Пятница, 03.05.2024, 20:07

vburluk.pp.net - Официальный сайт пгт Великий Бурлук

Начало Регистрация Вход
Приветствую Вас, Неизвесный нам гость · RSS
Меню сайта
Категории каталога
Податкові новини [1962]
Наш опрос
Понимаете ли вы людей, которые неоднократно женятся и разводятся?
Всего ответов: 37
 Каталог статей
Начало » Статьи » Вовчанська МДПІ » Податкові новини

Салтівська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області інформує. Новини від 16.02.2017 р.

Надання соціальної допомоги контролюватиметься державою

 

Кабінет Міністрів України схвалив проект закону «Про забезпечення державного контролю під час надання соціальної підтримки», повідомляє прес-служба Міністерство соціальної політики України.

Законопроект передбачає ефективний контроль під час надання соціальної допомоги, попередження і вчасне виявлення випадків порушення при призначенні соціальної підтримки тощо.

Як зазначається, державний контроль під час надання соціальної підтримки з 1 січня 2018 року здійснюватиметься соціальними інспекторами, які будуть посадовими особами територіальних органів Мінсоцполітики — соціальних інспекцій.

Проект розроблено з метою виконання Україною Угоди про позику між Україною і Міжнародним банком реконструкції та розвитку щодо модернізації системи соціальної підтримки населення України та задля підвищення ефективності надання державної підтримки.

Після прийняття законопроекту Парламентом буде розроблено низку нормативно-правових актів, які передбачатимуть заходи щодо здійснення соціального інспектування. (детальніше - http://www.vіsnuk.com.ua/uk/news/100004034-nadannya-sotsіalnoyі-dopomogі-kontrolyuvatіmetsya-derzhavoyu)

 

Замість санкцій – приписи

 

Мінсоцполітики доручило у разі виявлення у роботодавців порушень замість штрафних санкцій застосовувати приписи. Відповідне доручення направлено до Держслужби праці. За інформацією, оприлюдненою Міністром соціальної політики України Андрієм Ревою, наголошено на необхідності інформаційної та роз’яснювальної роботи з працедавцями.

На думку очільника Мінсоцполітики, такий підхід дасть людям змогу адаптуватися і правильно застосовувати законодавчі норми. Про те, що люди прагнуть до законослухняності, свідчить зростання кількості звернень роботодавців за додатковою інформацією. Крім того, Андрій Рева акцентував увагу на тому, що роз’яснень надано в декілька разів більше, аніж проведено перевірок. (http://www.vіsnuk.com.ua/uk/news/100004035-zamіst-sanktsіy-prіpіsі)

 

Пов'язані особи — як визначаються?

 

Якщо дві пов’язані фізичні особи безпосередньо та/або опосередковано (через пов’язаних осіб) володіють корпоративними правами юридичних осіб у розмірі 20 і більше відсотків у кожній такій юридичній особі, то такі юридичні особи вважаються пов’язаними.

За наявності обставин, зазначених в абзаці першому пп. 14.1.159 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу, юридичні та/або фізичні особи, які є сторонами господарської операції, мають право самостійно визнати себе для цілей оподаткування пов'язаними особами з підстав, не передбачених у підпунктах «а» — «в» цього підпункту.

Водночас повідомлено, що контролюючий орган в судовому порядку може довести на основі фактів і обставин, що одна юридична або фізична особа здійснювала практичний контроль за бізнес-рішеннями іншої юридичної особи та/або що та сама фізична або юридична особа здійснювала практичний контроль за бізнес-рішеннями кожної юридичної особи (пп. 14.1.159 п. 14.1 ст. 14 Кодексу). (Лист ДФС України від 20.01.2017 р. №1023/М/99-99-15-02-02-14)

 

Штрафи за порушення трудового законодавства пропонують зменшити

 

Депутати хочуть переглянути закон, яким збільшено розмір мінімальної заробітної плати, і зменшити розміри штрафів за порушення трудового законодавства.

На розгляд Верховної Ради було подано законопроект № 6038 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення прав працюючих громадян», що передбачає перегляд Закону України від 06.12.2016 № 1774-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», яким, зокрема, було внесено зміни до Кодексу законів про працю України та Закону України «Про оплату праці» і збільшено розмір мінімальної заробітної плати.

Обґрунтовуючи свою точку зору, автори законопроекту зауважують, що при прийнятті Закону № 1774-VІІІ було вибірково замінено категорію мінімальної заробітної плати, що була ключовим соціальним стандартом у формуванні усієї системи оплати праці, на категорію прожиткового мінімуму, зокрема щодо визначення розміру заробітної плати працівників державних органів.

Депутати наполягають на доцільності вдосконалення системи оплати праці шляхом перегляду співвідношення між розмірами заробітної плати відповідних категорій працівників, а не вибіркової відмови від законодавчо встановленого мінімального розміру заробітної плати як вихідного параметра визначення заробітної плати для всіх працівників. Детальніше на http://www.vіsnuk.com.ua/uk/news/100004038-shtrafі-za-porushennya-trudovogo-zakonodavstva-proponuyut-zmenshіtі

 

Звіт про контрольовані операції

 

З 1 січня 2017 року набрав чинності Закон України від 21 грудня 2016 року № 1797-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» (далі – Закон № 1797). Законом № 1797 передбачено перенесення граничного строку подання звіту про контрольовані операції з 1 травня на 1 жовтня року, наступного за звітним.

Платник податків має право виправляти помилки та недоліки звіту шляхом направлення до контролюючого органу нового (до закінчення граничного строку) або уточнюючого (після закінчення граничного строку) звіту про контрольовані операції.

Водночас подання платником податку уточнюючого звіту не звільняє його від відповідальності, передбаченої за несвоєчасне декларування усіх операцій у раніше поданому звіті.

Також Кодекс забороняє платнику податків подавати уточнюючий звіт про контрольовані операції під час проведення документальних перевірок.

Звертаємо увагу, що звіт про контрольовані операції за 2016 звітний рік має подаватись згідно з вимогами підпункту 39.4.2. Кодексу до 1 жовтня 2017 року, але інформація щодо контрольованих операцій, здійснених платником податків у 2016 році, зазначається у звіті з урахуванням та відповідно до критеріїв, які діяли у 2016 році під час здійснення господарських операцій. Тобто мають використовуватись норми підпункту 39.2.1 Кодексу у редакції, що діяла до 01.01.2017.

 

Категория: Податкові новини | Добавил: Volchanckaya_MGNI (16.02.2017)
Просмотров: 336 | Рейтинг: 0.0 |

Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Конструктор сайтов - uCoz
Форма входа
Поиск по каталогу
Друзья сайта
Статистика