Вовчанська ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області нагадує, що платник податків, який до початку його перевірки контролюючим органом самостійно виявляє факт заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів, зобов’язаний:
або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку;
або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов’язання, збільшену на суму штрафу в розмірі п’яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов’язання з цього податку.
Згідно з підпунктом 129.1.2. Податкового кодексу України (ПК) пеня нараховується в день настання строку погашення податкового зобов’язання, нарахованого платником податків у разі виявлення його заниження (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).
Пеня, визначена підпунктом 129.1.2 ПК, нараховується із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки НБУ, чинної на день заниження (абз. 2 п. 129.4 ПК).
«Отже, при самостійному виявленні платником податків заниження суми податкового зобов’язання пеня нараховується на суму заниження та за весь період заниження (із дня настання строку погашення податкового зобов’язання відповідно до пункту 57.1 ПК за податковою декларацією, за якою виявлено заниження податкових зобов’язань. Та за весь період по день фактичної сплати (включно) суми заниженого податкового зобов’язання) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки НБУ, чинної на день заниження»,- підсумовує заступник начальника Вовчанської ОДПІ Лідія Колєснік.
Самого порядку про повідомлення платників податків про суми нарахованої пені контролюючим органом чинним законодавством не передбачено.
|