Среда, 15.01.2025, 20:55

vburluk.pp.net - Официальный сайт пгт Великий Бурлук

Начало Регистрация Вход
Приветствую Вас, Неизвесный нам гость · RSS
Меню сайта
Категории каталога
Податкові новини [1962]
Наш опрос
Читаете ли вы газеты?
Всего ответов: 42
 Каталог статей
Начало » Статьи » Вовчанська МДПІ » Податкові новини

Наслідки неперерахування на спецрахунок суми ПДВ

Однією з умов набуття статусу платника фіксованого сільськогосподарського податку (ФСП) є відсутність податкового боргу станом на 1 січня базового (звітного) року. Виняток становить безнадійний податковий борг, який виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин). Таку вимогу містить підпункт 301.6.3 Податкового кодексу України (ПК).

Під податковим боргом розуміється сума узгодженого грошового зобов’язання, але не сплаченого платником податків у встановлений строк. До податкового боргу відносяться також штрафні санкції і пеня, нараховані на суму такого грошового зобов’язання (пп. 14.1.175 ПК).

У свою чергу, грошове зобов’язання платника податків — це сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету — державного чи місцевого (пп. 14.1.39 ПК, ст. 2 Бюджетного кодексу України).

Згідно з спеціальним режимом оподаткування суми ПДВ, нараховані сільгосппідприємством на вартість поставлених ним сільськогосподарських товарів/послуг, не підлягають сплаті до бюджету. Такий ПДВ повністю залишається в розпорядженні сільгосппідприємства для використання у виробничих цілях (п. 209.2 ПК).

Зазначені суми ПДВ перераховуються сільгосппідприємствами з поточного рахунку на спеціальний. Такий порядок встановлено постановою КМУ від 12.01.2011 № 11 (далі — Постанова № 11).

Однак слід пам’ятати про наслідки неперерахування або несвоєчасного зарахування сум ПДВ на спецрахунок. Адже контроль за перерахуванням сум ПДВ на спецрахунок здійснює податковий орган.

Згідно з пунктом 3 Постанови № 11 сільгосппідприємство повинно підтвердити факт зарахування коштів на спецрахунок. Для цього воно надає податковому органу копії відповідних платіжних доручень.

Незарахування таких коштів на спецрахунок може бути визнано податковим органом як нецільове використання. Адже кошти не були направлені на:

    відшкодування суми ПДВ, сплаченої (нарахованої) постачальнику на вартість виробничих факторів;

    інші виробничі цілі (при наявності залишку).

У разі нецільового використання суми ПДВ сільгосппідприємство несе відповідальність відповідно до законодавства (п. 4 Постанови № 11).

Такі порушення тягнуть за собою: стягнення до бюджету суми ПДВ, що підлягала нарахуванню без застосування податкової пільги; накладення штрафу в розмірі 25% суми визначеного податковим органом податкового зобов’язання. 

У разі несплати до бюджету суми ПДВ та штрафу, донарахованих податковим органом, такі суми вважатимуться податковим боргом. Якщо податковий борг не буде сплачено до кінця року, сільгосппідприємству буде відмовлено в перебуванні платником ФСП у наступному податковому році.

 

 

 

Категория: Податкові новини | Добавил: Volchanckaya_MGNI (05.11.2013)
Просмотров: 397 | Рейтинг: 0.0 |

Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Конструктор сайтов - uCoz
Форма входа
Поиск по каталогу
Друзья сайта
Статистика