Пятница, 26.04.2024, 20:47

vburluk.pp.net - Официальный сайт пгт Великий Бурлук

Начало Регистрация Вход
Приветствую Вас, Неизвесный нам гость · RSS
Меню сайта
Категории каталога
Податкові новини [1962]
Наш опрос
Понимаете ли вы людей, которые неоднократно женятся и разводятся?
Всего ответов: 37
 Каталог статей
Начало » Статьи » Вовчанська МДПІ » Податкові новини

Салтівська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області інформує. Новини від 23.03.2017 р.

Нове джерело фінансування пільг, субсидій та компенсацій

 

Для забезпечення належного фінансування видатків державного бюджету на оплату пільг і житлових субсидій населенню Урядом внесено зміни до Порядку перерахування деяких субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг, субсидій та компенсацій. Відповідна Постанова Кабінету Міністрів України датована 10 березня 2017 р. за № 128. Документом передбачено, що додатковим джерелом фінансування таких видатків визначається податок на додану вартість, що сплачується НАК «Нафтогаз України» при розмитненні природного газу. Нагадаємо, що з 1 січня 2017 р. з Податкового кодексу України виключено положення щодо звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій із ввезення НАК «Нафтогаз України» на митну територію України природного газу.

 

Коли компенсація вартості житла вважається додатковим благом

 

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий таким платником як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 Податкового кодексу) у вигляді вартості використання житла, інших об’єктів матеріального або нематеріального майна, що належать роботодавцю, наданих платнику податку в безоплатне користування, або компенсації вартості такого використання, крім випадків, коли таке надання зумовлено виконанням платником податку трудової функції відповідно до трудового договору (контракту) чи передбачено нормами колективного договору або відповідно до закону в установлених ними межах. (Лист ДФС України від 09.03.2017 р. № 4770/6/99-99-13-02-03-15)

 

Оренда майна у нерезидента: хто є податковим агентом?

 

Згідно з пп. 170.1.3 п. 170.1 ст. 170 Кодексу нерухомість, що належить фізичній особі — нерезиденту, надається в оренду виключно через фізичну особу — підприємця або юридичну особу — резидента (уповноважених осіб), що виконують представницькі функції такого нерезидента на підставі письмового договору та виступають його податковим агентом щодо таких доходів. Нерезидент, який порушує норми цього підпункту, вважається таким, що ухиляється від сплати податку. Відповідно до пп. 170.1.4 п. 170.1 ст. 170 Податкового кодексу доходи, зазначені, зокрема, у підпунктах 170.1.1 та 170.1.3 п. 170.1 ст. 170 Кодексу, оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування (виплати) за ставкою, визначеною п. 167.1 ст. 167 Кодексу. Крім того, згідно з пп. 170.10.1 п. 170.10 ст. 170 Податкового кодексу доходи з джерелом їх походження в Україні, що нараховуються (виплачуються, надаються) на користь нерезидентів, оподатковуються за правилами та ставками, визначеними для резидентів (з урахуванням особливостей, визначених деякими нормами розділу IV Кодексу для нерезидентів). У разі якщо доходи з джерелом їх походження в Україні виплачуються нерезиденту резидентом — юридичною або само зайнятою фізичною особою, такий резидент вважається податковим агентом нерезидента щодо таких доходів. Під час укладення договору з нерезидентом, умови якого передбачають отримання таким нерезидентом доходу з джерелом його походження в Україні, резидент зобов’язаний зазначити в договорі ставку податку, що буде застосована до таких доходів (пп. 170.10.3 п. 170.10 ст. 170 Кодексу). (Лист ДФС України від 10.03.2017 р. № 4832/6/99-99-13-02-03-15)

 

До уваги платників ПДВ!

 

Нагадуємо, що з 16.03.2017 р. — реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування за новою формою. Починаючи з 16.03.2017 р. до реєстрації в ЄРПН приймаються податкові накладні/розрахунки коригування за формою у редакції наказу № 276 не залежно від дати їх складання (до дати набрання чинності наказу № 276 чи після) з урахуванням граничних строків такої реєстрації, встановлених Податковим кодексом. Реєстрація в ЄРПН до 16.03.2017 р. (по 15.03.2017 р. включно) податкових накладних/розрахунків коригування за формою, яка була діючою до внесення змін наказом № 276, не визначається як помилка, допущена при складанні податкової накладної, та не може бути єдиною підставою для невизнання податкового кредиту за такою податковою накладною. Такі податкові накладні/розрахунки коригування є підставою для віднесення зазначених в них сум податку до складу податкового кредиту (за умови дотримання всіх інших вимог Кодексу щодо формування податкового кредиту).

