Ви питаєте - “гаряча лінія” відповідає
Одним із пріоритетних напрямів у роботі Вовчанської ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області є кваліфікований, неупереджений, об’єктивний і своєчасний розгляд звернень громадян з метою оперативного вирішення порушених питань, задоволення законних вимог заявника та забезпечення зворотного зв’язку органів з громадськістю.
Для реалізації цієї мети посадовими особами проводиться особистий прийом громадян, фахівці інспекції аналізують письмові звернення, розглядають скарги платників та реагують на запити на публічну інформацію. Це дозволяє платникам отримувати необхідну інформацію та вирішувати проблемні запитання.
Нещодавно в Вовчанської ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області проведено сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія”, під час якого на запитання громадян відповідала перший заступник начальника Вовчанської ОДПІ Лідія Павлівна Колєснік.
Надаємо відповіді на найбільш актуальні питання платників податків:
Яка кількість звернень на гарячу лінію антикорупційного сервісу «Пульс» надійшла від платників податків Вовчанського району. І які питання порушувались найчастіше?
Відповідь: За перший квартал 2014 року на сервіс «Пульс» не надійшло ні одного звернення щодо роботи Вовчанської ОДПІ
\Який графік роботи ЦОП Вовчанської ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області?
Відповідь:
Вовчанський та Великобурлуцький центри обслуговування платників працюють
понеділок та четвер з 9-00 до 20-00 год.;
вівторок ,середа та п’ятниця з 9-00 до 18-00 год.;
субота – з 9-00 до 16-00 год.;
неділя: вихідний.
Чи надається податкова знижка, якщо навчався на військовій кафедрі?
Відповідь: Ні. Оскільки навчання на військовій кафедрі це додаткова послуга навчального закладу, що не є обов’язковою у процесі безпосереднього навчання за обраним фахом і оплачується окремо від плати за навчання згідно з укладеним з вузом договором на навчання за певним фахом, включення таких витрат до податкової знижки чинним законодавством не передбачено. Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, наведено у п. 166.3 ст.166 Податкового кодексу
Який порядок формування податкового кредиту з ПДВ платниками, які разом з іншими товарами здійснюють реалізацію виробів медичного призначення, до яких застосовуються різні ставки ПДВ: 20% та 7%?
Відповідь: Суми податку на додану вартість, сплачені платниками, що здійснюють постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення, при придбанні товарів та послуг як із застосуванням ставки податку 7 відсотків, так і ставки податку 20 відсотків (наприклад, комунальні послуги, канцтовари, меблі тощо), включаються ними до складу податкового кредиту в загальному порядку. Це стосується податкових накладних, які складені починаючи з 1 квітня поточного року та включені до реєстру виданих та отриманих податкових накладних квітня 2014 року та наступних звітних періодів.
Суми податку на додану вартість, сплачені при придбанні товарів/послуг, що залишилися невикористаними станом на 01.04.2014 р. і будуть надалі використовуватися при здійсненні операцій з постачання лікарських засобів і виробів медичного призначення, які оподатковуються за ставкою 7 відсотків, можуть бути включені до складу податкового кредиту за правилами, встановленими абзацом шостим пункту 198.5 статті 198 розділу V Податкового кодексу.
Чи дозволяється зміна напрямку відшкодування податку на додану вартість шляхом надання уточнюючого розрахунку?
Відповідь: Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків встановлено ст.200 р. V Податкового кодексу України.
Платники ПДВ не мають права на складання уточнюючих розрахунків з метою зміни напряму відшкодування, оскільки зміна напряму відшкодування не може розцінюватися як виправлення помилки.
Чи застосовуються штрафні санкції відповідно до п.127.1 ст.127 ПКУ, якщо у Податковій декларації з податку на прибуток підприємства не зазначено суму авансового внеску, своєчасно сплаченого при виплаті дивідендів?
Відповідь: Якщо за результатами камеральної перевірки виявлено, що у рядку 13 Податкової декларації з податку на прибуток підприємства та у рядку 13.5.1 додатка ЗП до Декларації не зазначено суму авансового внеску, на яку зменшується сума нарахованого податку на прибуток звітного періоду, але при цьому платник податку своєчасно сплатив суму такого авансового внеску, то застосовуються штрафні санкції, передбачені п.127.1 ст.127 Податкового кодексу України.
Кожен по перлині – багатство в країні
Дитячі думки про щасливе майбутнє рідної країни, втілені у формі малюнку, вірша, прозового, публіцистичного твору та комп’ютерної графіки, оцінювало журі по закінченню другого етапу Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Очима дитини про бюджет країни», який днями відбувся в ГУ Міндоходів у Харківській області.
Усього в конкурсі брали участь майже 1500 школярів зі всіх куточків міста та самих віддалених районів нашої області на районному рівні, до обласного туру потрапило біля 100 переможців.
Нагадаємо, що раніше серед юнок та юнаків Слобожанщини користувався популярністю конкурс «Податки очима дітей». Цьогоріч конкурс знову відновили, розширивши тематику та урізноманітнивши напрямки дитячої творчості. Так, зважаючи на те, що сучасна молодь захоплюється комп’ютерними техгологіями, до конкурсу додали нову номінацію «Комп’ютерна графіка».
Конкурсантів оцінювало строге, компетентне та розважливе журі, до складу якого увійшли відомі представники освітянської галузі, засобів масової інформації, мистецтвознавці, і громадські діячі - голова Ради ТВ ХОО «Асоціація платників податків України» Марина Вишневська, народний художник України Сейфаддин Гурбанов, заступник директора комп`ютерно – технологічного коледжу НТУ «ХПІ» Олексій Кустов, шеф-редактор газети «Податки та бухгалтерський облік» Олександр Голенко.
