, застосування такого виробу, пропонування для продажу, в тому числі через Інтернет, продаж, імпорт (ввезення) та інше введення його в цивільний оборот або зберігання такого виробу в зазначених цілях.

Виріб визнається виготовленим із застосуванням запатентованого промислового зразка, якщо при цьому використані всі суттєві ознаки промислового зразка.

Таким чином, якщо у задекларованому товарі не використані всі суттєві ознаки промислового зразка, імпорт або експорт такого товару не може вважатися як використання такого промислового зразка, відповідно не є порушенням прав інтелектуальної власності та не вимагає застосування заходів, передбачених розділом XIV Митного кодексу України.

Таке роз‘яснення надано листом Держаної фіскальної служби України від 15.09.2014 р. №4507/7/99-99-24-01-11-17 з метою захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон та уникнення при цьому затримок митного оформлення, пов'язаних з неоднозначним тлумаченням норм законодавства щодо захисту прав інтелектуальної власності на промислові зразки.

 

Платники ФСП сплачують орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності

 

Платники фіксованого сільськогосподарського податку не є платниками земельного податку за земельні ділянки, які використовуються для ведення сільськогосподарського товаровиробництва. Водночас, орендну плату за земельні ділянки державної і комунальної власності такі платники сплачують відповідно до укладеного договору оренди землі.

Нагадуємо, орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - обов’язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.     

Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.

Платники фіксованого сільськогосподарського податку не є платниками, зокрема, земельного податку (крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються для ведення сільськогосподарського товаровиробництва).

Порядок сплати орендної плати регулюється ст. 288 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями.

 

Юридична особа може перейти на спрощену систему оподаткування протягом року

Суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів може перейти на спрощену систему оподаткування. Зробити це можна шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу.

Юридична особа має право перейти на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року. До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік

Такий перехід може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано відповідні вимоги (встановлені в п. 291.4 ст.291 ПКУ).

Порядок обрання або переходу на спрощену  систему оподаткування регулюється ст. 298 Податкового кодексу України

 

Умови застосування податкової соціальної пільги

Вовчанська ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області нагадує суб’єктам господарювання щодо застосування податкової соціальної пільги. Пільга починає застосовуватися до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати з дня отримання роботодавцем заяви від платника податку про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право.

Нормами Податкового кодексу України не передбачено щорічне подання заяви про застосування податкової соціальної пільги. При цьому, якщо у платника податку виникає право на застосування пільги з інших підстав, ніж зазначені у попередній заяві, то такий платник повинен подати заяву з відповідними документами, що підтверджують таке право.

При застосуванні податкової соціальної пільги слід враховувати те, що пільга надається винятково за одним місцем роботи за вибором платника податку, а також встановлено обмеження щодо розміру доходу для надання пільги, у 2014 році такий дохід не повинен перевищувати 1710 грн. на місяць, а сам розмір звичайної податкової соціальної пільги у 2014 році дорівнює 609 грн.

 

Як звітувати по РРО у вихідні та свята

Відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб’єкти господарювання, які використовують РРО, що створюють контрольну стрічку в електронній формі, або електронні контрольно-касові реєстратори, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, повинні подавати до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам’яті модемів, які до них приєднанні.

Так, суб’єкти господарювання, які використовують РРО, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, за виключенням електронних контрольно-касових реєстраторів, повинні подавати до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв’язку інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних в готівковій та/або в безготівковій формі, або про обсяг операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, яка міститься в їх фіскальній пам’яті.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів» від 15 червня 2006 року №833, із змінами та доповненнями передбачено, що у разі закриття торговельного об’єкта для проведення санітарних заходів, ремонту, технічного переобладнання та проведення інших робіт суб’єкт господарювання повинен розмістити поряд з інформацією про режим роботи оголошення про дату та період закриття.

Отже, якщо суб’єкт господарювання не здійснює діяльності у конкретні дні (вихідні, святкові дні, ремонт на господарській одиниці, тощо), що підтверджується відповідним наказом, то реєстратори розрахункових операцій не застосовуються та інформація по дротових або бездротових каналах зв’язку не подається.

У робочі дні підприємства реєстратор розрахункових операцій повинен бути в увімкненому стані і роздрукування фіскального звітного чеку є обов’язковим.

