Суббота, 17.11.2018, 13:06

vburluk.pp.net - Официальный сайт пгт Великий Бурлук

Начало Регистрация Вход
Приветствую Вас, Неизвесный нам гость · RSS
Меню сайта
Категории каталога
Податкові новини [1962]
Наш опрос
Смотрите ли вы ТВ?
Всего ответов: 60
 Каталог статей
Начало » Статьи » Вовчанська МДПІ » Податкові новини

Салтівська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області інформує. Новини від 09.03.2017 р.

За яких умов авансовий внесок при виплаті дивідендів не сплачується?

 

У разі, якщо сума дивідендів не перевищує значення об’єкта оподаткування товариства за відповідний податковий (звітний) рік, за результатами якого виплачуються дивіденди та грошове зобов'язання щодо якого погашене, авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті дивідендів товариством не нараховується та не сплачується. (Лист ДФС України від 13.02.2017 р. № 2753/6/99-99-15-02-02-15)

 

Спрощено процедуру проведення валютних операцій

 

Зміни затверджено постановою Правління Національного банку України від 28 лютого 2017 року № 15 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України», яка набирає чинності з 22 березня 2017 року.

Як повідомляє прес-служба НБУ, спрощено процедуру проведення операцій клієнтів банків з купівлі іноземної валюти/перерахування коштів за межі України на користь нерезидентів та змінено порядок контролю з метою попередження ризикових валютних операцій на банківському ринку України.

Зокрема, клієнтам банків не потрібно чекати дозволу НБУ на проведення зазначених валютних операцій. Уповноважені банки інформуватимуть Національний банк про такі операції клієнтів після їх проведення.

У разі виникнення у НБУ сумнівів щодо законності операцій, до банку може бути направлена вимога, якою НБУ, зокрема, може призупинити здійснення окремих валютних операцій клієнтів.

 

Форму заяви для включення сільгоспвиробника до Реєстру отримувачів бюджетної дотації вже затверджено

 

Мінфіном України затверджено дві форми заяв для сільгосптоваровиробників — про внесення до реєстру отримувачів бюджетної дотації та про зняття з реєстрації як отримувача бюджетної дотації.

Заява про внесення сільгосптоваровиробника до Реєстру заповнюється та подається в електронній формі або у паперовому вигляді у місяці, який передує початку податкового періоду, з якого особа матиме право на отримання бюджетної дотації, та протягом п'яти календарних днів після закінчення граничного строку подання податкової звітності з ПДВ, встановленого для місячного податкового (звітного) періоду, та розглядається контролюючим органом за місцем обліку особи як платника ПДВ.

Для внесення сільгосптоваровиробника до Реєстру отримувачів бюджетної дотації питома вага вартості сільськогосподарських товарів має становити не менше 75 % вартості всіх товарів, поставлених ним протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно. Для новоутвореного сільськогосподарського товаровиробника, зареєстрованого як суб'єкт господарювання, який провадить господарську діяльність менш як 12 календарних місяців, питома вага сільськогосподарських товарів розраховується за результатами кожного окремого звітного періоду.

Нагадаємо, що бюджетна дотація надається товаровиробникам, які провадять види діяльності, визначені у п. 161.3 ст. 161 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України».

Наказ набрав чинності з дня офіційного опублікування — 28.02.2017 р. (Наказ Мінфіну України від 23.02.2017 р. № 275)

 

Коли у звітності відображається ліквідація ОЗ?

 

Суб'єкт господарювання має право відобразити ліквідацію основних засобів, товарно-матеріальних цінностей на території проведення антитерористичної операції у податковій звітності на підставі положень пунктів 138.1 та 138.2 ст. 138 Податкового кодексу лише після проведення належним чином інвентаризації та документального підтвердження факту ліквідації таких основних засобів та товарно-матеріальних цінностей у бухгалтерському обліку. (Лист ДФС України від 17.02.2017 р. № 3339/6/99-99-15-02-02-15)

 

Податкові накладні за новою формою реєструються з 16.03.2017 р.

 

Податкові накладні за новою формою реєструються з 16.03.2017 р.