На засіданні журі був присутній в.о. заступника начальника – начальника слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Харківській області Ігор Репешко, який відкрив засідання та запросив присутніх до перегляду робіт.
Під час обговорення члени журі відмітили, що вибір їм зробити дуже складно, адже якість виконання робіт та творчий підхід конкурсантів з кожним роком стає більш досконалим.
Як відзначив відомий український художник - автор скульптурної композиції «7 чудес Харкова» та пам’ятника Л.Гурченко, Сейфаддин Гурбанов, проведення такого конкурсу допомагає дітям розкрити в собі творчі здібності, відчути себе митцем і водночас із самого дитинства усвідомити, щоб жити у заможній країні – треба сплачувати податки.
А фахівець з комп’ютерних технологій Олексій Кустов надав дуже високу оцінку роботам конкурсантів, які були представлені в номінації «Комп’ютерна графіка». Як справжній професіонал своєї справи він віддав належне здібностям юних талановитих комп’ютерних геніїв. «Я був вражений побаченим! Мене приємно здивувало те, що школярі так творчо підійшли до реалізації завдань конкурсу, і так повно розкрили тематику за допомогою сучасних технологій. Тож хочу подякувати усім конкурсантам за участь, і побажати їм натхнення та успіхів у подальших творчих досягненнях», - відзначив Олексій Кустов.
Переможцями районного рівня на розгляд журі було надано 86 робіт. І тільки найкращі роботи 6 учасників конкурсу, які найяскравіше та найповніше розкрили тему необхідності та важливості сплати податків, і зайняли І місця за різними напрямами.
Як відзначила організатор конкурсу на Харківщині начальник інформаційно-комунікаційного управління Міндоходів області Яна Чуб, проведення такого заходу тільки підкреслює актуальність важливого на сьогоднішній день питання, як сплата податків до бюджету та свідчить про непідробний патріотизм та небайдужість юних жителів Харківщини до своєї рідної країни.
Відтак роботи переможців будуть передані до Києва, а там вже визначатимуть переможців Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Очима дитини про бюджет країни». Тож щиро сподіваємося на перемогу харків’ян!
З 01 червня сертифікати з перевезення товарів з України за формою "EUR.1" видаватимуться митницями Міндоходів
Відповідно до пункту 1 статті 18 Правил до Угоди про вільну торгівлю між Україною та державами ЄАВТ, ратифікованої Законом України від 7 грудня 2011 року №4091-VI (далі – Угода), 31 травня 2014 року закінчується дворічний перехідний період видачі сертифікатів (далі – сертифікат) торгово-промисловими палатами в Україні.
З 01 червня 2014 року митниці Міндоходів будуть здійснювати видачу сертифікатів на товари українського походження, що експортуються до Держав Європейської асоціації вільної торгівлі (ЄАВТ), до складу якої входять Швейцарія, Норвегія, Ісландія, Ліхтенштейн.
Щодо порядку видачі сертифікатів
Сертифікат видається безоплатно на одну партію товарів, що експортується, уповноваженою на це посадовою особою митниці Міндоходів під час здійснення/гарантування або після експорту товару у випадках, встановлених, встановлених Угодою.
Термін дії сертифіката – 4 місяці з дати його видачі.
Для видачі сертифіката експортер або його уповноважена особа (далі – експортер) повинен пред'явити митниці Міндоходів такі документи:
- заяву, що містить декларацію експортера для видачі сертифіката (далі – заява), за формою, визначеною додатком 3а до Угоди;
- заповнений відповідно до вимог Угоди бланк сертифіката (оригінал сертифіката, дві паперові копії сертифіката);
- документи, що підтверджують походження товарів з України вказаних у сертифікаті при першій поставки таких товарів до держав ЄАВТ.
Сертифікат видається протягом трьох робочих днів з дня, наступного після реєстрації заяви у митниці Міндоходів.
Щодо застосування декларації інвойс
Відповідно до підпункту "с" пункту 1 статті 17 Правил до товарів українського походження може бути застосовано пільги зі сплати мита за умови подання митним адміністраціям держав ЄАВТ декларації інвойс.
Декларація інвойс може бути оформлена експортером на інвойсі, накладній чи на будь-якому іншому комерційному документі, який описує відповідні товари з достатньою для їхньої ідентифікації деталізацією у випадку, якщо загальна вартість партії товару не перевищує 6000 євро.
Таким чином, видача сертифіката при експорті не вимагається якщо загальна вартість товарів, походженням з України, не перевищує 6000 євро.
Текст декларації інвойсу наведено в додатку 4а до Угоди.
Докладну інформацію та документи, необхідні для оформлення та заповнення граф сертифікатів “EUR.1” розміщено сайті Міндоходів: http://minrd.gov.ua/baneryi/mitne-oformlennya/subektam-zed/sertifikati-z-perevezennya-tovariv-z-u/.
Громадяни Харківщини звертаються на «Пульс»
У Головному управлінні Міндоходів у Харківській області повідомили, що з початку року на сервіс «Пульс» надійшло 156 звернень від жителів Харківської області.
За словами фахівців, цей сервіс є ефективним індикатором якості взаємодії бізнесу та органів доходів і зборів. Адже його було створено з метою підвищення ступеню довіри громадян до роботи відомства.
