Суббота, 17.11.2018, 12:31

vburluk.pp.net - Официальный сайт пгт Великий Бурлук

Начало Регистрация Вход
Приветствую Вас, Неизвесный нам гость · RSS
Меню сайта
Категории каталога
Податкові новини [1962]
Наш опрос
Читаете ли вы газеты?
Всего ответов: 41
 Каталог статей
Начало » Статьи » Вовчанська МДПІ » Податкові новини

Салтівська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області інформує. Новини від 16.02.2017 р.

Якщо ФОП припиняє діяльність

 

ФОП на загальній системі оподаткування припиняє діяльність:

Запис про припинення підприємницької діяльності в держреєстр внесено у грудні 2016 р.:

Подається звіт за формою № Д5 із зазначенням типу форми «ліквідаційна» за 2016 р. з 01.01.2016 р. до дня держреєстрації припинення підприємницької діяльності.

Подається звіт за формою № Д5 із зазначенням типу форми «звітна» за 2016 р. (останній день подання — 09.02.2017 р.).

Запис про припинення підприємницької діяльності в держреєстр внесено у січні 2017 р.:

Подається звіт за формою № Д5 із зазначенням типу форми «ліквідаційна» за 2017 р. з 01.01.2017 р. до дня держреєстрації припинення підприємницької діяльності.

Сплачується ЄСВ, якщо у 2016 р. був дохід (прибуток), у день подання звіту за формою № Д5 із зазначенням типу форми «ліквідаційна».

Сплачується ЄСВ за 2016 р. (останній день сплати — 09.02.2017 р.) у разі якщо був дохід (прибуток).

Сплачується ЄСВ за січень 2017 р. із суми доходу (прибутку), який оподатковується ПДФО, але не менше за мінімальний страховий внесок — 704 грн у день подання звіту за формою № Д5 із зазначенням типу форми «ліквідаційна».

 

З 07.02.2017 р. збільшено квоти на відвантаження спирту для виробництва ліків

 

З 07.02.2017 р. набрали чинності зміни, внесені у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 05.01.2011 р. № 19, якими збільшено квоти на відвантаження спирту етилового для виробництва лікарських засобів.

Це дасть змогу вітчизняним виробникам у межах встановлених норм та відповідно до законодавства для виробництва лікарських засобів відвантажувати спирт етиловий без сплати ставки акцизного податку та сприятиме забезпеченню населення ліками за доступними цінами.

Зазначено, що ДФС здійснюватиме контроль за цільовим використанням спирту етилового. (Постанова Кабінету Міністрів України від 01.02.2017 р. № 42)

 

Розміри дотацій залежатимуть від обсягів сплачених податків

 

Вчора на засіданні Кабміну було затверджено Порядок розподілу коштів держпідтримки агровиробникам. Для цього виділено понад 5 млрд. грн. Так, на підтримку тваринництва, садівництва і виноградарства, овочівництва та птахівництва дотації надаватимуться щомісяця, на рівних засадах та пропорційно до обсягів сплачених податків, — роз’яснили у Мінагрополітики.

У процесі обговорення вирішили обмежити птахівникам виплату дотацій до 50 % від загальної суми.

«Розподіл дотації буде абсолютно автоматичний. ДФС формує список усіх платників податків, передає його до Казначейства і в автоматичному режимі здійснює виплату», — наголошують у профільному відомстві.

 

Спрощено процедуру обліку та реєстрації платників податків

 

У Мін’юсті України 16.01.2017 р. за № 42/29910 зареєстровано наказ Мінфіну України, яким затверджено Зміни до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого власним наказом від 09.12.2011 р. № 1588, та до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого власним наказом від 14.11.2014 р. № 1130.

Зокрема, передбачено, що у разі якщо платник податків визначить контролюючий орган, у якому бажає стати на облік за неосновним місцем обліку, у повідомленні за формою № 20-ОПП або заяві за формою № 5-ОПП, такий платник звільнятиметься від обов'язку подання до контролюючого органу заяви за формою № 17-ОПП.

Крім того, платники податків, якими укладено з відповідним контролюючим органом договір про визнання електронних документів, зможуть подати повідомлення за формою № 20-ОПП засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Зазначені зміни наберуть чинності через 30 днів з дня опублікування наказу Мінфіну України від 21.12.2016 р. № 1125.

 

Колдоговори радять переглянути не пізніше березня

 

А в разі необхідності — укласти нові домовленості між працівниками та адміністрацією, — нагадують у Держпраці, що пов’язано зі змінами у трудовому законодавстві, зокрема новою методологією обчислення заробітної плати. Укласти колдоговори на наступний період відомство рекомендує не пізніше березня поточного року. Колдоговори мають обов’язково відповідати нормам трудового законодавства, а також положенням Генеральної угоди на 2016 — 2017 роки, галузевих угод, територіальної громади з регулювання соціально-економічних питань.

«Сучасний колективний договір, укладений з урахуванням можливостей підприємства, повинен ураховувати та забезпечувати життєво важливі потреби працівників — збереження робочих місць, гідну заробітну плату та недопущення її заборгованості, безпечні умови праці для збереження здоров’я, розширення соціальних гарантій та визначення конкретного механізму їх реалізації», — наголошують у Державній службі України з питань праці.

