Декларування своїх доходів громадянами – вірний шлях до зростання добробуту населення
«Свідоме декларування своїх доходів – це вірний шлях до зростання добробуту населення», наголосила заступник Вовчанської ОДПІ ГУ МІндоходів у Харківській області Ірина Романцова, підводячи підсумки деклараційної кампанії 2014 року під час зустрічі з представниками місцевих ЗМІ.
Слід відзначити, що зростає кількість сумлінних громадян, які з кожним роком самостійно, без зайвих нагадувань приходять до інспекції, щоб декларувати свої доходи.
За період кампанії декларування 711 громадян Вовчанського району подали декларації про отримані в 2013 році доходи, з них 620 громадян задекларували доходи, які підлягають обов язовому декларуванню. Сума самостійно нарахованих податкових зобов язань до сплати становить 459,4 тис.грн., Податковою знижкою скористалися 91 громадянин, сума до повернення - 78,9 тис.грн.
«Якщо ви у минулому році отримували доходи – подайте декларацію, сплатіть податки і пам’ятайте: майбутнє країни залежить тільки від нас! Дякуємо громадянам, які своєчасно виконали свій конституційний обов’язок з розумінням того, що сплачений податок повернеться до кожного у вигляді тих чи інших соціальних благ» - зазначила наприкінці зустрічі Ірина Романцова.
Вовчанська ОДПІ
20 травня останній день подання податкової декларації з плати за землю за квітень
Податковим кодексом України за юридичними особами – власниками земельних ділянок закріплено обов`язок самостійного обчислення суми податку за користування земельними ділянками та подання податкової декларації в один із обраних термінів.
Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік (п. 285.1 ст. 285 ПКУ). У разі обрання річного терміну звіту податкова декларація на поточний рік подається відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки не пізніше 20 лютого з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій.
Але платник плати за землю також має право подавати щомісяця нову звітну податкову декларацію з плати за землю, що звільняє його від обов’язку подання річної податкової декларації. В цьому випадку декларація подається протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним (п.286.3 ст.286 ПКУ).
Таки чином останній день подання податкової декларації з плати за землю за квітень поточного року для платників, які обрали місячний період для звітування, 20 травня.
З огляду на те, що базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік, то форма Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності), затверджена наказом Міністерства доходів та зборів України від 30.12.2013 № 865, буде використовуватись для складання звітності починаючи з 01.01.2015, у тому числі і для самостійного виправлення помилок, допущених у податковій звітності за попередні звітні (податкові) періоди.
Довідково: Діюча форма податкової декларації з плати за землю затверджена наказом Державної податкової адміністрації України від 24.12.2010р. №1015.
Мармур замість полімерів – нові «митні махінації» на Харківщині
Майже 100 тон подрібненого мармуру намагались ввезти в Україну під виглядом гранульованого поліпропілену та полістиролу.
Один з місцевих суб’єктів підприємницької діяльності подав до Харківської митниці Міндоходів документи для оформлення гранульованого поліпропілену та полістиролу, що надійшли з Китаю. Вартість товару за супровідними документами становила 1млн.369 тис. гривень. Ці товари підприємство планувало використовувати для виробництва ковпаків до ПЕТ- пляшок та кришок до бочок-кег.
Під час митного контролю фахівці митниці відібрали зразки товарів та направили їх до Харківського відділення Служби експертних досліджень Міндоходів. Лабораторія надала висновок, що досліджувані товари взагалі не містять у своєму складі полімерів. Під виглядом поліпропілену та полістиролу в Україну надійшов подрібнений порошкоподібний мармур (карбонат кальцію з домішками сполук кремнію, сірки, марганцю, заліза, стронцію).
В результаті спеціалістами митниці було складено протокол про порушення митних правил за статтею 472 МКУ, предмети правопорушення вилучено. Порушникам загрожує штраф у розмірі 100 відсотків вартості товарів, з їх конфіскацією. Подальшу долю справи вирішить суд.
Міндоходів продовжить діалог з бізнесом щодо правильного визначення митної вартості товарів, – Віталій Науменко
Міністерство доходів і зборів України завжди відкрите до діалогу і готове продовжити взаємодію з бізнес-спільнотою для системного вирішення питань бізнес-клімату щодо визначення митної вартості товарів та контролю за правильністю її визначення.
