Суббота, 15.12.2018, 00:07

vburluk.pp.net - Официальный сайт пгт Великий Бурлук

Начало Регистрация Вход
Приветствую Вас, Неизвесный нам гость · RSS
Меню сайта
Категории каталога
Податкові новини [1962]
Наш опрос
Каким Интеретом вы пользуетесь?
Всего ответов: 80
 Каталог статей
Начало » Статьи » Вовчанська МДПІ » Податкові новини

Салтівська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області інформує. Новини від 16.03.2017 р.

Протягом січня-лютого надходження до зведеного бюджету перевищили минулорічний показник на 58,1 відсотка

 

За оперативними даними ДФС України протягом січня-лютого 2017 року до зведеного бюджету надійшло (сальдо) 131,9 млрд. грн., що на 48,5 млрд. грн., або на 58,1 відс. більше відповідного періоду 2016 року. До державного бюджету забезпечено 104,4 млрд. грн., до місцевих бюджетів – 27,5 млрд. гривень.

Надходження (збір) до зведеного бюджету у січні-лютому 2017 року склали 148,9 млрд. грн. (+49,5 млрд. грн., або +49,8 відс. до січня-лютого 2016 року), у т. ч. до державного бюджету – 121,4 млрд. гривень.

Надходження (сальдо) до загального фонду державного бюджету у січні-лютому 2017 року склали 102,6 млрд. грн., індикативні показники Міністерства фінансів України виконано на 109,8 відс., додатково забезпечено 9,1 млрд. гривень.

У повному обсязі виконано завдання Міністерства фінансів України з податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів – 114,3 відс. (+4,3млрд. грн.), податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) з урахуванням бюджетного відшкодування (сальдо) – 167,2 відс. (+7,4 млрд. грн.), податку та збору на доходи фізичних осіб – 111,3 відс. (+1,0 млрд. грн.), акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) – 107,7 відс. (+0,7 млрд. грн.), податку на прибуток підприємств – 176,6 відс. (+3,8 млрд. грн.), ввізного мита – 102,8 відс. (+0,1 млрд. грн.), частини чистого прибутку (доходу), що вилучається до держбюджету – 139,8 відс. (+0,6 млрд. грн.) тощо.

З початку року платникам податків на рахунки відшкодовано 17,0 млрд. грн. податку на додану вартість.

Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали 24,6 млрд. гривень.

 

Харківські митники виявили товари, приховані від митного контролю

 

Вночі10 березня, в пункті пропуску «Гоптівка» троє громадян України намагалися вивезти, приховуючи від митного контролю, комплектуючі вироби для насосів авіаційного призначення, які мають ознаки товарів подвійного призначення та заборонені (обмежені) для переміщення через митний кордон України.

Крім того, напередодні в пункті пропуску «Гоптівка» харківськими митниками припинено спробу переміщення марихуани. Згорток з травичкою виявив службовий собака митників Любомир. Під час усного декларування пасажирів автомобілю, який прямував з Харкова до Бєлгорода, жоден з пасажирів не заявив про переміщення заборонених предметів. При цьому Любомир неодноразово спрацьовував на пояс джинсів одного з пасажирів.

У ході подальшого митного огляду громадянин зізнався, що за поясом приховав пакет з «коноплею», який віз для особистого споживання. Відносно правопорушників складені протоколи про порушення митних правил за частиною 1 статті 483 Митного кодексу України.

 

Павло Дроняк: Податок на отриману у минулому році спадщину потрібно сплатити до 1 серпня цього року

 

Громадяни, які у 2016 році отримали спадщину не від родичів першого ступеня спорідненості та не сплатили податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини, повинні подати декларацію та сплатити податок. Про це розповів директор Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Павло Дроняк в інтерв’ю газеті «Факти».

За його словами, при оподаткуванні успадкованого майна передбачено три види ставок для податку на доходи фізичних осіб – нульова, 5 відсотків та 18 відсотків. При отриманні спадщини членами родини першого ступеня споріднення незалежно від того, що було успадковане, вона оподатковується за нульовою ставкою. Інші громадяни України мають сплатити 5-відсотковий податок за будь­-яке майно, успадковане (або подароване) від резидентів України. Якщо у минулому році резидент України отримав спадщину від нерезидента, то йому доведеться сплатити ставку податку на доходи фізичних осіб у розмірі 18 відсотків. Така ж ставка застосовується і у випадку, якщо нерезидент отримав спадщину на території України.

