Суббота, 15.12.2018, 00:13

vburluk.pp.net - Официальный сайт пгт Великий Бурлук

Начало Регистрация Вход
Приветствую Вас, Неизвесный нам гость · RSS
Меню сайта
Категории каталога
Податкові новини [1962]
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 107
 Каталог статей
Начало » Статьи » Вовчанська МДПІ » Податкові новини

Салтівська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області інформує. Новини від 21.03.2017 р.

У 2016 році великими платниками сплачено до державного бюджету 214,3 млрд. гривень

 

Протягом січня-грудня 2016 року Офісом великих платників ДФС забезпечено збір до державного бюджету 214,3 млрд. грн. (без врахування сплати податку на прибуток ВПП, що зараховується до бюджетів обласного ГУ – 3,9 млрд. грн.). Завдяки індивідуальному підходу до кожного з платників Офіс забезпечує виведення обсягів з тіньової економіки. Так, за 12 місяців 2016 року досягнуто приріс платежів в порівнянні з минулим роком на 51 мільярд гривень, або на 31%, що дозволило Офісу досягти 57,8% надходжень від загального збору платежів по Україні.

При цьому протягом 2016 року зменшено переплати з податку на прибуток на 3,3 млрд. гривень.

Протягом минулого року було забезпечено декларування позитивних нарахувань з ПДВ у розмірі 92,6 млрд. грн., що більше аналогічного періоду минулого року на 22,8%, або на 17,2 млрд. грн. При цьому, обсяги оподатковуваних операцій з ПДВ у порівнянні з минулим роком зросли лише на 11,9%.

Кампанія декларування податку на прибуток, яка завершилась у лютому 2017 року, ще раз підтвердила ефективність супроводження великого бізнесу саме Офісом ВПП. Згідно з поданою фінансовою звітністю чистий дохід великих платників збільшився на 7% при зростанні витрат на 6%. При цьому, податок на прибуток за результатами 2016 року (р.6) перевищив декларування 2015 року на 39%, або на 13,6 млрд. грн.

 

Увага! Відбувається спам-розсилка вірусних файлів з гіперпосиланням на веб-портал ДФС

 

Протягом останніх днів зафіксовано велику кількість звернень платників податків до Контакт-центру Державної фіскальної служби України щодо спам-розсилки листів, що містять посилання на веб-портал ДФС.

З огляду на це повідомляємо, що відправка спам-повідомлень відбувається з електронних скриньок, які не мають жодного відношення до Державної фіскальної служби України.

Посилання, що міститься у тексті листа та нібито перенаправляє на портал ДФС, насправді є гіперпосиланням, яке веде на сторонню Інтернет-сторінку та призводить до завантаження вірусного файлу (троянської програми). Звертаємося до платників з проханням уважно читати електронну адресу відправника листа та перевіряти її достовірність.

Ознайомитися з контактною інформацією Державної фіскальної служби України можна за посиланням http://www.sfs.gov.ua/others/kontakti/.

 

У лютому платники Офісу великих платників сплатили на 61% більше, ніж торік

 

Протягом лютого 2017 року Офісом великих платників ДФС забезпечено до державного бюджету 25,2 млрд. грн. податкових надходжень. Порівняно з відповідним періодом минулого року сплата податків зросла на 9,5 млрд. грн., або на 61%.

Також за рахунок проведення ефективної кампанії декларування податку на прибуток та вдосконалення аспектів адміністрування досягнуто значного приросту платежів до бюджету і порівняно з попереднім місяцем поточного року.

Так, до бюджету у лютому поточного року платниками Офісу ВПП сплачено на 5,5 млрд. грн., або на 28 відсотків більше податків і зборів, ніж у січні 2017 року.

 

Службовий собака харківських митників знайшов наркотики

 

Напередодні в пункті пропуску «Гоптівка» харківськими митниками припинено спробу переміщення марихуани. «Травичку» виявив службовий собака митників Любомир.

37-річний громадянин України, який прямував з Костянтинівки до Москви автобусом, під час усного декларування заявив про відсутність заборонених предметів. При цьому службовий собака митників Любомир неодноразово спрацьовував на сумку пасажира.

У ході подальшого митного огляду громадянин зізнався, що у сумці знаходяться черевики, в середині яких під устілками сховані два паперових згортка з «коноплею».

