Вторник, 23.04.2024, 15:13

vburluk.pp.net - Официальный сайт пгт Великий Бурлук

Начало Регистрация Вход
Приветствую Вас, Неизвесный нам гость · RSS
Меню сайта
Категории каталога
Податкові новини [1962]
Наш опрос
Как вы относитесь к утверждению, что полностью доверять можно только себе?
Всего ответов: 40
 Каталог статей
Начало » Статьи » Вовчанська МДПІ » Податкові новини

Салтівська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області інформує. Новини від 02/03/2017 р.

За ненадання щорічної відпустки роботодавців штрафуватимуть

 

Йдеться про штрафні санкції, передбачені абз. 8 ч. 2 ст. 265 КЗпП, — у розмірі однієї мінімальної зарплати (3 200 грн). Право на відпустки мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями, незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи.

Відповідно до ст. 6 Закону про відпустки щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарні дні за відпрацьований робочий рік, який починається з дня укладення трудового договору.

При цьому забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд.

Законодавством не передбачено терміну давності, після якого втрачається працівником право на щорічні відпустки, також воно не містить заборони надавати щорічні відпустки у разі їх невикористання. А отже, якщо працівник з якихось причин не скористався своїм правом на таку відпустку за попередні роки, то він має право їх використати.

 

Підвищення «мінімалки» не погіршило ситуацію на ринку праці

 

«Уже минуло фактично два місці 2017 року з новою мінімальною зарплатою. І де всі ті, хто кричали, що буде катастрофа, збільшиться кількість безробітних, і натовпи людей стоятимуть в центрах зайнятості, а підприємства позакриваються?» — з таким риторичним запитанням звернувся до глядачів одного з ТБ-каналів віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

З його слів, рішення Уряду про збільшення мінімальної зарплати до 3 200 грн з 1 січня 2017 року на сьогодні виконується в повному обсязі як в державному, так і в недержавному секторі економіки. За цей час не закрилося жодне потужне підприємство, жодне промислове відкрите легальне підприємство не оголосило про скорочення персоналу. «Порівняно з минулим роком кількість безробітних в центрах зайнятості зменшилася на 70 тисяч. Перевищення надходжень до бюджету Пенсійного фонду порівняно з планом на ці місяці становить 18 %», — поінформував Павло Розенко.

 

Чи повертаються відпускні у разі звільнення посеред навчальної відпустки

 

У разі звільнення працівника до закінчення робочого року, за який він уже одержав відпустку повної тривалості, для покриття його заборгованості роботодавець провадить відрахування із заробітної плати за дні відпустки, що були надані в рахунок невідпрацьованої частини робочого року.

Оскільки навчальна відпустка на відміну від щорічної надається протягом навчального, а не робочого року незалежно від відпрацьованого в році часу, то зазначені вище відрахування не проводяться.

Таким чином, якщо працівник посеред оплачуваної навчальної відпустки написав заяву про звільнення до її закінчення, то кошти за частину невикористаної відпустки не повертаються.

 

Відображаємо лікарняні у Звіті з ЄСВ правильно

 

Нарахування лікарняних відображаються у Звіті про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів згідно з додатком 4 (далі — Звіт) за місяць, у якому проведено таке нарахування.

Таблиця 6 Звіту призначена для формування страхувальником у розрізі кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу) у звітному місяці.

У таблиці 6 Звіту передбачено реквізит 10 «Тип нарахувань», у якому зазначається код типу нарахувань «13» (сума різниці між розміром мінімальної заробітної плати (доходу) та фактично нарахованою заробітною платою (доходом) за звітний місяць).

Код типу нарахування «13» застосовується для сум різниці між розміром мінімальної заробітної плати та фактично нарахованою заробітною платою (доходом), які здійснені в поточному звітному місяці, у тому числі — за попередні, якщо сума заробітної плати менша ніж розмір мінімальної заробітної плати, установленої законом за місяць, за який нараховується заробітна плата.

Суму різниці між розміром мінімальної заробітної плати та фактично нарахованою заробітною платою (доходом) у випадку перехідних лікарняних зазначаємо в реквізиті «19» окремим рядком, код категорії застрахованої особи — «29», код типу нарахувань — «13». У випадку перехідних лікарняних тип нарахувань «2» не застосовується, оскільки нарахування за фактично відпрацьований час, коли загальна сума доходу ще не є відомою (сума лікарняних буде визначена після надання листка непрацездатності), не можна розцінювати як несвоєчасне нарахування додаткової бази єдиного внеску.