«Окрім податку на доходи фізичних осіб, громадяни зобов’язані сплатити військовий збір, який складає 1,5 відсотка від вартості успадкованого (подарованого) майна. Виняток складають лише особи, які отримали доходи у вигляді коштів, майна, майнових або немайнових прав, які оподатковуються за нульовою ставкою. До речі, відповідно до норм Податкового кодексу, подарунки оподатковуються у такий же спосіб, як і спадщина», – розповів Павло Дроняк.

 

Запорізькі митники вилучили у громадянина Туреччини обладнання до РПГ

 

Радіостанцію та тубус до ручного протитанкового гранатомету турок намагався провезти авіалініями.

У зоні митного контролю залу "на відліт" міжнародного аеропорту м. Запоріжжя під час здійснення митного контролю та оформлення багажу пасажирів міжнародного авіарейсу "Запоріжжя – Стамбул", громадянин Туреччини самостійно обрав форму проходження митного контролю у спрощеному порядку "зелений коридор", без заповнення митної декларації. Після перетину "білої смуги" коридору у нього було виявлено радіостанцію – модель 159 армійського зразку та тубус РПГ-26. Зазначені предмети були марковані серійними номерами та знаходились у ручній поклажі без ознак приховування. Натомість необхідні документи та експертний висновок у громадянина Туреччини були відсутні.

Нагадаємо, предмети армійського зразка заборонені фізичним особам до переміщення через митний кордон України відповідно до Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, а також боєприпасів та вибухових матеріалів, затвердженої наказом МВС України від 22 серпня 1998 року №622.

 

Для харківських студентів лекція від податківців

 

Майбутні економісти, фінансисти, бухгалтера, що навчаються в Харківському інституті фінансів, прослухали лекцію на податкову тематику від фахівців фіскальної служби. Співробітники ГУ ДФС у Харківській області розповіли молоді багато важливих і корисних речей, які стануть їм у нагоді і у студентському житті, і потім, коли вони будуть працювати. А це і особливості оподаткування доходів фізичних осіб у 2017, і нові правила нарахування та сплати єдиного соціального внеску, податку на нерухоме майно, транспортного податку, а також зміни стосовно спрощеної системи оподаткування.

Значну увагу податківці приділили питанню декларування доходів громадян, отриманих у 2016 році. Під час лекції вони роз’яснили, які категорії громадян зобов’язані задекларувати доходи і сплатити податкові зобов'язання та які мають право скористатися правом на податкову знижку ( в т.ч. і у разі сплати платником податку коштів за здобуття освіти у вищих та середніх професійних закладах ). При цьому перша категорія громадян зобов’язана подати декларацію до 3 травня 2017 року (включно), а громадяни, які претендують на податкову знижку – до кінця 2017 року. Цікавим для студентів стало знайомство з оновленим електронним кабінетом платника податків, який реалізований у вигляді захищеного Інтернет-порталу та працює у режимі реального часу. Фахівці фіскальної служби розповіли студентам про можливості, які він забезпечує. Це і отримання актуальної інформації щодо облікових даних, даних особових карток, даних реєстрів, можливість подання звітності в електронному вигляді, отримання документів та довідок з електронним підписом посадової особи та печаткою контролюючого органу, тощо.

 

Подбайте про своє майбутнє – не погоджуйтеся на зарплату «в конверті»

 

Парадокс нашого життя полягає в тому, що нерідко на межі бідності і соціальної незахищеності опиняється навіть працююча людина. Деякі роботодавці, намагаючись отримати великі прибутки, виплачують своїм працівникам зарплату неофіційно — в «конвертах», не сплачуючи податків, чим не тільки обкрадають бюджет держави, а й позбавляють своїх найманих працівників гідного соціального захисту та належної пенсії. І як недивно, останні свідомо на це погоджуються. Більшість таких людей не задумується, що обкрадають самі себе. Маючи дуже сумнівний виграш сьогодні, можна одержати однозначний програш у майбутньому. Адже, виходячи з мізерної офіційної зарплати, йому нарахують мізерну пенсію. Крім цього, «тіньова» заробітна плата позбавляє працівника на отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності в зв’язку з хворобою (лікарняні), а жінки - ще і допомоги по вагітності і пологах; допомоги по безробіттю, розмір якої залежить від офіційного середньомісячного заробітку, ряду інших соціальних виплат, в тому числі, у разі втрати годувальника.