Мінфіном України видано наказ від 23.02.2017 р. № 276 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28.02.2017 за № 269/30137 (далі — наказ № 276).

Вказаним наказом, зокрема, внесено зміни до форми податкової накладної (викладено в новій редакції) та порядку її заповнення.

Відповідно до пункту 5 наказу № 276 він набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування. Враховуючи те, що наказ № 276 опубліковано 28.02.2017 (Урядовий кур’єр), він набрав чинності 01.03.2017 р.

Пунктом 3 Порядку заповнення податкової накладної передбачено, що усі податкові накладні підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) за формою, чинною на день такої реєстрації.

Разом з тим, з метою створення комфортних умов для платників податку на додану вартість, а також доопрацювання програмного забезпечення для формування і подання податкових накладних/розрахунків коригування до реєстрації в ЄРПН (у зв’язку із внесенням вказаних змін), податкові накладні/розрахунки коригування прийматимуться до реєстрації в ЄРПН за новою формою (у редакції наказу № 276) починаючи з 16.03.2017 р. До вказаної дати податкові накладні/розрахунки коригування реєструються в ЄРПН за старою формою (до внесення змін наказом № 276).

 

Яка вартість дарунка не оподатковується

 

Якщо вартість дарунка, який надається платнику податків, не перевищує 25 % однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року (у 2017 р. — 800 грн), то вона не є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб.

У разі якщо вартість дарунка перевищує вказаний розмір, то сума такого перевищення оподатковується податком на доходи фізичних осіб як додаткове благо з урахуванням п. 164.5 ст. 164 Податкового кодексу, тобто коефіцієнт застосовується виключно до суми перевищення. (Лист ДФС України від 24.02.2017 р. № 2985/5/99-99-13-02-03-16)

 

В якому випадку сплачується ПДФО за успадковане майно

 

Дохід у вигляді вартості успадкованого майна, отриманий платником податку (спадкоємцем) (у т.ч. за правом представлення), який не є членом сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5 % та військовим збором за ставкою 1,5 %. (Лист ДФС України від 21.02.2017 р. № 2548/Ф/99-99-13-02-03-14

 

Нововведення у порядку заповнення податкової накладної

 

Передбачено, що платники ПДВ, включені до реєстру отримувачів бюджетної дотації, у разі здійснення операцій з постачання власновироблених товарів, отриманих за результатами видів діяльності, визначених п. 161.3 ст. 161 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України», складають окремі податкові накладні та зазначають у другій частині порядкового номера такої податкової накладної код «2».

Виключено норму щодо зазначення у зведених податкових накладних індивідуального податкового номеру «‎400000000000».

 

З червня зміняться правила видачі дозволів на спеціальне водокористування

 

Дозволи на спеціальне водокористування видаватимуться територіальними органами Держводагентства

Нагадаємо, що місяць тому, 7 лютого, ВРУ прийняла у другому читанні Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють відносини, пов’язані з одержанням документів дозвільного характеру щодо спеціального водокористування". 2 березня Закон від 07.02.2017 р. №1830-VIII був підписаний Президентом, а 4 березня опублікований. Набере чинності він через 3 місяці з дня його опублікування, тобто 04.06.2017 р.

Законом уточнено, що дозвіл на спеціальне водокористування видається територіальними органами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства (Держводагенство).

Видача (відмова у видачі, переоформлення, видача дубліката, анулювання) дозволу на спеціальне водокористування здійснюється відповідно до Закону "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" в установленому КМУ порядку.

 

Як отримати дозвіл?

 

Для одержання дозволу на спеціальне водокористування юридична або фізична особа, фізична особа - підприємець має подати заяву (в паперовій або електронній формі), до якої додаються:

обґрунтування потреби у воді з помісячним нормативним розрахунком водокористування і водовідведення;

опис та схема місць забору води та скиду зворотних вод;

нормативи гранично допустимого скидання (гдс) забруднюючих речовин у водні об’єкти із зворотними водами (з розрахунком на кожний випуск (скид) окремо);

затверджені індивідуальні технологічні нормативи використання питної води (для підприємств та організацій житлово-комунального господарства, суб’єктів господарювання, які надають послуги з централізованого водопостачання та/або водовідведення, житлово-експлуатаційних підприємств та організацій);

копія правовстановлюючих документів на водні об’єкти (для орендарів водних об’єктів).