Відносно правопорушника складений протокол про порушення митних правил за частиною 1 статті 483 Митного кодексу України.

 

Громадянка України намагалася вивезти до Туреччини заборонені медпрепарати

 

Спробу незаконного провезення сильнодіючих лікарських засобів та медичних препаратів виявили у міжнародному аеропорту Запоріжжя співробітники Запорізької митниці ДФС.

У зоні митного контролю залу "на відліт" під час оформлення пасажирів рейсу "Запоріжжя – Стамбул" у дорожній валізі громадянки України митники виявили банку від вітамінів "Ревіт", у якій знаходився "Матандієнон" ("Metandienone") у кількості 276 пігулок вагою 27,26 г. Оскільки цей препарат віднесено до переліку сильнодіючих лікарських засобів, затвердженого наказом МОЗУ від 03.09.2007р. №490, для його перевезення необхідна довідка медичного закладу, яка у громадянки була відсутня.

Крім того, у сумці пасажирки знаходився ще один медпрепарат "Седал – М", що містив наркотичний засіб "Кодеїн" у кількості 100 мг та психотропну речовину "Фенобарбітал" у кількості 150 мг. Ці засоби віднесені до списку 1 таблиці ІІ та списку 2 таблиці ІІІ відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 06.05.2000р. №770. Довідка медичного закладу на даний препарат теж була відсутня. За даними фактами складені два протоколи про порушення митних правил за ознаками ч.1 ст. 483 та ст. 471 Митного кодексу України. Предмети правопорушення вилучено.

Протягом двох місяців 2017 року стараннями платників Салтівської ОДПІ до державного бюджету надійшло більше ніж 4,5 млн. грн. військового збору

 

За підсумками січня-лютого 2017 року до державного бюджету від платників м. Куп’янськ, Куп’янського, Вовчанського, Великобурлуцького, Дворічанського та Шевченківського районів надійшло 4 591,4 тис. грн. військового збору. Надходження в поточному році в порівнянні з минулим роком збільшено на 1,39 млн. гривень, що складає 143,4% від аналогічних показників 2016 року.

«Позитивна динаміка сплати військового збору за підсумками двох місяців поточного року вказує на відповідальне ставлення платників, котрі розуміють важливість легальної оплати праці, та своєчасно і в повному обсязі перераховують суми військового збору в бюджет», - зазначає в.о. начальника Салтівської ОДПІ Наталія Калашнікова.

Разом з тим, слід наголосити на тому, що кожен працюючий повинен розуміти, що саме його легальна зарплата – це не лише гарантований державою соціальний захист, а й така важлива в нинішніх реаліях допомога українській армії.

 

З початку 2017 року платниками Великобурлуцького району сплачено понад 2 мільйони гривень плати за землю

 

З початку 2017 року до місцевого бюджету Великобурлуцького району надійшло 2 258,3 тис. грн. плати за землю, в тому числі від юридичних осіб – 1,96 млн. грн., від фізичних – 295,9 тис. гривень. Минулорічні показники перевиконано на 363,6 тис. грн., темп росту становить 119,2 відсотка.

Нагадуємо, що плата за землю є складовою податку на майно та надходить до місцевих бюджетів.

Нарахування фізичним особам сум податку проводиться органами ДФС. Громадяни мають сплатити податок протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення - рішення через установи банків та поштові відділення.

Варто зазначити, що за несвоєчасну сплату податку фізичній особі нараховується штраф та пеня в залежності від кількості днів затримки сплати.

 

Понад 11,5 млн. грн. ПДФО надійшло до зведеного бюджету від платників Вовчанського району

 

Як повідомила заступник начальника Салтівської ОДПІ – начальник Вовчанського відділення Людмила Воловик, за січень-лютий 2017 року платники податків - юридичні особи та фізичні особи-підприємці Вовчанського району, які перебувають на обліку в Салтівській ОДПІ, сплатили до місцевого бюджету 11 621,0 тис. грн. податку на доходи з фізичних осіб, темп росту до аналогічного періоду минулого року склав 197,3%. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року до місцевих бюджетів додатково надійшло 5 730,9 тисяч гривень ПДФО.

«Сплата податку на доходи фізичних осіб – це вагомий внесок у місцеву казну. Тому сумлінне дотримання роботодавцями трудових відносин з найманими працівниками – є гарантією успішного розвитку місцевих громад», - наголошує посадовець.

