Пятница, 26.04.2024, 16:20

vburluk.pp.net - Официальный сайт пгт Великий Бурлук

Начало Регистрация Вход
Приветствую Вас, Неизвесный нам гость · RSS
Меню сайта
Категории каталога
Податкові новини [1962]
Наш опрос
В первую очередь, дружба для Вас - это
Всего ответов: 33
 Каталог статей
Начало » Статьи » Вовчанська МДПІ » Податкові новини

Салтівська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області інформує. Новини від 20.04.2017 р.

Роботодавці зможуть отримати компенсацію за працівників, призваних на військову службу

 

12.04.2017 р. Кабінетом Міністрів на засіданні внесено зміни до своєї постанови від 04.03.2015 р. № 105. Мінсоцполітики розроблено проект акта з метою врегулювання виплати компенсації за 2014 — 2015 рр. підприємствам, установам, організаціям, фермерським господарствам, сільськогосподарським виробничим кооперативам і фізичним особам — підприємцям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу на особливий період.

Згідно з прийнятим Урядом рішенням, роботодавці, які не отримали у 2015 р. у повному обсязі зазначену компенсацію з державного бюджету, зможуть отримати її за рахунок коштів держбюджету на 2017 р. (за бюджетною програмою 2501350 «Компенсація підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, за 2014 — 2015 роки»). Така компенсація виплачуватиметься підприємствам, установам, організаціям, фермерським господарствам, сільськогосподарським виробничим кооперативам незалежно від підпорядкування і форми власності та фізичним особам — підприємцям у межах середнього заробітку працівників, призваних на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятих на військову службу за контрактом.

 

Довідку про інвалідність надано не з першого числа: що з ЄСВ?

 

Якщо працівник надав копію довідки МСЕК про встановлення групи інвалідності не з першого робочого дня місяця, то вимога щодо нарахування єдиного внеску виходячи із розміру мінімальної заробітної плати не застосовується.

Юридична особа — роботодавець нараховує єдиний внесок на фактично нарахований дохід: до дати одержання копії довідки МСЕК — у розмірі 22 %; з дати одержання довідки МСЕК — у розмірі 8,41 %.

 

Реєстрація нерухомості тільки за місцем її знаходження припинить рейдерство

 

У Верховній Раді зареєстровано проект Закону № 6282 про внесення змін до ст. 3 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (щодо здійснення реєстраційних дій, спрямованих на набуття, зміну або припинення прав на нерухоме майно та їх обтяження лише за місцем розташування об'єкта).

Законопроектом пропонується скасувати норму, якою надано право державним реєстраторам проводити реєстраційні дії нерухомого майна незалежно від місцезнаходження об’єкта реєстрації.

Необхідність запровадження таких змін зумовлена хвилею рейдерських захоплень земельних ділянок та об'єктів нерухомості в зв'язку з уведенням принципу екстериторіальності реєстраційних дій, що закріплено чинним з 1 січня цього року новим порядком реєстрації нерухомого майна.

Таким чином, законопроект спрямований на захист права власності громадян і на відміну екстериторіальності для вчинення реєстраційних дій з нерухомим майном.

 

Проект Трудового кодексу рекомендовано прийняти в цілому

 

Питання про підготовку проекту Трудового кодексу України (№ 1658, дооп.) до другого читання розглянуто на черговому засіданні Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення.

Зокрема, Комітетом підтримано поправки до таких статей:

ст. 3 (№ 56, № 57) — стосовно уточнення положення щодо заборони дискримінації в сфері трудових відносин;

ст. 12 (№ 138) — про забезпечення участі у прийнятті нормативних актів роботодавця всіх профспілкових організацій, що діють на підприємстві;

ст. 190 (№ 1233) — щодо надання оплачуваної відпустки в разі отримання працівником другої вищої освіти.

Крім того, пропозиції до статей 188 — 190 (№ 1230, № 1231, № 1232) щодо віднесення питання навчальних відпусток до колективно-трудового регулювання не знайшли підтримки членів Комітету та були відхилені.