Роботодавцям слід пам'ятати, що виплата заробітної плати в «конвертах» інкримінується як легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передувало легалізації (відмиванню) доходів. Цей злочин тягне за собою як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.

Шановні наймані працівники, не давайте себе обманювати! Не перебирайте на себе зобов’язання роботодавця, реєструючись приватним підприємцем. Наполягайте на укладенні трудових угод, колективних договорів! Боріться не поодинці, а спільно, усім колективом!

 

Майже 2 мільярди гривень надійшло з початку року до Держбюджету від Харківської митниці ДФС

 

Як повідомили в Головному управлінні фіскальної служби, це на 451 мільйон гривень більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Основними бюджетоутворюючими товарами, митне оформлення яких здійснювалось в зоні діяльності митниці, були:

мінеральні палива (сплачено митних платежів на суму 292,8 мільйонів гривень);

добрива (сплачено митних платежів на суму 177,6 мільйонів гривень);

тютюнова сировина (сплачено митних платежів на суму 167,3 мільйонів гривень);

обладнання та механічні пристрої (сплачено митних платежів на суму 154 мільйони гривень);

пластмаси, полімери (сплачено митних платежів на суму 136,8 мільйонів гривень).

Крім того, у фіскальному відомстві повідомили, що з початку поточного року у зоні діяльності Харківської митниці ДФС здійснено митне оформлення зовнішньоекономічних операцій суб’єктів господарської діяльності на суму понад 456 мільйонів доларів США. З цієї кількості імпортовано товарів на суму 302,5 мільйонів доларів США, експортовано – 153,6 мільйонів доларів США, що складає 66 % імпорту та 34 % експорту загального обсягу зовнішнього товарообігу. Також з початку року митницею оформлено 14 008 митних декларації, з них 99,96% - електронні митні декларації.

 

Нарахування ЄСВ на винагороду за цивільно-правовими договорами

 

Якщо працівник підприємства, перебуваючи у трудових відносинах з роботодавцем, одержує дохід у вигляді заробітної плати та виконує роботу (надає послуги) відповідно до цивільно-правового договору, отримуючи винагороду, то до бази нарахування ЄСВ за звітний місяць включаються як заробітна плата (дохід), так і сума винагороди. При цьому, якщо база нарахування ЄСВ буде меншою за розмір мінімальної зарплати, то єдиний внесок розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати та ставки ЄСВ у розмірі 22%.

Якщо працівник отримує дохід у вигляді винагороди за договором цивільно-правового характеру, який не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, ЄСВ нараховується виходячи з розміру 22% на фактично нараховану винагороду за договором цивільно-правового характеру незалежно від її розміру, але з урахуванням максимальної величини бази нарахування.

При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка єдиного внеску застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру.

 

Нові ставки акцизного податку з 01.03.2017 року

 

ГУ ДФС у Харківській області повідомляє, що змінами внесеними Законом України від 20 грудня 2016 року №1791 -VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» з 01.03.2017 року почали діяти нові ставки акцизного податку на алкогольні напої, що підлягають маркуванню марками акцизного податку, які зросли від 12% до 20%, а саме:

на вина кріплені, вермути — з 7,16 грн. до 8,02 грн. за 1 л;

на вина ігристі та газовані — з 10,40 грн. до 11,65 грн. за 1 л;

на коньяки – з 89,94 грн. до 105,80 грн. за 1 л. 100 - відсоткового спирту;

на лікеро-горілчану продукцію — з 105,80 грн. до 126,96 грн. за 1 л 100-відсоткового спирту;

на інші збриджені напої з доданням спир­ту - з 105,80 грн. до 126,96 грн. за 1 л 100-від­соткового спирту;

на спиртовмісні харчові продукти з вміс­том спирту етилового більше 8,5 об'ємних одиниць, зокрема на настоянки гіркі ароматичні — з 141,06 грн. до 169,27 грн. за 1 л 100-відсоткового спирту.