Найчастіше, відзначають співробітники, у заявників виникають питання стосовно роботи органів Міндоходів – це 37,8 %, також цікавляться режимом роботи Центрів обслуговування платників та переліком послуг, які в них надаються - 17,9 %. Телефонують і з проханням надати консультації щодо подачі звітності та реєстрації податкових накладних в ЄРПН - 14,1 % громадян.
Як відзначає в. о. начальника ГУ Міндоходів у Харківській області Світлана Пажина, усі повідомлення, які надходять на сервіс, розглядаються максимально уважно, а про результати розгляду кожного заявника інформують персонально протягом трьох днів.
«Нами приділяється особлива увага проблемним питанням, які піднімаються платниками податків, а кожне таке звернення знаходиться на особистому контролі керівника відомства, - підкреслює Світлана Пажина.
Керівник відомства нагадує, що сервіс «Пульс» Міністерства доходів та зборів працює цілодобово – (044) 284-00-07.
Граничну вартість товарів, які не оподатковуються ПДВ при ввезенні та вивезенні з України, збільшено до 150 євро
З 1 квітня 2014 року збільшено граничну вартість товарів, які можна ввозити чи вивозити з України без сплати ПДВ. До цього часу вартість товарів, яка не оподатковувалась, становила 100 євро. Після прийняття Верховною радою України Закону України №1166-18 «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» незалежно від митного режиму розміщення товарів гранична вартість товарів 150 євро.
В той же час неоподатковану фактурну вартість товарів, які ввозяться в Україну у несупроводжуваному багажі та у міжнародних поштових і експрес-відправленнях, зменшено з 300 до 150 євро. Причому для міжнародних експрес-відправлень зазначена неоподаткована вартість багажу встановлена для одного одержувача від одного відправника в одному відправленому багажі, а не для одного одержувача протягом однієї доби, як було раніше (пп.196.1.17 ПКУ).
Про сплату туристичного збору
Начальник Вовчанської ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області Володимир Борисенко зазначив, що платниками туристичного збору відповідно до п. 268.2 ст. 268 р. ХІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2011 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної та міської ради про встановлення туристичного збору, та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк.
Пунктом 268.5 статті 268 р. ХІІ ПКУ визначено перелік податкових агентів.
Податкові агенти відповідно до пп. 268.6.1 п. 268.6 ст. 268 р. ХІІ ПКУ справляють збір під час надання послуг, пов’язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею), і зазначають суму сплаченого збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.
Згідно з рішенням міської, сільських та селищних рад справляння збору може здійснюватися:
а) адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та іншими закладами готельного типу, санаторно-курортними закладами;
б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;
в) юридичними особами або фізичними особами - підприємцями, які уповноважуються сільською, селищною або міською радою справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.
Про застосування пільги по земельному податку для громадян при наявності декількох земельних ділянок
«Особливості справляння земельного податку визначені у статтях 269-290 ПКУ (розд. ХІІІ. Плата за землю). Перелік категорій фізичних осіб, які звільняються від сплати земельного податку, визначено у п.281.1 ст.281 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ). Звільнення від сплати земельного податку, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб пунктом 281.1 статті 281 ПКУ, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм» - зазначила перший заступник начальника Вовчанської ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області Лідія Колєснік.
При цьому, фізична особа, яка має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання та право на застосування пільги щодо сплати земельного податку, може самостійно обрати земельну ділянку, на яку буде отримано пільгу.
Так, діючим законодавством передбачені наступні пільги для фізичних осіб:
- для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш як 2 гектари;
- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15 гектара, в містах - не більш як 0,10 гектара;
- для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара;
- для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара;
- для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара.
Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.
Отже, фізична особа, яка належить до категорії осіб, які мають право на пільги щодо сплати земельного податку, отримує таке право лише після оформлення права власності на земельну ділянку у законодавчо встановленому порядку та внесення відповідних даних до державного земельного кадастру.
Анулювання реєстрації підприємця - платника єдиного податку
Податковим кодексом України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ зі змінами та доповненнями передбачено, що реєстрація платником єдиного податку є безстроковою та може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу у разі:
1) подання платником податку заяви щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених цим Кодексом, - в останній день календарного кварталу, в якому подано таку заяву;
2) припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем відповідно до закону - в день отримання відповідним контролюючим органом від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації такого припинення;
3) у випадках, визначених п.п. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 Податкового кодексу.
У разі виявлення відповідним контролюючим органом під час проведення перевірок порушень платником єдиного податку вимог, встановлених Податковим кодексом, анулювання реєстрації платника єдиного податку проводиться за рішенням такого органу, прийнятим на підставі акта перевірки, з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення.
В такому випадку суб’єкт господарювання має право обрати або перейти на спрощену систему оподаткування після закінчення чотирьох послідовних кварталів з моменту прийняття рішення контролюючим органом.
Розповсюдження рекламного продукту є об’єктом оподаткування ПДВ
Операції з безоплатного розповсюдження матеріалів з метою реклами, в тому числі зразків продукції (проведення дегустації) є об’єктом оподатковування ПДВ і підлягають оподаткуванню ПДВ на загальних підставах за основною ставкою.
Так, згідно з п.185.1 ст.185 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.
При цьому, постачання товарів/послуг включає в себе безоплатну передачу майна іншій особі, постачання послуг іншій особі на безоплатній основі (пп.«в» п.п.14.1.185, п.п.14.1.191 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України).