Зазначений перелік документів є вичерпним.

Видача або надання відмови у видачі дозволу здійснюється протягом 30 календарних днів з дня надходження заяви та документів, необхідних для видачі дозволу.

 

Для уникнення "зрівнялівки" в оплаті праці пропонують використовувати кошти місцевих бюджетів

 

Павло Розенко закликає керівників місцевих органів влади використовувати кошти місцевих бюджетів для уникнення "зрівнялівки" в оплаті праці. Керівники бюджетних установ спільно з представниками органів місцевої влади мають всі можливості для того, щоб забезпечити диференціацію в оплаті праці працівників бюджетних установ. Про це 28 лютого на засіданні Міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення підвищення мінімальної зарплати заявив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко. «По ситуації зі «зрівнялівкою». Ми дали всі необхідні механізми для того, щоб це питання на місцях вирішувалось. Кожен керівник бюджетної установи спільно з місцевою владою має можливість це питання вирішити. В тому числі, використавши кошти місцевих бюджетів для встановлення спеціальних надбавок висококваліфікованим працівникам установ», - сказав він.

«Я ще раз звертаюся до органів місцевої влади і наголошую на необхідності використовувати кошти місцевих бюджетів для підтримки фахівців і висококваліфікованих працівників через встановлення їм спеціальних надбавок. Це невеликі кошти», - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

 

Продавець пального ухилився від сплати майже 39 млн. грн. ПДВ

 

Співробітники податкової міліції Офісу великих платників податків ДФС викрили компанію - оператора ринку пального, яка ухилилася від сплати майже 39 млн. грн. ПДВ.

В рамках розслідування кримінального провадження за ч. 3 ст. 212 КК України встановлено, що службові особи підприємства, основний вид діяльності якого - продаж та закупівля скрапленого газу та інших нафтопродуктів, відобразили у податковому обліку безтоварні операції із придбання дизельного пального у фіктивних підприємств. Такі дії дали їм змогу у 2016 році ухилитися від сплати майже 39 млн. грн. ПДВ. Тривають слідчі дії.

 

Де можна ознайомитись з інформацією щодо режиму роботи, розміщення віддалених пунктів реєстрації користувачів АЦСК ІДД та переліком документів, необхідних для отримання посилених сертифікатів ключів?

 

Детальну інформацію щодо режиму роботи, розміщення віддалених пунктів реєстрації користувачів АЦСК ІДД можна отримати на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД (acskidd.gov.ua/головна /«Контакти»).

Перелік документів, необхідних для отримання посилених сертифікатів ключів, наведено в розділі «Підготовка документів та реєстрація», розміщеного на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД acskidd.gov.ua/головна/«Реєстрація користувачів».

 

Чи потрібно СГ, який надає послуги з куріння кальяну, а також реалізує тютюнові замінники для куріння кальяну, придбавати ліцензію на роздрібну торгівлю тютюновими виробами?

 

Згідно зі ст. 1 Закону України від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 481) тютюнові вироби – це сигарети з фільтром або без фільтру, цигарки, сигари, сигарили, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників для куріння, нюхання, смоктання чи жування, а роздрібна торгівля - діяльність по продажу товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання громадського харчування. Відповідно до ст. 15 Закону № 481 роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій. Враховуючи зазначене, суб’єкт господарської діяльності, який надає послуги з куріння кальяну, а також реалізує тютюнові замінники для куріння кальяну, може здійснювати таку діяльність лише за наявності ліцензії на роздрібну торгівлю тютюновими виробами.

 

Щоб стати «спрощенцем» з другого кварталу – подайте заяву

 

Останній день подання заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування з 1 квітня 2017 року та розрахунку доходу за попередній календарний рік – 16 березня 2017 року (пп. 298.1.4 Податкового кодексу України (далі – ПКУ)). Відзначимо, що суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше, ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року. До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.