 

Протягом лютого юристи-податківці виграли в судах майже 140 справ

 

Як повідомили в Головному управлінні фіскальної служби області на користь органів ДФС судами розглянуто 137 справ на суму 314,9 млн. грн.

Так, ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду задоволена апеляційна скарга ГУ ДФС області на постанову Харківського окружного адміністративного суду та відмовлено в задоволенні адміністративного позову ТОВ про скасування податкових повідомлень-рішень на загальну суму 1,2 млн. грн.

Підставою для прийняття контролюючим органом оскаржуваних податкових повідомлень – рішень стало безпідставне відображення в складі витрат підприємства вартості платних послуг, наданих позивачу з боку іншої фірми. Окрім того, в акті перевірки зроблений висновок про перевищення ліміту залишку готівки в касі ТОВ. Так, у видаткових ордерах на отримання готівки відсутній підпис одержувача коштів, а у відповідній графі друкованого бланку зазначено П.І.Б. головного бухгалтера ТОВ, хоча остання перебувала у відрядженні.

Як зазначив апеляційний суд в своїй ухвалі, для бухгалтерського обліку мають значення лише ті документи, які підтверджують фактичне здійснення господарських операцій, підтверджують рух активів платника податків та його капіталу. Вимога щодо реальних змін майнового стану платника податків (як обов’язкова ознака господарської операції) кореспондується з нормами Податкового кодексу України.

 

На Харківщині податкова міліція вивела з «тіні» організаторів валютно-обмінних операцій

 

Працівники податкової міліції регіону спільно із співробітниками прокуратури Харківської області викрили осіб, які займалися незаконною діяльністю на фінансовому ринку.

Про це повідомляє перший заступник начальника ГУ ДФС у Харківській області Андрій Бєжанов.

В рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ч.5 ст. 27, ч.3 ст. 212-1 Кримінального кодексу України, працівники слідчо-оперативних підрозділів ГУ ДФС у Харківській області встановили, що група осіб, користуючись попитом на тіньові валютно-обмінні операції, організували на території Харкова та Дніпропетровська незаконну фінансову діяльність.

Двоє чоловіків – організаторів даної схеми, спільно з трьома помічниками, під виглядом фінансової компанії налагодили проведення валюто-обмінних операцій, що забезпечувало їм отримання неконтрольованого державного прибутку, адже повний обсяг фінансових операцій залишався у «тіні». Лише за попередніми підрахунками нанесені державі збитки за 2015-2017 роки складають щонайменш 3,8 млн. грн.

 

«Абетка експортера» для мешканців Харківщини

 

На Харківщині запроваджено новий проект «Абетка експортера», в рамках якого планується підтримати експортерів товарів українського виробництва, підняти рівень обізнаності представників бізнес кіл регіону з питання здійснення зовнішньоекономічної діяльності. У проекті братимуть участь представники Харківської обласної адміністрації, Головного управління ДФС у Харківській області, представники інших органів виконавчої влади та суб’єкти господарювання, які зацікавлені в активізації та розвитку експортної діяльності та підвищенні рівня конкурентоспроможності підприємств регіону.

Нещодавно відбулось засідання організаційного комітету зазначеного проекту, у якому також взяли участь фахівці Головного управління ДФС у Харківській області. У ході засідання було узгоджено тематику, послідовність та періодичність консультативно-інформаційних заходів проекту у 2017 році. Надалі ці заходи відбуватимуться згідно із затвердженим графіком.

