Суббота, 11.01.2025, 16:40

vburluk.pp.net - Официальный сайт пгт Великий Бурлук

Начало Регистрация Вход
Приветствую Вас, Неизвесный нам гость · RSS
Меню сайта
Категории каталога
Податкові новини [1962]
Наш опрос
Читаете ли вы газеты?
Всего ответов: 42
 Каталог статей
Начало » Статьи » Вовчанська МДПІ » Податкові новини

Коммунальные услуги от арендаторов - дополнительный доход единщика

       Фізособи-єдинники, які займаються здачею в оренду власних приміщень, отримують від орендарів дохід не лише у вигляді орендної плати, а й оплату за фактично спожиті комунальні послуги (світло, газ, воду). І тут часто виникає запитання: включаються ці кошти в загальний оподатковуваний дохід єдинника чи ні? Спробуємо розібратися в цій ситуації.
   
   Згідно з п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу України ( далі — ПКУ), доходом платника єдиного податку для фізичної особи — підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій), матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті. Водночас у дохід не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати та відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі й використовується в її господарській діяльності .
   
   Договірні відносини, що виникають між орендарем та орендодавцем, регулюються Господарським кодексом України від 16 січня 2003 року № 436-IV зі змінами та доповненнями ( далі — ГКУ).

Відповідно до ст. 283 ГКУ, за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для провадження господарської діяльності.
   
   Істотними умовами договору оренди є: об’єкт оренди (склад і вартість майна з урахуванням її індексації); строк, на який укладається договір оренди; орендна плата з урахуванням її індексації; порядок використання амортизаційних відрахувань; відновлення орендованого майна й умови його повернення чи викупу (ст. 284 ГКУ).
   
   Орендна плата — це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності. Розмір орендної плати може бути змінений за погодженням сторін, а також у інших випадках, передбачених законодавством (ст. 286 ГКУ)
   
   Отже, основним предметом договору оренди є встановлення розміру орендної плати за користування майном. Якщо орендар самостійно не укладає договори на споживання комунальних послуг, а здійснює лише відшкодування орендодавцю в частині понесених ним витрат на оплату комунальних послуг, то в договорі оренди має бути визначено порядок розрахунку вартості спожитих орендарем комунальних послуг та їх оплати (компенсації).
   
   Враховуючи викладене вище, якщо оплата комунальних платежів передбачена договором оренди, то відшкодована орендарем сума комунальних послуг платнику єдиного податку повністю включається в дохід платника єдиного податку від провадження ним діяльності з надання послуг (надання нерухомості в оренду).
   
   Якщо договором оренди не передбачено сплату орендарем комунальних платежів, але такі платежі відшкодовуються орендарем платнику єдиного податку, то сума платежів вважатиметься доходом, отриманим від виду діяльності, який не зазначений у свідоцтві платника єдиного податку, і в таких доходів застосовується ставка єдиного податку за п. 293.4 у розмірі 15%.

Категория: Податкові новини | Добавил: Volchanckaya_MGNI (27.08.2013) | Автор: Вовчанська ОДПІ
Просмотров: 311 | Рейтинг: 0.0 |

Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Конструктор сайтов - uCoz
Форма входа
Поиск по каталогу
Друзья сайта
Статистика