 

Нардепи пропонують спростити умови ведення бізнесу для аграріїв

 

У Верховній Раді зареєстровано "Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляції) в аграрному секторі економіки"

Авторами законопроекту №6113 є колектив нардепів - В. Івченко, Г. Заболотний, О. Кужель, І. Мірошніченко та ін. Законопроект розроблено з метою дерегуляції та зменшення кількості точок дотику бізнесу та держави, підтримки та розвитку малого і середнього бізнесу на селі, утвердження лідерства на світовому продовольчому ринку, стимулювання експорту, відкриття європейських ринків для вітчизняних виробників та поглиблення переробки. Зокрема, пропонується скасувати ряд дозволів та ліцензій.

На сьогодні зарегульованість аграрного сектору в Україні ускладнює процес виробництва та переробки сільгосппродукції, а також значно ускладнює експортно-імпортні операції на аграрному ринку. Більше того, наявність великої кількості регуляторних процедур породжує корупційні схеми, які гальмують розвиток і модернізацію аграрного сектору, а також являються невиправданим законодавчим бар'єром розвитку малого та середнього агропідприємництва.

 

Українці перед пенсійного віку можуть отримати пріоритетне право на роботу

 

У Верховній Раді зареєстровано проект постанови про прийняття за основу проекту закону про внесення зміни до статті 42 Кодексу законів про працю щодо захисту трудових прав працівників передпенсійного віку.

Якщо документ ухвалять, громадяни, яким залишилося менше трьох років до пенсії, одержать пріоритетне право на роботу при скороченні штату або будь-якій іншій реорганізації в компанії. Як відомо, категорія фахівців передпенсійного віку чи не найбільш вразлива на вітчизняному ринку праці. Чинне законодавство прописує пріоритетне право на збереження робочого місця для співробітників з тривалим безперервним стажем на підприємстві, але роботодавці часто ігнорують цю норму.

Мирослав Продан: Всі працівники Державної фіскальної служби України продовжують виконувати свої обов’язки

 

Кабінет Міністрів України поклав виконання обов'язків Голови Державної фіскальної служби України на в.о. заступника Голови ДФС Мирослава Продана. Відповідне рішення прийнято в ході засідання Уряду 03 березня 2017 року. 2 березня 2017 року, в ДФС проводились окремі слідчі дії працівниками НАБУ та САП. Конфліктних ситуацій не виникало. Державна фіскальна служба України діє виключно у правовому полі і у рамках своїх повноважень. Зазначимо, всі служби і структурні підрозділи ДФС працюють в штатному режимі, забезпечуючи безперебійну роботу всіх послуг і сервісів.

«Колектив фіскальної служби, співробітники центрального апарату і всіх регіональних підрозділів ДФС, продовжують працювати на своїх місцях і виконувати свої посадові обов'язки», – повідомив Мирослав Продан.

 

Розстрочення платежів не звільняє платника від обов'язку сплати податків

 

Процедура розстрочення сплати податків платниками - не новизна у податковому законодавстві України та має більш ніж двадцятирічну практику застосування.

Для прикладу, лише протягом 2014-2016 років майже 21 тис. платників скористались розстроченням. При цьому, найбільш активно ця процедура використовувалась підприємствами паливно-енергетичної галузі із значною часткою державного капіталу у статутних фондах. Тобто, прийняття рішень про розстрочення є одним із повсякденних напрямів роботи органів ДФС всіх рівнів.

На сьогодні, право платників на розстрочення сплати податків чітко визначене положеннями статті 100 Податкового кодексу України. Переважна більшість наданих розстрочень сплачується своєчасно та в повному обсязі. У випадку, якщо ж з будь-яких причин платник не забезпечив сплату розстрочених сум - виникає податковий борг, а майно такого платника передається у податкову заставу з подальшим застосуванням заходів стягнення, визначених Податковим кодексом України.

Детальніше на http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/288049.html

 

Повідомлення про оприлюднення проекту наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження змін до Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків»

 

На офіційному web-сайті Державної фіскальної служби України (www.sfs.gov.ua ) розміщено проект наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження змін до Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків».