 

Оновлено форму податкової накладної, порядок їх заповнення та порядок заповнення звітності з ПДВ

 

Головне управління ДФС у Харківській області повідомляє, що з 01 березня 2017 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 23.02.2017 № 276 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України» (далі – Наказ № 276). Цим Наказом, зокрема викладено в новій редакції:

форму податкової накладної, затверджену наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307 (далі – Наказ № 1307);

форми податкової декларації з податку на додану вартість; уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок; розрахунку податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 (далі – Наказ № 21). Докладніше на http://kh.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/288091.html

 

Нововведення у порядку заповнення податкової накладної

 

Передбачено, що платники ПДВ, включені до реєстру отримувачів бюджетної дотації, у разі здійснення операцій з постачання власно вироблених товарів, отриманих за результатами видів діяльності, визначених п. 161.3 ст. 161 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України», складають окремі податкові накладні та зазначають у другій частині порядкового номера такої податкової накладної код «2».

Виключено норму щодо зазначення у зведених податкових накладних індивідуального податкового номеру «‎400000000000».

 

Як розрахувати відпускні, якщо відсутні дані за останній місяць розрахункового періоду?

 

Заробітна плата за час щорічної відпустки має виплачуватись не пізніше ніж за три дні до початку відпустки.

Обчислення середньої зарплати для оплати часу відпусток провадиться виходячи з виплат за останні 12 місяців роботи, що передують місяцю настання відпустки.

У разі якщо нарахування середньої зарплати здійснюється до моменту закриття відомостей про зарплату, після проведення нарахування усіх виплат працівнику можуть здійснити перерахунок середньої зарплати із урахуванням донарахованих сум. Для працівників-відрядників останній місяць розрахункового періоду, за який відсутні оперативні дані для розрахунку середнього заробітку, може замінюватись іншим місяцем, що безпосередньо передує розрахунковому періоду. (Лист Мінсоцполітики від 06.02.2017 р. № 272/0/101-17/282)

 

Нацбанк України спростив реєстрацію змін до кредитних договорів

 

Зміни відбулися в частині надання документів для реєстрації договорів на залучення резидентами кредитів в іноземній валюті від нерезидентів.

Зокрема, з 4 березня 2017 року банкам не потрібно надавати до Нацбанку України скан-копії документів під час реєстрації змін до кредитних договорів за наявності індикаторів ризикових фінансових операцій, якщо зміни стосуються винятково таких випадків:

зниження розміру процентної ставки, комісій, неустойки, інших платежів;

переходу резидента-позичальника на обслуговування в інший уповноважений

банк; зміни юридичної адреси позичальника;

пролонгації строку кредиту, позики.

Національний банк здійснює цей крок у рамках де бюрократизації операцій з іноземною валютою, яка проводиться паралельно із поступовою лібералізацією валютного регулювання. Зазначені зміни затверджено постановою Правління Нацбанку України від 02.03.2017 р. № 18 «Про внесення змін до Положення про порядок здійснення банками аналізу та перевірки документів (інформації) про фінансові операції та їх учасників».

 

Чи вважаються розподілом доходу (прибутків) виплати неприбуткової організації на користь засновників?

 

Згідно з пп. 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 Кодексу доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

Тобто статут неприбуткової організації має містити відомості, зокрема, про мету (цілі) та напрями її діяльності, а також заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування ЄСВ), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб.

Не вважаються розподілом доходу (прибутків) виплати неприбуткової організації на користь засновників (учасників), працівників, членів органів управління такої організації та інших пов’язаних з ними осіб, якщо такі витрати є фінансуванням видатків на своє утримання, реалізацію мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених установчими документами такої неприбуткової організації. (Лист ДФС України від 17.02.2017 р. № 3340/6/99-99-15-02-02-15

 

Штрафи за порушення законодавства про працю пропонують зменшити

 

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 6087 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та відповідальності за правопорушення у цій сфері», метою якого є вдосконалення механізмів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю, підвищення ефективності державного нагляду (контролю) у цій сфері, що в підсумку має поліпшити умови для ведення бізнесу та зменшити адміністративний тиск на суб’єктів господарювання.

Законопроект, зокрема, передбачає такі зміни: зниження штрафів за порушення законодавства про працю та посилення відповідальності посадових осіб Держпраці за порушення порядку проведення перевірок роботодавців; визначення підстав для позапланових перевірок роботодавців; визначення підстав, за яких роботодавець вправі не допустити інспекторів і не нести за це відповідальність; звуження повноважень органів місцевого самоврядування в частині контролю за додержанням трудового законодавства.