У результаті Комітетом прийнято рішення схвалити текст порівняльної таблиці до нього з урахуванням проголосованих поправок народних депутатів України та рекомендовано парламенту прийняти законопроект у другому читанні та в цілому.

 

Радянські нормативно-правові акти буде скасовано

 

Кабінет міністрів підтримав розроблений Міністерством юстиції законопроект, який скасовує всі нормативно-правові акти часів Радянського Союзу, та постановив направити документ на розгляд до Верховної Ради.

Як зазначив Міністр юстиції Павло Петренко, проект Закону «Про визнання такими, що втратили чинність, актів органів державної влади і управління УРСР та Постанови Верховної Ради від 12 вересня 1991 року «Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства СРСР» розроблено на виконання доручення Прем’єр-міністра.

Передбачається, що впродовж шести місяців з моменту набуття чинності цим законом припинять свою дію всі підзаконні акти міністерств, відомств, комісій та президій, прийняті до набуття Україною незалежності, а протягом року — всі закони УРСР та СРСР, які нині діють на території України. За три роки припинять чинність усі кодифіковані акти радянських часів. Відтак — Україна позбавиться зайвого нормативного багажу радянських часів і отримає шанс вибудувати сучасну незалежну правову систему.

Щодо періоду розробки нормативно-правової бази, яка має замінити скасоване законодавство, то у Мін’юсті вважають, що визначених законопроектом проміжків часу цілком достатньо. Закон планується направити одразу до парламенту, щоб депутати вже у травні могли проголосувати.

 

Новації в Порядку розслідування нещасних випадків на виробництві

 

Аби забезпечити виконання в повному обсязі функцій та повноважень, Держпраці у частині проведення розслідування та ведення обліку аварій і нещасних випадків розроблено проект постанови КМУ «Про затвердження Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві».

Цим Порядком визначено процедуру проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків,професійних захворювань і аварій, що сталися з працюючими, самозайнятими особами та з особами, які забезпечують себе роботою самостійно.

Вимоги цього Порядку поширюються на всіх юридичних та фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, на всіх працюючих, самозайнятих осіб та на осіб, які забезпечують себе роботою самостійно. Також передбачено, що розслідування нещасних випадків та професійних захворювань, що сталися з працівниками, які перебували у відрядженні за кордоном, проводитимуться згідно з цим Порядком, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.

 

Про порушення застосування податкової соцпільги роботодавців інформуватиме Мінфін

 

Мінфін оприлюднив проект наказу «Про затвердження Порядку інформування роботодавців платника податку про наявність порушень застосування податкової соціальної пільги, позбавлення платника податку або про відновлення його права на податкову соціальну пільгу та форми Повідомлення про наявність порушень».

Проект акта розроблений Мінфіном разом з ДФС з метою приведення нормативно-правових актів у відповідність до Закону України від 21.12.2016 р № 1797 - VIІI «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні». Зокрема, Законом внесено зміни до пп. 169.2.4 п. 169.2 ст. 169 ПКУ, а саме: змінено центральний орган виконавчої влади, який затверджує Порядок інформування роботодавців платника податку про наявність порушень застосування податкової соціальної пільги, позбавлення платника податку або про відновлення його права на податкову соціальну пільгу та форму Повідомлення про наявність порушень. Таким органом визначено центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

 

Сплачені податки на окупованих територіях не повертатимуть

 

12.04.2017 р. Президентом України підписано Закон від 23.03.2017 р.№ 1989-VIII, яким викладено у новій редакції п. 38 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу, відповідно до якої, зокрема, уточнено, що положення зазначеного пункту поширюються виключно на платників податків, які станом на 14.04.2014 р. мали місцезнаходження (місце проживання) на тимчасово окупованій території, яка визнана такою відповідно до Постанови Верховної Ради України «Про визнання окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими територіями», або в населених пунктах на лінії зіткнення, та/або платників податків, які мають об’єкти оподаткування місцевими податками, зборами на цих територіях, та визначено термін «територія проведення антитерористичної операції».