Трансфертне ціноутворення – подача Звіту про контрольовані операції
13.05.14 прийнято Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звітного періоду при застосуванні норм трансфертного ціноутворення» (на базі законопроекту від 24.03.2014 р. № 4527). Даним Законом перенесено строки подання звітності, а саме:
— перший звіт про контрольовані операції за період з 1 вересня по 31 грудня 2013 року буде подаватися до 1 жовтня 2014 року замість 1 травня 2014 року;
Крім цього, Законом зменшено розмір штрафів за неподання звіту про контрольовані операції та узгоджено термін «операції» із вже встановленим терміном «господарські операції» з метою однозначного їх застосування.
Так, не будуть застосовуватися штрафи у зв’язку із самостійним коригуванням грошових зобов’язань, пов’язаних із коригуванням цін у контрольованих операціях за цей період.
Європейський союз запрошує українських виробників
Застосування автономної торгівельної преференції, яку Європейський союз в односторонньому порядку надасть Україні, орієнтовно розпочнеться в травні поточного року.
Так, завдяки запровадженню квотування у двосторонній торгівлі між Україною та ЄС українські виробники отримають можливість завозити певні обсяги даних товарів без справляння увізних мит. Тобто під загальний режим імпорту підпадатимуть лише товари, які перевищують визначений обсяг. Вони оподатковуватимуться за тими ж умовами, які діють в Україні сьогодні.
Також повідомляємо, що детальніше ознайомитися з довідкою щодо автономного преференційного торгового режиму ЄС для України, інструкцією щодо правил проходження, які будуть застосовуватися при експорті до держав-членів ЄС, а також проектом Регламенту Європейського Парламенту та Ради стосовно скорочення або скасування митних зборів на товари, що походять з України, можна на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку за посиланням http://www.me.gov.ua/Documents/MixedList?tag =AvtonomniiPreferentsiiniiTorgovelniiRezhimYesDliaUkr
Міндоходів повідомило про процедуру відновлення до товарів режиму вільної торгівлі в рамках Угоди про вільну торгівлю між Україною та країнами Європейської асоціації вільної торгівлі (ЄАВТ).
Нагадаємо, що ЄАВТ є зоною вільної торгівлі, яка об’єднує митні території чотирьох європейських країн, котрі не вступили до Європейського Союзу (Республіка Ісландія, Князівство Ліхтенштейн, Королівство Норвегії та Швейцарська Конфедерація). Зона вільної торгівлі забезпечує країнам-членам режим вільної торгівлі товарами та послугами, а також гарантує вільний рух капіталів і фізичних осіб.
Але відповідний режим застосовується до продуктів лише за умови подання митниці:
сертифіката з перевезення товарів EUR.1 протягом 4-х місяців з дати видачі його у країні експорту, але не пізніше 1095 днів від дня виникнення надміру сплаченої суми;
декларації інвойс протягом 4-х місяців з дати видачі її у країні експорту, але не пізніше двох років після ввезення товарів, яких вона стосується (від дня виникнення надміру сплаченої суми).
При цьому достовірність (автентичність) таких документів має бути підтверджена митними органами країни експорту за встановленими правилами визначення походження.
(Лист Міністерства доходів і зборів України від 02.04.2014 № 7618/7/99-99-24-08-17)
Право на податкову знижку платникам ПДФО, які навчаються в декількох навчальних закладах України
Платник податку на доходи фізичних осіб має право включити до податкової знижки суму коштів, сплачених закладам освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати. Така сума не може перевищувати розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень, в розрахунку на кожну особу, яка навчається, за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного року.
Порядок нарахування податкової знижки, перелік витрат, дозволених для включення до складу податкової знижки, а також обмеження права на нарахування податкової знижки визначені у ст. 166 ПКУ.
Податкова знижка може бути надана виключно резиденту, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку, а так само резиденту - фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган і має відмітку у паспорті.
Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Податкового кодексу України (п.п. 166.4.2 п. 166.4 ст. 166 ПКУ).
При цьому, платник податків, який навчається в декількох навчальних закладах України, має право скористатися податковою знижкою на навчання. Водночас, Податковим кодексом України не передбачено права на податкову знижку в частині витрат у вигляді суми коштів, сплачених платником на користь закордонних закладів освіти.
Слід зазначити, що для реалізації права громадян на застосування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, разом із річною податковою декларацією про майновий стан і доходи подаються документи для підтвердження витрат, що включаються до податкової знижки.
Порядок оподаткування доходу від електронних грошей
Міністерство доходів і зборів України у роз'ясненні від 15.05.2014 р. розглянуло питання оподаткування доходу від електронних грошей.
Фізична особа, яка одержує дохід у вигляді електронних грошей, може за допомогою електронного гаманця користуватися ними, зокрема виконувати безготівкові розрахунки. Фактично це гроші, які обертаються не у формі паперових грошей, а через впровадження у сферу розрахунків комп'ютерної технології та сучасної системи зв'язку.
Зокрема, зазначено, якщо фізична особа отримує дохід у вигляді електронних грошей (WebMoney, UkrMoney, RBK Money, MoneXy, "Яндекс. Деньги" тощо), об'єкт оподаткування ПДФО у такої фізичної особи виникає у день зарахування коштів на електронний гаманець.
Водночас, якщо згідно з розділом IV Податкового кодексу окремі види оподатковуваних доходів (прибутків) не підлягають оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати, але не є звільненими від оподаткування, платник податку зобов'язаний самостійно включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу податку та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.