 

Хто зможе отримати часткову компенсацію з бюджету вартості сільгосптехніки та обладнання

 

Одним з напрямів використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки сільськогосподарських товаровиробників у 2017 р., є часткова компенсація вартості сільгосптехніки та обладнання вітчизняного виробництва. Перелік техніки та обладнання, вартість яких частково компенсується за рахунок бюджетних коштів, формується комісією, яка утворюється Мінекономрозвитку. Отримати бюджетні кошти можуть юридичні особи та фізичні особи — підприємці, основною діяльністю яких є постачання сільгосптоварів (за визначенням, наведеним у п. 2.15 ст. 2 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України»), вироблених ними на власних або орендованих основних засобах, за умови, що питома вага вартості таких сільгосптоварів становить не менше 75 % вартості всіх товарів, поставлених такими особами протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно (далі — сільгосптоваровиробники). Не надається часткова компенсація сільгосптоваровиробникам, стосовно яких порушено справу про банкрутство та/або яких визнано банкрутами та/або які перебувають на стадії ліквідації, а також тим, що мають прострочену більше ніж шість місяців заборгованість перед державним бюджетом, Пенсійним фондом України та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування, що підтверджується відповідними органами ДФС. Форму заявки для отримання часткової компенсації визначає Мінагрополітики. (Постанова Кабінету Міністрів України від 01.03.2017 р. № 130).

 

Купити іноземну валюту для здійснення деяких операцій відтепер простіше

 

Так, Нацбанк України дозволив здійснювати купівлю іноземної валюти суб’єктам господарювання за рахунок кредитних коштів у гривні, що залучені під державні гарантії з метою виконання програм, пов’язаних із підвищенням обороноздатності і безпеки держави (у межах суми, на яку видана відповідна державна гарантія). Крім того, за рахунок кредитних коштів у гривні фізичні особи зможуть купувати іноземну валюту з метою виконання власних зобов’язань перед уповноваженим банком-кредитором за договором споживчого кредитування в іноземній валюті. Спрощений порядок купівлі іноземної валюти Нацбанк запровадив і для повернення за кордон іноземному інвестору відсотків, нарахованих на залишок коштів на інвестиційному рахунку. Як очікується, проведення вищезазначених операцій не матиме дестабілізуючого впливу на ситуацію на валютному ринку. (Постанова правління НБУ від 14.03.2017 року № 22).

 

Як сплатити ПДФО з доходу, отриманого за договором ЦПХ, та подати декларацію

 

Платник податку – фізична особа, який отримав дохід від іншої фізичної особи відповідно до умов цивільно-правового договору, зобов’язаний включити суму такого доходу до загального річного оподатковуваного доходу, подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року та сплатити податок на доходи фізичних осіб і військовий збір з такого доходу. При цьому річна податкова декларація, в якій відображається вказаний дохід, подається платником до 1 травня року, що настає за звітним, до контролюючого органу, де платник перебуває на обліку. Сума податкового зобов’язання, зазначена в поданій податковій декларації, сплачується фізичною особою самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним. (Лист ДФС України від 10.03.2017 р. № 3303/Б/99-99-13-02-03-14).

 

З 01.03.2017 р. коефіцієнт перерахунку щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві – 1,236

 

16.03.2017 р. Кабінетом Міністрів України прийнято постанову, якою затверджено коефіцієнт перерахунку щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві (членам їх сімей) з 01.03.2017 р. у розмірі 1,236. Це дозволить здійснити перерахунок сум щомісячних страхових виплат для 211 009 осіб, потерпілих на виробництві, та членів їх сімей. Середній розмір щомісячної страхової виплати після проведення такого перерахування збільшиться на 415 грн і складе в середньому 2 172 грн. Збільшено також частку єдиного соціального внеску, що спрямовується на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, з 82,52 % до 83,84 %, виходячи з аналізу та прогнозу надходжень єдиного соціального внеску.

 

В якому разі не оподатковується дохід від продажу нерухомого майна

 

Дохід, отриманий фізичною особою — резидентом від продажу одного із об’єктів нерухомості, зазначених у п. 172.1 ст. 172 Податкового кодексу (у т.ч. квартири), право власності на який набуте на підставі свідоцтва про право власності на частку в спільному майні подружжя в разі смерті одного з них, не оподатковується за умови, що відчуження відбувається протягом звітного податкового року вперше. (Лист ДФС України від 07.03.2017 р. № 3165/К/99-99-13-02-03-14).

 

Визначено механізм зарахування частини акцизного податку з пального до місцевих бюджетів

 

Кабінетом Міністрів України затверджено Порядок зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до бюджетів місцевого самоврядування; частки для зарахування до бюджетів місцевого самоврядування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального у першому півріччі 2017 р. (Постанова Кабінету Міністрів України від 08.02.2017 р. № 96).