Про це заявив заступник Міністра доходів і зборів Віталій Науменко на спільному брифінгу керівництва Міндоходів у Кабінеті Міністрів.
За його словами, для зменшення необґрунтованого податкового тиску на бізнес було поновлено практику укладання меморандумів з різноманітними асоціаціями суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, у тому числі щодо обміну ціновою інформацією про товари.
За підсумками проведених зустрічей з профільними асоціаціями і організаціями, а їх було 14, вже підписані Меморандуми з асоціацією підприємців промислової галузі, всеукраїнською Асоціацією автомобільних імпортерів і дилерів, асоціацією імпортерів риби і морепродуктів, об’єднання представників імпортерів кріплення.
Заступник Міністра повідомив, що на найближчий час заплановані зустрічі з цього питання з Європейською бізнес асоціацією, насіннєвою асоціацією тощо.
За словами Віталія Науменка, триває робота над створенням розширених методичних рекомендацій для митниць та бізнесу, які базуватимуться на найкращій практиці Всесвітньої митної організації, Світової організації торгівлі, ЄС, США. Така робота проводиться спільно з Європейською Бізнес Асоціацією та Американською торгівельною палатою.
ПДВ у травні
Вовчанська ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області нагадує, що суб’єкти господарювання, які звітують з ПДВ помісячно податкову декларацію за квітень 2014 року повинні подати до 20 травня 2014 року включно. А сплатити податкові зобов’язання, зазначені у поданій податковій декларації, потрібно до 30 травня 2014 року включно.
«Разом із декларацією потрібно подати копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді за квітень 2014 року. Це стосується і платників ПДВ, які звітують поквартально. Вони теж повинні щомісячно (в терміни, що передбачені для подання податкової звітності – календарний місяць) подавати копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді. Крім того, 20 травня закінчується строк сплати ПДВ за I квартал 2014 року платниками, для яких звітним періодом є квартал»,- зауважила виконуючий обов’язки начальника Вовчанської ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області Лідія Колєснік..
Нагадаємо, що суб’єкти господарювання, які звітують з ПДВ поквартально, подавали податкову декларацію за I квартал 2014 року до 12 травня 2014 року включно.
Відповідна норма визначена п.49.18 ст.49 та п.57.1 ст. 57 розділу II, п.201.15 ст.201 розділу V Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями.
Вживання спиртних напоїв неповнолітніми дуже небезпечне явище.
Фахівці Вовчанської ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області нагадує, що відповідно до чинного законодавства, продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім карається анулюванням ліцензій та штрафними санкціями. Розмір штрафу, який застосовується до суб’єкта господарювання, складає 6800 гривень.
Сервіс «Пульс» – дієвий інструмент Міндоходів у боротьбі з корупцією
Для визначення «гострих кутів» у відношеннях інспектор – платник у відомстві працює популярний телефонний сервіс „Пульс”..
«Він виявляє факти корупції та неякісного обслуговування платників податків, і як результат - ліквідація будь-яких перешкод, що стоять на заваді підприємницької діяльності суб’єктів господарювання. Результат може побачити кожен, хто користується його послугами»,- наголосила виконуючий обов’язки начальника Вовчанської ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області Лідія Колєснік..
Роботу сервісу спрямовано на забезпечення довіри платників податків та громадян до Міністерства, формування у них впевненості у дієвості механізму подолання корупції. Про таку стратегічну позицію свідчать результати роботи сервісу.
Ні!! зарплаті у «конвертах»
Зарплата у «конвертах» є однією з найболючіших проблем сьогодення та використання праці громадян без належного оформлення трудових відносин. Наймані працівники не завжди розуміють, що погоджуючись на такі умови праці вони позбавляють себе конституційного захисту сьогодні й можливості отримання достойної пенсії у майбутньому.
Такі працівники є незахищеними від незаконного звільнення, не мають ніяких гарантій на безпечні та здорові умови праці, гарантованого права на відпочинок. Окрім того, праця без належного оформлення трудових відносин не дає права на оплату лікарняних листків, виплату втраченого заробітку у зв’язку із втратою непрацездатності у разі нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, виплату допомоги по безробіттю. Працівники без оформлення — це нестабільність роботи підприємств, оскільки трудові відносини роботодавця та найманого працівника нічим не закріплено, а отже - працівник у будь-який час може припинити роботу. Окрім того, якщо роботодавець нелегально працює і не реєструється у центрі зайнятості, як платник внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, він не може здійснити замовлення на професійну підготовку працівників з числа безробітних.