 

 

Введено митне декларування товарів при перетині адмінкордону з Кримом

У зв’язку з набранням чинності Закону України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» від 12.08.2014 № 1636-VII запроваджується вільна економічна зона «Крим», функціонування якої на період тимчасової окупації здійснюється з урахуванням особливостей, визначених розділом ІІ «Перехідні положення» зазначеного Закону.

Для фізичних та юридичних осіб встановлені правила перетину адміністративного кордону з Кримом та запроваджено обов’язкове письмове декларування товарів та транспортних засобів.

Закон № 1636-VII опублікований 26.09.2014 року у виданні «Голос України» №184.

 

 

 

 

Зведений бюджет України платники Вовчанської ОДПІ за дев’ять місяців 2014 року поповнили на 84421,7 тис.грн.

 Про це повідомила на брифінгу для представників місцевих ЗМІ в.о.начальника Вовчанської ОДПІ Міндоходів ГУ у Харківській області Лідія Колєснік. «До Державного бюджету з початку року надійшло 13122,1 тис. грн. (у 2013 році – 11482,4 тис. грн). Основними джерелами наповнення Державної скарбниці є ПДВ   – 5777,7 тис. грн. та податок на прибуток – 4417,5 тис. грн.»,- прозвітував посадовець.

До місцевих бюджетів  Вовчанського та Великобурлуцького районів надійшло 71299,6 тис. грн., що майже на 2457,8 тис.грн. більше аналогічного періоду минулого року. Найбільша частина, а це 51105,4 тис. грн., складає податок на доходи фізичних осіб. Від власників земельних ділянок надійшло 12715,0 тис. грн. плати за землю,  платниками, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування,  сплачено  3767,7 тис. грн. Надходження єдиного соціального внеску з початку року склали майже 103371,5 тис.грн.

Наприкінці, в.о. начальника інспекції повідомив про схвалення урядом законопроекту про податковий компроміс, розроблений Міністерством доходів і зборів України. Згідно з Законопроектом платники отримають можливість добровільно виправити допущені у нарахуванні податків помилки за три останніх роки та сплатити до бюджету не усю різницю, а тільки 10 відсотків від неї .

Спрощенці Вовчанської ОДПІ сплачують податки.

За 9 місяців 2014 року суб’єкти господарювання Вовчанської ОДПІ, які працюють на спрощеній системі оподаткування, сплатили до бюджету 3767,7 тис.грн єдиного податку. Зокрема, платники єдиного податку - фізичні особи - підприємці спрямували в казну держави 3242,1 тис. грн, що майже на 348,0 тис. грн більше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це повідомила в.о. начальника Вовчанської ОДПІ Міндоходів ГУ у Харківській області Лідія Колєснік.

На сьогодні на спрощеній системі оподаткування працює понад 1224 суб’єктів підприємницької діяльності Вовчанської ОДПІ. З них майже 96 юридичних осіб та близько 1128 фізичних осіб-підприємців.

 

Платники Вовчанської ОДПІ сплачують  ЄСВ

«103371,5 тис.грн за 9 місяців 2014 року було сплачено ЄСВ платниками Вовчанської ОДПІ (по Вовчанському району - 71014,4 тис.грн., по Великобурлуцькому району - 32357,1 тис.грн.)»,- про це на прес-конфереції повідомила в.о.начальника Вовчанської ОДПІ Міндоходів ГУ у Харківській області Лідія Колєснік. «Лише в вересні поточного року на рахунки Міндоходів платники єдиного внесу на загальнообов’язкове державне соціальне страхування Вовчанської ОДПІ перерахували 12000,0 тис.грн. внеску» – прозвітувала посадовець. 

Також Лідія Павлівна наголосила, що  сплата єдиного соціального внеску – це приклад високої податкової культури та патріотизму платників. Адже своєчасна сплата внесків у повному обсязі впливає на своєчасність виплати пенсій та соціальних гарантій, зокрема, захист на випадок безробіття, від нещасних випадків й професійних захворювань, а також тимчасової втрати працездатності.

Нагадуємо, що нещодавно на веб-порталі Міністерства доходів і зборів України  запрацював новий он-лайн сервіс «Реєстр страхувальників», завдяки якому платники єдиного внеску можуть оперативно отримати дані про взяття на облік, реєстраційний номер платника єдиного внеску та його клас професійного ризику виробництва.