 

Виплачуєте різні види доходів — нарахуйте правильно ЄСВ

 

Якщо працівник підприємства, перебуваючи у трудових відносинах з роботодавцем, одержує дохід у вигляді заробітної плати та виконує роботу (надає послуги) відповідно до цивільно-правового договору отримуючи винагороду, то до бази нарахування єдиного внеску за звітний місяць включаються як заробітна плата (дохід), так і сума винагороди. При цьому, якщо база нарахування єдиного внеску буде меншою за розмір мінімальної заробітної плати, то єдиний внесок розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати та ставки єдиного внеску у розмірі 22 %.

У разі якщо працівник отримує дохід у вигляді винагороди за договором цивільно-правового характеру, який не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, єдиний внесок нараховується виходячи з розміру єдиного внеску 22 % на фактично нараховану винагороду за договором цивільно-правового характеру незалежно від її розміру, але з урахуванням максимальної величини бази нарахування.

 

Роздрібний акциз із торгівлі тютюновими виробами планують скасувати

 

Таке пропонується у проекті закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо скасування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі», оприлюдненому Мінфіном України. Водночас з метою компенсації надходжень державного бюджету планується відповідно збільшити ставки акцизного податку на тютюнові вироби, визначені в абсолютних значеннях на 7 %. Зокрема, специфічні ставки акцизного податку на сигарети без фільтра, цигарки та сигарети з фільтром мають зрости з 445,56 до 477 грн за 1 000 штук, а мінімальне акцизне податкове зобов’язання зі сплати акцизного податку з тютюнових виробів — з 596,05 до 638 грн за 1 000 штук.

 

Чи вправі ДПІ здійснювати облік податкових векселів

 

Контроль за цільовим використанням підакцизних товарів, зокрема процедура обліку податкових векселів та їх погашення, належить до контрольних функцій, покладених на контролюючі органи (крім ДПІ).

Це означає, що з 01.01.2017 р. ДПІ не можуть здійснювати контрольні функції, у тому числі контроль за цільовим використанням підакцизних товарів, тобто процедуру обліку податкових векселів та їх погашення.

(Лист ДФС України від 22.02.2017 р. № 3635/6/99-99-12-03-03-15)

 

Суми середнього заробітку не враховуються до зарплати для забезпечення її мінімального рівня

 

Мінсоцполітики у листі від 13.02.2017 р. №322/0/101-17/282 зазначило, що суми середнього заробітку, які зберігаються за працівниками за час відпусток, виконання державних або громадських обов’язків, підвищення кваліфікації, службового відрядження, вихідної допомоги та компенсації за невикористані відпустки не є заробітною платою працівника, яку роботодавець виплачує йому за виконану роботу. Це є середній заробіток, який розраховується згідно з положеннями Порядку №100.

Отже, суми середнього заробітку не враховуються до зарплати для забезпечення її мінімального рівня.

Водночас, якщо працівникові за час службового відрядження виплачується заробітна плата згідно зі ст. 121 КЗпП чи Законом «Про державну службу», то нарахована заробітна плата працівника за місяць з урахуванням нарахованої заробітної плати за дні відрядження не може бути нижчою від розміру мінімальної заробітної плати.

 

Які терміни передбачені для зберігання документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів суб'єктом господарювання, у тому числі, якщо перевірка контролюючим органом не проводилась більше 1095 днів?

 

Документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів, повинні зберігатися 3 роки (2555 днів для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням).

Після закінчення строків зберігання документів суб’єкт господарювання, в установленому законодавством порядку передає їх до архіву.

Водночас, якщо зазначені вище документи, пов’язані з предметом перевірки, проведенням процедури адміністративного оскарження прийнятого за її результатами податкового повідомлення-рішення або судового розгляду, то такі документи повинні зберігатися до закінчення перевірки та передбаченого законом строку оскарження прийнятих за її результатами рішень та/або вирішення справи судом, але не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності.

 

Звіт про пільги з 1 січня 2017 року отримав статус податкової декларації

 

Звіт про суми податкових пільг, форму якого затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1233 «Про затвердження Порядку обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг», з 1 січня 2017 року отримав статус податкової декларації.

Звіт про пільги подається щоквартально (за три, шість, дев’ять і 12 календарних місяців) протягом 40 календарних днів, які настають за останнім календарним днем податкового періоду.

Суб’єкт господарювання, який подає Звіт про пільги до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації, зазначає в ньому код і найменування податкової пільги за кожним видом податкових пільг, що є втратами доходів бюджету, і Довідника інших податкових пільг.