Найманому працівникові у разі використання роботодавцями нелегальної праці необхідно повідомити органи доходів і зборів про факти виплати заробітної плати у «конвертах». Ті ж громадяни, які толеруватимуть цю ситуацію, погоджуючись на використання їх праці без належного оформлення трудових відносин та на отримання заробітної плати у «конвертах», не тільки сприятимуть розвитку тіньових схем, а й позбавлять себе соціальної захищеності.
Просимо громадян повідомляти про випадки порушень трудового законодавства. Чекаємо письмових звернень за адресою: м. Вовчанськ, вул. Гоголя 53, або тел. (05741)4-22-87, 4-49-92 та у Великому Бурлуці за адресою: смт.Великий Бурлук вул.Радянська,13, тел. (05752) 5-39-94.
Чи потрібно пред’являти документи, що посвідчують особу при особистому поданні звітності?
Якщо суб’єкт господарювання або уповноважена особа особисто подає податкову звітність до контролюючих органів, то пред’являти документи, що посвідчують особу (паспорт, наказ, довіреність тощо) не потрібно. Це не передбачено Податковим кодексом України.
Достатнім підтвердженням справжності документа податкової звітності
є наявність оригіналу підпису уповноваженої особи на документі у паперовій формі або наявність в електронному документі електронного цифрового підпису платника податку.
Нагадаємо, податкова декларація повинна бути підписана керівником платника податків або уповноваженою особою, а також особою, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації до контролюючого органу. У разі ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації безпосередньо керівником платника податку така податкова декларація підписується таким керівником.
Відповідна норма визначена пп.48.5.1 п.48.5 ст.48 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами і доповненнями. Також, з цим та іншими питаннями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно - довідковому ресурсі. Скористатися послугою можна за електронною адресою (http://zir.minrd.gov.ua) або через веб - портал Міндоходів (вкладинка «Інформаційно - довідковий ресурс»).
Сервіси Міністерства доходів і зборів
Вовчанська ОДПІі ГУ Міндоходів у Харківській області повідомляє, що на офіційному веб-порталі Міндоходів України (http://minrd.gov.ua/) розміщено низку електронних сервісів, за допомогою яких платники можуть знайти багато корисної інформації, а саме:
«Електронний кабінет платника податків» - це персональне автоматизоване робоче місце платника, за допомогою якого можна підготувати, заповнити та подати звітність в електронному вигляді; переглянути дані про стан розрахунків з бюджетом.
«Інформаційно-довідковий ресурс» – сервіс, в якому у формі питань-відповідей представлена офіційна позиція Міністерства по всіх напрямах чинного податкового, митного законодавства.
Сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» допоможе оцінити податкові ризики діяльності з вашим партнером по бізнесу, який можливо не є платником податку на додану вартість, є банкрутом чи відсутній за визначеною в установчих документах адресою, є інструментом для мінімізації податків.
«Реєстр платників ПДВ» - щоденно оприлюднює дані про реєстрацію платників ПДВ, а інформацію про анульовані реєстрації можна отримати скориставшись меню «Анульовані свідоцтва платників ПДВ».
«Пульс» - упередження неякісного обслуговування платників, вирішення суперечливих питань, що виникають не тільки у сфері адміністрування податків, а й під час здійснення митного контролю чи митного оформлення.
«Декларування on-line» - надає змогу заповнити декларацію про майновий стан і доходи підприємцям та громадянам в електронному вигляді.
«Реєстр страхувальників» - інформація про взяття на облік платника ЄСВ, його реєстраційний номер та клас професійного ризику.
Також на веб-порталі відомства розміщено сервіси «Митна статистика», «Акредитований центр сертифікації ключів”, «Електронна звітність», «Електронна митниця», «Адреси масової реєстрації» та інша довідкова інформація.
За даними фахівців митниці, таку суму надходжень до Державного бюджету було забезпечено протягом січня – квітня 2014 року.