 

До місцевої скарбниці міста Куп'янськ надійшло 184 тисячі гривень сплати за «алкогольно-тютюнові» ліцензії

 

За січень-лютий 2017 року платники міста Куп'янськ, які перебувають на обліку в Салтівській ОДПІ Головного управління ДФС у Харківській області, сплатили до місцевого бюджету 184,0 тис. грн. плати за ліцензії на право оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, що становить 113,2% від минулорічного показника.

Нагадуємо, Законом України від 20.12.2016 №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році», який набрав чинності 01.01.2017, внесені зміни до Закону України від 19.12.1995 №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі – Закон №481).

Так, зокрема, Статтю 18 Закону №481 доповнено новим положенням, відповідно до якого штрафи за неподання чи несвоєчасне подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, передбачені абзацом вісімнадцятим частини другої статті 17 цього Закону, не застосовуються до суб’єктів господарювання, які отримали ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, з дати виникнення зобов’язання щодо подання такого звіту.

 

Платниками Дворічанщини з початку року сплачено понад 4,7 млн. грн. ЄСВ

 

Як повідомила заступник начальника Салтівської ОДПІ Інна Богатирьова, протягом січня-лютого 2017 року надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування в Дворічанському районі становить 4 734,5 тис. грн. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження єдиного внеску збільшилось на 1,36 млн. грн. Темп росту склав 140,3 відсотки.

Як нагадала посадовець, минулого року система справляння єдиного внеску зазнала змін. З метою легалізації заробітних плат та зменшення навантаження на фонд оплати праці вдвічі зменшено ставку ЄСВ – до 22 відсотків. У 2017 році розмір ставки ЄСВ не змінився.

Цього року, в зв’язку із збільшенням розміру мінімальної заробітної плати, сума мінімального страхового внеску на місяць становить 704 гривні на місяць (3 200 грн. х 22% = 704 грн.).

 

Платники Куп'янського району сплатили значну суму ПДВ

 

За результатами двох місяців 2017 року платниками Куп'янського району сплачено до Державного бюджету 8 682,5 тисяч гривень податку на додану вартість, що на 6,98 млн. гривень більше, ніж за аналогічний період 2016 року. Темп росту до минулорічних показників склав 510 відсотків.

Про це повідомила в.о. начальника Салтівської ОДПІ Наталія Калашнікова. «Не дивлячись на складний економічний та політичний стан, який спостерігається в державі, надходження до бюджету з місяця в місяць систематично зростають. Цього вдалося досягти, завдяки впровадженню податкової реформи в Україні та запровадженню електронного адміністрування ПДВ», – підкреслила керівник.

 

Понад 210 тисяч гривень акцизного податку з роздрібної торгівлі надійшло до місцевого бюджету Шевченківського району

 

Протягом січня-лютого 2017 року платники акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів сплатили до скарбниці міста 210,2 тисяч грн. Це майже на 10 тисяч грн більше, ніж за два місяці минулого року, або більше на 5%. Про це повідомила начальник управління податків і зборів з юридичних осіб Оксана Шкарлетова.

Посадовець також нагадала, що з 1 січня 2017 року змінами, внесеними до Податкового кодексу України, скасовано обов’язкову реєстрацію платниками акцизного податку осіб, які реалізують пальне в ємностях до 2 літрів, крім операцій з реалізації такого пального його виробниками.

З 01.01.2017 року скасовано акцизний податок з роздрібного продажу пального, тобто не оподатковується акцизним податком пальне, відпущене через АЗС/АГЗС (фізичний відпуск). При цьому збільшуються ставки акцизного податку на пальне для виробників, імпортерів та осіб, що реалізують пальне (для останніх - при перевищенні обсягів реалізації над обсягами придбання).

Збільшились ставки акцизного податку на алкогольні напої та тютюнові вироби. Незмінною залишилася тільки ставка акцизного податку на вина виноградні натуральні.

 

До бюджету України надійшло 6,9 млн. грн. від реалізації майна, яке перейшло у власність держави

 

Протягом січня-лютого поточного року від реалізації товарів, валюти та цінностей, що переходять у власність держави за порушення митного законодавства, до бюджету надійшло 6,9 млн. гривень. Про це повідомила директор Департаменту фінансування, бухгалтерського обліку та звітності ДФС Вікторія Стус.