Закон набирає чинності з дня, що настає за днем його опублікування, та застосовується до податкових періодів починаючи з 01.01.2017р. Детальніше на http://www.visnuk.com.ua/uk/news/100004659-splacheni-podatki-na-okupovanikh-teritoriyakh-ne-povertatimut

 

Який розмір нецільової благодійної допомоги не оподатковується ПДФО

 

Сума нецільової благодійної допомоги, що надається благодійником-юридичною особою членам сімей загиблих учасників бойових дій у розмірі, який у 2017 р. не перевищує 2 240 грн, не включається до оподатковуваного доходу такої особи, тобто не оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором. Однак сума перевищення такої допомоги над вказаним розміром включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку як інші доходи і оподатковується на загальних підставах.

(Лист ДФС України від 07.04.2017 р. № 4945/Д/99-99-13-02-03-14)

 

Екскурсії від профспілки: чи є ПДФО?

 

Вартість екскурсій (відвідувань музеїв), що організовуються для членів профспілки та членів їх сімей і оплачуються за рахунок коштів профспілки, включається до їх загального місячного (річного) оподатковуваного доходу як додаткове благо та оподатковується податком на доходи фізичних осіб і військовим збором на загальних підставах, за умови персоніфікації кожного учасника заходів.

При цьому якщо у профспілки відсутня об’єктивна можливість здійснення персоніфікації зазначених осіб, то вартість таких екскурсій не є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб і військовим збором.

(Лист ДФС України від 05.04.2017 р. № 7080/6/99-99-13-02-03-15)

 

Особливі умови оподаткування планують надати підприємствам на Сході

 

У Верховній Раді зареєстровано проект Закону про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо розвитку виробництва в Донецькій і Луганській областях шляхом стимулювання залучення інвестицій в реальний сектор економіки (№ 6336)

Цей законопроект спрямований на формування через залучення приватних інвестицій сучасної індустріальної та інноваційної інфраструктури в Донецькій та Луганській областях, яка відповідатиме вимогам закордонних та українських інвесторів для розміщення виробничих підприємств і науково-дослідницьких центрів.

Для реалізації зазначеної мети законопроектом пропонується внести відповідні зміни до Податкового кодексу України. Детальніше на http://www.visnuk.com.ua/uk/news/100004664-osoblivi-umovi-opodatkuvannya-planuyut-nadati-pidpriyemstvam-na-skhodi.

Порівняння основних прогнозних показників розв’язання проблеми з відповідними макропоказниками східних регіонів України протягом попередніх трьох років свідчить, що прийняття вказаного законопроекту сприятиме їх наближенню до рівня докризового 2013р.

 

Форму декларації про доходи знову оновлюють

 

Мінфін оприлюднив проект наказу «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859». Зазначеним документом буде внесено зміни до форми Податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо її заповнення. Проект акта розроблений Мінфіном разом із ДФС з метою приведення нормативно-правових актів у відповідність до Закону України від 21 грудня 2016 року № 1797-VIІI «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні».

Зміни у порядку оподаткування фізичних осіб передбачають внесення змін до форми декларації про майновий стан і доходи та додатка Ф2 до неї. Видання зазначеного наказу дасть змогу реалізувати положення Податкового кодексу України в частині виконання фізичними особами — платниками податків обов’язку щодо декларування доходів.

 

У разі зміни місця проживання необхідно отримати нові сертифікати ключів

 

Підписувач зобов’язаний своєчасно надавати центру сертифікації ключів інформацію про зміну даних, відображених у сертифікаті ключа. У разі зміни адреси місця обліку суб’єкта господарювання або фізичної особи, заявнику необхідно:

звернутися до центру сертифікації ключів з заявою на скасування посилених сертифікатів, які містять недостовірну інформацію,

надати пакет реєстраційних документів для формування нових посилених сертифікатів.

У разі необхідності перевірки терміну дії посиленого сертифікату ЕЦП, потрібно скористатись засобом електронного цифрового підпису «ІІТ Користувач ЦСК-1», який можна завантажити на офіційному інформаційному ресурсі Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС у розділі «Програмне забезпечення», вкладка «Надійні засоби електронного цифрового підпису».