При цьому, додатково було залучено до держскарбниці 35,5 мільйонів гривень. Ці кошти вдалося отримати за рахунок контролю митної вартості товарів – 30,8 мільйонів, класифікаційної роботи – 3,4 мільйони, контролю за визначенням країни походження – 1,3 мільйона гривень. Також, до Держбюджету від реалізації конфіскованого майна перераховано 158,3 тисяч гривень.
Лише за останній місяць завдяки роботі митниці скарбниця поповнилась на 562 мільйони гривень. З яких додатково – 5,6 мільйонів. Зокрема, за рахунок контролю митної вартості товарів – 4,5 мільйони, класифікаційної роботи – 0,7 мільйона, контролю за визначенням країни походження – 0,4 мільйона гривень.
Поряд з підвищенням якості митного контролю митниця орієнтована на спрощення митних процедур та забезпечення ефективного митного сервісу. Так, більш ніж удвічі скорочено час оформлення митних декларацій, який у середньому становить 1 ч. 39 хв (при нормативі 4 робочих години). Рішення про проведення митного огляду приймаються автоматизовано, що практично усуває людський фактор.
Крім того, щоб перевірити надійність Вашого ділового партнера рекомендується використовувати сервіс „Дізнайся більше про свого бізнес-партнера” (http://minrd.gov.ua/businesspartn).
Для користування сервісами достатньо знати код ЄДРПОУ, індивідуальний податковий номер або ж точну назву підприємства. Введіть відому Вам інформацію в одне з полів і система здійснить пошук по ряду баз даних, доступних для публічного використання, і повідомить Вам про результати пошуку.
ГУ Міндоходів у Харківській області нагадує, що 20 травня – останній день сплати єдиного податку за І квартал 2014 року платниками податку третьої – шостої груп.
Цей термін випливає з норм пункту 295.3 Податкового кодексу України, яким встановлено, що платники єдиного податку третьої – шостої групи сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.
Нагадуємо, що в травні останній день подання податкової декларації платниками єдиного податку за І квартал поточного року для цих груп з урахуванням перенесення терміну, припав на 12 травня.
Довідково: в територіальних органах Міндоходів м. Харкова та області знаходяться на обліку 9645 юридичних осіб, які обрали спрощену систему оподаткування та віднесені до четвертої та шостої груп, та 21712 фізичних осіб – платників єдиного податку третьої та п`ятої груп.
Заповнюємо правильно платіжні документи
При заповненні платіжних документів на переказ коштів у разі сплати бюджетних платежів у полі №3 поля "Призначення платежу" вказується один з нижченаведених реквізитів платника податку, який здійснює перерахування:
- код ЄДРПОУ платника податку (повинен мати 8 цифр, якщо цифр менше 8, то зліва доповнюється нулями до 8 цифр). У разі здійснення юридичною особою сплати за відокремлений підрозділ друкується код за ЄДРПОУ відокремленого підрозділу, за який здійснюється така сплата; - реєстраційний номер облікової картки платника податків-фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України (у разі відмови платника податків від одержання реєстраційного номера); - реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється Міндоходів (завжди має 9 цифр). Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування ПДВ, повернення помилково або надміру сплачених коштів затверджений наказом Міністерства доходів і зборів України від 22.10.2013 р. №609.
Платник не відповідає за порушення терміну сплати податків, які виникли з вини банку
Вовчанська ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області повідомляє, що органи Міндоходів не застосовують до суб’єкта господарювання штрафи у випадку порушення термінів сплати або не перерахування платежів, якщо такі порушення виникли з вини установи банку.
Платник податків повинен подати до органу доходів і зборів лист з копіями платіжних документів, що засвідчують факт подання їх до банківської установи. У такому випадку, суб’єкт господарювання звільняється від відповідальності за несвоєчасне або не в повному обсязі перерахування таких податків, зборів, платежів до бюджетів та державних цільових фондів, включаючи нараховану пеню або штрафні санкції. За порушення строку зарахування податків до бюджетів або державних цільових фондів з вини банку банківська установа сплачує пеню за кожний день прострочення, включаючи день сплати, та штрафні санкції у розмірах, встановлених Податковим кодексом України. Згідно п.129.7. ст.129 ПКУ не вважається порушенням строку перерахування податків, зборів, платежів з вини банку порушення, вчинене внаслідок регулювання Національним банком України економічних нормативів такого банку, що призводить до нестачі вільного залишку коштів на такому кореспондентському рахунку.
|