На тлі інтенсивного впровадження нових електронних сервісів зростає і кількість платників ЄСВ, які користуються відповідним електронним сервісом для подачі звітності. Наразі в електронному вигляді звітують 75% від загальної кількості.

Для вирішення усіх питань щодо подання звітності, нарахування та сплати єдиного соціального внеску платники можуть звернутися до Центрів обслуговування платників  Вовчанської ОДПІ за адресами: м. Вовчанськ  вул. Гоголя,53, тел. 4-49-92 та смт.Великий Бурлук вул. Радянська ,13, тел. 5-39-94.

Платники Вовчанської ОДПІ сплатили до бюджету з початку року майже 3767,7 тис.грн. єдиного податку

За словами в.о.начальника Вовчанської ОДПІ Міндоходів ГУ у Харківській області Лідії Колєснік, це на 885,1 тис.грн більше від показника затвердженого місцевими радами.

Переважну частину надходжень забезпечили фізичні особи – підприємці, що обрали спрощену систему оподаткування. Підприємці сплатили до бюджету за дев’ять місяців цього року 3242,1 тис.грн. Юридичні особи, що перебувають на спрощеній системі оподаткування, спрямували до бюджету 525,6 тис грн.

Варто нагадати, що платники мають можливість подавати заяви про перехід на спрощену систему оподаткування в електронному вигляді. До того ж за власним рішенням протягом року спрощенці мають змогу змінювати групу або ставку податку.

 

Щодо роботи сервісу «Пульс»

Сервіс «Пульс Міністерства доходів i зборів» - це унікальний антикорупційний проект,  який створений для ліквідації будь-яких перешкод, що стоять на заваді підприємницької діяльності.

Сервіс функціонує за принципом call-back (фахівці не тільки приймають звернення, але й потім повідомляють про результати перевірки та вжиті заходи). Лінія працює цілодобово: у робочий час інформацію про корупційні та інші неправомірні дії приймають працівники Міністерства доходів і зборів, у неробочий час – інтерактивний автовідповідач.

За 9 місяців 2014 року до Вовчанської ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області надійшло 2 картки направлені з сервісу «Пульс». По кожному факту проводилися перевірки. На кожну картку надані обґрунтовані відповіді.

 

За підакцизною ліцензією - у ЦОП

Підприємці можуть подавати документи та отримувати ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами в Центрах обслуговування платників податків за місцем провадження своєї торговельної діяльності або в Головному управлінні Міндоходів у Харківській області.

У ЦОПі відповідальний працівник перевіряє заяву та пакет документів, достовірність зазначеної в них інформації, повноваження особи, яка підписала заяву. При прийнятті платіжного доручення перевіряє наявність відбитка штампа банку, інформацію про призначення платежу та правильність номеру рахунку. Надані  документи реєструються у відповідних журналах та передаються для подальшого оформлення до Головного управління Міндоходів у Харківській області.

Протягом 9 місяців 2014 року в ЦОП Вовчанської ОДПІ прийнято 27 пакетів документів на отримання ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

 

Відповідальність роботодавця за несплату або несвоєчасну сплату ЄСВ

Як повідомила в.о.начальника Вовчанської ОДПІ Міндоходів ГУ у Харківській області Лідія Колєснік, що у  разі несвоєчасної сплати або не в повному обсязі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

За несплату або несвоєчасну сплату ЄСВ; за неповну сплату суми ЄСВ одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів), накладається штраф у розмірі 10 відсотків таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум.

На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення.

За порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати єдиного внеску, посадові особи платників єдиного внеску несуть адміністративну та кримінальну відповідальність.

 

Надходження ЄСВ: Вовчанською ОДПІ стягнуто 103371,5 тис.грн.

За дев’ять  місяців 2014 року Вовчанською ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області зібрано 103371,5 тис. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Варто зазначити, що протягом вересня 2014 року платники ЄСВ Вовчанської ОДПІ сплатили  12000,0 тис. грн.

«З початком адміністрування ЄСВ органами Міндоходів бізнес отримав спрощення процесу взяття на облік, адже тепер облікування платників податків та єдиного внеску здійснюється в одному органі за принципом єдності реєстраційних процедур», - зазначає в.о.начальника Вовчанської ОДПІ Міндоходів ГУ у Харківській області Лідія Колєснік.

 Крім того, для зручності платників Міністерством розроблено автоматичне щоквартальне нарахування сум єдиного внеску фізичним особам – підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування.

