Якщо Ви бажаєте бути громадянином сильної та заможної країни, там де корупція – це не норма, а тяжкий злочин, то давайте разом йти до цієї мети, бо кожен із нас має змогу розпочати боротьбу з корупцією вже сьогодні!
На сучасному етапі розвитку України запобігання корупції - наша спільна справа. Влада та суспільство у даному питанні мають рухатися назустріч один одному. І тільки у випадку такої співпраці можна розраховувати на досягнення бажаного результату.
У боротьбі з корупцією необхідно, по-перше, доброчесна поведінка з боку державних службовців, представників громадськості, бізнесу та розуміння невідворотності покарання.
Другим, але не менш важливим елементом основних ефективних інструментів на шляху до недопущення, попередження та покарання за вчинення корупційних правопорушень є усвідомлення населення, що давання хабара насправді вигідно одиницям, а більшість людей від таких незаконних схем страждають, самі того не усвідомлюючи. Також люди мають усвідомлювати, що дані діяння тягнуть за собою відповідальність.
Відповідно до положень чинного законодавства обов’язок протидіяти цьому явищу покладено на багатьох чиновників і посадових осіб, розпочинаючи від Президента України, і закінчуючи працівниками спеціальних підрозділів. Наразі, Вовчанською ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області здійснюється активна робота щодо викорінення корупції та популяризації нетерпимого ставлення до такого явища в усіх сферах та серед усіх верств населення. Але незважаючи на сувору відповідальність за вчинення корупційних діянь, а також велику кількість державних органів влади, які зобов’язані запобігати корупції, цей негатив в державі до сьогодні був нездоланним. Як показує практика, ні один із законів ще не спромігся подолати корумповану систему, яка будувалася десятиліттями. Для цього необхідний час і бажання кожного громадянина, тому що жоден з цих заходів не буде успішним, якщо під час їх реалізації буде відсутня підтримка з боку суспільства. Досвід багатьох країн свідчить про те, що активність громадян, зацікавлених у подоланні корупції, є головною передумовою успіху в даній справі.
|