За її словами, переважну більшість суми складають надходження від зарахованих до Держбюджету валюти та цінностей, яких за вказаний період надійшло 3,1 млн. грн.

«Від реалізації конфіскованого майна бюджет отримав 1,6 млн. грн., що майже на 20% перевищує показник відповідного періоду минулого року. Надходження коштів від реалізації митницями швидкопсувного майна, вилученого у справах про порушення митних правил, та майна, що підлягає поверненню за рішенням суду (власник не звернувся), становлять 0,1 млн. грн.», – розповіла Вікторія Стус.

 

Лише за один день роботи Одеська митниця ДФС виконала 30% місячного плану митних надходжень

 

Суттєве збільшення надходжень від Одеської митниці ДФС стало можливим завдяки діям робочої групи співробітників спеціального підрозділу податкової міліції «Фантом» та профільних департаментів Центрального апарату ДФС. Лише за один день роботи, 14 березня, Одеська митниця виконала 30% місячного плану надходжень митних платежів і зібрала 312 млн. грн. Станом на 15 березня Одеська митниця ДФС перерахувала до бюджету понад 1 млрд. грн. і фактично виконала березневий план надходжень.

Робоча група працює на Одеській митниці з 10 березня 2017 року і була створена для стабілізації ситуації на митниці, активізації боротьби з незаконним переміщенням товарів і контрабандою. За результатами її роботи в ДФС відбудеться нарада, на якій буде опрацьовано набутий досвід і вироблено подальші кроки організації ефективного митного контролю.

 

До уваги громадян: задекларуйте отриману спадщину!

 

Салтівська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області нагадує, що кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2016 року, триває.

Відповідно до норм Податкового кодексу України зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) громадяни, які подають податкові декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація), розподіляються на дві категорії:

особи, які зобов’язані подавати річну Декларацію;

особи, які мають право подати Декларацію добровільно з метою реалізації свого права на податкову знижку.

Пунктом 163.1 статті 163 ПКУ визначено, що об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до якого включається, зокрема, дохід у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна у межах, що оподатковується згідно з розділом IV «Податок на доходи фізичних осіб» ПКУ (п.п.164.2.10 п.164.2 ст.164 ПКУ).

Порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав, визначено статтею 174 розділу ІV ПКУ, якою встановлено декілька ставок для оподаткування доходів платника податку, одержаних у вигляді спадщини, залежно від ступеня споріднення спадкоємця із спадкодавцем та їх резидентського статусу, а саме: нульова ставка, 5% та 18%.

Звертаємо увагу, що фізичні особи – платники податків, які одержали дохід лише у вигляді об’єктів спадщини та сплатили ПДФО і військовий збір до їх нотаріального оформлення, не зобов’язані включати вартість (суму) такої спадщини до складу загального річного оподатковуваного доходу та подавати річну Декларацію.

 

Майно фізичної особи, а податки юридичної

 

Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомого (рухомого) майна регулюється ст.ст. 172 - 173 розділу IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Якщо стороною договору купівлі-продажу об’єкта нерухомого, рухомого майна є юридична особа чи фізична особа - підприємець, то така особа є податковим агентом платника податку щодо нарахування, утримання та сплати (перерахування) до бюджету податку з доходів, отриманих платником податку від такого продажу (обміну), тобто зобов’язана виконати всі визначені розділом IV ПКУ функції податкового агента.

Згідно з пп. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 ПКУ податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену ст. 167 ПКУ.

Враховуючи викладене, при складанні юридичною особою з фізичною особою договору купівлі-продажу нерухомого або рухомого майна, юридична особа як податковий агент зобов’язана здійснити нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку на доходи фізичних осіб з доходів, отриманих фізичною особою від продажу (обміну) такого майна.

