Суббота, 04.04.2020, 14:57

vburluk.pp.net - Официальный сайт пгт Великий Бурлук

Начало Регистрация Вход
Приветствую Вас, Неизвесный нам гость · RSS
Меню сайта
Категории каталога
Податкові новини [1962]
Наш опрос
Как вы любите справлять праздники, дни рождения, юбилеи?
Всего ответов: 46
 Каталог статей
Начало » Статьи » Вовчанська МДПІ » Податкові новини

Підприємства житлово-комунальної сфери останній рік застосовують касовий метод для цілей оподаткування прибутку

Фахівці Вовчанської ОДПІ інформують: закінчується дія тимчасової норми Податкового кодексу України, яка надавала змогу підприємствам житлово-комунального господарства при визначенні оподатковуваного прибутку застосовувати касовий метод. Отже зазначені платники податку востаннє доходи від надання житлово-комунальних послуг визначають за датою надходження коштів від споживача на банківський рахунок або в касу платника податку, а витрати на придбання товарів, робіт, послуг у складі собівартості реалізації житлово-комунальних послуг визнають у сумі фактично сплачених за них коштів, при заповненні річної декларації з податку на прибуток підприємства за 2013 рік.

 

З введенням в дію розділу III Податкового кодексу України (з 1 квітня 2011 року) для підприємств житлово-комунальної сфери (крім платників податку – ліцензіатів з постачання електричної та/або теплової енергії) було запроваджено касовий метод визначення доходів і витрат від надання житлово-комунальних послуг, який полягав у наступному:

дата збільшення доходів підприємств житлово-комунального господарства від надання житлово-комунальних послуг визначалась за датою надходження коштів від споживача на банківський рахунок або в касу платника податку, крім випадків, якщо таке надходження відбувалось у рахунок погашення заборгованості за житлово-комунальні послуги, надані до 01.04.2011.

При цьому підприємства житлово-комунального господарства у складі собівартості реалізації житлово-комунальних послуг визнавали витрати на придбання товарів, робіт, послуг у сумі фактично сплачених за них коштів, крім випадків якщо така сплата відбувалась в рахунок погашення заборгованості за такі роботи, послуги, придбані до 01.04.2011.

Балансова вартість запасів, придбаних до 01.04.2011, а сплачених після цієї дати, визнавалась в складі витрат у сумі фактичної сплачених за них коштів.

Кодекс не надавав платникам податку вибору у застосуванні як альтернативного способу розрахунку оподатковуваного прибутку методу нарахувань і співставлень. Отже застосування касового методу підприємствами ЖК-сфери було обов’язковим. Востаннє вказані платники будуть визначати об’єкт оподаткування за спеціальними правилами при складанні Податкової декларації з податку на прибуток підприємства за 2013 рік.

Починаючи з 2014 року підприємства житлово-комунальної сфери переходять на загальні правила обліку доходів і витрат, визначені пунктом 152.3 статті 152 Кодексу.

 

 

 

 

Категория: Податкові новини | Добавил: Volchanckaya_MGNI (11.01.2014)
Просмотров: 125 | Рейтинг: 0.0 |

Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Конструктор сайтов - uCoz
Форма входа
Поиск по каталогу
Друзья сайта
Статистика