Ігор Білоус: Податкова реформа стимулюватиме залучення інвестицій в українську економіку
Новим стимулом для залучення інвестицій в українську економіку та розвитку бізнесу стане запропонована Урядом податкова реформа. Про це заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус сьогодні, 25 вересня, під час засідання Ради з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності (Інвестиційної ради).
Члени Інвестиційної ради при ДФС, у складі якої представлені більш як 50 найбільших міжнародних і вітчизняних компаній-інвесторів, що здійснюють свою діяльність в Україні, фінансових, донорських і неурядових громадських організацій, обговорили Концепцію реформування податкової політики країни. У засіданні Інвестради також взяли участь Міністр фінансів України Олександр Шлапак і заступник Міністра фінансів Денис Фудашкін.
«Нам потрібні радикальні зміни в податковій системі. Якщо ми їх не зробимо сьогодні, українську економіку очікують великі системні проблеми. Лише через продовження діалогу влади з бізнесом ми знайдемо той спільний знаменник, який в кінцевому результаті сприятиме втіленню реформаторських ідей в законодавчих актах», – підкреслив на засіданні Інвестради Ігор Білоус.
За словами керівника Державної фіскальної служби, конструктивні зауваження від представників бізнесу, інвесторів, громадськості є поштовхом до подальшого пошуку оптимальних рішень та вдосконалення запропонованих законодавчих змін. Саме тому всі зауваження й пропозиції бізнесу не залишаться без уваги: одні з них уже враховуються, з інших тривають дискусії з метою пошуку компромісу.
У свою чергу, учасники засідання Інвестиційної ради окреслили найважливіші питання, які потребують детального обговорення. Зокрема, вони підтримали дії ДФС із активізації боротьби з тіньовою економікою та виступили за посилення захисту інтересів національних виробників та експортерів.
Представники бізнесу також наголосили на необхідності обов’язкового застосування реєстраторів розрахункових операцій для роздрібних продажів. З цією пропозицією погоджуються й фахівці ДФС, однак, на їхню думку, на поточному етапі це правило не повинно поширюватися на підприємців, які працюють на ринках та займаються виїзною торгівлею.
Окрім того, найбільш актуальними питаннями, які турбують національний бізнес, стали законодавчі пропозиції щодо запровадження акцизного податку на роздрібний продаж підакцизних товарів та мораторію на перевірки, під який підпадають 95 відсотків підприємств. У свою чергу, представники Міністерства фінансів і ДФС запевнили підприємців, що ці норми будуть додатково опрацьовані, триватимуть дискусії й з інших суперечливих питань.
Валентин Фесюнін: наші співробітники сьогодні на передовій - допомогти їм справа честі кожного податківця.
Днями в Україні прийняті та розпочали діяти декілька важливих законів, якими передбачені податкові преференції для тих, хто допомагає АТО.
Зокрема, наприкінці вересня набрали чинності Закони України № 1668-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги" та №1663-VII «Про внесення змін до статті 7 Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації».
Як роз’яснив в.о. начальника ГУ Міндоходів у Харківській області Валентин Фесюнін, відтепер держслужбовці мають змогу на законних підставах зробити свій внесок у загальнонародну справу підтримки військовиків.
Особам, які знаходяться на державній або іншій публічній службі та особам, що діють від їх імені, дозволено здійснювати публічний збір благодійних пожертв для забезпечення бойової, мобілізаційної готовності, боєздатності і функціонування Збройних Сил України.
«Це важливо, адже певною мірою усі небайдужі українці беруть активну участь у допомозі армії. Такі ініціативи підтримує і весь колектив ГУ Міндоходів Харківщини», - зауважив Валентин Фесюнін.
Посадовець розповів, що сьогодні на передовій в Луганській області серед тих, хто відстоює незалежність країни, є й співробітники Міндоходів Харківського регіону. Підтримати хлопців та їх товаришів – справа честі для кожного податківця.
«У нашому колективі панує атмосфера взаємодопомоги та підтримки. А я, як керівник, несу відповідальність за кожного підлеглого. Прийняття Закону дає безпосередньо нам можливість надати повноцінну та необхідну допомогу учасникам АТО. Ми пишаємось нашими колегами, які захищають суверенітет та територіальну цілісність України», - зазначив Валентин Фесюнін.