 

З’явився проект податкової накладної та декларації

 

Мінфін оприлюднив проект наказу, яким передбачено оновлення форм податкової декларації з ПДВ та податкової накладної. Нові форми враховують зміни до Податкового кодексу, які було внесено з 01.01.17 р. Зокрема, надання бюджетних дотацій сільськогосподарським товаровиробникам та заповнення нового реквізиту податкової накладної — код товару згідно з УКТ ЗЕД та код послуги відповідно до Державного класифікатора продукції та послуг.

Зауваження та пропозиції до проекту наказу приймають упродовж одного місяця з дати його оприлюднення на адресу розробника:

поштову — 04655, МПС, м. Київ-53, Львівська площа, буд. 8, Державна фіскальна служба України, Департамент методологічної та нормотворчої роботи;

електронну — m.temruk@sfs.gov.ua

 

Фантомівці отримали від керівництва ДФС та профспілок бронеавтомобілі

 

З нагоди 2-ої річниці створення спеціального підрозділу податкової міліції «Фантом» керівництвом ДФС та профспілок передано 4 бронеавтомобілі бійцям спецпідрозділу.

«Наші працівники, які служать на лінії розмежування, знаходяться під постійною загрозою, особливо зараз, коли знову розпочалися військові дії. Ціною свого життя вони захищають наш «умовний» кордон від ввезення на територію України контрафакту та контрабанди, які зазвичай загрожують здоров’ю наших громадян, руйнують плани корисливих ділків нажитися на наших громадянах, які змушені жити на окупованих територіях», – підкреслив Голова ДФС Роман Насіров. За його словами, працівники «Фантому» майже щодня зупиняють порушників, які намагаються перетнути лінію розмежування поза пунктами пропуску, нелегально провозячи як великі, так і малі партії промислових та продовольчих товарів.

«Сподіваюся, що ці броньовані автомобілі стануть захистом для наших фантомівців у їхній небезпечній роботі під час патрулювання лінії розмежування. Це – лише мала частина того, що ми можемо зробити для захисту їхнього життя», – наголосив Роман Насіров.

 

Роман Насіров: Україна та Молдова активізують співробітництво у митному напряму

 

За підсумками перемовин між урядовими делегаціями України та Молдови було підписано Дорожню карту розвитку українсько-молдовського співробітництва на 2017 рік. Дорожня карта передбачає, зокрема, завершення переговорних процесів з трьох першочергових питань: врегулювання умов експлуатації Дністровського комплексного гідровузла, завершення демаркації державного кордону та взаємного визнання прав власності.

Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров спільно з молдовськими колегами обговорив перспективи співпраці в митному напрямі. Зокрема, мова йшла про подальше вдосконалення системи попереднього обміну інформації, протидії контрабанді та втілення спільного здійснення прикордонного та митного контролю.

 

Чоловік заправив автівку канабісом

 

10 півтора літрових та 3 півлітрові пляшки, наповнені «травичкою», намагався вивезти до Росії 34-річний громадянин України.

При проведенні усного декларування водій одного з авто, який прямував з України до РФ по «зеленому коридору», заявив про відсутність будь-яких заборонених предметів. Однак в ході візуального огляду автотранспорту були помічені свіжі сліди втручання в конструктивні частини. Саме це й стало підставою для переведення його до смуги «червоний коридор».

При подальшому огляді автомобіля у баці для пального були виявлені пластикові пляшки з речовиною рослинного походження сіро-зеленого кольору з характерним запахом, яка має ознаки наркотичної речовини -канабіс. Відносно правопорушника складається протокол про порушення митних правил за частиною 1 статті 483 Митного кодексу України. Оперативний захід проводився спільно зі співробітниками СБУ у Харківській області.

Слід зазначити, що це вже вдруге з початку року в пункті пропуску «Гоптівка» харківськими митниками виявлено велику партію канабісу.

 

Якщо нараховані за місяць відпускні чи лікарняні менші 3200 гривень, чи донараховувати ЄСВ? Єдиний соціальний внесок повинен бути 704 гривні, бо це зарплата?

 

Абзацом другим частини п’ятої ст. 8 Закону про ЄСВ визначено, що у разі якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску.

 

Яким чином розраховується ЄСВ, якщо база його нарахування за цивільно-правовим договором не перевищує розміру мінімальної заробітної плати?

 

Єдиний внесок на дохід у вигляді винагороди за договором цивільно-правового характеру, який не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць нараховується виходячи з розміру єдиного внеску 22 відс. (що діє на день нарахування) на фактично нараховану винагороду за договором цивільно-правового характеру незалежно від її розміру, але з урахуванням максимальної величини бази нарахування. Водночас, якщо працівник виконує роботу (надає послуги) відповідно до цивільно-правового договору за основним місцем роботи, то до бази нарахування єдиного внеску за звітний місяць включається як заробітна плата (дохід), так і сума винагороди. При цьому, якщо база нарахування єдиного внеску буде меншою за розмір мінімальної заробітної плати, то єдиний внесок розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати та ставки єдиного внеску у розмірі 22%.

 

Чи звільняється від сплати єдиного соціального внеску самозайнята особа-інвалід?

 

Самозайняті особи (крім осіб, які провадять незалежну професійну діяльність) з 1 січня 2017 року звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Категория: Податкові новини | Добавил: Volchanckaya_MGNI (16.02.2017)
Просмотров: 33 | Рейтинг: 0.0 |

Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Конструктор сайтов - uCoz
Форма входа
Поиск по каталогу
Друзья сайта
Статистика