Порядок проведення камеральної перевірки
Вовчанська ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області звертає увагу платників податків, що відповідно до пп.75.1.1 ст.75 Податкового кодексу України, камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні органу державної податкової служби виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків.
Згідно ст.76 Податкового кодексу України, камеральна перевірка проводиться посадовими особами органів Міндоходів без будь-якого спеціального рішення керівника такого органу або направлення на її проведення.
При цьому слід зазначити, що камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком, а також згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов’язкова.
Терміни для проведення камеральної перевірки податкової звітності з податку на додану вартість визначені п. 200.10 ст.200 ПКУ. Зокрема, встановлено, що податковий орган протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном отримання податкової декларації, проводить камеральну перевірку заявлених у ній даних. При цьому, обов’язок подання податкової декларації з податку на додану вартість покладається на суб’єктів господарювання, зареєстрованих платниками податку на додану вартість згідно вимогами р.V ПКУ.
Протягом січня-квітня поточного року органами доходів і зборів зібрано 59,8 млрд. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Індикативні показники Міністерства фінансів України виконано на 103,4 відс.
Як свідчить статистика Міндоходів, навіть у складних економічних умовах надходження єдиного внеску стабільно перевищують минулорічні показники. Наприклад, протягом зазначеного періоду без урахування АР Крим та м. Севастополь єдиного внеску надійшло на загальну суму 58,3 млрд. грн. Порівняно з відповідним періодом минулого року цьогорічна сума надходжень зросла на 0,6 млрд. гривень.
Також фіксується і зростання кількості платників ЄСВ, звітуючих в електронному вигляді. Так, у квітні звітність з ЄСВ подали 197,7 тис. суб’єктів господарювання, з яких 94 відс. (185,6 тис. осіб) надіслали її „електронкою”.
Нагадаємо, що єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до законодавчо визначених пропорцій та перераховується на рахунки відповідних фондів.
Перелік підакцизних товарів
Відповідно до п. 215.1 ст. 215 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами і доповненнями до підакцизних товарів належать:
спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво;
тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну;
нафтопродукти, скраплений газ;
автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, нагадує Вовчанська ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області .
Увага! Платник отримав податкову вимогу.
Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов’язання, що передбачено п.59.3 ст.59 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ).
Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов’язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов’язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу, звертає увагу Вовчанська ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області.
«Податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов’язань у встановлені ПКУ строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п.59.4 ст.59 ПКУ)»,- зауважує заступник начальника Вовчанської ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області Ірина Романцова.
Якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян податкова вимога не надсилається (не вручається).
У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, контролюючий орган надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику податків (п.59.1 ст. 59 ПКУ).
Як визначити дату погашення податкового боргу
Відповідно до п.п.14.1.152 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI погашення податкового боргу - зменшення абсолютного значення суми такого боргу, підтверджене відповідним документом.
Тобто, датою погашення податкового боргу є день зменшення абсолютного значення суми такого боргу, підтверджене відповідним документом.
При цьому, оскільки нарахування пені закінчується у день погашення податкового боргу, то датою погашення податкового боргу згідно з п.2.3 Інструкції про порядок нарахування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби, затвердженої наказом ДПА України від 17.12.10 № 953, є: день зарахування коштів на відповідний рахунок Державного казначейства України та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов’язань; день проведення взаєморозрахунків непогашених зустрічних грошових зобов’язань відповідного бюджету перед таким платником податків; день прийняття рішення про скасування або списання суми податкового боргу (його частини).
Також слід зазначити, що у разі погашення суми податкового боргу (його частини) іншим шляхом, зокрема, розстрочення (відстрочення) сум платежів, подання платником податків декларацій (у тому числі уточнюючих) з від’ємним значенням суми податкових зобов’язань тощо, нарахування пені закінчується датою фактичного здійснення такого погашення, зафіксованою у відповідних документах, тобто датою погашення податкового боргу у цьому випадку є дата фактичного здійснення такого погашення, зафіксована у відповідних документах.
Збір обчислюється виходячи з фактичних обсягів використаної води (підземної, поверхневої, отриманої від інших водокористувачів) водних об'єктів з урахуванням обсягу втрат води в їх системах водопостачання, встановлених у дозволі на спеціальне водокористування, лімітів використання води, ставок збору та коефіцієнтів повідомляє Вовчанська ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області.
Водокористувачі самостійно обчислюють збір за спеціальне використання води та збір за спеціальне використання води для потреб гідроенергетики і рибництва щокварталу наростаючим підсумком з початку року, а за спеціальне використання води для потреб водного транспорту - починаючи з першого півріччя поточного року, у якому було здійснено таке використання.
За обсяги води, переданої водокористувачем - постачальником іншим водокористувачам без укладення з останніми договору на поставку води, збір обчислюється і сплачується таким водокористувачем - постачальником.
Обсяг фактично використаної води обчислюється водокористувачами самостійно на підставі даних первинного обліку згідно з показаннями вимірювальних приладів.
Порядок сплати Збору визначено статтею 328 Податкового кодексу України. Базовий податковий (звітний) період для Збору дорівнює календарному кварталу.
Граничними термінами подання податкових декларацій та сплати податкових зобов’язань зі Збору є за: – I квартал поточного року.: 12 травня та 20 травня 2014 року відповідно; – ІІ квартал поточного року: 11 серпня та 19 серпня 2014 року відповідно; – ІІІ квартал поточного року: 10 листопада та 19 листопада 2014 року відповідно; – ІV квартал поточного року: 9 лютого та 19 лютого 2015 року відповідно.