 

Уряд не буде позбавляти пенсіонерів права працювати,

 

Кабмін не планує вносити жодних ініціатив, які обмежуватимуть права працюючих пенсіонерів. Про це в ефірі телеканалу «NewsOne» заявив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко. «Ніяких загроз працюючим пенсіонерам не буде. Ми не будемо ставити перед людьми вибір - зарплата або пенсія», - сказав він. За словами Віце-прем’єр-міністра, така практика дійсно існує у багатьох розвинутих європейських країнах, але на сьогодні, є неприйнятною для України. «В нинішніх економічних і соціальних умовах для нас це неприйнятно. Ми чітко розуміємо, що українці залишаються працювати на пенсії не від гарного життя. Тому держава повинна забезпечити право людини продовжувати працювати», - зазначив Павло Розенко. Як відомо, на сьогодні в Україні налічується близько 2,5 млн. працюючих пенсіонерів.

 

Україна — Люксембург: нове в оподаткуванні

 

14 березня 2017 року Верховна Рада України ратифікувала Конвенцію між Урядом України і Урядом Великого Герцогства Люксембург про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи і на капітал (далі — Конвенція), підписану 6 вересня 1997 р., та Протокол про внесення змін до Конвенції (далі — Протокол), підписаний 30 вересня 2016 р. Внаслідок укладення Конвенції з внесеними Протоколом змінами підприємці обох країн одержують гарантії, що їхні доходи, отримані від підприємницької діяльності на території другої країни, а також з джерел у цій другій країні, не підлягатимуть подвійному оподаткуванню. Конвенцією (з внесеними Протоколом змінами) встановлюються правила розподілу між Україною та Люксембургом прав на оподаткування окремих видів доходів, отриманих від підприємницької діяльності на території другої країни, а також з джерел у цій другій країні, зокрема, встановлюються граничні ставки оподаткування пасивних доходів, одержуваних з джерел в одній державі резидентом іншої держави, який не здійснює підприємницьку діяльність в першій державі через постійне представництво. Зазначені види доходів будуть оподатковуватися за визначеними ставками оподаткування: дивіденди — 5 % (для дивідендів, які отримує компанія (фактичний власник), що безпосередньо володіє не менш ніж 20 % капіталу компанії іншої держави, яка такі дивіденди виплачує) або 15 % (загальна ставка); проценти – 5 % (за позиками, що надаються банком або фінансовою установою) або 10 % (загальна ставка); роялті — 5% (за авторське право на патент, торгову марку, дизайн або модель, таємну формулу, процес або інформацію щодо промислового, комерційного або наукового досвіду) або 10 % (в інших випадках). Крім того, Конвенція (з внесеними Протоколом змінами) запроваджує систему обміну податковою інформацією між податковими службами України та Люксембургу.

 

В Україні запровадять електронні трудові книжки

 

Це дозволить пенсіонерам звертатися в органи соцзахисту незалежно від місця реєстрації. В Україні запровадять електронні трудові книжки, про це заявили в Пенсійному фонді. Зараз сервіс у розробці, пілотний запуск готується до осені. Тоді ж чиновники планують повністю закінчити оцифрування паперових відомостей. Це дозволить пенсіонерам звертатися в органи соцзахисту незалежно від місця реєстрації. У Фонді запевнили: проблем із виплатою пенсій немає і не передбачається. "Загальний обсяг нинішніх пенсійних видатків заплановано на рівні 283,2 млрд. гривень. Це майже на 30 млрд. гривень більше, ніж торік. І в цих видатках враховано і дворазове збільшення мінімального розміру пенсій у зв'язку зі зростанням прожиткового мінімуму в травні і грудні поточного року", – розповів Олексій Зарудний, голова правління Пенсійного фонду України.

 

Павло Дроняк: Громадяни вже подали 103 тис. декларацій

 

За оперативними даними громадянами подано майже 103 тис. податкових декларацій про майновий стан і доходи. Про це повідомив директор Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Павло Дроняк. За його словами, сума податку на доходи фізичних осіб, визначених громадянами до сплати, становить 256,3 млн. грн. «Порівняно з аналогічним періодом минулого року сума до сплати зросла на 22,6 млн. грн., або на 10 відс. Найбільші суми задекларовано громадянами м. Києва, Полтавської та Сумської областей», – зазначив Павло Дроняк. Посадовець також розповів, що за даними декларацій про майновий стан і доходи громадянами задекларовано до сплати військового збору на суму 47,8 млн. грн., що на 4,5 млн. грн. або на 10 відс. більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Категория: Податкові новини | Добавил: Volchanckaya_MGNI (23.03.2017)
Просмотров: 366 | Рейтинг: 0.0 |

Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Конструктор сайтов - uCoz
Форма входа
Поиск по каталогу
Друзья сайта
Статистика