Четверг, 16.01.2025, 14:09

vburluk.pp.net - Официальный сайт пгт Великий Бурлук

Начало Регистрация Вход
Приветствую Вас, Неизвесный нам гость · RSS
Меню сайта
Категории каталога
Податкові новини [1962]
Наш опрос
Как вы относитесь к утверждению, что полностью доверять можно только себе?
Всего ответов: 40
 Каталог статей
Начало » Статьи » Вовчанська МДПІ » Податкові новини

Брифінг у Вовчанській ОДПІ

Днями у Вовчанській ОДПІ заступником начальника інспекції Іриною Романцовою був проведений брифінг з представниками засобів масової інформації, основна тема якого – «Нові правила сплати податку на нерухомість. Адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування».

Починаючи зустріч Ірина Романцова, звернула увагу, що «З 4 серпня 2013 року набрали чинність зміни до діючої редакції статті 265 «Податок на нерухоме майно, що відрізняється від земельної ділянки» Податкового кодексу України. У людей виникає багато питань, тому хотілося б роз’яснити суть новин.

Перш за все, внесені зміни стосуються звільнення від оподаткування об’єктів житлової нерухомості для окремих категорій населення».

Кодексом встановлено, що не оподатковуються на нерухоме майно, об’єкти житлової нерухомості, у тому числі їх частини, які належать фізичним особам, які відповідно до закону мають статус багатодітних або прийомних, або малозабезпечених сімей, опікунів, піклувальників дітей, але не більше одного такого об’єкта на сім’ю, опікуна, піклувальника; що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об’єкта на дитину.

В разі наявності у платника податку – фізичної особи більше одного об’єкту оподаткування, у тому числі різних видів (квартир, житлових будинків або квартир і житлових будинків, у тому числі їх частин), база оподаткування розраховується виходячи з сумарної житлової площі таких об’єктів.

Переглянуті розміри житлової нерухомості, відносно якої застосовуватимуться пільги. База оподаткування об’єкта/об’єектів житлової нерухомості, у тому числі їх частин, які знаходяться у власності фізичної особи, – платника податку, зменшується:

для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 120 м2;

для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 250 м2.

Крім того, внесеними змінами ст. 265 Податкового кодексу доповнено нормою, яка передбачає надання пільги власникам, які володіють різними видами об’єктів житлової нерухомості (в разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир і житлового будинку/будинків, у тому числі їх частин), шляхом зменшення бази оподаткування на 370 м2.

«В той же час, підкреслила заступник начальника інспекції , пільги відносно сплати податку на нерухоме майно не поширюються на об’єкти оподаткування, які використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, використовуються в підприємницькій діяльності)».

Ставки податку встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, визначеної законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 м2 бази оподаткування.

Так, ставки податку для фізичних осіб встановлюються в таких розмірах:

не більше 1% – для квартири/квартир, житлова площа яких не перевищує 240 м2, або житлового будинку/будинків, житлова площа яких не перевищує 500 м2;

2,7% – для квартири/квартир, житлова площа яких перевищує 240 м2, або житлового будинку/будинків, житлова площа яких перевищує 500 м2;

1% – для різних видів об’єктів житлової нерухомості, які знаходяться у власності одного платника податку, сумарна житлова площа яких не перевищує 740 м2;

2,7% – для різних видів об’єктів житлової нерухомості, які знаходяться у власності одного платника податку, сумарна житлова площа яких перевищує 740 м2.

Розрахунок суми податку з об’єктів оподаткування, які знаходяться у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації власника житлової нерухомості.

Податкові повідомлення про сплату сум податку вручаються платникові податків за місцем його реєстрації до 1 липня року, який настає за базовим податковим роком.

Помилково або надмірно сплачені суми податку підлягають поверненню платнику податку, окрім випадків наявності у такого платника податкового боргу, або зарахуванню в рахунок майбутніх платежів по цьому податку.

Ірина Романцова нагадала, що фізичні особи-підприємці на загальній системі оподаткування (без найманих працівників) та самозайняті особи (фізичні особи, які здійснюють наукову, художню, викладацьку, медичну, літературну, юридичну в тому числі адвокатську та нотаріальну діяльність) нараховують ЄСВ за ставкою 34,7% від доходу (прибутку), який отримано від підприємницької діяльності, але розмір ЄСВ за місяць не може бути меншим мінімального страхового внеску. Мінімальний розмір страхового внеску для підприємців з січня по листопад 2013 року становить 398,01 грн. (1147 грн.* 34,7%), а в грудні 2013 року 422,65 грн. (1218 грн. * 34,7%).

Якщо дохід нульовий, то ЄСВ за цей місяць не нараховується. Такі платники сплачують єдиний внесок протягом року до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада у вигляді авансових платежів в розмірі 25 відсотків від нарахованої річної суми єдиного внеску, обчисленої від суми доходу, за якою розраховуються авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб. Доплата за результатами річного звіту з ЄСВ сплачується фізичними особами-підприємцями – до 10 лютого наступного року, самозайнятими особами – до 1 травня наступного року. В ці ж терміни  подається до органів доходів і зборів річний звіт з ЄСВ.

Фізичні особи – підприємці на єдиному податку, які працюють без найманих працівників, нараховують

ЄСВ у розмірі 34,7% від мінімальної заробітної плати з розрахунку на місяць (з січня по листопад 2013 року – 398,01 грн., в грудні 2013 року – 422,65 грн.) та сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за звітним кварталом. Звіт з ЄСВ до органів доходів і зборів такими платниками подається до 10 лютого наступного року.

Підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Звіт зазначеними особами не подається.

Порядок нарахування і сплати ЄСВ затверджено наказом Міндоходів від 09.09.2013 р. №455, Порядок формування та подання звіту з ЄСВ затверджено наказом Міндоходів від 09.09.2013 р. №454.

В кінці заходу, Ірина Романцова, звернула увагу, що власники об’єктів житлової нерухомості, які підлягають оподаткуванню, платитимуть податок на нерухоме майно за 2013 рік в наступному 2014 році, а до 31 грудня 2013 року вони можуть зробити звірку даних на підставі оригіналів документів про право власності на об’єкти нерухомості і про житлову площу таких об’єктів. Для цього потрібно звернутися до податкової інспекції.

 

 

Категория: Податкові новини | Добавил: Volchanckaya_MGNI (19.11.2013)
Просмотров: 236 | Рейтинг: 0.0 |

Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Конструктор сайтов - uCoz
Форма входа
Поиск по каталогу
Друзья сайта
Статистика