Пятница, 03.05.2024, 21:39

vburluk.pp.net - Официальный сайт пгт Великий Бурлук

Начало Регистрация Вход
Приветствую Вас, Неизвесный нам гость · RSS
Меню сайта
Категории каталога
Податкові новини [1962]
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 108
 Каталог статей
Начало » Статьи » Вовчанська МДПІ » Податкові новини

Салтівська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області інформує. Новини від 22.02.2017 р.

Працівники Львівської митниці вилучили понад 32 кілограми бурштину

 

У пункт пропуску «Шегині – Медика» смугою руху «зелений коридор» заїхав автомобіль «MERCEDES-BENZ VITO» 2007 року випуску під керуванням мешканця Львівщини, що прямував з України до Республіки Польщі.

Під час візуального огляду автомобіля у працівників митниці виникла підозра про наявність в автомобілі товарів, що переміщуються з приховуванням від митного контролю та переміщення яких через митний кордон обмежене.

Автомобіль було виведено з загального потоку та скеровано у бокс поглибленого огляду транспортних засобів. Там у конструктивних порожнинах автомобіля, розташованих під передніми сидіннями пасажирів, оглядова група митників та прикордонників виявила необроблене каміння різних розмірів неправильної форми світло-коричневого та темно-коричневого кольорів вагою 32 900 г.

Під час усного опитування громадянин України про наявність будь-яких товарів та предметів не заявив, проте після митного огляду товар визнав своєю власністю. Отже, він порушив порядок проходження митного контролю через смугу спрощеного митного контролю «зелений коридор» та вчинив дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ. Такі дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого ч.1 ст. 483 Митного кодексу України. За цим фактом складено протокол. Товар та автомобіль вилучено. Їх вартість буде встановлено додатково. Справу скерують до суду.

 

Про рентну плату за спеціальне використання води

 

Головне управління ДФС у Харківській області повідомляє, що відповідно до пункту 110 розділу І Закону України від 21.12.2016 № 1797-VIII ,,Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» з 01.01.2018 до статті 255 Кодексу передбачено внести зміни в частині визначення кола платників та порядку нарахування податкових зобов’язань з рентної плати за спеціальне використання води (далі – Плата). Водночас, пунктом 20 Закону України від 20.12.2016 № 1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» внесено зміни до статті 255 Кодексу та збільшено з 01 січня 2017 року ставки такої плати, які застосовуються при обчисленні податкових зобов’язань за результатами господарської діяльності у 2017 році.

Платники Плати обчислюють суму Плати наростаючим підсумком з початку року та складають податкові декларації за формами, затвердженими наказом Мінфіну від 17.08.2015 № 719 - за IV квартал 2016 року та наказом Мінфіну від 07.11.2016 № 927- за І – IV квартали 2017 року.

Податкові декларації подаються платниками рентної плати за спеціальне використання води контролюючим органам за місцем податкової реєстрації (підпункт 257.3.4 пункту 257.3 статті 257 Кодексу). З метою забезпечення єдиного підходу до здійснення обліку платників та подання податкової звітності вказану норму необхідно застосовувати з урахуванням пункту 63.3 статті 63 Кодексу, а саме за неосновним місцем обліку – місцезнаходженням водних об’єктів або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність з використанням обсягів води, отриманих шляхом забору з таких водних об’єктів.

 

Митники – інтернаціоналісти

 

15 лютого керівництво Харківської митниці ДФС вшанувало учасників бойових дій на території інших держав. Ця пам’ятна дата приурочена до роковини виведення радянських військ з Афганістану у 1989 році.

З нагоди 28-ї річниці в митниці відбулась зустріч бойових побратимів Вадима Алімова, Олега Закржевського, Вадима Буткова, Івана Головніна, Ігоря Лашакова, Олександра Жиліна, Олександра Капусника, Сергія Круглова, Валентина Нечипуренка, Анатолія Пятенка, Олексія Тарасова, Олександра Титаренка.