 

Як сплатити ЄСВ з доходу у вигляді винагороди за договором ЦПХ, який не перевищує розміру мінімальної заробітної плати?

 

Якщо працівник виконує роботу (надає послуги) відповідно до договору ЦПХ за основним місцем роботи, то до бази нарахування ЄСВ за звітний місяць включається як заробітна плата (дохід), так і сума винагороди. При цьому, якщо база нарахування ЄСВ буде меншою за розмір мінімальної заробітної плати, то ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати та ставки ЄСВ (22 %).

Водночас не за основним місцем роботи ЄСВ нараховується виходячи з розміру 22 % на фактично нараховану винагороду за договором ЦПХ незалежно від її розміру, але з урахуванням максимальної величини бази нарахування ЄСВ. (Лист ДФС України від 03.03.2017 р. № 4496/6/99-95-42-02-15)

 

Чи оподатковується середній заробіток контрактників?

 

Дохід у вигляді середнього заробітку, нарахований (виплачений) працівнику, який проходить військову службу за контрактом на особливий період, оподатковується податком на доходи фізичних осіб на загальних підставах. (Лист ДФС України від 21.02.2017 р. № 2530/С/99-99-13-02-03-14

 

До уваги платників, які планують змінити систему оподаткування

 

Суб'єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм Податкового кодексу, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб'єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

Перехід на спрощену систему оподаткування може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб'єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу.

До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, який визначається з дотриманням вимог, встановлених розділом ХІV Податкового кодексу (пп. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 Кодексу).

16 березня, четвер — останній день подання заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування з ІІ кварталу та розрахунку доходу за попередній календарний рік

21 березня, вівторок — останній день подання заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування з ІІ кварталу

 

Коли пошкоджені банкноти іноземної валюти можна обміняти

 

Відповідно до вимог Інструкції № 502 касири банків, фінансових установ, національного оператора поштового зв’язку і пунктів обміну валюти зобов’язані приймати платіжні банкноти іноземної валюти з незначними ознаками зношення, а саме: із потертостями та із загальними забрудненнями (включаючи забруднення, що спричиняють локальну люмінесценцію паперу в ультрафіолетових променях); із невеликими масними та іншими плямами, написами, відбитками штампів (за винятком штампів, які свідчать про те, що банкнота є неплатіжною), що перекривають одну з ознак платіжності не більше ніж на 20 %; надірвані і заклеєні в будь-який спосіб, якщо кожний із надривів не перевищує однієї четвертої частини ширини банкноти та місце склеювання не заважає визначити ознаки платіжності; з проколами та отворами діаметром до 0,5 мм.

Відповідно до вимог Інструкції № 174 про ведення касових операцій банками в Україні у касах банків, фінансових установ, крім національного оператора поштового зв’язку, приймаються на інкасо: банкноти іноземних держав, які мають значні пошкодження та/або значні ознаки зношення чи є сумнів щодо їх платіжності; банкноти, які вилучені іноземною державою з обігу після дати, оголошеної центральним банком — емітентом відповідної валюти (за наявності згоди банка-кореспондента відповідної держави на обмін цих банкнот).

У разі сумніву щодо справжності банкнот іноземної валюти банки мають, відповідно до Інструкції № 174 вилучити їх та надіслати для проведення досліджень до Національного банку.

 

За наявності яких факторів коригуються показники фінзвітності

 

Показники річної фінансової звітності підприємства підлягають коригуванню із застосуванням коефіцієнта коригування у разі наявності в економічному середовищі, зокрема, таких специфічних факторів:

переважна більшість населення зберігає свої заощадження у формі немонетарних активів або у відносно стабільній іноземній валюті;

продаж та придбання активів на умовах відстрочення платежу здійснюється за цінами, які компенсують очікувану втрату купівельної спроможності грошей протягом періоду відстрочення платежу;

відсоткові ставки, заробітна плата та ціни індексуються згідно з індексом цін;

досягнення значення кумулятивного приросту інфляції 100 і більше відсотків.