 

Сплата ЄСВ ФОП на загальній системі оподаткування

 

З 01.01.2017 р. якщо фізичні особи – підприємці (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування) не отримують дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року від своєї діяльності вони зобов’язані визначити базу нарахування єдиного внеску. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску. (Лист ДФС України від 03.03.2017 №3064/Г/99-99-13-02-03-14)

 

Нові ставки акцизного податку

 

Згідно зі змінами, внесеними Законом України від 20 грудня 2016 року № 1791-VIII до Податкового кодексу України, для забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році з 01.03.2017 року, почали діяти нові ставки акцизного податку на алкогольні напої, що підлягають маркуванню марками акцизного податку. Ці ставки зросли таким чином:

на вина кріплені, вермути — з 7,16 грн. до 8,02 грн. за 1 л;

на вина ігристі та газовані — з 10,40 грн. до 11,65 грн. за 1 л;

на коньяки – з 89,94 грн. до 105,80 грн. за 1 л. 100 - відсоткового спирту;

на лікеро-горілчану продукцію — з 105,80 грн. до 126,96 грн. за 1 л 100-відсоткового спирту;

на інші зброджені напої з доданням спир­ту - з 105,80 грн. до 126,96 грн. за 1 л 100-від­соткового спирту;

на спиртовмісні харчові продукти з вміс­том спирту етилового більше 8,5 об'ємних одиниць, зокрема на настоянки гіркі ароматичні — з 141,06 грн. до 169,27 грн. за 1 л 100-відсоткового спирту.

 

Ефективна робота антикорупційного сервісу. ДФС України «Пульс»

 

Ефективна робота антикорупційного сервісу Державної фіскальної служби України «Пульс» попереджує виникнення непорозумінь у роботі та швидкої допомоги платникам податків. Громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість повідомити про корупційні дії держслужбовців.

Звернення, що надходять, розглядаються протягом доби та вирішуються по суті, згідно з чинним законодавством.

За номером телефону: (044) 284 00 07 Ви маєте можливість цілодобово повідомляти про неправомірні дії або бездіяльність працівників ДФС.

 

Нові можливості «Електронного кабінету платника податків»

 

Салтівська ОДПІ вкотре повідомляє про роботу електронного сервісу ДФС «Електронний кабінет платника», за допомогою якого здійснюється взаємодія органів ДФС та платників податків у режимі реального часу. Знайти Електронний кабінет платника можна за адресою cabinet.sfs.gov.ua, а також на офіційному веб-порталі ДФС України. Модернізований сервіс надає можливість платнику: працювати в ЕКП в режимі реального часу за допомогою персональних комп’ютерів та смарт-пристроїв без встановлення спеціалізованого програмного забезпечення.

За допомогою особистого кабінету платник податків має доступ до перегляду та ведення звітності, вхідних/вихідних документів, листування з ДФС, заяв, запитів на отримання інформації, стану розрахунків з бюджетом, реєстрації податкових накладних, СЕА ПДВ,СЕА РП.

Заощаджуйте робочий час – користуйтеся електронними сервісами, що дозволить спростити ведення бізнесу та скоротити до мінімуму контакти з органами ДФС.

 

Підприємець – єдинник може отримати довідку про доходи за місяць

 

Салтівська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області звертає увагу, що для отримання фізособою – єдинником довідки про доходи за інший, ніж квартальний (річний) податковий (звітний) період, нею подається декларація з позначкою «Довідкове», і в полі «місяць» поля 02 декларації зазначається номер календарного місяця, за який подається декларація з позначкою «Довідкове».

 

Водночас охочим отримати довідку про доходи за інший, ніж квартальний (річний) податковий (звітний) період, ПКУ не визначено строку подання декларації з типом «Довідкове».

 

Оновлено Державний реєстр РРО

 

Державна фіскальна служба України наказом від 17.02.2017 № 102 "Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій" затвердила новий Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій.

В оновленому Державному реєстрі міститься 78 реєстраторів розрахункових операцій (далі –РРО), дозволених до первинної реєстрації, та 70 РРО, первинна реєстрація яких заборонена. Крім того, наведено перелік РРО, виключених із Державного реєстру в 2016-2017 роках, експлуатація яких не дозволяється.

 

За перші два місяці року ДФС забезпечила регіонам на ремонт доріг майже 1,5 млрд. грн.

 

У рамках експерименту щодо перерахування на реконструкцію доріг 50% від перевиконання надходжень митних платежів за результатами січня-лютого акумульовано майже 1,5 млрд. гривень. Про це заявив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан під час засідання підкомітету з питань доходів державного бюджету Комітету Верховної Ради України з питань бюджету.

«У січні забезпечено 629 млн. гривень, у лютому – 823 млн. гривень. Ці кошти вже можуть бути перераховані до спеціальних фондів обласних бюджетів. Оскільки щомісячні плани надходжень митних платежів вже погоджені Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету», – зазначив Мирослав Продан.