До зустрічі афганців долучились керівництво митниці та Голова профспілкового комітету митниці Наталія Мікуліна. Заступник начальника митниці Геннадій Мітяєв відзначив заслуги учасників бойових дій та подякував за те, що воїни-інтернаціоналісти успішно виконують завдання фіскальної служби, постійно приймають участь у розвитку ветеранського руху, військово-патріотичному вихованні школярів та студентської молоді.

Наталія Мікуліна звернулась до присутніх зі словами вдячності та побажала витримки і міцного здоров’я.

 

На Харківщині громадяни вже задекларували 249 млн. грн. доходів

 

Саме таку суму доходів, отриманих у 2016 році, задекларували 2510 мешканців Слобожанщини від початку Кампанії декларування. При цьому до сплати в бюджет нараховано податку на доходи з фізичних осіб понад 5,5 млн. грн. та 1,3 млн. грн. військового збору.

Із загальної кількості декларантів 240 надали декларацію про майновий стан і доходи з метою скористатися правом на податкову знижку. Сума до повернення з бюджету складає 390 тис. грн.

Серед цьогорічних декларантів є і мільйонери. Десятеро громадян, маючи різні джерела доходів: від продажу нерухомості, спадщини, дивідендів, іноземні доходи тощо вже виконали свій конституційний обов’язок, подавши декларацію.

Головне управління ДФС у Харківській області нагадує, що кампанія декларування доходів громадян триватиме до 3 травня 2017 року (включно). До цієї дати громадяни, які отримали у минулому році доходи, з яких не сплачений податок, повинні надати податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2016 рік до податкової інспекції за місцем своєї прописки. А щоб скористатися правом на податкову знижку громадяни зможуть задекларувати свої минулорічні доходи до кінця 2017 року.

 

Зустріч з адвокатами Харківщини

 

Начальник Головного управління ДФС у Харківській області Микола Рибаков зустрівся з представниками Ради адвокатів Харківської області.

Під час заходу присутні дізнались про адміністративну реформу, яка відбувається в ДФС, зміни в податковому законодавстві у 2017 році, про поетапне впровадження концепції загального декларування.

Крім того, були обговорені актуальні питання, які хвилюють саме цю категорію платників. Так, відбулась активна дискусія стосовно особливостей сплати єдиного внеску адвокатами у 2017 році. Присутні жваво залучились до обговорення та запропонували внести ряд змін до законодавства. Зокрема, можливості тимчасового призупинення ведення адвокатської діяльності. Податківці разом з представниками адвокатської бізнес-спільноти розробили спільний алгоритм дій доведення законодавчих ініціатив до вищих інстанцій та визначили план співпраці у подальшому.

 

«Конопля » в кросівках та схованка в потязі

 

Насиченими на події видалися вихідні для співробітників Харківської митниці. Напередодні в пункті пропуску «Гоптівка» харківськими митниками виявлено схованку канабісу.

Під час усного декларування пасажирів автомобілю, який прямував до Росії, жоден з них не заявив про переміщення заборонених предметів. При цьому службовий собака митників Тайсон неодноразово спрацьовував на кросівки одного з пасажирів.

В ході подальшого митного огляду громадянин зізнався, що в кросівках знаходяться три згортки з «коноплею», яку він приховав від митного контролю для особистого споживання.

Також, на митному посту «Харків-пасажирський» під час проведення митного контролю потягу «Кривий Ріг-Москва» на підлозі в купе службовий собака спрацював на поліетиленовий пакет, який лежав під батареєю опалення. За даними фактами складені протоколи про порушення митних правил за частиною 1 статті 483 Митного кодексу України.

 

Реалізація талонів на пальне платником акцизу - без акцизної накладної

 

Відповідно до абзацу другого п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України реалізація пального - будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (в тому числі передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника. Не вважаються реалізацією пального операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів зберігання та передачі (відпуску, відвантаження) пального в споживчій тарі ємністю до 2 літрів (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками.