 

Які штрафні санкції впливають на фінрезультат

 

Підпунктом 140.5.11 п.140.5 ст.140 Податкового кодексу встановлено, що фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується платником податку на суму витрат від визнаних штрафів, пені, неустойок, нарахованих відповідно до цивільного законодавства та цивільно-правових договорів на користь осіб, що не є платниками податку (крім фізичних осіб), та на користь платників податку, які оподатковуються за ставкою 0 відсотків відповідно до п. 44 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу.

Штрафною санкцією (фінансовою санкцією, штрафом) вважається плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв’язку з порушенням вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності (пп. 14.1.265 п. 14.1 ст. 14 Кодексу). На суми штрафних (фінансових) санкцій та пені, нарахованих органами ДФС у зв’язку з порушенням платником податку вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, фінансовий результат до оподаткування не збільшується. (Лист ДФС України від 02.03.2017 № 4347/6/99-99-15-02-02-15)

 

Необоротні активи викрадено. Що з ПДВ?

 

Підпунктом 14.1.191 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу постачання товарів визначено як будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду. Постачанням товарів також вважається ліквідація платником податку за власним бажанням необоротних активів, які перебувають у такого платника.

Не є постачанням товарів випадки, коли основні виробничі засоби або невиробничі засоби ліквідуються у зв’язку з їх знищенням або зруйнуванням внаслідок дії обставин непереборної сили, а також в інших випадках, коли така ліквідація здійснюється без згоди платника податку, у тому числі в разі викрадення необоротних активів, або коли платник податку надає контролюючому органу відповідний документ про знищення, розібрання або перетворення необоротних активів в інший спосіб, внаслідок чого необоротний актив не може використовуватися за первісним призначенням.

Водночас у п. 189.9 ст. 189 Податкового кодексу зазначено, що у разі якщо основні виробничі або невиробничі засоби ліквідуються за самостійним рішенням платника податку, така ліквідація для цілей оподаткування розглядається як постачання таких основних виробничих або невиробничих засобів за звичайними цінами, але не нижче балансової вартості на момент ліквідації. (Лист ДФС України від 10.02.2017 р. № 2713/6/99-99-15-03-02-15)

 

У разі припинення діяльності фізичні особи підприємці зобов’язані подати звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску

 

Відповідно до пп. 4 та 5 частини першої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є фізичні особи - підприємці, в тому числі ФОП платники єдиного податку, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність.

У разі припинення діяльності ФОП та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані подати самі за себе Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску згідно з додатком 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 року № 435, із зазначенням типу форми «ліквідаційна», де останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності (п. 8 розд. ІІІ Порядку № 435). Термін сплати зобов’язань, визначених ФОП або особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, у Звіті з позначкою «ліквідаційний» настає в день подання такого Звіту, відповідно ЄСВ повинен бути сплачений до дати подання Звіту включно.

 

За допомогою Електронного кабінету платника можна отримати відомості про суми виплачених доходів

 

В Електронному кабінеті платника фізособа - платник податків може в електронному вигляді сформувати запит та отримати відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків, нагадують в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області.

Для цього фізичній особі з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП) необхідно:

Зайти на сайт Електронного кабінету платника «cabinet.sfs.gov.ua»

Увійти в особистий кабінет (віконце у верхньому куті праворуч)

Ідентифікувати себе через електронний особистий ключ

Активувати вікно «Заяви, запити для отримання інформації» та активувати рядок – «Запит про суми виплачених доходів та утриманих податків з ДРФО – для заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи/декларації про майно і витрати осіб, які звернулись за призначенням житлових субсидій»

Заповнити запит, підписати (електронним особистим ключем) та надіслати

Звертаємо увагу, що відомості про суми отриманих доходів та суми сплачених податків в електронному вигляді надаються за останні три роки (по квартально), відомості за останній звітний період (квартал) надаються через 60 днів після його закінчення.

 

Категория: Податкові новини | Добавил: Volchanckaya_MGNI (16.03.2017)
Просмотров: 52 | Рейтинг: 0.0 |

Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Конструктор сайтов - uCoz
Форма входа
Поиск по каталогу
Друзья сайта
Статистика