 

Електронний кабінет платника

 

Модернізований сервіс Електронний кабінет платника включає дві функціональні частини: відкрита (загальнодоступна) і приватна (особистий кабінет). Користуватися функціоналом відкритої частини можна без ідентифікації особи (без використання електронного цифрового підпису). Зокрема, через відкриту частину платник має можливість: - скористатися інформацією з реєстрів, які є загальнодоступними (дані про взяття на облік платників; дані реєстру платників ПДВ; дані реєстру страхувальників; дані реєстру платників єдиного податку; інформація про РРО; інформація про книги РРО) ; - Отримати інформацію про граничні терміни сплати податків, зборів, обов'язкових платежів та подання звітності (податковий календар); - Отримати контакти і адреси діючих центрів обслуговування платників (ЦОП); - Ознайомитися з новинами ДФС України; - Скористатися іншою корисною інформацією.

Робота з електронним сервісом в персональної частини здійснюється з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП), де після ідентифікації особи надається можливість: - скористатися індивідуальним податковим календарем; - Переглянути та перевірити свої облікові дані; - Створити запит для отримання інформації; - Подати реєстраційну заяву платника податку на додану вартість (ПДВ), заяву про анулювання реєстрації платника ПДВ, заява про видачу довідки про відсутність заборгованості з податків і зборів; - Направити лист органу ДФСУ; - Переглянути стан розрахунків з бюджетом; - Зареєструвати податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних; - Скористатися сервісами системи «Електронного адміністрування ПДВ» (для платників ПДВ).

Фізичним особам після ідентифікації також надана можливість за допомогою платіжної системи сплатити податки, збори, платежі (особистий кабінет - «Стан розрахунків з бюджетом»).

 

Що таке ЗІР

 

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс (далі - ЗІР) створено у рамках Електронного Уряду з урахуванням тенденцій розвитку інформаційних технологій у сфері побудови веб-ресурсу та розглядається як інтегрований ресурс в інформаційне середовище органів ДФС, у якому уся направленість діяльності Державної фіскальної служби України, як внутрішня так і зовнішня, а також усі відповідні процеси інформаційно-довідкових ресурсів підтримуються та забезпечуються відповідними інформаційно-комп’ютерними технологіями.

Робота ЗІР направлена на забезпечення суспільства своєчасною, достовірною і повною довідковою інформацією. Інформаційне наповнення ЗІР здійснюється на підставі функціональних повноважень ДФС, з урахуванням результатів всебічного аналізу інформації про потреби клієнтів, які звертаються до Контакт-центру (щорічно понад 1 млн. звернень) та з метою мінімізації витрат часу представників бізнесу на спілкування з державою.

У розділах ЗІР: «Запитання – відповіді з Бази знань», «Нормативні та інформаційні документи» та «Письмові консультації» інформація систематизована по тематиках:

оподаткування;

митна справа;

єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

електронний цифровий підпис.

 

Сервіс «Пульс» ДФС – миттєве вирішення усіх питань податкового та митного законодавства

 

Салтівська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області звертає увагу громадян, що завдяки сервісу «Пульс» представники бізнесу, в тому числі і суб’єкти ЗЕД, мають можливість повідомити про неправомірні дії або діяльність співробітників Державної фіскальної служби, керівництва відомства та оперативно вирішити суперечливі питання, що виникають не тільки у сфері адміністрування податків, а й під час здійснення митного контролю й митного оформлення. Номер цілодобової телефонної лінії сервісу «Пульс» для клієнтів податкової та митниці: (044) 284-00-07.

 

«Пульс» – антикорупційний сервіс ДФС України

 

Інтерактивний сервіс «Пульс» було запроваджено ДФС України як такий, що дає змогу платнику повідомляти про неправомірні вчинки або бездіяльність співробітників будь-якого територіального органу відомства.

Громадяни отримують відповіді на поставлені питання протягом 1-3 днів, в окремих випадках цей термін може бути продовжено до 15 днів. Всі звернення, надіслані до сервісу «Пульс», розглядуються своєчасно, а кожен із заявників отримує інформацію про результати опрацювання його звернення.

Відділ обслуговування платників Салтівської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області нагадує, що поскаржитись на неправомірні дії або бездіяльність працівників територіальних органів ДФС України, оперативно вирішити суперечливі запитання, які виникають у сфері адміністрування податків та під час здійснення митного контролю та митного оформлення можна цілодобово за телефоном (044) 284-00-07.

 

Оновлено Державний реєстр РРО

 

З 17.02.2017 р. набрав чинності наказ ДФС України, яким затверджено у новій редакції Державний реєстр РРО. Визнано таким, що втратив чинність, наказ ДФС України від 14.12.2016 р. № 1019.

До Переліку дозволених до первинної реєстрації РРО додані: МАРІЯ-304Т3 (сфера застосування - торгівля, громадське харчування, надання послуг), ND-747 (сфера застосування - торгівля, громадське харчування, надання послуг, АЗС), КСТ-В2 (сфера застосування - операції купівлі-продажу валюти).