В меню програми «Переглянути сертифікати» із всього переліку сертифікатів необхідно вибрати сертифікат або додати його за допомогою кнопки «Імпортувати». Для отримання інформації щодо посиленого сертифіката, в тому числі і терміну його дії, слід натиснути на вибраний сертифікат подвійним кліком лівої кнопки миші.

 

Кабмін удосконалив механізми держрегулювання у сфері трудової міграції

 

12 квітня Уряд своїм розпорядженням затвердив план заходів щодо забезпечення реінтеграції в суспільство трудових мігрантів і членів їхніх сімей

Мінсоцполітики розробило проект акта на виконання статті 14 Закону „Про зовнішню трудову міграцію".

Він спрямований на консолідацію зусиль державних органів влади щодо створення умов для повернення в Україну її громадян, які працюють за кордоном. Досягнення поставленої мети сприятиме збереженню трудового потенціалу України та забезпеченню потреби економіки у робочій силі за рахунок власних трудових ресурсів.

План заходів, зокрема, передбачає:

сприяння працевлаштуванню трудових мігрантів та членів їхніх сімей з урахуванням рівня освіти, професійного досвіду;

залучення дітей трудових мігрантів до освітнього процесу шляхом проведення додаткових занять (насамперед з української мови);

забезпечення надання трудовим мігрантам, які повернулися в Україну, необхідної медичної допомоги;

надання дипломатичними установами України правової, інформаційної допомоги трудовим мігрантам за кордоном та активізації міжнародного співробітництва з питань захисту прав трудових мігрантів та інші.

Прийняте Урядом рішення створить додаткові можливості для повернення на Батьківщину громадян України, які працюють за кордоном, з подальшою їх інтеграцією до національного ринку праці та активного суспільного життя в Україні.

 

Анулювання основної суми боргу: нюанси оподаткування

 

Якщо кредитор (банк) анулював основну суму боргу (кредиту), а не суми у розмірі різниці, то з метою оподаткування сума такого анульованого боргу вважається додатковим благом і включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу та оподатковується ПДФО. Згідно з пп. 165.1.59 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника не включається сума, анульована кредитором у порядку, передбаченому законом щодо реструктуризації зобов'язань громадян України за кредитами в іноземній валюті, що отримані на придбання єдиного житла (іпотечні кредити).

Норми зазначеного підпункту поширюються на дохід, отриманий платником податку починаючи з 01.01.2016 р., за умови набрання чинності законом про реструктуризацію зобов'язань громадян України за кредитами в іноземній валюті.

Порядок подання річної декларації про майновий стан і доходи визначено ст. 179 ПКУ, згідно з п. 179.1 якої платник податку зобов'язаний подавати податкову декларацію.

При цьому сума податкового зобов'язання, зазначена в декларації, самостійно сплачується платником податку до 1 серпня року, що настає за звітним. (Лист ДФСУ від 28.03.2017 р. №4412/А/99-99-13-02-03-14).

 

Внесено зміни до Регламенту АЦСК ІДД ДФС

 

Зокрема, у процедурі та механізмах обслуговування посилених сертифікатів (розділ 6 Регламенту)

П. 6.3 Регламенту доповнено нормою, згідно з якою у разі формування нових посилених сертифікатів, заявнику (підписувачу) необхідно попередньо скасувати діючі посилені сертифікати.

Також внесено зміни до процедури блокування/скасування посиленого сертифіката за заявою в усній формі. З переліку необхідних даних, які клієнт (підписувач) повинен повідомити адміністратору реєстрації, виключено інформацію про реєстраційний номер посиленого сертифіката.

 

Президент підтримав скасування печаток для бізнесу

 

14 квітня Президент України підписав Закон від 23.03.2017 р. 1982-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними-особами підприємцями". Про це зазначено у карточці законопроекту на сайті ВРУ.