При цьому відповідно до абзацу другого п. 1 розділу ІІ Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2016 №218, при здійсненні операцій з реалізації пального, які передбачають відпуск пального через паливороздавальні колонки на автомобільних заправних станціях (комплексах) (далі – АЗС), автомобільних газових заправних станціях (далі – АГЗС), акцизна накладна складається у день проведення відпуску пального через паливороздавальні колонки на таких станціях незалежно від того, коли відбувся перехід права власності на таке пальне.

Тобто особа, зареєстрована платником акцизного податку, не повинна складати акцизні накладні при реалізації талонів (смарт-карток тощо) на пальне. Акцизна накладна складається особою, що реалізує пальне, у т. ч. через АЗС чи АГЗС за талонами (смарт-картами).

 

Чи коригується фінрезультат, якщо застрахований працівник звільнився?

 

Якщо в результаті припинення трудових відносин між страхувальником і застрахованою особою строк дії договору добровільного медичного страхування не змінюється і такий договір не припиняється до завершення свого мінімального строку дії, визначеного пп. 14.1.521 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу, то коригування, передбачене ст. 1231 Кодексу, не застосовується.

Коригування, передбачене ст. 1231 Податкового кодексу, застосовується до договорів добровільного медичного страхування у тих випадках, якщо в результаті припинення трудових відносин між страхувальником і застрахованою особою договір добровільного медичного страхування перестав відповідати вимогам, передбаченим пп. 14.1.521 п.14.1 ст.14 Кодексу. (Лист ДФС України від 24.01.2017 р. № 1316/6/99-99-15-02-02-15)

 

Вести бізнес та отримувати держпослуги можна буде через мобільний телефон

 

Міністр юстиції Павло Петренко поінформував, що ухвалення законопроекту № 4685 «Про електронні довірчі послуги» дасть змогу запустити такі сучасні електронні інструменти ідентифікації, як MobileID (через мобільний телефон), BankID (через банківську картку), а також забезпечить бізнес сервісами з електронного підтвердження підпису та печатки компанії.

«Для простого українця це означає, що зі свого мобільного телефону кожен з нас зможе зареєструвати компанію, підписати будь-який договір, направити відповідний запит і отримати будь-яку інформацію, яка стосується діяльності того чи іншого державного органу», — зазначив очільник Мін'юсту.

З його слів, нові сервіси зведуть нанівець корупційну складову при спілкуванні бізнесменів з державними органами та максимально спростять процедуру ділового супроводу своєї діяльності.

Також громадяни України зможуть отримати додатковий імпульс при веденні міжнародного бізнесу.

«Прийняття цього законопроекту дає змогу українському бізнесу брати участь у тендерних закупівлях країн Європейського Союзу, які проводяться на електронних майданчиках», — зазначив Павло Петренко.

З його слів, оператори мобільного зв’язку і українські банки вже заявили про готовність повноцінно запроваджувати такі системи.

 

Оновлено Додаток 4 до декларації з екологічного податку

 

У Мін’юсті України зареєстровано 26.01.2017 р. за № 116/29984 наказ Мінфіну України, яким викладено у новій редакції Додаток 4 до Податкової декларації екологічного податку. Наказ набирає чинності з дня опублікування. (Наказ Мінфіну України від 28.12.2016 р. № 1177)

 

Січневі надходження до скарбниці

 

Платники податків Великобурлуцького району впродовж січня спрямували до бюджету району 6,8 млн. грн податкових надходжень, що перевищило минулорічні надходження на 82% (+3,078 млн. грн.)

Найбільше, а це 3,3 млн. грн, склали надходження податку на доходи з фізичних осіб, надходження акцизного податку склали 162,4 тис. грн. Внесок платників Великобурлуччини у вигляді плати за землю склав 1,0 млн. грн, а єдиного податку надійшло 1,9 млн. грн. 82,0 тис. грн забезпечено сплати податку на нерухоме майно. Власники елітних автомобілів поповнили скарбницю району на 41,8 тис. грн транспортного податку.

Салтівська ОДПІ нагадує також, що з 1 січня 2017 року розпочалась кампанія декларування доходів громадянами за 2016 рік. Консультації, надання практичної допомоги – у Центрі обслуговування платників, тел. (05742) 57450.