ГУ Міндоходів у Харківській області
Випадки, в яких податок на нерухомість можна не платити.
В поточному році у відповідності до положень Податкового кодексу встановлено, що база оподаткування об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи-платника податку, зменшується:
- для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 120 м2;
- для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 250 м2;
- для різних видів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 370 м2.
Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік). Водночас пільги із сплати податку не надаються на об'єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, використовуються у підприємницькій діяльності).
У випадку, коли житлові приміщення не використовується з метою одержання доходів, податку платити не потрібно, якщо сумарна площа становить 370 м2.
Самостійна сплата податку орендодавцями, які надають в оренду нерухомість фізичним особам.
Вовчанська об’єднана державна податкова інспекція нагадує, що громадяни, які надають в оренду іншим громадянам нерухоме майно (квартири, будинки, кімнати тощо), зобов’язані самостійно нараховувати та сплачувати податок на доходи фізичних осіб до бюджету за ставкою 15% (17%) від суми орендної плати. Такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені цим Кодексом для квартального звітного (податкового) періоду, а саме: протягом 40 календарних днів, наступних за останнім днем звітного кварталу. Сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації.
Застосування відповідальності за несплату військового збору.
За не нарахування, неутримання та/або несплату військового збору до податкових агентів застосовується фінансова відповідальність та адміністративна відповідальність.
Не нарахування, неутримання та/або несплата податків тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25 % суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.
Ті самі дії, вчинені повторно протягом 1095 днів, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 50 % суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.
Дії, вчинені протягом 1095 днів втретє та більше, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 75 % суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.
У день настання строку погашення податкового зобов'язання, визначеного податковим агентом при виплаті (нарахуванні) доходів на користь платників податків - фізичних осіб, та/або контролюючим органом під час перевірки такого податкового агента нараховується пеня.
Крім того, неутримання або неперерахування до бюджету сум податку тягне за собою попередження або накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також на громадян - суб'єктів підприємницької діяльності у розмірі від двох до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Надміру сплачені суми податку підлягають поверненню платнику.
Помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов’язання підлягають поверненню платнику відповідно до ст. 43 Податкового кодексу України та ст. 301 Митного кодексу України, крім випадків на явності у такого платника податкового боргу.
Якщо у платника податків є податковий борг, повернення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов’язання на поточний рахунок такого платника податків в установі банку або шляхом повернення готівковими коштами за чеком, у разі відсутності у платника податків рахунку в банку, проводиться лише після повного погашення такого податкового боргу платником податків.
Обов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов’язання є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які розраховуються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.
Звільнення від оподаткування благодійної допомоги на потреби АТО.
Президент України Петро Порошенко підписав Закон № 1668-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги», яким тимчасово, на час проведення антитерористичної операції, благодійна допомога, що надається на потреби її проведення, звільняється від оподаткування податком на доходи фізичних осіб.
Закон, запропонований Президентом за підсумками зустрічі з волонтерами у серпні, визначає, що суми коштів, отриманих благодійниками – фізичними особами (які внесені до Реєстру волонтерів антитерористичної операції) на банківські рахунки для надання благодійної допомоги на користь АТО, не включатимуться до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб.
Крім того, тимчасово, на період проведення АТО, без обмежень включатимуться до інших витрат звичайної діяльності платника податку на прибуток підприємств суми коштів або вартість спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, лікарських засобів та медичних виробів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення, а також інших товарів, виконаних робіт, наданих послуг за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України, які добровільно перераховані (передані) для потреб забезпечення проведення АТО.
Також Закон регулює питання складання Реєстру волонтерів антитерористичної операції.
Візит Володимира Хоменка до Національного університету ДПС України.
У Національному університеті ДПС України відбувся випуск офіцерів факультету підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників податкової міліції. Цього дня, 26 вересня, 212 випускників - магістрів і спеціалістів - отримали дипломи юристів, 14 з них – із відзнакою. Наказом Державної фіскальної служби України випускникам присвоєно спеціальне звання «лейтенант податкової міліції» і вже у понеділок вони приступлять до несення служби в різних регіонах нашої держави.