Наказом Міністерства фінансів України від 2 червня 2015 року №524, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 24.06.2015 за № 751/27196 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 04 серпня 2016 року № 723), затверджено Порядок формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків. Новий Проект наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження змін до Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків» (далі –Проект) розроблено з метою приведення у відповідність до норм Податкового кодексу України згідно із змінами, внесеними Законом України від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо покращення інвестиційного клімату в Україні». Детальніше на http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/288051.html

 

Одеські митники виявили колекцію старовинних монет

 

У пункті пропуску «Платоново» митного поста «Котовськ» Одеської митниці ДФС співробітники митниці спільно з УСБУ в Одеській області виявили 57 старовинних монет та орден Великої Вітчизняної війни.

Вони переміщувалися у валізі серед особистих речей в мікроавтобусі, який прямував до Росії.

Як з’ясувалося, власник колекції вирішив схитрувати. Сам полетів літаком, а старожитності передав ручною поклажею попутним автотранспортом.

Основну частину колекції складають монети часів Російської імперії: 24 мідних 1816-1915 років та 10 монет, зовні схожих на срібні, датованих 1877-1899 рр.

Є також 5 зовні схожих на срібні румунських монет 1942-1945 рр., 17 радянських монет 1921-1929 рр, кілька не ідентифікованих та орден Великої Вітчизняної війни. Старожитності вилучено та передано на експертизу, яка остаточно встановить їх культурну та історичну цінність.

Нагадаємо, що з 1 березня 2017 року митний пост «Котовськ» має назву «Подольськ».

 

Сергій Білан: У цьому році податковою міліцією ліквідовано 16 конвертаційних центрів

 

З початку поточного року працівниками податкової міліції припинено діяльність 16 конвертаційних центрів, якими було проконвертовано понад 3 млрд. грн. Про це повідомив Перший заступник Голови ДФС Сергій Білан.

За його словами, до складу злочинних «конвертів» входило 174 транзитно-конвертаційних підприємств. За результатами оперативних дій накладено арешт на готівкові та безготівкові кошти на загальну суму 13,6 млн. гривень. "Особам, що входили до складу конвертаційних центрів оголошено 6 підозр. За результатами проведених заходів до бюджету стягнуто 95,2 млн. гривень", - наголосив Сергій Білан.

Нагадаємо, що протягом 2016 року податковою міліцією було припинено діяльність 77 конвертаційних центрів, якими було проконвертовано 27 млрд. гривень. За результатами відпрацювання підприємств реального сектору економіки – користувачів послуг «конвертаційних центрів» стягнуто понад 1 млрд. 240 млн. гривень.

 

Дві старовинні ікони затримали при спробі незаконного переміщення через кордон на Чернігівщині

 

Співробітники Чернігівської митниці ДФС та прикордонники під час здійснення прикордонно-митного контролю потягу «Санкт-Петербург - Київ» у пункті пропуску «Горностаївка-Терюха» вилучили дві старовинні ікони.

Громадянин РФ, який прямував даним потягом в Україну, заявив усно та письмово, що переміщує тільки особисті речі. Ікони були виявлені в його дорожній сумці при проведенні митного огляду. Обидві ікони намальовані на дереві та мають ознаки старовини. На одній зображення Богоматері з немовлям, на іншій – ліку Святого. Обидві святині мають численні пошкодження.

Відповідно до законодавства України для ввезення даних предметів потрібно свідоцтво на право вивезення з держави, з якої вивозяться культурні цінності. Митники склали протокол про порушення митних правил, за яким вилучили ікони. Після проведення необхідних процедур та проведення мистецтвознавчої експертизи справу передадуть до суду.

 

Припинено спробу ввезення в Україну набоїв до вогнепальної нарізної зброї

 

Співробітниками Закарпатської митниці ДФС у взаємодії з оперативною групою Міжрегіональної митниці ДФС на митному посту «Ужгород» Закарпатської митниці ДФС під час здійснення митного контролю автомобіля «Honda CRV» під керуванням громадянина Словаччини, який прямував в Україну, було виявлено 35 набоїв до вогнепальної нарізної зброї калібром 9 мм «Browning Court» в упаковці виробника.