Щодо оформлення трудових відносин з найманими працівниками

Відповідно до статей 24 і 24 прим.1 Кодексу законів про працю України наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 08.06.01 № 260 було затверджено форму трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю та Порядок реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою.

Цей Порядок поширюється на фізичних осіб, які використовують найману працю: фізичних осіб - підприємців та фізичних осіб, які використовують найману працю, пов’язану з наданням послуг.

Укладений у письмовій формі трудовий договір між працівником і фізичною особою у трьох примірниках фізична особа повинна подати на реєстрацію до державної служби зайнятості за місцем свого проживання у тижневий строк з моменту фактичного допущення працівника до роботи.

Записи про реєстрацію та зняття з реєстрації трудового договору дають право фізичній особі внести записи до трудової книжки працівника про прийняття та звільнення його з роботи (п.14 Порядку).

Пунктом 297.3 статті 297 Податкового кодексу України платник єдиного податку виконує функції податкового агента у разі нарахування (виплати, надання) оподатковуваних податком на доходи фізичних осіб доходів на користь фізичної особи, яка перебуває з ним у трудових або цивільно-правових відносинах.

При цьому, облік найманих працівників фізична особа – підприємець повинна вести самостійно з додержанням умови перебування на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності щодо граничної кількості найманих працівників у відповідній групі платників єдиного податку.

Бачиш підробну горілку – дзвони негайно!

Міністерство доходів і зборів України запрошує підтримати соціально-просвітницьку ініціативу «Бачиш підробну горілку – дзвони негайно: 284 0 007», спрямовану на боротьбу з фальсифікованою алкогольною продукцією та утвердження в Україні здорового способу життя.

За останні роки тіньовий ринок алкоголю збільшився до неприпустимого для цивілізованого світу показника – понад 40%. Ця цифра ілюструє рівень соціального та морального занепаду українського суспільства. Наша мета – спільними зусиллями подолати цю світоглядну кризу, утвердити суспільні принципи здорового способу життя.

 

Інформацію стосовно бізнес-партнерів можна знайти на веб-порталі Міндоходів

На офіційному веб-порталі Міндоходів (www.minrd.gov.ua) функціонує сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», який знаходиться на головній сторінці веб-порталу.

Зокрема, для перевірки надійності ділового партнера достатньо знати його код ЄДРПОУ або його назву.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (головна сторінка веб-порталу Міндоходів, сервіс «Інформаційно-довідковий ресурс», дане роз’яснення у категорії 139.04).

Кількість наданих послуг в ЦОП збільшується

Протягом 9 місяців 2014 року до Центрів обслуговування платників Вовчанської ОДПІ, за наданням адміністративних, консультаційних та інформаційних послуг звернулося більше ніж 36 тис. громадян, у т.ч. близько 29  тис. адміністративних послуг та 7 тис. інформаційно-консультативних.

Найбільш популярним питанням серед відвідувачів ЦОП є роз’яснення норм чинного законодавства щодо сплати єдиного соціального внеску, переходу з однієї системи оподаткування на іншу, щодо роботи електронних сервісів, отримання ключів електронного цифрового підпису, декларування доходів громадян та інше.

 

Розрахункові рахунки для зарахування «Військового збору» до бюджету

Вовчанська ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області згідно листа УДКСУ у Вовчанському районі № 03-31/592-915  від 08.08.2014 року доводить до Вашого відома реквізити для зарахування платежу 

«Військовий збір» :

Загальний фонд Державного бюджету

код платежу 11011000

рахунок № 31117063700156

одержувач УДКСУ у Вовчанському районі

код одержувача 37345943                          

Одночасно нагадуємо, що з 03 серпня 2014 року набрав чинності Закон України від 31 липня 2014 року № 1621 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів», яким, зокрема, встановлено військовий збір.

Відповідно до п.п. 1.1 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі - ПКУ) платниками військового збору є особи, визначені п. 162.1 ст. 162 ПКУ:

а саме:

- фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи;

- фізична особа - нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні;

- податковий агент.

 

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дані роз’яснення у категорії 132). 

 

Працівники ЦОП Вовчанської ОДПІ завжди готові допомогти

               Вовчанська ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області розташована за адресою:

М.Вовчанськ вул..Гоголя,53 тел.(05741) 4 49 92

смт. Беликий Бурлук вул.Радянська,13 тел.(05752) 5 39 94, 5 46 97.