Порядок отримання довідки про відсутність заборгованості
зі сплати єдиного внеску
«Довідка за довільною формою (крім довідки про відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску у зв'язку з прийняттям рішення про ліквідацію, реорганізацію юридичної особи, припинення підприємницької діяльності фізичною особою) надається платнику єдиного внеску безоплатно упродовж 15 календарних днів»,- зазначає начальник Вовчанської ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області Володимир Борисенко.
Щоб отримати таку довідку платнику необхідно звернутися із заявою в довільній формі з метою отримання довідки про відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску в органи доходів і зборів за основним місцем обліку. У заяві обов'язково слід зазначити назву установи, в яку особа цю довідку має подати. Контролюючий орган на підставі даних картки особового рахунку платника визначає наявність/відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску на дату формування довідки.
Вовчанська ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області також звертає увагу, що на вимогу платників, а саме роботодавців, фізичних осіб - підприємців та осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, органи доходів і зборів звіряють суми нарахування та сплати ними єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Міністерство доходів і зборів України запрошує підтримати соціально-просвітницьку ініціативу «Бачиш підробну горілку – дзвони негайно: 284 0 007», спрямовану на боротьбу з фальсифікованою алкогольною продукцією та утвердження в Україні здорового способу життя.
За словами заступника Міністра доходів і зборів України Володимира Хоменка, за останні роки тіньовий ринок алкоголю збільшився до неприпустимого для цивілізованого світу показника – понад 40%. «Ця цифра ілюструє рівень соціального та морального занепаду українського суспільства. Наша мета – спільними зусиллями подолати цю світоглядну кризу, утвердити суспільні принципи здорового способу життя», - заявив він.
Податок на доходи фізичних осіб є одним із головних джерел
поповнення бюджетів місцевих громад
Вовчанська ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області нагадує, що податок на доходи фізичних осіб є одним із головних джерел поповнення бюджетів місцевих громад.
«Так, до місцевого бюджету Вовчанського району за січень - квітень 2014 року надійшло 17,8 млн.грн., що на 0,9 млн.грн. більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, темп росту становить 105,1 відс. Надходження по податку на доходи фізичних осіб забезпечено на 100,6 відс., що перевищує доведений показник на 0,8 млн.грн., темп росту платежів в порівнянні з аналогічним періодом минулого року склав 102,5 відс.» ,- зазначив начальник Вовчанської ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області Володимир Борисенко.
Також нагадуємо, що платниками податку на доходи фізичних осіб є: фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи; фізична особа - нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні; податковий агент.
Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в статті 167 Податкового кодексу України.
Пунктом 168.1.2 ст. 168 Податкового кодексу України передбачено, що податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету.
На сьогоднішній день звітність з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування надіслали 15,6 тис. суб’єктів господарювання. Майже 92 % з них прозвітували за допомогою засобів телекомунікаційного зв’язку.
Фахівці ГУ Міндоходів у Харківській області відзначають, що за період адміністрування ЄСВ кількість платників єдиного внеску, які звітують в електронному вигляді, зросла більше ніж в 2 рази. Так, на початку жовтня, коли адміністрування єдиного внеску було розпочато Міндоходів, їх нараховувалося лише 38 відс.
Така динаміка пояснюється зручністю обраного способу звітування.
Платникам достатньо лише отримати цифровий підпис та завантажити програмне забезпечення, які можна отримати безоплатно.
Торгівля алкогольними напоями
«Роздрібна торгівля алкогольними напоями може здійснюватися у ресторанах, кафе, барах, інших підприємствах громадського харчування» - зазначає начальник Вовчанської ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області Володимир Борисенко.
На території ринків продавати алкогольні напої можна тільки в спеціалізованих торговельних підприємствах (магазинах) і в спеціалізованих відділах (секціях) підприємств (магазинів) з універсальним асортиментом продовольчих товарів. При цьому у суб’єкта господарювання має бути місце торгівлі, що відповідає визначенню згідно із Законом України від 19.12.1995 №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» місце торгівлі - місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для тютюнових виробів - без обмеження площі, для алкогольних напоїв - торговельною площею не менше 20 кв. м, обладнане електронними контрольно-касовими апаратами (незалежно від їх кількості) або де є товарно-касові книги (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів.
Змінив місце проживання - звернись до державної податкової інспекції
Начальник Вовчанської ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області Володимир Борисенко нагадав, що «Фізичні особи – платники податків у разі зміни даних, зокрема, місця проживання, зобов’язані протягом місяця з дня виникнення таких змін подати контролюючим органам відповідну заяву для внесення вказаної інформації до Державного реєстру фізичних осіб (ДРФО) – платників податків».
За неподання або порушення порядку подання платником податків даних для формування та ведення ДРФО Податковим кодексом України передбачено штраф у розмірі 85 гривень. На підставі п. 14 підрозділу 10 Перехідних положень Податкового кодексу України до 1 січня 2016 року зазначені штрафні санкції не застосовуються.
Надання юридичними особами уточнюючих декларацій
з податку на нерухоме майно
«Не пізніше 30 липня поточного року необхідно подати уточнюючи декларації з податку на нерухоме майно»,- зазначила заступник начальника Вовчанської ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області Ірина Романцова. Така необхідність виникла в зв’язку з тим, що Законом № 1166-VII внесено зміни до статті 265 «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» Податкового кодексу, які набрали чинності з 1 квітня цього року.