Участь у заходах взяв Перший заступник Голови Державної фіскальної служби України генерал-полковник міліції Володимир Хоменко. Під час візиту він оглянув матеріальну базу університету, відвідав навчальні аудиторії, казарми, поспілкувався із професорсько-викладацьким складом факультету та випускниками-відмінниками.
«Крім основної задачі податківців, забезпечення надходжень до державної казни, сьогодні перед нами стоїть завдання створення якісно нової податкової системи. Системи, яка буде дієвою і вільною від корупції, в якій будуть працювати молоді фахові спеціалісти – ви», - наголосив під час свого виступу Володимир Хоменко.
Також посадовець зауважив, що саме вони, чесні молоді спеціалісти, потрібні у ДФС та Службі фінансових розслідувань, яку незабаром буде створено.
«Ми робимо ставку на молодь. Саме у вас ми бачимо майбутнє нової Служби європейського зразка. Ваші знання, помножені на енергію та юнацький максималізм, дозволять досягти того, що не під силу стандартному підходу і старим інструментам. І основне - працюйте на свій авторитет сьогодні, а завтра він працюватиме на вас», - підсумував Перший заступник Голови Державної фіскальної служби.
Перелік алкогольних напоїв розширюється з 1 листопада 2014 року.
З 1 листопада поточного року до числа алкогольних будуть зараховані напої зі вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об’ємних одиниць і більше, які зазначені в товарних позиціях 2103 90 30 00, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД.
Для таких товарів встановлюється ставка акцизного податку в розмірі 70,53 грн. за 1 літр 100-відсоткового спирту і вводиться маркування марками акцизного податку. До таких напоїв відносяться настоянки і бальзами, які реалізують аптечні заклади, а також есенції, добавки, що використовуються в кондитерській промисловості.
Податківці нагадують, що з 1 вересня підвищились на 5 відсотків специфічні ставки акцизного податку на тютюнові вироби, тютюн та його промислові замінники. У такому самому розмірі збільшилось мінімальне акцизне податкове зобов’язання на сигарети з фільтром та без фільтра.
Такі зміни передбачено Законом України від 31.07.2014 року № 1621-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України".
Щодо оподаткування цивільно-правових договорів військовим збором.
Державна фіскальна служба України листом від 15.09.2014 № 4551/7/99-99-17-02-01-17 щодо оподаткування військовим збором цивільно-правових договорів і повідомляє наступне:
«Відповідно до п.п. 161. 1.1 п. 161.1 ст. 161 підрозділу 10 Розділу XX ПКУ платниками збору є особи, визначені п. 162.1 ст. 162 ПКУ, а саме фізична особа - резидент (нерезидент), яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні; податковий агент.
Об'єктом оподаткування збором є, зокрема, доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами (п.п. 161.1.2 п. 161. 1 ст. 161 підрозділу 10 Розділу XX ПКУ).
Тобто, під об’єктом оподаткування військовим збором розуміється дохід, який нараховується (виплачується, надається) платнику податку у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами. Результатом цивільно-правового договору є факт виконання робіт (надання послуг).
За цивільно-правовими договорами (договором підряду/договором про надання послуг) оплачується виконана робота/надана послуга, що у межах бухгалтерського обліку підтверджується первинними документами, зокрема, актами виконаних робіт (актами приймання - передачі).
Згідно зі статтею 837 Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ) за договором підряду (цивільно-правовим договором) одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.
За договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором (частина перша ст. 901 ЦКУ).
Отже, для цілей оподаткування військовий збором факт оплати у межах цивільно-правового договору (договору підряду/договору про надання послуг) кваліфікується як об’єкт оподаткування.
Таким чином, оподаткуванню військовим збором підлягають доходи, отримані за цивільно-правовими договорами, зокрема договором підряду та/або договором про надання послуг, виконання робіт та/або надання послуг яких підтверджуються актами виконаних робіт (актами приймання - передачі), на підставі яких провадиться їх оплата».
Номер телефону в податковій накладній
Формою податкової накладної, яка затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 14.01.2014 № 10, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30.01.2014 за № 185/24962 (далі – Порядок № 10), крім обов’язкових реквізитів передбачені й інші додаткові реквізити, зокрема, «Номер телефону» продавця та покупця.