Вовчанський та Великобурлуцький центри обслуговування платників працюють:

Понеділок – з 9-00 до 20-00 год.;

Вівторок – з 9-00 до 18-00 год.;

Середа – з 9-00 до 18-00 год.;

Четверг – – з 9-00 до 20-00 год.;

П’ятниця – з 9-00 до 18-00 год.;

Субота – з 9-00 до 16-00 год.;

Неділя: вихідний

 Завітавши у ЦОП, відвідувач може ознайомитись з переліком тих послуг, які безкоштовно надаються Міністерством доходів і зборів України, його територіальними органами та отримати ці послуги. До послуг відвідувачів – просторі приміщення, сучасне обладнання, достатній штат кваліфікованих фахівців, які в найкоротший термін надають весь перелік сучасних послуг, пов’язаних з адмініструванням податків та зборів та єдиного соціального внеску.

Основною метою створення Центрів обслуговування платників була організація сервісного обслуговування відвідувачів на такому рівні, який по праву можна назвати сервісом європейського рівня.

Крім надання адміністративних послуг в приміщенні ЦОП для  відвідувачів забезпечений доступ до Wi-Fi, також  безпосередньо для користування платниками розміщено комп’ютери, які підключено до мережі Інтернет.

Фахівці Центрів обслуговування платників Вовчанської  ОДПІ завжди готові допомогти відвідувачам у разі виникнення питань відносно оподаткування, при заповненні звітності або інших документів тощо.

Сервіс «Пульс» – дієвий інструмент Міндоходів у боротьбі з корупцією

Для визначення «гострих кутів» у відношеннях інспектор – платник у відомстві працює популярний телефонний сервіс „Пульс”..

«Він виявляє факти корупції та неякісного обслуговування платників податків, і як результат - ліквідація будь-яких перешкод, що стоять на заваді підприємницької діяльності суб’єктів господарювання. Результат може побачити кожен, хто користується його послугами»,- наголосила виконуючий обов’язки начальника Вовчанської ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області Лідія Колєснік..

Роботу сервісу спрямовано на забезпечення довіри платників податків та громадян до Міністерства, формування у них впевненості у дієвості механізму подолання корупції. Про таку стратегічну позицію свідчать результати роботи сервісу

 

Веб-портал Міндоходів розповість про вашого бізнес-партнера

Для перевірки надійності ділового партнера достатньо знати його код ЄДРПОУ або його назву. Все інше – за сервісом «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», який функціонує на головній сторінці офіційного сайту Міндоходів (www.minrd.gov.ua).

Особливість сервісу полягає в тому, що дізнавшись про фактичний стан розрахунків платника податків з бюджетом, суб'єкт господарювання отримує можливість обміркувати доцільність співпраці з таким партнером по бізнесу.

Також повідомляємо, що оновлення інформації на сайті щодо наявності заборгованості відбувається щоденно, крім вихідних та святкових днів, після проведення розрахунків зведених показників в центральній базі даних за результатами попереднього банківського дня. Крім того,  можливо перевірити статус перебування того чи іншого платника податків на обліку.

Користуючись сервісом «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», платник може убезпечити себе від недобросовісного «партнера» й уникнути співпраці з ним.

 

Кількість наданих послуг в ЦОП збільшується

Протягом 9 місяців 2014 року до Центрів обслуговування платників Вовчанської ОДПІ, за наданням адміністративних, консультаційних та інформаційних послуг звернулося більше ніж 36 тис. громадян, у т.ч. близько 29  тис. адміністративних послуг та 7 тис. інформаційно-консультативних.

Найбільш популярним питанням серед відвідувачів ЦОП є роз’яснення норм чинного законодавства щодо сплати єдиного соціального внеску, переходу з однієї системи оподаткування на іншу, щодо роботи електронних сервісів, отримання ключів електронного цифрового підпису, декларування доходів громадян та інше.

 

Розрахункові рахунки для зарахування «Військового збору» до бюджету

Вовчанська ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області згідно листа УДКСУ у Вовчанському районі № 03-31/592-915  від 08.08.2014 року доводить до Вашого відома реквізити для зарахування платежу 

«Військовий збір» :

Загальний фонд Державного бюджету

код платежу 11011000

рахунок № 31117063700156

одержувач УДКСУ у Вовчанському районі

код одержувача 37345943                          

Одночасно нагадуємо, що з 03 серпня 2014 року набрав чинності Закон України від 31 липня 2014 року № 1621 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів», яким, зокрема, встановлено військовий збір.