Нагадаємо, що законопроект №4194 був прийнятий Верховною Радою 23 березня 2017 р. Ним внесено зміни до низки законодавчих актів, якими виключаються вимоги про обов’язкове використання печаток (незалежно від їх наявності у суб’єктів господарювання) та необхідність використання печаток у взаємовідносинах суб’єктів господарювання з державними органами та органами місцевого самоврядування.

Окрім того, внесено зміни до КУпАП, якими встановлено адміністративну відповідальність за вимогу посадової особи про наявність відбитку печатки суб’єкта господарювання, що ним подається до органу державної влади або органу місцевого самоврядування.

 

Компенсація за затримку виплати зарплати не враховується до мінімальної зарплати

 

Мінсоцполітики у листі від 17.02.2017 р. №394/0/101-17/282 роз'яснило, що на відміну від індексації заробітної плати, сума компенсації за затримку виплати заробітної плати не враховується до мінімальної заробітної плати.

Такий висновок вони роблять на основі норм Закону "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати".

Так, згідно зі ст. 2 цього Закону компенсація громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати, у тому числі зарплати, провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів (у тому числі заробітної плати).

Статтею 4 цього Закону встановлено, що виплата громадянам суми компенсації провадиться у тому ж місяці, у якому здійснюється виплата заборгованості за відповідний місяць.

Наприклад, 1 лютого 2017 р. працівнику мають виплатити зарплату за січень 2017 року у розмірі не менше мінімальної заробітної плати з урахуванням виконаної норми праці та заборговану заробітну плату, (наприклад, за червень 2016 року) і компенсацію за затримку її виплати.

 

Порядок інформування роботодавців про порушення застосування податкової соцпільги оновлять

 

Мінфін пропонує оновити Порядок інформування роботодавців платника податку про наявність порушень застосування податкової соціальної пільги, позбавлення платника податку або відновлення його права на податкову соціальну пільгу та форму повідомлення про наявність порушень

Мінфін оприлюднив проект наказу, яким пропонується оновити:

Порядок інформування роботодавців платника податку про наявність порушень застосування податкової соціальної пільги, позбавлення платника податку або відновлення його права на податкову соціальну пільгу (завантажити);

форму Повідомлення про наявність порушень застосування податкової соціальної пільги, позбавлення платника податку або відновлення його права на податкову соціальну пільгу.

Проект акта розроблений з метою приведення Порядку до Закону № 1797, яким внесено зміни до пп. 169.2.4 ПКУ. Зокрема, змінено центральний орган виконавчої влади, який затверджує Порядок інформування роботодавців платника податку про наявність порушень застосування податкової соціальної пільги та форму повідомлення про наявність порушень. Таким органом тепер визначено Мінфін.

 

Внесені зміни до порядків заповнення алкогольно-тютюнової звітності

 

Згідно з офіційним веб-порталом Верховної Ради України з 07.05.2017 набере чинності наказ Міністерства фінансів України (далі – Мінфін України) від 10.11.2016 №943 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 01.03.2017 за № 282/30150) (далі – Наказ №943), яким внесені зміни до наказу Мінфіну України від 11.02.2016 №49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 03.03.2016 за №340/28470 (далі – Наказ 49). Наказ №943 опубліковано в «Офіційному віснику України» від 07.04.2017 №28 та набирає чинності через 30 днів з дня його офіційного опублікування.

Згідно з внесеними змінами Наказ №49 доповнено положенням, відповідно до якого до 10 числа місяця, що настає за звітним, суб’єкти господарювання зможуть подавати уточнювальні звіти до органів ДФС за основним місцем обліку на заміну вже поданим.

Також змінами передбачено визнати такими, що втратили чинність:

форму звіту №1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі» та Порядок її заповнення;

форму звіту №1-РТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі» та Порядок її заповнення.

Категория: Податкові новини | Добавил: Volchanckaya_MGNI (20.04.2017)
Просмотров: 329 | Рейтинг: 0.0 |

Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Конструктор сайтов - uCoz
Форма входа
Поиск по каталогу
Друзья сайта
Статистика