Для заповнення рядка «Номер телефону» податкової накладної передбачено десять клітинок, які заповнюються у числовому форматі. При заповненні цього рядка слід зазначати телефонний номер абонента з кодом населеного пункту або відповідним кодом мобільного оператора. Номер телефону вирівнюється по правому краю поля і не повинен містити жодних інших знаків та символів (п. 2 Порядку № 10).
Враховуючи викладене, податкова накладна, в якій платником ПДВ зазначено номер мобільного телефону (за умови вірно заповнених всіх обов’язкових реквізитів та інших рядків) не вважається заповненою з порушеннями.
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дане роз’яснення у категорії 101.19).
Щодо обговорення Концепції реформування податкової системи
Протягом вересня в.о.начальника Вовчанської ОДПІІ ГУ Міндоходів у Харківській області Лідія Колєснік провела низку зустрічей з представниками бізнесу та громадськості. В ході зустрічей розглядалися питання, пов’язані з застосуванням норм податкового законодавства, було представлено Концепцію реформування податкової системи та повідомлено про створення Служби фінансових розслідувань.
Присутні підприємці позитивно оцінили запропоновані зміни щодо скорочення кількості податків, які адмініструватимуть на території України, наближення податкового обліку до бухгалтерського та скорочення кількості податкових різниць, на які коригуватимуть базу оподаткування податком на прибуток.
Особливу зацікавленість викликали варіанти реформування зарплатних податків – єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податку на доходи фізичних осіб.
Під час зустрічей представники ОДПІ ознайомили суб’єктів господарювання з основними аспектами справляння військового збору та відповіли на запитання.
Нагадаємо, з Концепцією реформування податкової системи України можна ознайомитись на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України (http://sfs.gov.ua/baneryi/gromadski-obgovorennya/)
Створення Служби фінансових розслідувань – важливий крок у боротьбі з економічними злочинами
Вовчанська ОДПІІ ГУ Міндоходів у Харківській області звертає увагу платників на те, що Кабінетом Міністрів України схвалено законопроект "Про основи запобігання та боротьби з економічними правопорушеннями" в основу якого покладено створення Служби фінансових розслідувань, пріоритетними завданнями якої стане, перш за все, компенсація завданих економічних збитків фізичним, юридичним особам та державі, а також протидія злочинам в економічній сфері.
Варто зазначити, що Служба фінансових розслідувань створюється на базі кращих європейських аналогів - Німеччини, Британії, Швеції, Австрії, Польщі, Грузії та США та має з'явитися у вересні цього року - після всеукраїнських громадських обговорень.
Новоствореній службі передадуть зокрема функції податкового, митного контролю згідно з Податковим та Митним кодексами.
Планується, що нова Служба підпорядковуватиметься Кабінету Міністрів України та один раз на рік звітуватиме перед Верховною Радою України. Голова служби призначається на 6 років рішенням Кабінету міністрів за поданням прем'єр-міністра. При цьому особа не може обіймати посаду більше ніж два терміни поспіль.
Пріоритетним завданням даного відомства стане, перш за все, компенсація завданих економічних збитків фізичним особам, юридичним особам та державі шляхом застосовування заходів з ліквідації схем легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом.
Даний орган буде займатися оперативно-розшуковою діяльністю, а також досудовим розслідуванням у межах компетенції, здійснювати розшук осіб, які переховуються від слідства та суду.
При цьому, всі кримінальні справи, за якими наразі ведуться досудові розслідування, в день набрання законом чинності, будуть передані Службі фінансових розслідувань.
Тому, обговорення концепції створення Служби фінансових розслідувань України має всенародний масштаб. Пропозиції та зауваження до ініціативи щодо створення СФР і тексту законопроектів просимо надсилати на електронну адресу: v.khomenko14@gmail.com.
На Львівщині керівник спиртозаводу організував злочинну групу, яка незаконно виготовляла та продавала спирт «наліво»
Працівники слідчо-оперативних підрозділів Головного управління Міндоходів у Львівській області на одному зі спиртозаводів Львівщини викрили злочинну групу, яка незаконно привласнила 5036 літрів етилового спирту на суму 500376 гривень.