Відповідно до п.п. 1.1 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі - ПКУ) платниками військового збору є особи, визначені п. 162.1 ст. 162 ПКУ:

а саме:

- фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи;

- фізична особа - нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні;

- податковий агент.

 

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дані роз’яснення у категорії 132). 

 

Працівники ЦОП Вовчанської ОДПІ завжди готові допомогти

               Вовчанська ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області розташована за адресою:

М.Вовчанськ вул..Гоголя,53 тел.(05741) 4 49 92

смт. Беликий Бурлук вул.Радянська,13 тел.(05752) 5 39 94, 5 46 97.

Вовчанський та Великобурлуцький центри обслуговування платників працюють:

Понеділок – з 9-00 до 20-00 год.;

Вівторок – з 9-00 до 18-00 год.;

Середа – з 9-00 до 18-00 год.;

Четверг – – з 9-00 до 20-00 год.;

П’ятниця – з 9-00 до 18-00 год.;

Субота – з 9-00 до 16-00 год.;

Неділя: вихідний

 Завітавши у ЦОП, відвідувач може ознайомитись з переліком тих послуг, які безкоштовно надаються Міністерством доходів і зборів України, його територіальними органами та отримати ці послуги. До послуг відвідувачів – просторі приміщення, сучасне обладнання, достатній штат кваліфікованих фахівців, які в найкоротший термін надають весь перелік сучасних послуг, пов’язаних з адмініструванням податків та зборів та єдиного соціального внеску.

Основною метою створення Центрів обслуговування платників була організація сервісного обслуговування відвідувачів на такому рівні, який по праву можна назвати сервісом європейського рівня.

Крім надання адміністративних послуг в приміщенні ЦОП для  відвідувачів забезпечений доступ до Wi-Fi, також  безпосередньо для користування платниками розміщено комп’ютери, які підключено до мережі Інтернет.

Фахівці Центрів обслуговування платників Вовчанської  ОДПІ завжди готові допомогти відвідувачам у разі виникнення питань відносно оподаткування, при заповненні звітності або інших документів тощо.

Сервіс «Пульс» – дієвий інструмент Міндоходів у боротьбі з корупцією

Для визначення «гострих кутів» у відношеннях інспектор – платник у відомстві працює популярний телефонний сервіс „Пульс”..

«Він виявляє факти корупції та неякісного обслуговування платників податків, і як результат - ліквідація будь-яких перешкод, що стоять на заваді підприємницької діяльності суб’єктів господарювання. Результат може побачити кожен, хто користується його послугами»,- наголосила виконуючий обов’язки начальника Вовчанської ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області Лідія Колєснік..

Роботу сервісу спрямовано на забезпечення довіри платників податків та громадян до Міністерства, формування у них впевненості у дієвості механізму подолання корупції. Про таку стратегічну позицію свідчать результати роботи сервісу

 

Веб-портал Міндоходів розповість про вашого бізнес-партнера

Для перевірки надійності ділового партнера достатньо знати його код ЄДРПОУ або його назву. Все інше – за сервісом «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», який функціонує на головній сторінці офіційного сайту Міндоходів (www.minrd.gov.ua).

Особливість сервісу полягає в тому, що дізнавшись про фактичний стан розрахунків платника податків з бюджетом, суб'єкт господарювання отримує можливість обміркувати доцільність співпраці з таким партнером по бізнесу.

Також повідомляємо, що оновлення інформації на сайті щодо наявності заборгованості відбувається щоденно, крім вихідних та святкових днів, після проведення розрахунків зведених показників в центральній базі даних за результатами попереднього банківського дня. Крім того,  можливо перевірити статус перебування того чи іншого платника податків на обліку.

Користуючись сервісом «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», платник може убезпечити себе від недобросовісного «партнера» й уникнути співпраці з ним.

 

 

Категория: Податкові новини | Добавил: Volchanckaya_MGNI (08.10.2014)
Просмотров: 400 | Рейтинг: 0.0 |

Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Конструктор сайтов - uCoz
Форма входа
Поиск по каталогу
Друзья сайта
Статистика