Цьогорічні плани митних надходжень в розрізі областей були розраховані фіскальною службою виходячи з реальної роботи регіональних митниць на основі затвердженої Кабінетом Міністрів України Методики. І попередньо направлені Міністерству фінансів України для погодження з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету. Згідно з новим порядком кошти розподілятимуться між областями пропорційно до обсягу перевиконання плану.

 

На соціальні потреби мешканці Харківщини направили понад 1,4 млрд. грн. єдиного соціального внеску

 

Як повідомили в Головному управлінні ДФС у Харківській області зазначена сума ЄСВ надійшла за перші два місяці поточного року та перевищила доведений індикативний показник на 326,0 млн. грн.

Так, від юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю надійшло більше 1 306,2 млн. грн. (або 92,9%), з яких 419,1 млн. грн. сплачено бюджетними установами. В той же час, від фізичних осіб-підприємців надійшло більше 100,5 млн. грн. єдиного внеску.

Фахівці регіонального фіскального відомства нагадують, що ФОП звільняються від сплати єдиного внеску за себе, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу (частина четверта статті 4 Закону №2464 у редакції Закону №1774-VІІІ).

Водночас податківці інформують, що розмір мінімального страхового внеску у 2017 році складає 704 грн. на місяць. Виключення – для платників єдиного податку першої групи. З 1 січня фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, мають право сплачувати єдиний внесок у сумі не менше за 0,5 мінімального страхового внеску (352 грн. на місяць) із зарахуванням відповідних періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу, який обчислюється відповідно до статті 24 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-VI «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», пропорційно сплаченому єдиному внеску.

 

До відома платників акцизного податку

 

Головне управління ДФС у Харківській області повідомляє, що ДФС України у листі від 13.03.2017 № 6150/7/99-99-12-03-03-17 «Про надання інформації» надано роз’яснення щодо застосування положень Порядку випуску, обігу та погашення податкових векселів, які видаються до отримання або ввезення на митну територію України речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, для використання як сировини для виробництва в хімічній промисловості, затвердженого постановою КМУ від 04.02.2013 №69. Детальніше ознайомитись з текстом зазначеного листа можна за посиланням http://kh.sfs.gov.ua/data/files/200526.pdf

 

Кілограми бурштину намагалися вивезти з країни

 

17 березня в пункті пропуску «Гоптівка» харківськими митниками в ході проведення спільних оперативних заходів із співробітниками УСБУ в Харківській області, УВБ ГУ ДФС у Харківській області та прикордонниками припинено спробу незаконного вивезення майже 8 кг бурштину.

36-річний мешканець Донецької області намагався вивезти «сонячне каміння», приховавши його в конструктивних порожнинах свого авто. За даним фактом складений протокол про порушення митних правил за частиною 1 статті 483 Митного кодексу України.

 

Університет митної справи та фінансів запрошує

 

Університет митної справи та фінансів запрошує на весняні профільні школи для абітурієнтів:

28 березня 2017 року - Школа управлінця (спеціальність "Публічне управління та адміністрування");

29 березня 2017 року - Школи майбутнього правника та майбутнього юриста-міжнародника (спеціальність "Право" та "Міжнародне право");

30 березня 2017 року - Школа майбутнього митника (всі спеціальності Митної академії).

Учасників шкіл чекає цікава та насичена програма, яка включатиме зустріч з відповідальним секретарем приймальної комісії та представниками факультетів, знайомство з діяльністю студентського самоврядування Університету, екскурсію по Університету, ознайомчі лекції з профільних дисциплін; відвідування стрілецького тиру та Музею митної справи; екскурсії до органів державної влади та місцевого самоврядування (Школа управлінця); до юридичної клініки Університету, Головного управління юстиції в Дніпропетровській області або суду (Школи майбутнього правника та майбутнього юриста-міжнародника); на один з митних постів Дніпропетровської митниці (Школа майбутнього митника) та багато іншого.

Для участі у вказаних школах необхідно заповнити реєстраційну форму на сайті Університету www.umsf.dp.ua або звернутися за контактними телефонами (056) 756-05-74, (056) 756-05-08.

 

В Харкові податкова міліція завадила незаконній торгівлі алкоголем

 

Працівники податкової міліції Харківщини в рамках операції «Акциз-2017» виявили черговий факт незаконної реалізації елітних лікеро-горілчаних виробів.