Так, відповідно до вказаного Закону у статті 265 Податкового кодексу слова «житлова площа» замінено словами «загальна площа», в результаті чого змінилася база оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, як для юридичних, так і фізичних осіб-власників об’єктів житлової нерухомості. Для забезпечення виконання Закону в частині зміни бази оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, податкові зобов’язання платників податку-юридичних осіб потребують перерахунку з урахуванням загальної площі об’єктів житлової нерухомості, зокрема їх часток, як бази оподаткування для такого податку з 1 квітня 2014 року. При цьому за І квартал 2014 року перерахунок податкового зобов’язання проводити не потрібно.
Спрощена система оподаткування
звільняє ФОП від сплати відповідних податків
Начальник Вовчанської ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області Володимир Борисенко розповів про переваги спрощеної системи оподаткування для фізичних осіб – підприємців - платників єдиного податку. Так, відповідно до діючого законодавства ФОП – платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з таких податків і зборів:
- податку на доходи фізичних осіб у частині доходів, що отримані в результаті господарської діяльності фізичної особи та включені до бази оподаткування єдиним податком згідно з главою ХІV «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» Податкового кодексу України; - податку на додану вартість з операцій з постачання товарів, робіт та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, якщо така фізична особа обрала ставку єдиного податку, що не зобов’язує її реєструватись платником податку на додану вартість; - земельного податку, крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються ними для провадження господарської діяльності; - збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності; - збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства. Порядок застосування спрощеної системи оподаткування визначений главою ХІV Податкового кодексу України, зазначають фахівці Вовчанської ОДПІ.
Можливості погашення авансових платежів
переплатою з податку на прибуток
Перший заступник начальника Вовчанської ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області Лідія Колєснік нагадала, що платник податку на прибуток, в якого за даними органу Міндоходів рахується переплата з податку на прибуток, може подати заяву до такого органу в довільній формі про зарахування йому переплати у сплату наступних платежів або повернення такої переплати.
Заява подається у довільній формі, але при цьому слід вказати напрям перерахування коштів: у рахунок сплати авансових внесків з податку на прибуток; на погашення грошового зобов'язання (податкового боргу) з інших платежів; на поточний рахунок платника податку в установі банку; повернення готівкою за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку. Роз’яснення з цього питання надане листом Міндоходів від 24.04.2014 р. №6599/6/99-99-19-03-02-15.
Введена нова форма Заявки на придбання торгового патенту
Начальник Вовчанської ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області Володимир Борисенко зазначив, що Наказом Міністерства доходів і зборів України від 30.12.2013 р. №867 «Про затвердження форм та Порядку заповнення торгових патентів, форми Заявки на придбання торгових патентів», який набув чинності з 21 березня 2014 року, затверджено нові форми: торгового патенту (короткотермінового) на провадження торговельної діяльності; торгового патенту (пільгового) на провадження торговельної діяльності; торгового патенту на провадження торговельної діяльності, діяльності з надання платних побутових послуг, торгівлі валютними цінностями, діяльності у сфері розваг; заявки на придбання торгового патенту.
Тобто з 21 березня цього року заявки на придбання торгових патентів слід подавати за новою формою, затвердженою наказом Міндоходів від 30.12.2013 р. №867
Звітність неприбуткових організацій
Начальник Вовчанської ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області Володимир Борисенко зазначив, що оподаткування неприбуткових установ та організацій передбачено ст. 157 Податкового кодексу України (далі - ПКУ). Вказана стаття застосовується до неприбуткових установ та організацій, зареєстрованих згідно з вимогами законодавства та внесених органами державної податкової служби в установленому порядку до Реєстру неприбуткових організацій та установ.
Право неприбуткової організації на користування пільгами в оподаткуванні податком на прибуток виникає після внесення такої організації до Реєстру неприбуткових організацій та установ. Неприбуткові установи (організації) подають Податковий звіт про використання коштів неприбуткових установ і організацій за підсумками звітного (податкового) року протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного року, разом з річною фінансовою звітністю. Сплачують податок на прибуток на підставі податкової декларації, що подають у контролюючі органи за звітний (податковий) рік, і не сплачують авансові внески. У той же час від оподаткування звільняються доходи неприбуткових організацій, отримані у вигляді: - разових або періодичних внесків, відрахувань засновників і членів; - коштів або майна, що надходять таким неприбутковим організаціям від здійснення їх основної діяльності та у вигляді пасивних доходів; - дотацій або субсидій, отриманих з державного або місцевого бюджетів, державних цільових фондів або в межах технічної або благодійної, у тому числі гуманітарної, допомоги, крім дотацій на регулювання цін на платні послуги, які надаються таким неприбутковим організаціям або через них їх одержувачам відповідно до законодавства, з метою зниження рівня таких цін. Міністерство доходів і зборів України наказом від 27.01.2014 р. № 85 затвердило нову форму Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ і організацій, що набула чинності 18.03.14 р.
Отримуємо ліцензії для торгівлі слабоалкоголкою
Законом «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробі» передбачено, що роздрібна торгівля алкогольними напоями (окрім столових вин) може здійснюватись суб’єктами господарювання усіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій. В той же час в ст. 1 цього Закону передбачено, що алкогольні напої - це продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукромістких матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 1,2 відсотка об’ємних одиниць, які відносяться до товарних груп Гармонізованої системи опису та кодування товарів під кодами 22. 04, 22. 05, 22.06, 22. 08. Слабоалкогольні напої – це алкогольні напої з вмістом етилового спирту від 1,2 до 8,5 відсотка об’ємних одиниць та екстрактивних речовин не більш як 14,0 г на 100 см3, виготовлені на основі водно – спиртової суміші з використанням інгредієнтів, напівфабрикатів та консервів, насичені чи ненасичені діоксидом вуглецю, інформують фахівці Вовчанської ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області.