Очолював зловмисників керівник заводу, який розподілив між трьома співробітниками конкретні функції, налагодив незаконне виготовлення етилового спирту, його зберігання та транспортування, а також продаж невстановленим особам. При цьому, злочинці використовували виробничі потужності спиртозаводу та наявну сировину. Крім привласненого зловмисниками спирту, слідчими вилучено близько 2 млн. грн. готівки. Під час обшуку на заводі виявлено також підведений до залізної труби шланг, через який зливався не облікований спирт, а також залишки спиртовмісної рідини.
Відповідними ухвалами Сихівського районного суду м. Львова накладено арешт на вказані грошові кошти, співучасникам злочинної групи повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст. 191 КК України, та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Триває досудове розслідування.
Затверджено нову форму податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
Законом України від 27 березня 2014 року №1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» (далі – Закон №1166) внесено зміни до статті 265 Податкового кодексу України, які набрали чинності з 1 квітня 2014 року.
В статті 265 ПКУ слова «житлова площа» замінено словами «загальна площа», в результаті чого змінилася база оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
З метою приведення у відповідність нормативно-правових актів із Законом №1166 наказом Міністерства фінансів України від 01.07.2014 р. №735, який набрав чинності 16.09.2014 р., затверджено нову форму Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
Власникам вперше зареєстрованих транспортних засобів
Відповідно до Податкового кодексу України платниками збору за першу реєстрацію транспортних засобів є юридичні та фізичні особи, які здійснюють першу реєстрацію в Україні транспортних засобів, а саме: колісних транспортних засобів, суден, літаків та вертольотів.
Перша реєстрація транспортного засобу – це реєстрація транспортного засобу, яка здійснюється уповноваженими державними органами України щодо цього транспортного засобу в Україні вперше. Першій реєстрації підлягають також і не нові автомобілі, тобто ті, які вже використовувалися, проте на території України до цього не були зареєстровані.
Базою оподаткування є об’єм циліндра двигуна в куб. сантиметрах.
Сплачувати збір слід за місцем реєстрації транспортних засобів за ставками, які діють на день сплати. Ставки збору, в залежності від об’єму двигуна транспортного засобу, наведені у статті 234 Податкового кодексу.
Звертаємо увагу, що від сплати збору звільняються легкові автомобілі для інвалідів з об'ємом циліндрів двигуна до 1500 куб. сантиметрів, що придбані за рахунок коштів державного чи місцевих бюджетів та/або безоплатно передані інвалідам відповідно до законодавства України, транспортні засоби будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів, дитячих будинків-інтернатів, пансіонатів для ветеранів війни і праці, геріатричних пансіонатів, реабілітаційних установ для інвалідів та дітей-інвалідів, що фінансуються з державного та місцевого бюджетів. У разі відчуження зазначених транспортних засобів, особи, які отримали такі транспортні засоби у власність, зобов'язані сплатити збір в загальному порядку.
Нагадуємо, що платники збору зобов'язані при першій реєстрації в Україні пред'являти квитанції або платіжні доручення про сплату збору з відміткою банку, а платники, звільнені від сплати збору, - відповідний документ, що дає право на користування такими пільгами.
У разі відсутності документів про сплату збору або документів, що дають право на користування пільгами, перша реєстрація в Україні не проводиться.
Разом з тим, юридичні особи після першої реєстрації в Україні транспортних засобів в десятиденний строк повинні подати до відповідного органу Міндоходів за місцем свого знаходження та за місцем реєстрації транспортного засобу розрахунок суми збору за такі транспортні засоби за формою, встановленою наказом Міністерства доходів і зборів України від 05.12.2013 р. №767. Разом з розрахунком збору за першу реєстрацію платник обов'язково повинен додавати копію реєстраційного документу, завіреного відповідним уповноваженим державним органом України, який проводив таку реєстрацію.
Днями, 25 вересня, набув чинності Закон України від 2 вересня 2014 р. №1663-VII «Про внесення змін до статті 7 Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації», який опубліковано в газеті «Голос України» від 24.09.2014 №182.
Цим Законом дозволено особам, які знаходяться на державній або іншій публічній службі та особам, що діють від їх імені, здійснювати публічний збір благодійних пожертв для забезпечення бойової, мобілізаційної готовності, боєздатності і функціонування Збройних Сил України.
Порядок збору пожертвувань буде визначено Кабінетом Міністрів України.
Харківська митниця Міндоходів: СТОП наркотик!
Головна мета, що стоїть перед фахівцями відділу кінологічного забезпечення митниці – боротьба з незаконним переміщенням через митний кордон України наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів.