Про це повідомляє перший заступник начальника ГУ ДФС у Харківській області Андрій Бєжанов.

Співробітники оперативного управління Київської ОДПІ м. Харкова встановили, що в одному з магазинів майже у центрі міста здійснюється реалізація віскі, горілки та коньяку відомих брендів із порушенням діючого законодавства. 47-річна харків’янка продавала «зеленого змія», не маючи при цьому ані реєстрації як суб’єкта підприємницької діяльності, ані ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі лікеро-горілчаних виробів.

«З цього магазину вилучено алкогольних напоїв на загальну суму у 67,6 тисяч гривень, - зазначає Андрій Бєжанов, - за вказаним фактом складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 164 КУпАП».

 

За рахунок реалізації безхазяйного майна за минулий рік бюджет поповнився на 1,3 млн. гривень

 

Всього за 2016 рік органи державної фіскальної служби Харківської області взяли на облік майна з ознаками безхазяйного на загальну суму 1,7 млн. грн.

Реалізацію безхазяйного майна, яке перейшло у власність держави, проводять уповноважені торгівельні організації на конкурсних умовах – через аукціон або біржові торги. Чергове засідання комісії Головного управління ДФС у Харківській області по визначенню на конкурсній основі суб’єктів господарювання, включених до Єдиного реєстру суб’єктів господарювання, які будуть проводити продаж майна, відбулось 15.03.2017 року.

Інформація про безхазяйне майно, яке передано для реалізації, буде оприлюднене на веб-сайті ДФС України у розділі «Переліки – Перелік переданого на реалізацію майна, що перейшло у власність держави» та відповідному розділі веб-сайту ДФС в Харківській області.

 

Як харківські та полтавські митники у футбол грали

 

Керівництвом Харківської та Полтавської митниць ДФС ще у грудні минулого року було започатковано гарну спортивну традицію – проведення змагань з міні-футболу.

Під час першої зустрічі в Полтаві перемогу з рахунком 2:1 одержали господарі – гравці Полтавської митниці ДФС. І ось, цими вихідними відбувся матч-реванш. Цього разу змагання проходили у палаці спорту «Локомотив» імені Г.М. Кірпи.

Керівник Харківської митниці ДФС Андрій Танцеров своїм особистим прикладом довів, що підтримувати відмінну фізичну форму, здоров’я та гарний настрій допомагають заняття спортом. А це важлива умова формування високої патріотичної свідомості та активної життєвої позиції.

Ця подія стала гарним приводом для зустрічі та спілкування серед колег. Команди показали високий рівень та гарну техніку гри. У запеклій безкомпромісній боротьбі з рахунком 5:3 перемогу виборола команда харків’ян.

Вітаємо!

 

Ліцензії на право роздрібної торгівлі алкоголем та тютюном можна отримати в Центрах обслуговування платників

 

Головне управління ДФС у Харківській області інформує, що наказом Державної фіскальної служби України від 28.02.2017 №150 (далі – Наказ №150) внесено зміни до наказу ДФС від 24.10.2014 №213 (далі – Наказ №213), яким затверджені Рекомендацій щодо організації роботи головних управлінь ДФС України із приймання документів та видачі ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами (далі – Рекомендації).

Відповідно до оновлених Рекомендацій ліцензія видається на підставі заяви та документів, перелік яких визначено Законом України від 19 грудня 1995 року N 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", поданих суб'єктом господарської діяльності (особисто або через представника, або надіслані рекомендованими листами) до Головного управління або до Центру обслуговування платників (далі ЦОП) за місцем провадження суб'єктом господарювання торговельної діяльності (п.2.1. Наказу № 213). Тобто платникам податків, які здійснюють господарську діяльність у сфері роздрібної торгівлі алкогольними напоями для подачі заяв на оформлення ліцензій на право роздрібної торгівлі, подовження термінів діючих ліцензій та переоформлення ліцензій - необхідно звертатися до канцелярії Головного управління ДФС у Харківській області (м. Харків, вул. Пушкінська, 46) або до ЦОП (центрів обслуговування платників) Державних податкових інспекцій ГУ ДФС у Харківській області за місцем розташування торгівельних об’єктів.