Тобто, суб’єкти господарювання мають право здійснювати роздрібну торгівлю такими слабоалкогольними напоями як: «Джин-тонік», «Ром-кола», «Бренді-кола», «Лонгер» виключно за наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.
Кількість користувачів порталу Міндоходів збільшилась до 1,1 млн.
З початку 2014 року Інформаційним порталом Міндоходів скористалось понад 1,1 млн. платників податків. Порівняно з відповідним періодом минулого року їх кількість зросла на 439 тис. користувачів.
Найбільш актуальним електронним сервісом Інформаційного порталу відомства залишається послуга з надання виписки з Єдиного реєстру податкових накладних. За січень-квітень 2014 року опрацьовано майже 1 млн. електронних запитів на надання цієї послуги від платників податків як покупців, так і продавців. Завдяки постійному збільшенню кількості платників, які використовують електронну форму документів, з початку року платниками податків укладено понад 652 тис. договорів з територіальними органами Міністерства „Про визнання електронних документів”. Також Інформаційним порталом Міндоходів протягом січня – квітня поточного року опрацьовано 4 726 електронних запитів платників податків стосовно наявності платників податку на додану вартість у Реєстрі платників ПДВ. Крім того, користувачів порталу продовжує цікавити наявність податкових ризиків та заходи щодо їх усунення. Для інформування платників стосовно цього питання на електронні адреси більше 33 тис. суб`єктів господарювання було здійснено персоніфіковану розсилку ознак ризиковості. У рамках інформаційної підтримки та технічної допомоги платникам податків call-центром Міндоходів надано понад 63,9 тис. консультацій щодо подання в електронному вигляді податкової звітності та реєстрації податкових накладних.
МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ
04655, Київ, Львівська площа, 8, тел./факс: 247-35-01, 247-81-55; e-mail: press@minrd.gov.ua
Шановні громадяни!
Міністерство доходів і зборів України запрошує підтримати соціально-просвітницьку ініціативу «Бачиш підробну горілку – дзвони негайно: 284 0 007», спрямовану на боротьбу з фальсифікованою алкогольною продукцією та утвердження в Україні здорового способу життя. Щороку в Україні від неякісного алкоголю гине понад 10 тисяч людей.
За останні роки тіньовий ринок алкоголю збільшився до неприпустимого для цивілізованого світу показника – понад 40%. Ця цифра ілюструє рівень соціального та морального занепаду українського суспільства. Наша мета – спільними зусиллями подолати цю світоглядну кризу, утвердити суспільні принципи здорового способу життя.
Важливим аспектом ініціативи є заохочення суспільства до боротьби із корупцією. Зростання тіньового ринку алкоголю – це кошти, вкрадені у держави та суспільства. Свідома відмова людей від фальсифікату відчутно звузить нелегальний ринок. Це дозволить державі залучити додатково мільярди гривень для вирішення соціальних проблем.
Міністерство доходів і зборів України зі свого боку вживає всіх правових та оперативних заходів щодо боротьби з тіньовим ринком горілчаної продукції. Переконаний, що спільними зусиллями ми утвердимо у суспільстві цінності здорового способу життя та чесного суспільного розвитку.
З повагою
Заступник Міністра доходів і зборів України
Володимир Хоменко
Як отримати запит на публічну інформацію до органів Міндоходів
Запити на публічну інформацію, розпорядником якої є Головне управління Міндоходів у Харківській області, можна подати поштою, «електронкою», телефоном, факсом та особисто:
- на поштову адресу:
Вовчанська ОДПІ, вул.Гоголя, 53, м. Вовчанськ, 63503
- факсом: (05741) 4-20-17;
- телефоном: (05741) 4-49-92.
Запит також може бути поданий особисто до відділу обслуговування платників податків, у робочий час згідно з правилами внутрішнього трудового розпорядку, тобто з понеділка по п’ятницю з 09.00 год. до 13.00 год. та з 13.45 год. до 18.00 год. (у п’ятницю – до 16.45 год.).
Діяльність ЦОП Вовчанської ОДПІ
«За період січень-квітень 2014 року Центром обслуговування платників Вовчанської ОДПІ було надано близько 13000 адміністративних послуг», - повідомляє заступник начальника Вовчанської ОДПІ Ірина Романцова.
Як свідчить статистика, найбільшою популярністю користується послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки. З початку року було надано 850 таких послуг.
Протягом чотирьох місяців у Центрі було видано 70 довідки про відсутність заборгованості із спати податків, зборів платниками податків, які припиняються/припиняють підприємницьку діяльність, зареєстровано підприємцям 67 книг обліку доходів і витрат та 28 книги обліку розрахункових операцій.
Також посадовець наголосила, що в Центрах обслуговування платників надається комплекс адміністративних, консультативних та інформаційних послуг. Крім того, платники можуть подати звітність та отримати безкоштовні ключі електронного підпису.
Координати Центрів обслуговування платників:
М.Вовчанськ вул..Гоголя,53 тел.(05741) 4 49 92
смт.Беликий Бурлук вул.Радянська,13 тел.(05752) 5 39 94, 5 46 97.
|