Набої до вогнепальної зброї знаходилися у скриньці між передніми сидіннями салону автомобіля серед особистих дрібних речей.

Для проходження митного контролю громадянин обрав «зелений коридор», декларуючи такими діями відсутність у нього будь-яких товарів та предметів, які потребують обов’язкового декларування.

По даному факту направлено повідомлення до УСБУ в Закарпатській області. Зазначене правопорушення буде кваліфіковане за ст.201 «Контрабанда» Кримінального Кодексу України. На даний час тривають слідчі дії.

 

Митниками припинено спробу незаконного переміщення на територію Євросоюзу партії сигарет вартістю понад 26 тис. грн.

 

У пункті пропуску «Чоп-Захонь» Закарпатської митниці оперативною групою Міжрегіональної митниці ДФС у взаємодії з працівниками Закарпатської митниці припинено спробу незаконного переміщення партії сигарет на територію Євросоюзу.

Під час проведення митного огляду транспортного засобу, який прямував по «червоному коридору», було виявлено сигарети з фільтром марок «Marlboro Gold», «Marlboro», «Parliament», «Rothmans Demi» кількістю 1030 пачок та загальною вартістю 26,4 тис. грн. Сигарети були приховані від митного контролю під декоративною обшивкою стелі по всьому периметру салону автомобіля.

Наразі за даним фактом складено протокол про порушення митних правил, дії водія - громадянина Румунії, кваліфіковано за частиною 1 статті 483 Митного кодексу України, санкції якої передбачають накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості цих товарів з їх конфіскацією, а також транспортних засобів зі спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для переміщення безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України. Загальна вартість вилученого за протоколом про порушення митних правил сигарет та автомобіля складає 112,8 тис. грн.

 

Євген Бамбізов: Офісом великих платників стягнуто до бюджету 168 млн. грн. податкового боргу з ПАТ «Укрнафта»

 

Нещодавно Верховна Рада України внесла зміни до ст. 95 Податкового кодексу України. Завдяки їм борг на суму понад 5 млн. грн. з підприємств, що самостійно декларують зобов’язання, але не сплачують податки, надано право стягувати контролюючому органу безпосередньо на підставі рішення керівника, а не на підставі рішення суду, як було раніше. Про це розповів начальник Офісу великих платників ДФС Євген Бамбізов.

«Протягом 2015–2017 років ПАТ «Укрнафта» поступово нарощувала борги перед бюджетом за самостійно задекларованими грошовими зобов’язаннями, які на сьогодні сягнули захмарних висот та склали майже 12,8 млрд. грн., в т.ч. з податку на прибуток 1,5 млрд. грн. та ПДВ 0,4 млрд. грн. Але всі дії Офісу великих платників щодо стягнення податкового боргу з ПАТ «Укрнафта» блокувалися рішеннями судів» - зазначив Євген Бамбізов.

За його словами, ухвалою Вищого адміністративного суду України податкову вимогу та рішення про опис майна, виставлені Офісом великих платників, залишено в силі, а акти опису майна на загальну суму 11,2 млрд. грн. рішеннями апеляційної інстанції скасовано. Наразі Офіс великих платників вживає активних заходів щодо скасування цього рішення.

 

Важлива інформація для платників про перенесення зустрічі

 

Управління аудиту ГУ ДФС у Харківській області повідомляє, що у зв’язку зі скороченим робочим днем напередодні свята 8 березня, зустріч з керівниками підприємств, бухгалтерів, ліквідаторів для обговорення проблемних питань, які пов’язані із ліквідацією підприємств, та надання практичної консультаційної допомоги переноситься з 07.03.2017 року на 14.03.2017 року на 16:00.

Категория: Податкові новини | Добавил: Volchanckaya_MGNI (09.03.2017)
Просмотров: 33 | Рейтинг: 0.0 |

Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Конструктор сайтов - uCoz
Форма входа
Поиск по каталогу
Друзья сайта
Статистика