 

До відома підприємців – платників єдиного податку першої та другої груп

 

Головне управління ДФС у Харківській області нагадує, що відповідно до п.293.2 ст.293 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) ставки єдиного податку для підприємців першої та другої груп встановлюються сільськими, селищними, міськими радами або радами об’єднаних територіальних громад у розрахунку на календарний місяць:

для першої групи платників – у межах до 10 відсотків розміру прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня податкового року (на 1 січня 2017 року – 1600 грн.);

для другої групи платників – у межах до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня податкового року (на 1 січня 2017р. – 3200 грн.).

У разі здійснення платниками єдиного податку першої та другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку (п.293.7. ст. 293 ПКУ):

для першої групи - у розмірі 10 відсотків розміру прожиткового мінімуму (160 грн.);

другої групи – 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати (640 грн.).

 

З 1 квітня індивідуальні податкові консультації надаються по-новому

 

З 01.04.2017 набуває чинності нова редакція статті 52 «Податкова консультація» Податкового кодексу України (згідно з Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21.12.2016 №1797-VIII).

Зокрема, скорочено термін надання контролюючими органами безоплатної податкової консультації за зверненням платників податків з 30 до 25 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення даним контролюючим органом.

При цьому, визначено обов’язкові вимоги до оформлення звернення платників.

З 1 квітня поточного року звернення платників податків на отримання індивідуальної податкової консультації в письмовій формі повинно містити:

найменування для юридичної особи або прізвище, ім’я, по-батькові для фізичної особи, податкову адресу, а також номер засобу зв’язку та адресу електронної пошти, якщо такі наявні;

код згідно з ЄДРПОУ (для юридичних осіб) або реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті);

зазначення, в чому полягає практична необхідність отримання податкової консультації;

підпис платника податків;

дату підписання звернення.

На звернення платника податків, що не відповідає цим вимогам, податкова консультація не надаватиметься, йому надсилатиметься відповідь у порядку та строки, передбачені Законом України "Про звернення громадян".

 

Встановлено базовий норматив для відрахування частки прибутку на виплату дивідендів

 

Кабінетом Міністрів України затверджено базовий норматив відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності у 2016 р. господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, а також господарських товариств, 50 і більше відсотків акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100%, у тому числі дочірніх підприємств, у розмірі 50 %.

Для публічних акціонерних товариств «Укргідроенерго» та «Державний ощадний банк України» — у розмірі 30 %. (Постанова Кабінету Міністрів України від 01.03.2017 р. № 120)

 

Платникам єдиного податку третьої групи пропонують відмінити граничний обсяг дозволеного доходу — 5 млн. грн

 

Відповідні зміни передбачені у проекті Закону № 6176 від 13.03.2017 про внесення змін до статті 291 Податкового кодексу України щодо суб’єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності. Прийняття законопроекту поліпшить умови ведення господарської діяльності малим та середнім бізнесом, розширить суб’єктам господарювання доступ до спрощеної системи оподаткування, сприятиме залученню інвестицій, ліквідації поширених схем ухилення від оподаткування, що дасть змогу збільшити доходи як державного, так і місцевих бюджетів та створити нові робочі місця.

 

Форму Податкової декларації з плати за землю буде оновлено

 

Мінфіном України викладено у новій редакції форму Податкової декларації з плати за землю.

Змінами, зокрема, передбачено, що при зазначенні дати держреєстрації прав власності/користування на земельну ділянку потрібно вказувати, окрім місяця та року, день такої реєстрації. Ці відомості необхідно зазначати і при заповненні документів, що засвідчують/підтверджують право оренди земельної ділянки та державної реєстрації прав оренди земельної ділянки.

В оновленій формі декларації площу земельної ділянки необхідно вказувати не тільки в га, а також і в кв. м.

Нормативну грошову оцінку земельної ділянки потрібно буде вказувати за одиницю площі.

При заповненні розділу ІІІ декларації не потрібно буде вказувати розмір заниження/завищення податкового зобов’язання минулих податкових періодів або періодів поточного року, за якими минув термін сплати.

Крім того, внесено зміни щодо самостійного нарахування суми пені. (Наказ Мінфіну від 23.01.2017 р. № 9)

Категория: Податкові новини | Добавил: Volchanckaya_MGNI (21.03.2017)
Просмотров: 138 | Рейтинг: 0.0 |

Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Конструктор сайтов - uCoz
Форма входа
Поиск по каталогу
Друзья сайта
Статистика