Суббота, 18.01.2025, 15:08

vburluk.pp.net - Официальный сайт пгт Великий Бурлук

Начало Регистрация Вход
Приветствую Вас, Неизвесный нам гость · RSS
Меню сайта
Категории каталога
Податкові новини [1962]
Наш опрос
Считаете ли вы, что жизненные принципы не должны меняться ни при каких обстоятельствах?
Всего ответов: 42
 Каталог статей
Начало » Статьи » Вовчанська МДПІ » Податкові новини

Відповіді на актуальні питання «гарячої лінії»

У Вовчанській ОДПІ було проведено черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». Більшість запитань стосувалась оподаткування доходів фізичних осіб та адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. На питання платників податків відповідала заступник начальника інспекції Ірина Романцова. Надаємо Вашій увазі відповіді на запитання дозвонювачів «гарячої лінії».

 

В який термін сплачують єдиний внесок на загальнообов’язкове соціальне страхування підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування і не використовують найману працю?

Фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування без використання найманої праці, сплачують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Платники можуть сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу.

 

Онук отримав від діда у спадщину квартиру й дачний будинок. Як оподатковується зазначена спадщина та чи потрібно подавати декларацію?

Оподаткування доходів, одержаних у вигляді спадщини, регламентується статтею 174 Податкового кодексу України.

Дохід у вигляді вартості успадкованого майна у межах, що підлягає оподаткуванню, включається до складу загального річного доходу платника податку і відображається ним у річній податковій декларації про майновий стан і доходи (податковій декларації).

Ставка оподаткування доходів, отриманих платником податку, встановлюється залежно від об’єкта, отриманого платником податку у спадщину, та ступеня споріднення із спадкодавцем.

Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення.

Тобто, виходячи з положень Податкового кодексу, якщо громадянин є членом сім’ї другого ступеня споріднення із спадкодавцем, то дохід у вигляді вартості успадкованого майна він зобов’язаний включити до складу загального річного оподатковуваного доходу та подати до 1 травня року, наступного за звітним, річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до територіального органу Міндоходів за місцем своєї податкової адреси (місцем постійного проживання) та сплатити з нього податок на доходи фізичних осіб за ставкою, визначеною пунктом 167.2 статті 167  Податкового кодексу, 5 %.

Чи звільняються фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку першої та другої групи від сплати ЄСВ на час відпустки та за період хвороби?

Ні, не звільняються. Фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку першої і другої груп, у період протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів, залишаються платниками спрощеної системи оподаткування, відповідно, мають обов’язок щодо сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування незалежно від того отримували вони дохід у цей період, чи ні.

 

Чи можна звертатись за допомогою до органів Міндоходів у разі, якщо роботодавець затримує виплату заробітної плати?

Про факти порушення роботодавцем трудового законодавства в частині оплати праці, використання праці нелегалів та виплати заробітної плати «в конвертах» громадяни можуть повідомити фахівців інспекції за телефоном 3-33-01, або  звернутись на особистий прийом до керівництва ОДПІ.

Який розмір єдиного соціального внеску застосовує підприємець – платник єдиного податку, який не використовує працю найманих працівників?

Відповідно до п.4 частини 1 ст.4 Закону України від 8 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування. Єдиний соціальний внесок для платників, зазначених, зокрема, у пунктах 4 та 5 частини 1 ст.4 цього Закону, встановлюється у розмірі 34,7 відс. визначеної пунктами 2 та 3 частини 1 ст.7 Закону  бази нарахування ЄСВ (частина 11 ст.8 Закону №2464).

Пунктом 3 частини 1 ст.7 Закону №2464 визначено, що ЄСВ для платників, зазначених у пункті 4 частини 1 ст.7 Закону №2464, які обрали спрощену систему оподаткування, нараховується на суми, що визначаються такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ, встановленої Законом №2464. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Яка відповідальність передбачена до роботодавця за неподання або несвоєчасне подання звіту щодо єдиного внеску?

Відповідно до частини 1 статті 26 Закону 2464-VI  за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування посадові особи платників єдиного внеску несуть адміністративну відповідальність.

Згідно з статтею 165 примітки 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 7 грудня 1984 року №8073-Х неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного внеску – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Повторне за рік вчинення таких дій особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню, – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від тридцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Де можна отримати програму для подання Звіту з єдиного внеску в електронному вигляді?

Безкоштовне програмне забезпечення, яким можна скористатися під час подання звітності з ЄСВ, за допомогою безкоштовних ключів, виданих Акредитованим центром сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів, можна завантажити з таких ресурсів:

- Програмне забезпечення для формування, підписання та подання звітності «М.Е.Doc.» – http://me-doc.com.ua;

- АРМ «Єдиний внесок» (тільки для формування звітності, підписання електронної звітності можливе в ПЗ «М.Е.Doc) – http//www.pfu.gov.ua;

- Програмне забезпечення для формування та подання звітності «iFin Zvit»– http//zvit.ifin.ua.

 

 

 

Категория: Податкові новини | Добавил: Volchanckaya_MGNI (11.01.2014)
Просмотров: 260 | Рейтинг: 0.0 |

Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Конструктор сайтов - uCoz
Форма входа
Поиск по каталогу
Друзья сайта
Статистика