За словами фахівців митниці, робота службових собак відіграє ключову роль у проведенні оперативно-розшукових заходів щодо виявлення фактів незаконного переміщення наркотиків та осіб, що причетні до їх переміщення.
Адже сьогодні фантазія порушників перевершує усі межі. Де тільки не намагалися приховати наркотики: на тілі, в одязі, взутті, в технічних порожнинах авто, харчових продуктах та навіть у дитячих підгузках. Також свій наркотичний вантаж громадяни консервували у банки з голубцями, зашивали у дитячі іграшки. Однак, «чотирилапих спеціалістів» митниці не введеш в оману.
Зовсім «свіженький» випадок – громадянка України приховала 17 грамів сіро-зеленого «дурману» у пакунку з кавою, загорнувши його в наволочку. Передбачлива 32-річна жінка легковажно вважала, що запах кави зможе перебити специфічний запах наркотичної речовини, однак провести гострий нюх службової собаки митниці не вдалося.
При проведенні працівниками митного поста «Харків-пасажирський» митного огляду потягу «Харків-Москва» службовий собака Любомир запідозрив неладне та вказав на місце, на якому слідувала жінка.
У відношенні громадянки України працівники митниці склали протокол про порушення митних правил за ч.1 ст.483 МКУ. Небезпечну речовину вилучено.
Жителі Харківщини вже задекларували подарунків та спадщини майже на пів мільярда гривень
Загалом з початку року декларації про отримані подарунки та спадщину надали 3 883 мешканця регіону.
Такі цифри озвучив начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ Міндоходів у Харківській області Сергій Благий.
Посадовець нагадав, що спадщина та подарунки оподатковуються за нульовою ставкою, якщо вони отримані від члена сім’ї першого ступеня споріднення (чоловік, дружина, батьки та діти) або ж отримані інвалідом І групи чи особою, яка має статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, чи дитиною-інвалідом. В іншому випадку ставка податку становить 5%.
Громадяни, які отримали спадщину чи подарунок, зобов’язані задекларувати такі доходи до 1 травня року, наступного за звітним, та до 1 серпня сплатити з таких доходів відповідну суму податку.
Валентин Фесюнін: Малому бізнесу горить «зелене світло»
Як розповів в.о. начальника ГУ Міндоходів у Харківській області Валентин Фесюнін, сьогодні на Харківщині зареєстровано близько 183 тисяч підприємців, при цьому - 80 тисяч з них знаходяться на «спрощеній» системі оподаткування.
«Кожен з цих людей працює та забезпечує свої родини, а багато з них також ще й надають роботу іншим громадянам. Підтримати їх, надати можливість працювати у стабільних умовах – головна мета всіх гілок влади, зокрема, державної фіскальної служби», - зазначив посадовець.
Валентин Фесюнін розповів, що сплачуючи єдиний податок, підприємці звільняються від сплати деяких податків і зборів, а платники першої та другої групи звітують лише раз на рік.
Окрім того, найближчим часом, повідомив посадовець, планується ще посилити підтримку малого та середнього бізнесу. Зокрема, розглядається питання щодо зменшення максимальних ставок єдиного податку та заборонення перевірки «спрощенців» й суб’єктів господарювання із річним доходом до 20 млн.грн.
Як неодноразово зазначав раніше в.о. начальника ГУ Міндоходів у Харківській області Валентин Фесюнін, він готовий підтримувати сумлінних підприємців й на регіональному рівні, адже сьогодні тільки об’єднавши зусилля можна допомогти країні вийти з тяжкого економічного стану.
Визначення граничного строку подання податкової декларації
Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.
Однак, термін сплати податків і зборів, у такому випадку, не переноситься. Тобто, платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання податкової декларації. При цьому, платник не повинен враховувати перенесення термінів подання звітності у зв’язку з вихідними чи святковими днями.
Відповідна норма передбачена ст.49 та ст.57 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями.
Скористатися податковою знижкою можна до кінця року
Якщо платник податку до кінця року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки, таке право на наступний податковий рік не переноситься. Для прикладу, якщо платник поніс витрати у 2013 році, то скористатися правом на податкову знижку він може виключно у 2014 році.