 

В січні 2017 року місцеві бюджети Дворічанського району отримали понад 4,7 млн. грн. надходжень

 

Про це зазначила заступник начальника Салтівської ОДПІ Інна Богатирьова. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження збільшилися на 81,1% (+2,1 млн. грн.).

Найбільша частка надходжень – податок на доходи фізичних осіб, якого мешканці та представники бізнесу регіону сплатили майже 1,7 млн. грн., а це на 703 тис. грн більше, ніж торік.

Платники, які обрали спрощену систему оподаткування, внесли до бюджетів майже 1,96 млн. грн. єдиного податку, майже 162 тис. грн надійшло акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання підакцизних товарів.

Землекористувачі поповнили місцеву скарбницю платою за землю в сумі 693,4 тис. грн, а власники нерухомого майна – на 100 тис. грн, з яких 82,7 тис. грн сплатили юридичні особи та 17,6 тис. грн – фізичні особи. За елітні авто бюджет отримав 15,5 тис. грн транспортного податку.

 

У січні платники Шевченківського району сплатили до місцевих бюджетів понад 5 млн. гривень податків

 

Як повідомила в.о. першого заступника начальника Салтівської ОДПІ Наталія Калашнікова 5 408,6 тис. гривень – саме така сума податків і зборів надійшла до місцевих бюджетів Шевченківського району Харківської області.

Серед надходжень до місцевих бюджетів більше половини складає податок на доходи фізичних осіб – 1,98 млн. грн. До аналогічного періоду 2016 року його надходження збільшилися на 589,2 тис. грн.

Суттєво підтримали бюджети територіальної громади і суб’єкти малого підприємництва «спрощенці», продавці підакцизних товарів, які сплатили відповідно 2,16 млн. грн. єдиного податку та 192 тис. грн. акцизного податку з роздрібного продажу. Землевласники та землекористувачі забезпечили місцевим бюджетам 973 тисячі гривень.

 

Протягом 2016 року від платників Вовчанського району до бюджету надійшло майже 500 тис. грн. військового збору

 

За підсумками січня 2017 року до державного бюджету від платників Вовчанського району надійшло 469,9 тисяч гривень військового збору. Цьогорічні надходження цього збору в порівнянні з січнем минулого року роком збільшились на 74,8 тис. грн.

Нагадаємо, платниками військового збору є фізичні особи-резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти.

Об’єкт оподаткування військовим збором визначений статтею 163 Податкового кодексу України. До нього, крім заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються чи виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, відносяться і ряд інших. Зокрема – це орендна плата, виграші в державній або недержавній грошовій лотереї, купівля-продаж рухомого і нерухомого майна, виплата дивідендів, переоформлення спадщини тощо. Ставка військового збору становить 1,5% від об’єкта оподаткування.

 

Січневий внесок роботодавців Куп’янщини – більше 1,7 млн. гривень єдиного внеску

 

З початку 2017 року роботодавці Куп’янського району перерахували 1,73 млн. гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Це на 43,1 тис. гривень більше, ніж минулого року.

За словами начальника управління доходів і зборів з фізичних осіб Салтівської ОДПІ Оксани Реді, досягнення таких результатів відбулось завдяки конструктивному діалогу щодо підвищення рівня заробітної плати з представниками бізнесу.

Нагадаємо, з 1 січня 2017 року змінився максимальний розмір єдиного внеску: 8800 грн. (40000 грн. х 22%) та 3364 грн. за працівника - інваліда (40000 грн. х 8,41%). Сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток), тому мінімальна сума єдиного внеску з 1 січня 2017 року становить – 704 грн. (3200 грн х 22%).

 

Категория: Податкові новини | Добавил: Volchanckaya_MGNI (22.02.2017)
Просмотров: 284 | Рейтинг: 0.0 |

Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Конструктор сайтов - uCoz
Форма входа
Поиск по каталогу
Друзья сайта
Статистика