Оновлені версії програмного забезпечення багатьох РРО. Крім того, розроблено програмне забезпечення для LeoCAS-401U, що тепер дозволить його використовувати не тільки в торгівлі, громадському харчуванні, наданні послуг, а й в автоматах з продажу товарів і програмно-технічних комплексах самообслуговування.

Також розширено група автоматів з продажу товарів (послуг). У неї включені СЕА РВ-210; СЕА РВ-211, СЕА РВ-220; СЕА РВ-221; СЕА РВ-232; СЕА РВ-310; СЕА РВ-311; СЕА РВ-320; СЕА РВ-321; СЕА РВ-332, які можуть використовуватися в програмно-технічних комплексах самообслуговування.

Детальніше на http://www.visnuk.com.ua/uk/news/100004167-onovleno-derzhavniy-reyestr-rro-8

 

Затримано майже півмільйона гривень готівки, яку намагалися перевезти через лінію розмежування

 

У Донецькій області фіскальним нарядом затримано партію готівки, яку намагалися незаконно перевезти через лінію розмежування з тимчасово окупованої території. На КПВВ «Майорське» було зупинено автомобіль Daewoo Lanos під керуванням жителя міста Алчевськ, який прямував з окупованої території до Харкова. Під час огляду транспортного засобу було виявлено і вилучено 489 тис. грн. та 158 банківських карток.

Водій, готівка та картки передані співробітникам Національної поліції.

 

На Київщині ліквідовано чергове підпільне виробництво лікеро-горілчаних виробів

 

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у м. Києві спільно із працівниками СБУ ліквідували підпільне виробництво горілки та коньяку. Вилучено товарно-матеріальних цінностей на 1 млн. 663 тис. грн.

В рамках проведення операції «Акциз - 2017» та розслідування кримінального провадження за ч. 3 ст. 204 КК України встановлено, що на Київщині на території промислової зони функціонує незаконний цех з виробництва фальсифікованого алкоголю. Організатори виготовляли продукцію шляхом змішування не облікованого спирту з водою, у результаті отримували спиртовмісну суміш сумнівного походження, яку в подальшому реалізовували на території міста Києва та інших регіонів України. На підставі ухвал суду проведено обшук вказаної території. За результатами обшуку вилучено та передано на відповідальне зберігання 9,5 тис. літрів ЛГВ (горілки та коньяку) та обладнання загальною орієнтовною вартістю 1 млн. 663 тис. грн. Тривають слідчі дії.

 

З 2017 року платники податку на прибуток фінансовий результат до оподаткування збільшують на суму витрат від визнаних штрафів, пені, неустойок

 

Об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування, на різниці, які виникають відповідно до положень Податкового кодексу.

З 2017 року передбачена нова різниця, що збільшує фінансовий результат до оподаткування.

Так, фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується на суму витрат від визнаних штрафів, пені, неустойок, нарахованих відповідно до цивільного законодавства та цивільно-правових договорів на користь осіб, що не є платниками податку (крім фізичних осіб), та на користь платників податку, які оподатковуються за ставкою 0 відсотків відповідно до п. 44 підрозд. 4 розд. XX Податкового кодексу.

Зазначена норма передбачена пп. 134.1.1 ст. 134 та пп. 140.5.11 ст. 140 Податкового кодексу України.

 

Мінімальна заробітна плата гарантована державою

 

Салтівська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області нагадує, що з 1 січня 2017 року мінімальна заробітна плата в місячному розмірі становить 3200 гривень (у погодинному розмірі – 19,34 гривні).

Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України.

Всі роботодавці, які використовують працю найманих працівників, зобов’язані виплачувати заробітну плату у розмірі не нижчому за мінімальний. Погоджуючись на виплату заробітної плати нижче мінімального рівня або неофіційне працевлаштування, робітник втрачає такі права, як оплачувані відпустки, соціальні страхові виплати та пенсійний стаж.

 

Відомості про суми виплачених доходів можна отримати в електронному вигляді

 

У рамках кампанії декларування доходів громадян та електронного декларування доходів державних службовців в Електронному кабінеті платника (https://cabinet.sfs.gov.ua/) функціонує сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді».

Для цього фізичній особі з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП) необхідно в розділі «Подання заяв, запитів для отримання інформації» особистого кабінету створити та направити відповідний запит.

Запит для отримання відомостей про доходи формується виключно фізичними особами-платниками податків для отримання інформації про себе.

Звертаємо увагу, що відомості про суми отриманих доходів та суми сплачених податків в електронному вигляді надаються за останні три роки (поквартально), відомості за останній звітний період (квартал) надаються через 60 днів після його закінчення.

 

Категория: Податкові новини | Добавил: Volchanckaya_MGNI (02.03.2017)
Просмотров: 463 | Рейтинг: 0.0 |

Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Конструктор сайтов - uCoz
Форма входа
Поиск по каталогу
Друзья сайта
Статистика