Варто нагадати, що податкова знижка – це документально підтверджена сума витрат платника податку-резидента у зв'язку з придбанням товарів, робіт чи послуг у резидентів-фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у відповідних випадках.
Виправлення вручну - не для податкової накладної
Відповідно до п. 2 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 14.01.2014 № 10 (далі – Порядок № 10), податкова накладна заповнюється державною мовою за встановленою формою шляхом:
- або видруковування такої форми з подальшим заповненням її платником податку на додану вартість розбірливим почерком ручкою з чорнилом (пастою) синього або чорного кольору без підчисток і виправлень тексту та цифрових даних;
- або заповнення її в електронному вигляді з подальшим видруковуванням. Друкована податкова накладна може бути як з клітинками, так і без них.
Реквізити заголовної частини податкової накладної, які містять числові значення (індивідуальний податковий номер, номер телефону), вирівнюються по правій межі поля та не повинні містити жодних інших знаків та символів.
Отже, дописування чи виправлення даних у податковій накладній вручну (кулькою, гелевою, чорнильною або іншою ручкою) не допускається. Це правило стосується і розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної.
Порушення порядку заповнення податкової накладної не дає права покупцю на віднесення сум податку на додану вартість до податкового кредиту (п. 8 Порядку № 10).
Податкова накладна, заповнена з порушенням порядку заповнення податкової накладної, не дає права на податковий кредит покупцю.
Для застосування штрафних (фінансових) санкцій – три роки
«Строки давності для застосування штрафних (фінансових) санкцій становлять 1095 днів, з дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації та/або граничного строку сплати грошових зобов’язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання», - підкреслю в.о.начальника Вовчанської ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області Лідія Колєснік.
Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов’язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов’язання, а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.
У разі подання платником податку уточнюючого розрахунку до податкової декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов’язань за такою податковою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку. Зазначена норма визначена статтею 102 Податкового кодексу України.
Виїжджаєте за кордон? Слід подати декларацію про доходи
«Громадяни України, які планують виїхати закордон на постійне місце проживання, зобов'язані не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду, подати до органів Міндоходів декларацію про майновий стан і доходи», - зауважує заступник начальника Вовчанської ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області Ірина Романцова.
Контролюючий орган протягом 30 календарних днів після надходження податкової декларації перевіряє визначене податкове зобов'язання та сплату належної суми податку. У разі відсутності податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб видається відповідна довідка, що подається до органів митного контролю під час перетину митного кордону і є підставою для проведення митних процедур.
Обов’язок щодо подання податкової декларації платниками податку-резидентами, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, визначено п. 179.3 ст.179 розд.ІV Податкового кодексу України.
Штрафна санкція при неподанні інформації по дротових або бездротових каналах зв’язку
З 1 січня 2014 року у разі виявлення під час проведення перевірки неподання інформації по дротових або бездротових каналах зв’язку до суб’єкта господарювання застосовується штрафна санкція у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання.
Зазначене порушення тягне за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від двох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб – від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дізнавайтесь інформацію про своїх бізнес-партнерів на веб-порталі фіскальної служби
Державна фіскальна служба України приділяє велику увагу впровадженню інноваційних та корисних для платників податків електронних сервісів. Це допомагає службі крокувати в ногу з часом.
Державна податкова інспекція у м. Полтаві нагадує, що на офіційному веб-порталі фіскальної служби за адресою www.sfs.gov.ua функціонує сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», який знаходиться на головній сторінці веб-порталу.
Для перевірки надійності ділового партнера платнику достатньо знати його назву або код ЄДРПОУ.
Не забудьте подати звітність з єдиного внеску
Платники єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - ЄСВ) зобов'язані формувати та подавати звіт щодо сум нарахованого ЄСВ протягом 20 календарних днів, наступних за звітним місяцем.
Щодо сплати єдиного внеску, нарахованого за вересень, то роботодавцям це слід зробити не пізніше 20 жовтня 2014 року.
Водночас при кожній виплаті заробітної плати, на суми якої нараховується єдиний внесок, разом з видачею зазначених сум роботодавці зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати ЄСВ у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Авансові суми єдиного внеску перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі. Від початку року платниками Вовчанської ОДПІ перераховано 103,4 млн.грн єдиного соціального внеску.
|